Jump to content

Iesakiet zāles pļāvēju


Biete
 Share

Recommended Posts

  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    27

  • Didzis

    10

  • laikamTak

    10

  • Bomaars/C12

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

rashns

Tas iet zem husqvarna paspārnes, tapēc remontiem nevajadzētu būt problēmam, motori laikam bija B&S, tad jau pofig.Llētais gals, bet ne lētākais:)

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

McCulloch tehniski ir tas pats, kas Husquarna. Mūsu veikals ir oficiālie dīleri, tā kā droši vari iemest aci- kādi pieci, seši modeļi noteikti iekļausies budžetā. Mājas vajadzībām būs tieši laikā!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Iebakstīšu sezonālajam miroņtopikam. :)

 

Jautājums tāds - vai zāles pļāvējiem, kā samērā sezonālai precei, mēdz būt izpārdošanas sezonas beigās? Vai ir vērts sagaidīt atvasaru pirms pērk jaunu, vai tomēr viņiem cena vienāda visu gadu?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

O topiks mūžam dzīvs :D

 

Kaut kā īsti neesmu manījis baigās izpārdošanas sezonas beigās, bet īsti vairs nav arī bijusi vajadzība baigi pētīt... Kaut ko jau var dabūt lētāk, bet nav garantijas, ka tas būs noskatītajai precei.

 

 

Nemaz nebiju pamanījis, ka pagājuši jau gandrīz 3 gadi kopš iepirku aparātu :D Vēl kalpo bez problēmām...

Labots - Biete
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

Esmu ievērojis, ka ''krutkām'' ( lasi - sūdiem ) uz sezonas sākumu cenas uzskrūvē, uz vasaras beigām krīt. Normālas kvalitātes precei tā cena kaut kā nekrītas.

Link to comment
Share on other sites

Personīgi es sezonas beigās pirku trimmeri, bija patīkama atlaide un jauno modeļu ierašanās vasarā  iepriekšējās sērijas  modeļiem cenu tik samazināja līdz pašizmaksai lai tik izpārdotu no noliktavas :)

Link to comment
Share on other sites

laikamTak

 

 

iepriekšējās sērijas  modeļiem cenu tik samazināja līdz pašizmaksai

 

Vēl joprojām tici pasakām ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 nedēļām Silā pirku Solo 142 SB trimmeri par 262 Ls ... vēl jau sezona nav gluži beigusies ....

Link to comment
Share on other sites

Pasakām neticu, bet draugi gan strādā ofisā, tie nu  pačukstēja reālo iepirkuma cenu  :) kas bija tuvu pārdošanas ceņikam

Mani neinteresē jaunākie modeļi, tāpat nakošajā sezonā atkal būs kas jauns .....  galvenais lai labi veic savas funkcijas :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Zāles pļāvējs nav  televizors, kuram katru gadu iznāk jauni modeļi ar vēl augstākiem "herciem". Man ir krutka MTD ar to nepopulāro ķīniešu benzīndzinēju 46PO, vai kā viņu tur sauca. Pirku toreiz, pirms 4 gadiem ar pamatīgu atlaidi. Tagad skatījos, viņš maksā pa ~50Ls dārgāk. Uh eļļu neesmu mainījis jau 3 gadus. Skatijos, uz jāņoglapas vēl brūna. Varbūt šodien ar pivčika palīdzību to eļļu tomēr nomainīt. Ka tik nesajauc butiļus...   Priekā! Man gan tā pļaujamā platība tikai ~ 1000 m².

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

Man dikti Stigas ar multiclip patīk. Tām cena pie 3 soķiem turas jau labu laiku.

