Jump to content

Viss par un ap Latvijas televīziju pagātni/tagadni/nākotni


Dexs
 Share

Recommended Posts

Vēl jau bildi rāda... tas nekas, ka izplūdušu kā skatoties caur aizsvīdušu stiklu. :sarkasms:

It kā jau jāsmejās, bet smiekli nenāk.

Cik vispār PTSi LTV rīcībā ir? Kādi 3? Pēdējais gan jau iegādāts uz kādu Eirovīzijas laiku (2003)?

 

Ar tik veciem "aparātiem" mēs varam nemaz par 16:9 nerunāt, vajag principiāli savest kārtībā normālu 4:3 padošanu uz studiju (pareizāk sakot jauno playoutu, jo arī tiešraides no Zaķenes (skatīt linku apakšā no lapas atpakaļ) iet tikpat šķidri. Senāk tā nebija.

 

http://www.boot.lv/f...ost__p__1443863

Labots - Multimediju maniaks
Link to comment
Share on other sites

Principā digitālās apraides mums nav.

Jo digitālā apraide ir tad ja visi signāla posmi ir ciparos.

Uzņemšana, tālākpadošana, apstrāde, uzglabāšana un apraide.

Mums digitāls ir tikai ēterā padošanas posms. Līdz tas - kas nu kuru reizi.

Arī tā putrošanās ap 16:9

Pat TV3 ziņās ik pa brīdim - kā parādās kāds LETA ziņu fragments, kas filmēts ar 4:3, TV3 šamo tupi izstiepj pa visu ekrānu, iegūstot resnuļus. :fool:

Visu ko, tik ne Briesmīgās Melnās Malas...

Eurosport HD pat SD reklāmas mēdz nezoomot - rāda melnā rāmī, kas man ar šo to asociējas un attiecībā uz reklāmām - labāk nemaz nevar būt :sarkasms:

 

Tas ir skaidrs, ka ja nav kvalitātes prasību pret VTV tad protams, nekas nav jādara un neko pieprasīt/kontrolēt arī nevar jo prasību nav.

Patiesībā dīvaina situācija. Kvalitātes prasībām bija jābūt. 2013. gadā beidzas LTC licenze un vismaz līdz tam derētu izstrādāt jaunus noteikumus.

Link to comment
Share on other sites

LTV7 šobrīd rāda nakts vieglatlētikas tiešraides ierakstu - maratonu. Šeit ceļā nav nekādi PTS, signāls no satelīta nāk digitāls (visticamāk pat HD).

Kas beigās no tā nonāk ēterā, skatīt bildēs (svītras ir interlacing).

 

Vai kāds no jums var izlasīt sportistu uzvārdus pirmajā skrīnā (viss izplūdis)? Analogie "vižņi" sarkanajai krāsai arī šeit (2.attēls)

 

-----------------------------

Daži skrīni no LTV tiešraides Cēsīs.

Zilā līnija kreisajā malā (par kuru runāju dažus postus augstāk) ir atpakaļ!

post-67561-0-89295900-1315126385_thumb.png

post-67561-0-70504500-1315126399_thumb.png

post-67561-0-17299100-1315420329_thumb.png

post-67561-0-27050200-1315420334_thumb.png

Labots - Multimediju maniaks
Link to comment
Share on other sites

Tu te kautko jauc. Uz datora interlacing problēmu var noķert elementāri. Bet uz parastā TV, man patlaban 2 TV, 2 istabās rāda Cēsis. viens LCD, otrs CRT. Visu varu izlasīt, viss man rādās normāli. Varbūt es esmu no tiem, kuri nemeklē problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Neviens jau interlacing nesauc par problēmu. Ar interlace viss ir kedā - lai viņš ir un dzīvo savu dzīvi.

Problēma ir ar analogā kompozītā videosignāla nepilnībām un kropļojumiem.

Ir pilnīgs sviests, ka pie mums 21. gs. televīzijā vēl kaut kur eksistē kompozīts analogs video signāls, īpaši vēl, ja attēla source ir digitāls HD.

