Jump to content

Vēlos satelītu; kas un kā?


IMAGin
 Share

Recommended Posts

Nu tad nu taa... gribas subjektu iegaadaat/uzstaadiit maajaas, bet nav ne jausmas kur mekleet info par labaakajiem sat komplektiem/komponenteem... par uzstaadiishanas tehniska rakstura jautaajumiem etc :roll:

 

 

Varbuut kaads no bootistiem nodarbojas ar shaadu lietu tirdznieciibu/uzstaadiishanu un var pakonsulteet?

 

Vai arii kur mekleet sho info? :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • norkis

    7

  • guntis5

    7

  • zhagis

    10

  • Pirkss

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

delfos liste ir par sho teemu :)

Tiesa tur ir cenzuura :)

tb tur laikam kautkaadi pieejas koodi ir? Tos tur jau vairs dabuut nevar :)) Tachu tehniska rakstura konsultaacijas dabut var :))

Link to comment
Share on other sites

Hmmz... delfu liste - tas ir kas? mailliste? sen neesmu neko taadu skatiijies... :roll:

 

vienkārši domaaju, kaadas firmas galvas, dekoderi etc buutu labaakie un taa un shitaa... cik lielaa meeraa ir janodroshina tiesha redzamiiba (man te ir nedaudz koku... neesmu sen bijis uz jumta so nezinu kaa no turienes izskataas... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Hitchcock

Galvām nekāda lielā nozīme nav (ceru, ka nemuldu). Atšķiras NTV galvas no parastajām (laikam ar frekvenču diapoznu). Koki traucēja analogajam satelītam ("mušiņas" uz ekrāna). Digitālajam ir svarīgi tikai, lai būtu signāls. Ja ir, tad rāda. Nav - nerāda. Protams, jo mazāk koku, jo labāk. Caur kokiem uztversi spēcīgākos (signāls) kanālus. Jo skaidrāks skats, jo labāk. Koku dēļ var neuztvert kanālus. Slikti laika apstākļi samazina signāla līmeni. Ja gāž lietus, tad mazs signāls. Bet tas jau loģiski.

Noteiksti neizmanto vecus kabeļus (man bija palikuši no analogā satelīta). Nelaiž cauri visas frekvences. Nu, bet tev jau tas laikam nav aktuāli.

 

-Uztvērējs. Man jau tīk Humax. Kā man stāstija, tad viņus visus liek kopā Krievijā, tāpēc, ja kaut kas notiek, tad jāmet ārā, jo visa shēma jāmaina. Bet tas ir no sērijas "viena tante teica".

-Galviņas. Tās, kas pieejamas veikalā.

-Vads. Parastais baltais satelītkabelis.

-Sadalītājs. Atkarīgs no galviņu skaita.

 

P.S. Nezinu, ko es tev te skaidroju, jo tas viss ir amatieru līmenī. Pats es visu saprotu, bet profesionāli paskaidrot nemāku. Sorry.

Link to comment
Share on other sites

SAT TV iekārtas izvēle ir atkarīga no tā ko ar to gribas skatīties. Ir kopīgas lietas neatkarīgi no tā:

1) galva (LNB) viena vai vairākas, ar vienu vai vairāk izejām (NTV+ galva atšķiras no citām ar to, ka tur tiek izmantota cirkulārā polarizācija)

2) šķīvis (mazāk par 0.9m nav vērts)

3) visādi kronšteini antenas un galvu stiprināšanai

4) DiseqC slēdzis, ja ir vairākas galvas

5) SAT kabelis un konektori

Paša tjunera izvēle ir viss grūtākā lieta. Ja interesē programmas krievu valodā, bet naudu par abonēšanu plānos neietilpst (ne tagad, ne nākotnē), tad var droši ņemt jebkuru uztvērēju nekodētiem kanāliem (FTA).