Link to comment
Share on other sites

Runa gāja par Partner produkciju kam   iznāca jaunie modeļi pirms diviem, nesūdzos, profesionālais trimeris kalpo labi, esu pat izmēģinājis smalkos krūmus pagraizīt

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Savu ryobi pašgājēju zāles plāvēju ar subaru motoru iepirku pagājušās sezonas beigās un tagad bodē pat palicis dārgāks. Tākā sezonai ir nozīme. Pārāk gaidīt sniegu arī nevar, jo pēc tam izvēle nekāda.

 

Pašgājējs ir ļoti laba fīča par ko vērts maksāt, ja pļaujamā platība ir paliela (>500m2). Arī ar nelīdzenu reljefu (māja kalnā) ir pat nepieciešamība. Nevaru iedomāties, kāpēc būtu jāstumj pašam, ja vien kādi stūri jāizpļauj.

 

Man konkrēti ir aizmugurējo riteņu pašgājējs un buksē slapjā zālē vai uz uzkalnos. Pilnpiedziņa nez vai būtu vajadzīga :) Ja platība ir hektāros, tad jau jāskatās uz traktorveidīgu, kurš pats brauc nevis pusi dienas pavadi zāli pucējot.

 

Lai ieslēgtu gaitu, ir atsevišķs slēdzis un nav jāslāpē motors.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Volodja Zavituškins

Ja ir vietas, kur ar pašgājēju pļaut sarežģīti - pastāv vienmēr iespēja to izslēgt un nelietot vispār. Tiesa, grūti jau teikt cik biezs tas ābeļdārzs - reizēm vienkārši ar pļāvēju ir grūti - vieglāk ar trimmeri appļaut ap kokiem, krūmiem u.tml., nekā bakstīties ar pļāvēju - vienalga ir vai nav pašgājējs. Bet tas ir atkarīgs no konkrētajiem apstākļiem.

 

Bet uz lielākiem gabaliem pašgājējs ir neatsverama fīča - un noteikti jāskatās, lai tas pašgājējs ir labs un spēj pavilkt to pasākumu uz priekšu. Nesen sanāca izlīdzēt un papļaut zāli ar tādu pļāvēju, kurš tikai uz papīra ir pašgājējs. Tikko kāds pauguriņš - pilnīgi bezjēdzīgs pasākums un nekust uz priekšu, jāstumj vien pašam. Uz mazu platību štrunts, bet uz kādiem 3000 kvadrātmetriem.. ir ko pastumdīties.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Jautājums, kur tu zāles pļāvējiem redzējis tādu parametru, kas nosaka piedziņas veidu? Cik noprotu, runa ir par stumjamajiem aparātiem, kuriem ir pakaļpiedziņa.

Link to comment
Share on other sites

Man ir kādus 6 gadus vecs husqvarnas pašgājēja pļāvējs ar velkošo priekšu. Ar vilkmi līdz šim problēmu nav bijis - iet kā tanks. Nekad nav nācies pļaut ar aizmugures piedziņu, bet tīri subjektīvi šķiet, ka velkošā priekša ir labāks variants. Vismaz asus pagriezienus (stūros utt.) var taisīt krietni vienkāršāk un vieglāk. Nospiež rokturi uz leju un velkošie riteņi ir nost no zemes.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Nez, man nav liecies ar pakaļpiedziņu grūti manevrēt  - kā dod gāzi, tā vieglāk griežas uz vienu vai otru pusi bez roktora spiešanas.  Kā nekā vairāk tomēr driftē ar aizmuguri :)   Asāk griežot vairāk jāskatās, lai neizdangā zālienu.

 

Galvenais, lai smaguma centrs ir zem velkošiem riteņiem, lai daudz nebuksētu.

Link to comment
Share on other sites

Klau, vai kādam te ir arī traktors-pļāvējs? Gribēju kādas atsauksmes, kas parasti bojājas pirmais, kā ar motoriem? Skatos, ss-ā diezgan dadz lietotus tirgo. Kādas rekomendācijas? No kā jābaidās? Jāpļauj tā ap 1 - 1.5ha

Link to comment
Share on other sites

Vecākiem lietošanā ir šāds - http://www.discover.lv/garden/traktor/14017

Iet labi, bezpakāpju ātruma regulēšana šķiet neatsverama, nevaru iedomāties kā būtu ar ātrumiem.