Link to comment
Share on other sites

Nu, man gan tas interlacing nepatīk. Kāpēc digitālajā laikmetā būtu "jāļauj dzīvot" reliktam no CRT trubu laikiem? Digitālie displeji, kam digitālais signāls ir domāts, tak darbojas uz citiem principiem. Viņiem tik grūti raidīt progressive video?

Link to comment
Share on other sites

Bija bija atkal tiešraide pilnīgi tūtā, mazie burti nesalasāmi, krāsas tādas nekādas un attēls miglains. Bēdīgi..

Un kas ir ar LTV1 logo? Vai citi arī ievērojuši, ka no jaunā playout'a tas nāk ar tādu kā ķeksi augšpusē?

Link to comment
Share on other sites

Interlacing var uztaisīt arī gala aparāts. Teiksim DVD, kuram var pārslēgt, dot ārā progresīvo, vai interlacingu. p.s. Zinu, kas un kāpēc ir interlacings, bet neesmu padziļināti spečuks, kuru puskadru laist pa priekšu, kuru nopakaļ.

p.p.s

CRT vēl nenoraksti. Mūsu "šveices zelta kalnos - LV" CRT rukās kādu labu laiku vēl.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

nullchar - tad jāraida bilde ar progresīviem 50 kadriem (filmu laikā (kuras ir uz 25 kadriem) jādublē katrs kadrs divreiz), kas atkal prasa daudz vairāk bitreita. EBU (Eiropas raidorganizāciju apvienība) HD standarts (720p) tieši uzrāda 50 kadru raidīšanas plusus. Lielākā daļa Eiropas sabiedrisko televīziju tādā standartā HD arī raida. SD gan domāju, ka mainīt neko nevajadzētu.

 

Krišus - jā, arī es to esmu pamanījis. Un tāds pretīgi balts arī. Varēja caurspīdīgi pelēku lai nelec acīs (kā senāk TV3, pirms krāsainā bija).

Labots - Multimediju maniaks
Link to comment
Share on other sites

Nezinu, kā lai piespiež LTV ko darīt lietas labā, citādi vairs nav nekādā jēgā. Kvalitāte laikam ejot nevis uzlabojas, bet pasliktinās. Acīm redzams, ka nav kārtībā attēls, bet neviens televīzijā par to neliekas ne zinis.

Link to comment
Share on other sites

Multimediju maniaks - kāpēc jābūt obligāti 50 kadriem? Dēļ kaut kādas savietojamības ar CRT/PAL? Vikipēdijā manīju, ka ir arī tāds 576p25, vai tad to nevar izmantot? Ok, pieņemu, ka kaut ko nesaprotu no šīs lietas, bet man vienkārši tā interlaced padarīšana liekas pilnīgi nevajadzīga...

Un par kadru dublēšanu - ja nākamais kadrs ir identisks iepriekšējam, tad tā kodēšanai nepieciešams minimāls informācijas daudzums - vienīgi jānorāda, ka tas ir tāds pats kā iepriekšējais. Uz to jau no MPEG-4 vajadzētu būt spējīgam...

Labots - nullchar
Link to comment
Share on other sites

Nu jā, bet tādā gadījumā viss (arī tiešraides) izskatītos kā filmās. Nebūtu tās "smoothness" (nezinu pat kā iztulkot) kas ir 50 kadru bildei.

