Jump to content

Lattelecom virszemes TV (1. turpinājums)


Pirkss
 Share

Recommended Posts

Kāpēc ārprāts? Par Ls 5.70 mēnesī (ekonomiskā Ls 3.50 +piedzīvojumu un zinātniskā paka Ls 2.20), ir labākais piedāvājums vismaz manā pusē.

Link to comment
Share on other sites

ju ja kādu mūziku gribā (VH1) 5.70Ls+2.20Ls=7.90Ls A kas ir nācis kautkas klāt? Mazāk kanālu un lielāka cena pfffff..........

Link to comment
Share on other sites

Ls 7.90 ar tevis pieminēto mūziku arī ir labi. Par Ls 1 ir nākuši klāt četri kanāli.

Link to comment
Share on other sites

Pamēriju signālus Lielvārdē 28, 31, 43, 45 un 48 kanalā. Visos kanālos signāla līmenis praktiski vienāds. Starpība pāris dB. 59 kanalā gan signāla līmenis zemāks, bet tā jau bija visu laiku. No 66 kanāla laikam Lattelekoms atteicies,jo šai kanalā signāla nav vispār. Grūti pateikt, ko deva kanālu maiņa. Man kā visām programām signāla līmenis bija ideāls, ta arī palika. Ja kādam pēc pārmaiņām kas nerāda, tad vainojiet savu antenu. Teikt, ka 28 un 31 kanāla raidītājiem mazāka jauda, nebūs taisnība. Visa problēma ir tikai klientu galā ar antenām.

Link to comment
Share on other sites

Ja kādam pēc pārmaiņām kas nerāda, tad vainojiet savu antenu. Teikt, ka 28 un 31 kanāla raidītājiem mazāka jauda, nebūs taisnība. Visa problēma ir tikai klientu galā ar antenām.

Manai 2005. gadā liktajai Hinke antenai šīs pārmaiņas kā pīlei ūdens. kā rādija tā arī turpina visu labi rādīt.

Kārtējais apstiprinājums, ka no vienreizējiem ieguldījumiem normālā antenā ir jēga ilgu laiku.

 

Vēl no pārmaiņām pamanīju ka no Rīgas apriņķa ziņu kanāla nosaukuma pazudis vārds TEST.

Acīmredzot kanāls kļuvis "oficiāls".

 

Un protams, mazais "bonuss" ar Nat Geo, kuram pazuda angļu valoda. LTC gan sola salabot.

EDIT: šorīt salabots.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

Es nezinu vai vēl Rīgā ir tā pelēkā svītra par kuru rakstīju, bet lokālajā Viesītes raidītājā LV kanāli visi bez tās pelēkās svītrās. Vai nu problēma ir novērsta vai arī tā pastāv tikai Zaķusalas apraides zonā.

Link to comment
Share on other sites

Didzis te kaut kad minēja par LZK. Paši jau sevi dēvē par Latvijas CNN (ap sešdesmitajiem mož tāds arī tas bija), bet nu studija tā kā lauku televīzijai ar plakātu aizmugurē. Vai tad točna Ēķim žēl naudas? Vai arī gaida vēlēšanas un pēc tām domā vai vispār jēga to kanālu attīstīt?

Link to comment
Share on other sites

Nav Ēķim naudas priekš LZK. Šim kanālam tak rētingu nekādu, skatīties tur nav ko un nav reklāmas ienākumu. LZK vispār nav apraides atļaujas un Rīgas apkārtnē tas raida nelegāli. Citur Latvijā to retranslē reģionātās TV kurām apraides atļauja ir, bet perīgā neviena mazā televīzija to vājprāta naudu mēnesī samaksāt nevar. Tā nu LZK līdz vēlēšanām raida nelegāli. Pat uzrakstu tests noņēma :sarkasms: Visi cer uz velēšanām, kad ievēlēs "vajadzīgos cilvēkus", kuri reģionālajām TV piešķirs naudu un tad Ēķis varēs caur mazajām TV retlanslēt savu LZK.Man gan šķiet, ka no tā nekas nesanāks un LZK nomirs dabīgā nāvē. Lattelekomam jau arī nav variantu, jo cenu tak atlaist nevar, bet mazās TV lielo naudu arī samaksāt nevar. Tad nu līdz vēlēšanām mauc pa lēto :sarkasms: .

