Jump to content

Viss par un ap Latvijas televīziju pagātni/tagadni/nākotni


Dexs
 Share

Recommended Posts

Ja pat baltkrievi ir spējuši pāriet uz HD, nemaz nerunājot par igauņiem un leišiem, tad jau būs daudz ietaupīts.

Brīvdienās noskatījos Sanremo noslēguma koncertu iekš Rai Play - HD kvalitāte kā maksas servisos un nekādi autortiesību ierobežojumi, piereģistrējies un skaties. Atcerējos kādā kvalitātē skatījos Dziesmu svētku koncerta tiešraidi LTV...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

pāķiem un penšiem

Esmu gan pāķis gan pensis, bet uzdiršu tādai LTV....

Tādu bildi, lai miglas mērkaķi skatās..?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , jacobs teica:

Tādu bildi, lai miglas mērkaķi skatās..?

pārāk laba redze tev priekš penša....

(es pēdējos gadus tv laikā grāmatas uz planšetkas lasu, tāpēc miglas bildes vairāk vai mazāk poff)

Link to comment
Share on other sites

Es TV kā tādu neskatos dēļ trīs lietām:

 

1) Reklāmas
2) Kvalitāte
3) Čakars ar autortiesībām un pleijeriem/pultīm. Rodas sajūta, ka jāabonē entie servisi lai visu redzētu un vēl jādomā ko kurš dzelzis no tā visa mācēs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , jacobs teica:

Esmu gan pāķis gan pensis, bet uzdiršu tādai LTV....

Tādu bildi, lai miglas mērkaķi skatās..?

Ir jau arī izņēmumi, man nebij mērķis kādu aizvainot - vnk novērojumi. ;) 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Guncha teica:

3) Čakars ar autortiesībām un pleijeriem/pultīm. Rodas sajūta, ka jāabonē entie servisi lai visu redzētu un vēl jādomā ko kurš dzelzis no tā visa mācēs.

Man jau gan liekas, ka klasiskās TV gadījumā šis viss tieši atkrīt.

Link to comment
Share on other sites

Varu piemest savas piecas kapeikas tēmai. Baltcom interaktīvā, jau pāris gadus lietoju. Pirms tam apsvēru atteikties no TV abonēšanas vispār, bet kad šie mani pielauza izmēģināt, sapratu, ka tā ir štelle. Ok, es jau pats tā īsti skatos tikai pāris raidījumus pa to pašu LTV1, sievai tur vēl kas pa Sony un Fox, bērniem multenes. Un reklāmas nevar pārtīt tikai 3 (vai 4?) visiem zināmos kanālos, kurus šī paša iemesla dēļ ignorēju. Galvenais stafs tāpat tiek iegūts citos ceļos, krāmēts uz NASA, caur media pleijeri skatīts. Bet ir tik patīkami, ka tu atzvelies dīvānā un ieslēdz no sākuma to pašu VIP, kurš jau labu laiku kā sācies.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
(labots)

Telekanāls "LNT" mainījis savu nosaukumu uz "TV3 Life".

Telekanāls "Kanāls 2" mainījis savu nosaukumu uz "TV3 Mini".

 

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

3 smilšu saujas aizgājējam. Kādreiz LNT bij skatāms...

Link to comment
Share on other sites

Lietuvieši gudrāki. Viņu LNK (analogs mūsu LNT) nepārdevās exViasatam. Tāpat kā viņu BTV. 

Link to comment
Share on other sites

Didzis

LNT tak jau no Ēķa laikiem nevarēja galus savilkt kopā un faktiski strādāja ar zaudējumiem. Neviens jaunais īpašnieks tādu programu neturētu un tā arī notika. Lietuvā vairāk skatītāju un, acīm redzot, LNK var pastāvēt. Kam arī vajag trīs līdzīgi ziņu raidījumi viens pēc otra. Neko jau citu LNT orģinālā netaisīja. Labi, vēl Degpunkts, bet tas jau pa lēto, jo nevajag milzīgu žurnālistu skaitu. Tāpat kāds pa muti dabūs, vai autiņu sasitīs, aizbrauc tik un nofilmē un raidījums gatavs

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ir nolēmusi anulēt SIA "Best4sport" Latvijā izsniegtās apraides atļaujas, liecina padomes paziņojums.

https://sports.tvnet.lv/6951836/anule-best4sport-latvija-izsniegtas-apraides-atlaujas

"Best4sport" izpilddirektors Andris Melnalksnis skaidroja, ka kanāli raidīšanu nepārtrauc, bet turpmāk darbosies ar Lielbritānijas regulatora OFCOM izsniegto licenci.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
IMANTS

Sveiki.

Nostaļģja....