Smalcināšanas režīmā (jāpērk klāt ieliktnis, lai nesviež ārā) gan mēdz mazliet rīties ciet, bet nav bijis, ka noslāptu.

Pēc ~1,5 gadu lietošanas sāka čakarēties elektromagnētiskais sajūgs. Nevarēja ieslēgt pļaušanu. Tur gan pie vainas bija bremžu kluči (šķiet magnētiskie). Viņu mērķis ir strauji apstādināt nažus, kad izslēdz pļaušanas režīmu, bet tie bija padiluši un turēja to sajūga disku par tālu no rotējošās daļas, līdz ar to nevarēja palaist. Klučus amputējām, tagad rukā kā nākas, tikai izslēdzot pēc inerces naži kādu mirklīti vēl griežas.

 

Vēl arī gultņi mazliet sākuši gaudot, bet tos izskatās, ka nebūs liela problēma nomainīt. Bija laikam arī nažīem gultnis nobeidzies, nomainīja un rullē tālāk. Degvielu gan ēdīs vairāk kā stumdāmais pļāvējs, ar to jārēķinās.

Pļaujamā platība ap 1ha, degvielas ziņā - ap 12L Tas gan iespējams tāpēc, ka kaste jāvadā izgāzt un no tālākajiem stūriem sanāk paliels gabals.

Link to comment
Share on other sites

Tie traktorīši parasti ir lielas, dārgas kakas. Konstrukcija - puņķaina, materiāli tāpat. Labāk tad iesaku nopirkt kvalitatīvu stumdāmo un nodarboties ar sportu. 

Link to comment
Share on other sites

Kitai, kad pļaušana 3 pieaugušiem cilvēkiem uz maiņām ar 2 rokas pļāvējiem nonstopā aizņem visas brīvās divas dienas, tad tavs ieteikums ir pilnīgā pakaļā. Platība tāda. Tas pirmkārt. Otrkārt - lūdzu mini konkrētus traktoru modeļus, konkrētus defektus. Sanāk pārāk nekonkrēts tipiskā latvieša viedoklis.

Link to comment
Share on other sites

Nu nu..

Ir atšķirība vai paiet nepilna diena, lai visu nopļautu, vai divas dienas.

Pie tam stumdāmajam zāles savākšanas kaste arī ir nejēdzīgi maza (lielāku gan stumt būtu grūti). Un reāli vajag divus cilvēkus. Viens pāluj, otrs vadā zāli projām

 

P.S. Tornis iepostoja reizē. 

Vēl kas - ar augstāk minēto Al-Ko traktorīti bija pat valkāta ecēša, lai nebūtu ar grābekli jāiekašā iesētās zāles sēklas un jālīdzina volejbola laukums.

Labots - mickys
Link to comment
Share on other sites

Mickys, paldies, saturīga informācija. Es gan skatīšos uz lietotu, bet nu metālapstrādes cehs man ir un rokas pašām arī nav pārmērā līkas, tā ka labošana nebaida.

Labots - Tornis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Laukos arī ir traktoriņš (nepateikšu modeli), ar kuru tiek apļauti regulāri kādi >1-2 ha. Dažkārt nākas paralēli traktoriņam otru teritorijas daļu ar trimmeri ņemties, lai visa diena nebūtu jāpavada cepinoties saulē. 

 

Traktoriņš ekspluatējas jau otro vasaru un nekādas nopietnas tehniskās problēmas nav bijušas. Vismaz nekas tāds, ko nevarēja sataisīt. 