Ēķis jau ir biznesa cilvēks un neies sponsorēt programu, kura nes tikai zaudējumus. Nu jā, mēs tak dzīvojam lielvalstī , kur var atļauties divus diennaksts ziņu kanālus un divus mūzikas kanālus :sarkasms::sarkasms::sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Didzi,kādi tev 2 mūzikas kanāli?mums to ir veseli 3,kas laiž tikai latviešu hitus,konkurējam pat ar Vāciju(LMK,Mūzikas Video,Latvijas Šlāgerkanāls) :keep_order:

p.s. pag,es tak nebūšu kļūdijies,ka Mūzikas Video un Latvijas Šlāgerkanāls un viens un tas pats?

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

Kurš ta vēl ir ziņu kanāls?

TV24? tak tak laikam pieder Baltcomam vai kam tur vēl, maz izplatīts.

Nesaprotu šo ņemšanos ap LZK, it kā CNN ziņu blokus pa riņķi nedzenātu.

Godīgi saku, ka man vairāk interesē, kas notiek visā Latvijā, nevis Afganistānā, Irānā un kur tur vēl, par to uz katra stūra mauro, toties par to, kas notiek Latvijā tādos kosmopolītu kanālos kā LNT un TV3 vispār runā tikai garāmejot.

Bez tabu vairāk ir iedzeltens šoka šovs.

Tie 3 mūzikas kanāli jau līdz šim tik kabeļTV un iTV bija pieejami, nez kāpēc priekš pieejamības visā valstī izvēlējās šito...

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

TV24 jau nu točna ir labāks par LZK. Jā, Blatkoms tiek masīvi reklamēts caur TV24, jo tas jau vispār arī ir Baltkoma veidots kanāls, kurš manuprāt aizsākās pavisam nevainīgi kā rīta ziņu bloks Mezzo kanālā darbdienu rītos. Vismaz par Zandera komentu var ierēkt. Un ziņas tur jau arī iet. Un gan datumu gan vārda dienu svinētājus no rīta var uzzināt. LZK tik tiešām ir nožēlojams. Kā Ēķim vispār 2010.gadā nav kauna tādu kanālu laist gaisā es nezinu... LMK ir savas nišas (aka Platforma) veidots kanāls un tas reklamē Platformas produkciju. Mūzikas video un Šlāgeri neesmu redzējis, neko nevarēšu pateikt.

 

Reģionālo TV vietā LZK es nomainītu kaut vai pret to pašu LMK, FTA mūzikas kanāls, turklāt latviešu mēlē varētu ienest nedaudz vairāk auditorijas nekā ziņu kanāls, kurā iet tādas "pērles" kā "Karstās 15 minūtes" un vēl daži 90's regional style raidījumi.

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Sveicināti!

Varu arī es beidzot padalīties ar savām uztveršanas vietām.

Pirmā ir laukos aptuveni 63km no Rīgas raidītāja. Tā kā apstākļi spieda un vajadzēja gan ierakstīšanas gan mediju atskaņotāja funkciju noskatīju selteka tc-402hd, taču tā kā tie uz to brīdi dabūjami nebija, nācās paciesties līdz tie parādījās LTC veikalos. Tad arī iegādājos tur, diemžēl mediju atskaņotāja funkcija izrādījās stipri apgriezta, lai arī pārdevējs apgalvoja ka tas ir pilnu funkciju aparāts. Vēlāk zināms kā TC-402HD/L.

Antena redzama pielikumā - kaut kad 90to gadu pirmajā pusē vai vidū (apkārtnē vēl nekur tādas nebija) iegādāta kā moderna alternatīva aizvietojot 3 esošās antenas - 3. kanāla ltv1 (tā bija ļoti liela bura), laikam 10. kanāla (šķiet ka šī varētu arī būt redzama bildē masta galā) un decimetru antenu, kura bija sākusi diezgan švaki uztvert. Par to vai šis trauku žāvētājs ir poļu izpildījums vai kāds cits, ziņu nav, atceros tikai ka uz pastiprinātāja kārbiņas bija Argus uzlīme. Pastiprinātāja platīte ir mainīta 1 reizi, taču vainīgais izrādījās nobeidzies barošanas bloks. Joprojām tai ir garo ūsu komplekts, taču sakarā ar to ka tur ir diezgan grūti tikt klāt, tās nav nomainītas/apgrieztas. Direktori arī ir, nu vismaz traucēt viņi laikam netraucē.

Kopumā var teik - tiek skatīti tikai FTA kanāli, problēmu ar uztveršanu nav, vienīgi jādomā ko darīt lai dabūtu media atskaņotāja funkciju.