Daudzo TV skaitā bija arī Gulbenes TV.

Bija tas gods būt "tur iekšā".

Sandras teikto par "fanātismu" esmu pats izbaudījis....

Bet nāca TV digitalizācija un arī garīgais apsīkums un apsīka arī Gulbenes TV...

 

Link to comment
Share on other sites

Chocoton
pirms 2 stundām , IMANTS teica:

Sveiki.

Nostaļģja....

Daudzo TV skaitā bija arī Gulbenes TV.

Bija tas gods būt "tur iekšā".

Sandras teikto par "fanātismu" esmu pats izbaudījis....

Bet nāca TV digitalizācija un arī garīgais apsīkums un apsīka arī Gulbenes TV...

 

Nezin kas tev tur  velk vai nevelk ,bet ntv+par kavalitāti nevar sūdzēties!


pirms 2 stundām , IMANTS teica:

Sandras teikto par "fanātismu" esmu pats izbaudījis....

Bet nāca TV digitalizācija un arī garīgais apsīkums un apsīka arī Gulbenes TV...

 

Jā bija laiki kad ņēmām iekš ka traki vēlli,Bet nāca digitalizācija un mani nokodēja ?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

IMANTS
pirms 14 stundām , Chocoton teica:

Nezin kas tev tur  velk vai nevelk ,bet ntv+par kavalitāti nevar sūdzēties!

 

Šis gan man "nepielēca".....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Es tā lāga nesapratu kas mainīsies - skaidrs, ka VTV HD nebūs, kabeļos - atkarībā no operatora, nez internetā tiešraidē HD būs? Viņiem jau tagad daži raidījumi ierakstā ir 720, tiešraidē SD.

 

https://lvportals.lv/dienaskartiba/316848-neplp-jaunais-pik-nodrosinas-ltv-signala-parraidi-hd-kvalitati-2020

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
pirms 1 stundas , Racer teica:

kas mainīsies

Latvijā būs par vienu novecojošu tehnoloģiju vairāk.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc gan "nebūs"? Būs! Nu skat, tagad nopirks lietoto 720p aparatūru, pēc 10 gadiem 1080p un 4K kārta pienāks pēc 20 gadiem. :)

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , base7 teica:

Žēl, ka LTV nebūs pieejama 4K kvalitātē 

Nja, bet kāds 4K virzemes TV? 1080P pilnīgi pietiktu, un vēl pāri paliktu... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raiviic

Sen jau ir iespēja filmēt gan HD, gan 4k (to svarīgiem pasākumiem arī dara un glabā arhīvā), tikai "dabūt gaisā" nereāli - viens kanāls tad aizņem 5 tagad esošos un frekvences jau tagad par maz, bet mobilie gan jau nogriezīs vēl.  Ne Lattelekom, ne kabeļoperatori uz to neparakstīsies samazināt pieejamās programmas, kaut  arī lielākā daļa, izņemot sporta, mūzikas, zinātniskos kanālus ir pilnīgi lieka ētera piesārņošana un mierīgi varētu izmest.

Labots - raiviic
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , M@R$$ teica:

Nja, bet kāds 4K virzemes TV?

Stipri šaubos vai VTV apraidē būs LTV HD. Tur tak vietas nav. Drīzāk viņš būs visādu kabeļoperatoru piedāvājumā. Līdzīgi kā TV3 grupas programmas. Protams, arī Tet ITV pamatpakā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , base7 teica:

Stipri šaubos vai VTV apraidē būs LTV HD. Tur tak vietas nav. Drīzāk viņš būs visādu kabeļoperatoru piedāvājumā. Līdzīgi kā TV3 grupas programmas. Protams, arī Tet ITV pamatpakā.

A vot tas besī. Nu vai tad 720p ir tik grūti ielikt? Jā, kanālu būs mazāk bet tomēr...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , base7 teica:

Tur tak vietas nav.

Ko tad pirms kādiem diviem gadiem piedāvāja ieviest LVRTC šefs? FTA frekvencē papildus divus HD vai piecus SD kanālus viņš teicās varot gada laikā palaist, ja tik būtu pasūtījums. Komercfrekvencēs tak pa 10 SD kanāliem jau visu laiku ir.

Un vai LTV SD kanāli FTA freekvencē tiks mūžīgi raidīti? Laikam vienīgie HD uztvert nespējīgie bokši ir palikuši tikai bēdīgi slavenie TV Stāri, ja vispār vēl ir saglabājušies.