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

Tornis, iauto.lv forumā tur ir tāds kūdras racējs DekstersFF. Arī viņa kontaktus tur var atrast, viņš ik pa laika no UK izsolēm ieved visādu tehniku, tai skaitā arī mazos dārza traktorus tur var nopirkt. Varbūt uzkontaktē un paintersējies. Man kaut kā liekas, ka lietots Deer's tāpat būs labāks par jaunu Al-Ko. 

Link to comment
Share on other sites

lietots jāņem tāds, kuram nebūs problēmas ar rezerves daļām.



un Deksters ar tiem traķiem netirgojas, tur bija vienreizējs piedāvājums tikai paziņam.

Link to comment
Share on other sites

Netirgojas, bet regulāri sūta kaut ko no tām izsolēm. Paņemot jaunu "Al-Ko" nenozīmē, ka pēc gadiem 5 tam varēs to pašu sajūgu kaut vai dabūt.

Link to comment
Share on other sites

Nez, man arī pagājušgad (pļāvējam bija 6 gadi) nebija problēmu dabūt rezerves daļas. Pļāvējs AL-KO.

 

Btw - pagaidām saprotu, ka ir 4 pļāvēju "klases" - traktori, četrriteņu, trimmeri un divriteņu-stumjamie. Vai ir vēl kaut kas?

 

Doma ir tieši par garu zāli (līdz jostasvietai). No visiem pieminētajiem, tikai trimmerim būs cerības ar to tikt galā, un arī tad vajag nopietnu agregātu. (Nu, ok, vēl ir arī izkapts, bet mani interesē slinko cilvēku risinājumi :mrgreen:) Varbūt esmu vēl kaut ko palaidis garām?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Vilx-, aizmirsi klasiskos līdzekļus :)

 

Outfitnew1.jpg

 

bPx51qj6TAV.jpg

 

Aita-piedzemde-suni-4.jpg

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

@-

 

Nu, ok, vēl ir arī izkapts, bet mani interesē slinko cilvēku risinājumi :mrgreen:

 

STIGA. i nem garaku zali i izturigaks.

Kurš modelis? Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ar garo zāli tiek galā trimmeris vai arī pļaujmašīna (specializēta vai uzkabināma traktoram), kura laukos ir viens no primāriem instrumentiem, kad runa iet par daudziem hektāriem, it īpaši ceļmalās un lielos līdzenumos. Tie traktoriņi paredzēti grūti izbraucamās platībās, dārzos starp ābelēm, ap māju. 

 

Katram instrumentam sava vieta.

Labots - Skrandainais
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
viesturs0711

Sagāz uz sāniem un izlej to eļļu laukā.

Link to comment
Share on other sites

Jebkurā autoservisā tev viņu izsūks, tik vajag bik uzsildīt. Gāžot apkārt eļļa var satecēt tur kur nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Derētu nobildēt, kā tā nebūšana ar eļļu izpaužas :) Savējam atskrūvēju vāciņu, sagāzu uz sāniem, paliku trauku apakšā un viss iztecēja laukā bez jebkādiem papildus rīkiem.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

 

 

Eļļa jāmainot ik pa 25 pļaušanas stundām.

tici vēl visiem,

ja eļļa nav melna kā piķis, tad tik mauc tālāk

es savējam mainu eļļu ik pa diviem gadiem (brigeston motors, 7 ZS pašgājējs)

nu jau kalpo 8 gadus 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Un kāds būtu pamatojums?

 

 

Veikalā kategoriski aizliedza kustināt uz sāniem.
 

 

Ja runā par eļļas maiņas biežumu, tad pirmo reizi pēc 8h bija jāmaina eļļu. Es pats mainu eļļu sezonu uzsākot, jo ziemu stāvot tā nedaudz zaudējusi savas īpašības. 

Link to comment
Share on other sites

Mainot eļļu katras 25 stundas, pa diviem gadiem saskries pļāvēja cena. Nemaini eļļu, bet maini pļāvēju reizi 2 gados., kā printeri.

 

Joks ;) 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...