Otrā vieta ir svaigi uzlikta Rīgas dzīvoklī ~5.4km no raidītāja 1. stāvā un priekšā vismaz cita 1 ēka un koki. Kā uztvērējs tika iegādāts Selteka TC-402SD (bija nepieciešama ieraksta funkcija). Tika nolemts iesākumā pamēģināt ar istabas antenu. Tas ka no istabas kura ir otrā pusē mājai no raidītāja uztvert ir problēmas tika saprasts diezgan ātri, tāpēc tika izvlikts kabelis uz pusi kurā atrodas raidītājs. Pagaidām izskatās ka uztveršana ir ok dažādos laika apstākļos (arī tikai FTA), taču vēl ir testa laiks un ja būs vajadzība domāšu par antenas nomaiņu uz ko nopietnāku. Ir gan nelielas problēmas ar uztvērēju - īsā laikā ir gadījies ka ieslēdzot skaņa ir bildes nav un vice versa.

Trešā vieta ir ļoti, ļoti tuvu raidītājam, taču virzienā kurā raidītājs neraida ;) Pagaidu variants ar pašu lētāko no usb uztvērējiem un tam līdzi nākošo drātiņu, sauktu par antenu. Uztveršana ar problēmām, mēģināsim pieregulēt antenu, vai pat kaut kad nomainīt uztvērēju, taču pagaidām ir labi kā ir.

post-86728-085160600 1284735139_thumb.png

Labots - ksb
Link to comment
Share on other sites

Ja 2012. gadā Šmidre dabūs VTV licenzi, kazi tā arī būs.

Nāksies vēl reizi visiem dekoderus mainīt :sarkasms:

Moš tas uzreiz DVB-T2 mauks.

 

ksb - tas ir tas slavenais poļu režģis. Gatavojies "daudzīgiem" komentāriem savā virzienā.

Labots - MārcisB
Link to comment
Share on other sites

:D

Ja godīgi, ja DVB-T tiktu ieviesta TIKAI tagad, tad varbūt DVB-T2 būtu vēl "atsverams", taču tagad... varam necerēt uz nekādu pāreju, būs pārāk liela trobele, lai gan... dzīvojam taču LV :D

Link to comment
Share on other sites

Nu par MPEG4 sākumā teica to pašu. Taču SD MPEG4 = vairāk kanālu. Un mārketinga speciālisti to redzēja. Un varu derēt nākotnē tas pats notiks ar DVB-T2.

Link to comment
Share on other sites

Nekāds nopietns HD iekš virszemes TV nesanāk un tuvākajā laikā arī nesanāks. Pārāk maz kanālu ir decimetru diapazonā un DVB-T2 tur nepalīdzes. HD TV paliks SAT priekšrocība.

Link to comment
Share on other sites

Briti DVB-T2 vienā MUXī iespieduši 3 (tūlīt jau 4) kanālus. Statmuxoti, 720p.

BBC HD, ITV1 HD, Channel 4 HD un tūlīt tiks palaists arī BBC One HD.

Kaut kur redzēju tos parametrus un nu vidēji bitreits uz 11-12 Mbps turējās. Taču tas vēl šobrīd, ar 3 kanāliem.

Link to comment
Share on other sites

Nu un ka iespieda trīs programas, programu ta daudz, bet kanālālu ta maz. Lai jebkurā valstī, visā teritorijā raidītu HD ņifiga daudz programu nesanāk

Link to comment
Share on other sites

@ksb

par selteku sheit ir gana aprakstiits. kaa arii ar ko origjinaals atshkjiras no /L

bet visumaa piekriitu, ka jeega no "HD" saistiibaa virszemes TV ir maza.

Labots - DreamMuca
Link to comment
Share on other sites

Es domāju Latvijā HD Virszemē ir jāatvēl tikai vietējiem kanāliem (kautvai testa pārraidēm, kuras veiktu LTV, LNT, TV3...). Nevis jātērē frekvences dēļ Discovery utml. tipa kanāliem.

Link to comment
Share on other sites

@DreamMuca

Tajā brīdī vēl info par /L modifikāciju tajā tēmā parādījusies nebija, es biju viens no pirmajiem kas viņu nopirka jo TV laukos nebija un nācās sasteigt.