Uztvērēju vajadzētu izvēlēties izejot no tā vai ir vajadzīga optiskā vai digital audio izeja. Vēlams būtu lai izeja uz TV būtu SCART nevis tikai RCA (kompozītvideo, tjulpan), televizoram arī būtu vēlams SCART kurš var darboties RGB režīmā. Būtu ļoti vēlams COM ports (RS232) vai USB (neesmu redzējis) caur kuru varētu mainīt uztvērēja firmware un rediģēt kanālu sarakstu. Ir vai nav CI slots CAM moduļiem, ar CI būs dārgāks un ir nozīme tikai tad, ja ir doma vēlāk pirkt (abonēt) kādu karti kodēšanas sistēmā kura nav iebūvēta. Un beidzamais kam var pievērst uzmanību, cik ērts ir menu, pults, kādas ir pieejamās menu valodas, vai ir teletext.

Ja interesē arī kodētas programmas, tad jau laikus jāsagatavojas, ka par tiem būs arī jāmaksā. Latvijā oficiāli ir pieejama Viasat pakete un neoficiāli NTV+. Lai skatītos Viasat būs vajadzīgs kāds no viņu sertificētajiem uztvērējiem, saraksts ir iekš www.viasat.lv , un nekas cits tur neder – Videoguard (NDS) CAM moduļi netiek pārdoti privātpersonām. Tas aparāts ko dod par Ls 1 gan ir diezgan neērts, bet tas laikam ir vienīgais kuram menu ir latviešu valodā.

Ar NTV+ ir vienkāršāk, tur der gandrīz jebkurš uztvērējs ar iebūvētu Viaccess, vai Viaccess CAM modulis (ietiecams gan būtu viņu sertificētie).

Nekāda lielā SAT TV uztvērēju izvēle Latvijā laikam nav. Var nopirkt Humax, Samsung, Strong, Echostar, Dream-Multimedia, Pace, Lemon un tas laikam arī viss (nezinu vai kāds tirgo Nokia). Populāri ir Humax, Samsung un DreamBox, tiem ir pieejami kodēšanas sistēmu emulatori (SAMSUNG DSR-9500; HUMAX IRCI-5400), arī dažiem Strong modeļiem ir EMU, bet ilgu nākotni es gan tam neparedzu - nākotne ir card sharing.

Ja naudas, tā pavairāk var ņemt uztvērēju ar iebūvētu cieto disku. Bet tiem kas ēd un guļ pie kompjūtera laba izvēle varētu būt PCI karte SkyStar 2 maksā zem Ls 50.

 

Un pats svarīgākais pirms iegādes vajag pārliecināties vai vispār tehniski ir iespējams kaut ko uztvert – nav augstu koku, ēku 30° zonā uz abām pusēm no dienvidiem.

 

Ak jā aizmirsu piebilsts, vēl varētu būt svarīgi vai uztvērējs spēj darboties ar ātrām datu plūsmā (>27500), vecajiem Humax ar to bija problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Wot koki uz vienu pusi ir, cik daudz vinji ir priekshaa skatoties no jumta - nezinu... izveseljoshos uzkaapshu nofocheet... :roll:

 

Cik saprotu tad tu pats arii nodarbojies ar sho sat pricendaalju tirgoshanu/uzstaadiishanu?

 

Tas kas mani interesee lielaakoties nav krievu kanaali... interesee patiesiibaa paaris kanaali kuri cik zinu ir maksas tachu nevienam no man zinaamajiem sat pakalpojumu sniedzeejiem ieksh LV kanaalu sarakstos neredzeeju :( Discovery visi... tie ir tie kas man interesee visvairaak...

 

Attieciigi tas laikam noziimee dekoderi gan kodeetajiem gan nekodeetajiem kanaaliem...

Link to comment
Share on other sites

Nē, es nenodarbojos ar SAT TV aparatūras tirgošanu, tā mazliet uzstādu, vairāk gan vienkārši interesējos, bet neskatos - nav uztvērēja :). Par kokiem runājos novelc programmu GorbTrack http://members.chello.nl/~berry.walda/GorbTrack_NL.htm , pēc tam palasi help un sameklē Latvijas pilsētu koordināšu tabulu (tur bija adrese). Ar to programmu varēs noteikt gan pavadoņu koordinātes, gan to cik tālu var atrasties koki. Discovery kanāli ir NTV+ paketē (ir gan krievu, gan angļu valodā) un to neoficiāli piedāvā www.unisat.lv un www.telesputnik.lv . Lēti gan tas nav – karte jāpērk uzreiz uz ½ gadu tas maksā vairāk kā Ls 100 (pēc tam katru mēnesī Ls 13 par bāzes paketi). Lai skatītos NTV ir vajadzīgs uztvērējs kurā ir Viaccess kodēšana un galva cirkulārai polarizācijai (vēlams NTV sertificēts). NTV+ atrodas uz pavadoņa EutelsatW4 un Rīgā, tas ir 14 ° E (tas nozīmē 14° pa kreisi no dienvidiem). No programmas GorbTrack izriet, ka koki 20m attālumā nevar būt garāki par 10m, ja antena ir 1m no zemes. Jo augstāk antena būs no zemes, jo garāki koki var būt priekšā, uz signāla līmeni (kvalitāti) tas iespaidu neatstās - var likt arī uz zemes.