 

LTV7 (par godu Jaroslavļai un Kārlim - lai vieglas... ;( ) rāda Dinamo spēles, filmētas tepat Rīgā un situācija kā ar Mežaparku - ierakstā perfekta SD bilde. Pat prieks skatīties. Ja tādu LTV spētu nodrošināt tiešraidē - man nebūtu nekādu pretenziju.

post-67561-0-43168300-1315432324_thumb.png

post-67561-0-80236900-1315432329_thumb.png

Labots - Multimediju maniaks
Link to comment
Share on other sites

janispauls

Ko var cepties,re kur atbilde lattelecoma forumā

LTV par šo ir informēti un kopīgi atradīsim risinājumu. http://forums.lattel...t1387-1090.html

 

Auzinsh - bitreitu bezmaksas kanāliem šobrīd nevar palielināt, jo FTA kanālā papildus pašiem TV kanāliem vēl tiek raidīta arī visa nosauktā tehniskā informācija. Tāpēc arī ir tā, ka mazāk programmas aizņem tikpat daudz vietas kā kādā no maksas programmu kanāliem.

 

Neceriet ka palielinās bitreitu FTA kanālā :sorry:

Labots - janispauls
Link to comment
Share on other sites

Ja tādu LTV spētu nodrošināt tiešraidē

 

Tātad skaidrs, ka LTV problēma rodas tiešraides pārraidīšanas procesā no notikuma vietas uz Zaķusalu. Kā pārējās televīzijas nodrošina tiešraides? LNT šķiet laida caur satelītu, bet to atkal stipri ietekmē laika apstākļi. Kā laiž tv3?

 

Ko var cepties,re kur atbilde lattelecoma forumā

LTV par šo ir informēti un kopīgi atradīsim risinājumu. http://forums.lattel...t1387-1090.html

 

LTK nu galīgi neizskatās ieinteresēts, un kur nu vēl tādās LTV iekšējās problēmās kā tiešraides nodrošināšana. Telekoms jau tikai pārraida visā Latvijā to signālu, ko televīzijas iedod. Protams, signāls lielākai daļai programmu tiek vēlreiz pārkompresēts un kvalitāte jau no tā neuzlabojas..

Link to comment
Share on other sites

TV3 šovi ķipa raudi ar zvaigzni tiek translēti uz studiju pa optiku. Citas tiešraides notiek caur SAT, bet es pats esmu strādājis pasākumā, kur signāls tika ar relejlīniju raidīts uz Zaķusalas torni analogā veidā. Butībā jau TV3 paši nevienu tiešraidi nenodrošina. TV3 tikai pērk gatavu produktu no neatkarīgiem producentiem. Caur SAT arī nav nekāds "cukurs", jo jāmaksa tak par datu parraides ātrumu un joslas platumu. Vienīgā patiesi augstā kvalitāte ir pa optiku. Caur stikliņu translē kaut nekompresētu HD signālu. Kabelis ir kabelis un neviens relejs nekad tādu atrumu nenodrošinās!

Link to comment
Share on other sites

Nu bet elementāri. Ja vietējos kanālus sadalīs pa vairākām frekvencēm tad mazāk paliks frekvenču maksas kanāliem un kāda publikas daļa paliks bez kārtējā "traļi vaļi častuška moja" kanāla un to nevar pieļaut :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Vakar pa LTV1 bija politiskās debates. Attēla kvalitāte bija...... es teikšu, ka nebija vispār:( Nu kā tā var raidīt???

Link to comment
Share on other sites

Madmarko - par to jau aptuveni lapas garumā runājām, paskaties atpakaļ. Diemžēl, šobrīd izskatās, ka tur nekas nemainīsies.

 

Šodien portālā "Ir" parādījusies intervija ar Kotu par jauno sezonu:

http://www.ir.lv/2011/9/15/kots-ltv1-turpinam-virzit-ka-alternativu

 

Ko mēs īsti varam saprast pēc šīs intervijas? Pilnīgi neko. Ir jāmaina visa augša tur, savādāk tas piesmakušais gaiss tāds arī paliks. Ja sabiedriskajai TV būtu jārāda piemērs komercTV, kā ir jādara lietas (un citās valstīs tā notiek), tad Latvijā, diemžēl, ir otrādāk. Un ne tikai nauda šeit ir pie vainas (uz ko Kots uzstāj). Skumji.