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 2 stundām , ieleja teica:

bet VTV liekas nu jau margināls

Nu Rīgas un lielāko pilsētu iedzīvotājiem VTV īpaši nav nepieciešams. Bet, nerunājot par attālākiem laukiem, arī mazās pilsētās un ciemos nav ne optikas, ne arī kabeļoperatoru (ja nu kādas pilsēteles vai ciema centrā). Tā kā VTV domāju, vēl ilgi būs (sevišķi jau tauta visus 5G torņus nodedzinās, jo tie Covid izplata :D .)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, raiviic said:

Nu Rīgas un lielāko pilsētu iedzīvotājiem VTV īpaši nav nepieciešams.

Te, pēc manām domām, ir cita lieta, cilvēki saperkas baigi lielos TV, un tad kunkst, par to, ka LV nav saturs.

Personīgi mani apmierina arī esošā TV izšķirtspēja, uz 42" TV.

Arī seriāls Likteņa līdumnieki uz tā izskatās ok.

Labi, full HD eteri... Ok, la ir. Bet, tomēr, arī esošā izšķirtspēja pietiek. Galu galā - galvenais IR saturs. Ja būs interesanti, tad vienalga par to kā tas tiek pasniegts.

Tā ka sabiedriskajā TV pofig, galvenais ir saturs.

IMHO.

 

Link to comment
Share on other sites

Pļāpas. :D Jums ir skaidrs ko īsti viņi iepirka, ja kā jau teicu, daži studijas raidījumi ierakstā bij pieejami HD?  Varbūt te ir kāds pietuvināts LTV un var paskaidrot,  jo man zināmie 2  sakarīgie inženieri tur ir atlaisti, argumentējot savu pozīciju, ka attīstība ir pizģec...

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 22 minūtēm , rubb teica:

Personīgi mani apmierina arī esošā TV izšķirtspēja, uz 42" TV

hm. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , rubb teica:

Te, pēc manām domām, ir cita lieta, cilvēki saperkas baigi lielos TV, un tad kunkst, par to, ka LV nav saturs

Nuu, ''baigi lielos TV'' jau diezin vai pērk, lai LTV skatītos...?

Visiem taču sen skaidrs un pat iesēdies zemapziņā, ka televīzija latviešu valodā ir  tikai ar stulbu reklāmu piesātināta miglu bilde...

Un man tomēr, kaut vai pavisam neesmu jauneklis, patīk skatīties, klausīties, ne tikai ''saturīgu gudru'' , bet arī skaistu sievieti, nevis kādu izplūdušu pļocku...

Ir taču, bļin, jau 2020 gads un katrs nabags apkārt spēj parādīt sevi ''HD kvalitātē'' ...

Labi, ja viņiem nevajag mani, tad man arī šodien nevajag tādu LTV, kad vienalga brilles ir uz deguna vai nav, bet galvenais, ka saturs ir, kā bija manā bērnībā 60 gadus atpakaļ...?

 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 12 minūtēm , Racer teica:

sakarīgie inženieri tur ir atlaisti, argumentējot savu pozīciju, ka attīstība ir pizģec...

sava pozīcija ir inženieru pozīcija vai atlaidēju pozīcija?

ja inženieru pozīcija, tad pizģec ku sarežģīti jeb nakkuj attīstīties?

ja atlaidēju pozīcija, tad pizģec ko jūs no mums gribat jeb jūs tam esat par vecu?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , laikamTak teica:

sava pozīcija

Nav ko komentēt - Nezini Tu Virtuvi - nav tur Loģikas... :( 

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 11 minūtēm , jacobs teica:

katrs nabags apkārt spēj parādīt sevi ''HD kvalitātē''

jutubē tak ir #personība, #rezervēts, #pāļa bazars,  etc...

kapēc tagad kremļa propagandu no torņa vajag HD kvalitātē, nesaprotu...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, jacobs said:

Nuu, ''baigi lielos TV'' jau diezin vai pērk, lai LTV skatītos...?

Visiem taču sen skaidrs un pat iesēdies zemapziņā, ka televīzija latviešu valodā ir  tikai ar stulbu reklāmu piesātināta miglu bilde...

Kurš spiež skatīties LTV? Ar tiem es saprotu vtv lv brīvi piejamos kanālus. Komerciālie TV tur tiešām reklāmas reizēm šķiet, ka ir vismaz 50&50....

Ja kas, tad LTV kanālo arī reklāmas ir salīdzinoši maz salīdzinot ar LV komerc TV.

Lai nu kā, ok, salīdzinoši ar pat HD bilde nav tas. Tomēr, IMHO, galvenais ir saturs...

Komerc TV LV gan reklāmas ir vienkārši daaaaaudz. Tas ir cits stāsts....

 

Jā, kā jau minēja, lai kaut vai fhd palaistu ēterī sākas problēmas ar frekvenču diapazoniem.

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...