Link to comment
Share on other sites

Guest agis6

šajos forumos manuprāt vislabākā informācija par satelītTV. www.sat-digest.com un www.sat.net.ua

Link to comment
Share on other sites

Guest Kalmars
Nu tad nu taa... gribas subjektu iegaadaat/uzstaadiit maajaas, bet nav ne jausmas kur mekleet info par labaakajiem sat komplektiem/komponenteem... par uzstaadiishanas tehniska rakstura jautaajumiem etc  :roll:  

 

 

Varbuut kaads no bootistiem nodarbojas ar shaadu lietu tirdznieciibu/uzstaadiishanu un var pakonsulteet?

 

Vai arii kur mekleet sho info?  :roll:

skaystar2 karte, progdvb kuru var novilt http://progdvb.com un regulē galviņas uz sev tīkamo-piejamo pavadoni , protams vajag dažas piedevas tai prog dvb bet to visu var atrast ineta plašumos vairumā un viss rullē ja procis ir virs 500 mhz
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ir arī labs variants,ja mājās ir patstāvīgais internets.Ir tādi uztvērēji ar iebūvētu tīkla karti.Ar tādu,par nelielu samaksu,var redzēt ko vien vēlies.

Link to comment
Share on other sites

Es ar taisni uz ZS sev veelos uzdaavinaat SAT :) a to laukos iisti nav ko skatities :) buus jaaiziet uz veikalu un jaapaskataas, ko jamie piedaavaa... pashlaik doma ir par VIASAT :)

Link to comment
Share on other sites

Palasi tepat ko tauta domā par Viasat ,lai nesanāk vēlāk nožēlot 8-)

alternatīvas? izņemot dreembox !!!

Link to comment
Share on other sites

Neko ipasi sliktu par Viasat nevaru teikt. Ta ka es parsvara dzivoju arpus LV, esmu so iegadajies.Pie tam es biezi mainu atrasanas vietu, visas sistemas uzstadisana un noregulesana parasti aiznem apm 10min, un tas ir bez kadiem merinsstrumentiem etc

Link to comment
Share on other sites

Neko ipasi sliktu par Viasat nevaru teikt. Ta ka es parsvara dzivoju arpus LV, esmu so iegadajies.Pie tam es biezi mainu atrasanas vietu, visas sistemas uzstadisana un noregulesana parasti aiznem apm 10min, un tas ir bez kadiem merinsstrumentiem etc

 

ja vajaga palidzibu uztadisana un konsultacija varu palidzet rakstiet privatajas zinas 8)

Link to comment
Share on other sites

Dreambox + internets= SUPER rezultāts!

:)

 

p.s. un nav nemaz tik dārgi.

Protams, tas nav par 1 Ls kā Viasats...

Bet par TO ir cits stāsts - daudz skumjāks...

Taču neaizmirsīsim, ka par velti ir tikai siers peļu slazdā un arī TIKAI otrajai pelei!

Link to comment
Share on other sites

Dreambox + internets= SUPER rezultāts!

:)

 

p.s. un nav nemaz tik dārgi.

Protams, tas nav par 1 Ls kā Viasats...

Bet par TO ir cits stāsts - daudz skumjāks...