Link to comment
Share on other sites

Tai intervijā nav pateikts nekas. Pilnīgi nekas. Nav tiešu atbilžu, un tehniskie jautājumi nemaz nav aizskarti, lai gan LTV tehniski ir pilnīgi degredējies...

Link to comment
Share on other sites

Man vēl gribas arī LZK atspārdīt. Sieva vakaros datorā cenšas skatīties to Okarti, raustās nemērā, a šiem pie kājas.

Link to comment
Share on other sites

LTV ir iegādājušies 16:9 kameras, vai arī tās īrē? Jo KHL TV spēli no Rīgas raida pilnā 16:9, kamēr LTV7 miglas bilde 4:3 formātā.

Link to comment
Share on other sites

Nav jau nemaz teikts, ka LTV7 vispār filmē, moš KHL apkalpo viens kantoris, tik padod signālu kam nu vajag, bet tas ir tikai minējums. Cik manīts visas spēles KHL kanālā ir labā kvalitātē.

Link to comment
Share on other sites

Senāk paši filmēja, kā ir no šīs sezonas, es nezinu. Lai nu kā - kaut ko viņi tur paši filmē un PTSā Muxo kopā, jo komentārs ar Erenštreitu un Puči nāk no Arēnas, Karīnas intervijas arī.

Link to comment
Share on other sites

Par šo tēmu arī: http://www.delfi.lv/news/national/politics/ltv-par-aptuveni-cetriem-miljoniem-pirks-parvietojamo-televizijas-staciju.d?id=41003163

Man vislabāk patīk teikums: "Viena no šīm stacijām tikpat kā vairs netiek izmantota, un tai šogad beigsies tehniskā apskate.."

Ja nebūtu skaidrs, ka tik tiešām ļoti vajag jaunu PTS, varētu saprast, ka tiklīdz auto beidzas tehniskā apskate, tā jāpērk jaunu :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

LTV1 šodien beidzot atsvaidzinājuši savu veidolu - jauns grafiskais noformējums un identi. Logo gan tas pats kalsnais vieninieks.

post-67561-0-97028800-1318846296_thumb.png

 

Runājot par nopietnākām lietām: http://www.7guru.lv/...le.php?id=83502

LNT no jaunā gada kļūst par maksas kanālu!

 

Laikam jau tagad varam atzīt oficiāli - digitālās TV "projekts" ir (kārtējo reizi) izgāzies, 4 analogo bezmaksas kanālu vietā paliks 3 digitāli (redzēs ko teiks TV3).

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc tik daudzi kantori LV dievina oranžu krāsu???

 

P.S. ja man par tv ir jāmaksā tad lūdzu bez reklāmām.

Maksas kanālos reklāmu jābūt minimumam

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Nemaz neceri. Reklāmas būs, un kā vēl! :D Un arī nacionālā kanāla "noteikumi" vairs neattieksies - varam gaidīt vairāk importus no krievzemes. Iespējams TV3 nogaidīs. Ja LNT reitingi pēc aiziešanas maksas paketē būtiski nesašļuks (kritums, protams būs), tad TV3 varētu pieņemt tādu pašu soli. Tad būs unikāla situācija, ka vienīgie bezmaksas kanāli valstī būs LTV.

Dānijā no jaunā gada būs kas līdzīgs. TV3 jau sen ir par maksu, TV2 (lielākais komerckanāls) aizies maksas paketē no 1.janvāra. Bezmaksas paliks tikai DR.

 

Oranžs man liekas dod tādu dzīvīgumu. Nu nezinu. :D

 

Rekur vēl:

http://www.ves.lv/article/190754

Ēķis: В планах — создать большую сеть регионального телевидения

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

LNT ir jāizvēlas, zaudēt nacionālā kanāla statusu un pāriet maksas paketē, kas ļauj gūt ienākumus, nemaksājot par apraidi, bet zaudē pieeju dažādiem (tipa olimpiādes un PČ dažādos sporta veidos) satura kanāliem, vai riskēt un cīnīties ar TV3. TV3 visdrīzāk nogaidīs, vai arī vienosies ar LNT un aizies maksas pakā abi. Lauku iedzīvotāji jau nav intereses objekts, pilsētās tāpat viss kābelī. FTA skatītāju skaits visdrīzāk turpinās samazināties. Ir nopietnas indikācijas, starp citu (pagājšnedēļ tikos ar LRTC cilvēkiem), ka pie viņiem iet uz to pašu pusi. ASO LT - nākamā gada oktobris.