Taču neaizmirsīsim, ka par velti ir tikai siers peļu slazdā un arī TIKAI otrajai pelei!

a ja inet nav pieejams...labai GPRS neskaitās

Link to comment
Share on other sites

Visi baigi gudrie...ne :!: Un kad prasu ko darīt ja nav inets pieejams...tad klususm...pzdec :???:

Link to comment
Share on other sites

ne pārāk sen man iznāca parunāties ar vienu zinošu cilvi satelītlietās un runa gāja tieši par tēmu kādu satelītkomplektu izvēlēties. Pārcilājām dreamboxa variantu, viasatu pa 1Ls, vēl dažus... Rezumē bija ka grozies kā gribi, ap 300Ls tas izmaksā. Vai nu lielāki sākuma ieguldījumi un vēlāk simboliska maksa (dreambox), vai minimālas sākuma izmaksas un vērā ņemama maksa vēlāk (viasat) vai vidējas sākuma izmaksas un arī vēlāk jūtama mēneša maksa (NTV+). Vēl ir variants skatīties tikai atvērtos kanālus, bet ar katru dienu atvērto (skatāmo) kanālu skaits mazinās. Un ja kanāls ir atvērtais, tad jāskatās nevis filma ar reklāmas iestarpinājumiem, bet reklāma ar filmas fragmentiem pa vidu :(

Link to comment
Share on other sites

q64silver

No parastajām antenām LV televīzijas labi neraida, tāpēc ir doma uzlikt satelītu. Gribētu zināt, vai uz satelīta pieejami LTV, LTV7, LNT, TV3 kanāli?

Link to comment
Share on other sites

....

Edit: nodzēsu tekstu, bet biji jau paspējis izlasīt ;) Padomāju un sāku šaubīties, kurš tad bija tas kanāls kurš nav iekš SAT... vai tiešām TV3? Vai LNT..... Vai vēl kas.... Nu, jā, pa velti tie naf....

Link to comment
Share on other sites

Redz, es no SAT lietām neko nesaprotu, bet viens paziņa dikti slavēja Mutantus. Paskatījos, ka cenas arī ir tīri pieņemamas. Jāpainteresējas, varbūt pēc dzīvokļa remonta varētu arī par uzstādīšanu padomāt.

Link to comment
Share on other sites

Kādas atsauksmes par Mutant uztvērējiem? Salīdzinot ar Dreambox...

 

cik es esmu nemies tagad ar Mutant .tad varu patiekt ka aparats prieks skatisanas ar sari un bez sares ir loti labs.var teik ka tas ir drembox klons. strada loti stabili 8)

Link to comment
Share on other sites

Mīnuss mutantam ir skaņa (sīkšana fona),bet caur optisko ir ok.Ilgi slēdzās un izslēdzās.Pluss ir tas ka ir modulātors decimetru diapazonā,tas kas 500 drimam nav.Vispār ir jāpierod.Maksā kādus 30 ls lētāk nekā drims.Drima priekšrocība ir skatīt bildi un parslēgt kanālus uz datora.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt, īsumā, varat ieteikt, vai ir jēga tērēties uz dārgākajiem Mutant vai Dreambox modeļiem? Ko es reāli iegūšu? Lietošanas ērtumu, jeb iespēju vairāk redzēt?

 

Man interesētu sistēma, kura darbotos neatkarīgi no PC (ir rūteris) un varētu skatīties vairāk kanālus, papildus par to nemaksājot. Par aparatūru vienreiz esmu gatavs maksāt, bet kaut kādas abonēšanas mani nesaista, TV vairāk būs ģimenei, man pietiek ar datoriem :) Man vairāk interesētu iespēja skatīties mūzikas kanālus, filmas krievu valodā, radījumus mazajiem par zvēriņiem :)

Link to comment
Share on other sites

Ka jau rakstija ieprieks Knaabis -ka par velti ir tikai siers peļu slazdā un arī TIKAI otrajai pelei :-D :-D

Tad netere naudu noperc kadu leto SkyOn DSR un skaties brivos kanalus par kuiem nav jamaksa :):)

Link to comment
Share on other sites

Te atkal es ar dumiem jautājieniem.

Tātad kāds uz teļuka ar Drembox skatās kādu knālu vai es varu uz PC strīmot uz skatīties kādu citu kanālu?

Link to comment
Share on other sites

Te atkal es ar dumiem jautājieniem.

Tātad kāds uz teļuka ar Drembox skatās kādu knālu vai es varu uz PC strīmot uz skatīties kādu citu kanālu?

 

tu vari uz pc skatities topasu tikaij kanalu :(

Link to comment
Share on other sites

napoleons1

nu ja ir nets tad par 73 ls jotā var nopirkt komplektu ar flexbox(openbox).varēs brīvos kanālus skatīties un ja palasīsies(sat-forum) ,tad par 5 baksiem mēnesī viasatu vai ntv pašārēt arī nav problēma.labs budžeta risinājums manuprāt.

Link to comment
Share on other sites

Visi baigi gudrie...ne :!: Un kad prasu ko darīt ja nav inets pieejams...tad klususm...pzdec :???:

 

palasies TE: http://dream.altmaster.net/showthread.php?t=669

Bet tikai krieviski.

 

 

 

nu ja ir nets tad par 73 ls jotā var nopirkt komplektu ar flexbox(openbox).varēs brīvos kanālus skatīties un ja palasīsies(sat-forum) ,tad par 5 baksiem mēnesī viasatu vai ntv pašārēt arī nav problēma.labs budžeta risinājums manuprāt.

Šāres sodien nu gan nav problēma:

http://www.sw-shara.info/index.php?show_price=yes

http://users.tv-dw.com/

http://billing.cardsharing.tv

 

Maksā un skaties vesels!

Link to comment
Share on other sites

Šo pašu tēmu turpinot vajadzīgs spečuku padoms.

 

Vajadzīgs SAT ar iespēju ierakstīt pārraides, kad neesmu mājās utt.

Atradu ka to spēj veikt Mutant 400S un DREAMBOX 7020-S.

Kādas principiālās atšķirības ir šiem modeļiem un vai ir vēl kādi citi varianti?

Link to comment
Share on other sites

Esmu dzirdējis, ka var tam tūnerim kaut kā apeit karti un skatīties maksas kanālus par velti, bet laikam nevisus. nezinu cik tur taisnības, cik nē?

Link to comment
Share on other sites

Palasījos krievu lapās un ir pat tā ka Mutants ir itkā pat labāks. Nu lētāks gan.

 

Pie mums tirgo YOTA un UNISAT. Bet tākā pēdejā laikā esmu saskāries ar tirgotāju ''kompetenci'' meklēju kādu kas varētu palīdzēt SAT komplekta sagādē.

Link to comment
Share on other sites

Palasījos krievu lapās un ir pat tā ka Mutants ir itkā pat labāks. Nu lētāks gan.

 

Pie mums tirgo YOTA un UNISAT. Bet tākā pēdejā laikā esmu saskāries ar tirgotāju ''kompetenci'' meklēju kādu kas varētu palīdzēt SAT komplekta sagādē.

 

ko tu velies varbut varu palidzet 8)

Link to comment
Share on other sites

Gribu nokomplektēt SAT TV komplektu.

Tjūners tākā būtu skaidrs Mutant 400S, bet tālāk...........

Zinu ka vajadzīga galva ......kāda..........cik gabalas.........

Bļoda cik liela .......... no kāda materiāla...........

 

Tāka neskaidrību ir daudz. Pas katoties netā par galvām vien ir tādi parametri kas man kā nespeciālistam nav skaidri.

Link to comment
Share on other sites

Gribu nokomplektēt SAT TV komplektu.

Tjūners tākā būtu skaidrs Mutant 400S, bet tālāk...........

Zinu ka vajadzīga galva ......kāda..........cik gabalas.........

Bļoda cik liela .......... no kāda materiāla...........

 

Tāka neskaidrību ir daudz. Pas katoties netā par galvām vien ir tādi parametri kas man kā nespeciālistam nav skaidri.

Sākumā izdomā, ko gribi skatīties. Paskaties kanāju sarakstu katrak satelītam.Ja tikai Astru 19,2E, Hotbird 13E , Siriuss 5E pietiks ar vienu šķīvi ~ 90 cm un 3 universālām galviņām, ja gribi krievus no 36E, tad vajadzēs cirkulāro galviņu. Varbūt ka var uzlikt krievu galviņu uz tā paša šķīvja. Pats neesmu mēģinājis.

Ja gribi ko vairāk, tad ietricamais varinats būtu šķīvis 90-110 cm ar divām galviņām cirkulāro un universālo un pozicionieri šķīja griešanai. Jebkurā gadījumā ja gribēs ikodētos kanālus vajadzēs šāri.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...