Link to comment
Share on other sites

Bet tad jau TV3 arī zaudē tiesības translēt PČ Hokejā, jo tas ir "aizsargāto listē", kurā atrodās dziesmu svētki, olimpiskās spēles, PČ, EČ futbolā, PČ hokejā un visi lielie čempionāti, kas notiek Latvijā. Tie ir jāraida FTA.

 

Ir nopietnas indikācijas, starp citu (pagājšnedēļ tikos ar LRTC cilvēkiem), ka pie viņiem iet uz to pašu pusi.
Kā šo saprast?

Sapratu - situācija Lietuvā, sākumā izlasīju kā LVRTC.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

hmm,ja godiigi, tad pedeja laika gan es vispar ljoti reti,kad iesledzu TV un vel mazak skatos TV, bet nu apzinoties, ja TV3 un LNT aiziet prom(kur gan taapat pa lielam netiek radits nekas jauns un interesants),tad domaju publika saruks pamatigi un diez vai kads bus gatavs maksat par LNT un TV3.. protams, ja taa analize, tad tantinam, kuras laukos dzivo un gribes redzet visadus bezjedzigus dziedi ar gjimeni un zelta dziesmas, tad tas jau ir cits jautaajums, ja gribes skatities, naksies maksat... jo manuprat pa lielam ne TV3 ne LNT nav tadi raidijumu,neskaitot tos,kuru jau nosaucu, butu taadi, delj kuriem cilveki nu bezjega skries tag pirkt vinjus. Ja kads no kanaliem iegust kadas ekskluzivas tiesibas un kadam sporta vai citam parraidem, tad veel varetu padomat..

personigi man gan shis ir baigais farss, par cik gandriz vispar esmu atmetis TV, bet nu citi jau bez tv nevar.. :/

Link to comment
Share on other sites

Šis vairāk skars DTV auditoriju, tātad pārsvarā privātmāju īpašniekus. Praktiski katrā pilsētā ir kabeļtelevīzija, jautājums tikai, vai KTV operatori tad arī paaugstinās abonēšanas maksu, jo pirms neilga laika, vismaz Baltkom savām paketēm pazemināja abonēšanas maksu( tagad nāksies atkal pacelt? :grin: ).

Link to comment
Share on other sites

"Mums jāsāk radināt cilvēkus pie tā, ka televīzijai nav jābūt bezmaksas," sacīja Ēķis, piebilstot, ka abonentiem tas varētu izmaksāt dažus santīmus, un šī maksa tiktu prasīta no lielajiem operatoriem, piemēram, "Lattelecom" un "Baltkom".

Ja tiešām par pāris santīmiem, tad jau kabeļtelevīziju klienti to nejutīs tāpat kā TV5 pārejot maksas pakā.

Link to comment
Share on other sites

DreamMuca

Praktiski katrā pilsētā ir kabeļtelevīzija, jautājums tikai, vai KTV operatori tad arī paaugstinās abonēšanas maksu,

 

Diez vai ir kaads KTV opreators, kuram nacionaalie kanaali buutu FTA. Un te nu mees nonaakam pie saakuma, ka visa shii "digitalizaacija" bija nepiecieshama tikai un vieniigi lai Latvijaa ieviestu maksas TV. Savukaart par kvalitaati un tamliidziigaam lietaam neviens vairs nedomaa, :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Nu cerams ka tas uz labu, LNT palikšana par maksas kanālu. Jo nu jau kādu laiku tiešām tur nav ko skatīties.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...