Kas attiecas uz HD - biju cerējis ka media playeris varēs rādīt augstākas izšķirtspējas saturu (štrunts ka downscale, ka tik gremo vispār), taču ar /L modifikāciju, šis plāns cieta neveiksmi.

Link to comment
Share on other sites

Tikko noskatījos koncertu pa Mezzo Live HD, 1440 x 1080 ar maksimālo bitreitu ~7 Mbps, pat pie tik pieticīga bitreita, bilde tomēr bija skatāma. Pēdējā laikā enkoderi ir krietni progresējuši un vienai programmai vairs tik lielu datu plūsmu nevajag - VTV vienā frekvencē trīs programmas varētu ietilpt, ja atvēlētu HD 3-4 frekvences, tad kaut kāda izvēle arī sanāktu.

Link to comment
Share on other sites

SD kanāli jau arī varētu būt DVD kvalitātē, bet tā nav... Baltkomā kā nekodēts iet Luxe TV HD, interesanti vai daudz cilvēku uz aci pateiktu, ka izšķirtspēja ir tikai 1280x1088 un bitreits ~5 Mbps? VTV jau BD līmenī nebūs, kaut kādu kompromisu starp kvalitāti un programmu skaitu tāpat būs jāatrod.

Link to comment
Share on other sites

Es tā skatos, ka izšķirtspēja (šobrīd signālu ņemu no Viesītes) arī nedaudz samazināta, tā joprojām ir okei - 704 x 576, bet iepriekš tā bija 720 x 576.

TV3 un reģionālais joprojām 720 x 576. Izskatās, ka tādā veidā viņi ir gribējuši vienkārši un ātri atrisināt problēmu ar pelēko svītru. Njā...

Link to comment
Share on other sites

Baltkomā pelēka svītra (dažreiz zila) LTV kanāliem ir vairākus gadus un neviens neliekas ne zinis, LNT gan nav un izšķirtspēja arī tā pati - 720 x 576.

Link to comment
Share on other sites

Šodien no Rīgas raidītāja 66.kan. frekvencē parādījušies vēl 10 testa kanāli, tā ka uz gada beigām droši vien var gaidīt vēl kādu jaunu paku.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka Izzi uzlicis galvas stacijās lētus uztvērējus, bet to pārmest nebūtu korekti.Galvas staciju ta daudz, katrā vismaz četri uztvērēji un ej nu to investīciju atpelni. Pirms kanālu maiņas ta viss darbojās tīklos. Tātad vainīgs ir Lattelekom. Atkal jāatgādina krievu teiciens: samij boļšoi vrag HAROŠO eto LUTŠE :sarkasms: Nu nafig vajadzēja ko mainīt ejošā sistēmā.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kā man liekās, ka tagad pēc frekvenču maiņas sūdzību ir vairāk, nekā tās bija pirms tās. Uzlabojusies apraide? Liekas, ka ir tāda pati. Vienīgais - zemāks kanāls, taču tie kuri gribēja skatīties bezmaksas kanālus jau sen bija iegādājušies normālu antenu lai uztvertu četrdesmit kuro tur kanālu. Kāpēc bija kaut kas jāaiztiek ir man neizskaidrojami. Lai preses relīzes laistu?

Link to comment
Share on other sites

Problēmas jau nav tikai Izzi, arī LTC klientiem, kuri izmanto Samsunga TV pagājušā gada modeļus, ir pasliktinājusies attēla kvalitāte. Laikam, LTC nerēķinās ar to, ka cilvēkiem ir dažādu ražotāju uztvērēji - pārbauda tik vai rāda uz UK sertificētās zvaigžņu kastes un par pārējiem lieki neuztraucas.

Link to comment
Share on other sites

Uz Philips 7403H 2008. gada modeļa uz dažiem kanāliem ir pasliktinājusies attēla kvalitāte. Tagad arī kubikošanos un attēla ķeršanos var novērot. Reti, bet ir.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

frekveneces klāt ir atbrīvojušās, radās iespēja palaist PA GAISU ~46 kanālus. agrāk bij cik tajās pašās frekvencēs? :D veseli 6!

46 ir iespaidīgi, nenoliedzami, progress ir.

 

pārslēdzās itkā 15.-16.09.2010, bet man liekas ka vēl aizvakar man lika pārskanēt kanālus ... tobiš, ir aizdomas ka viss ievilkās mazliet ltc.

 

man lieka ska nekas daudz nemainijās. uzlaboties nekas toč neuzlabojās, jo pirms tam es ar mazo usb puļķi tv3 rakstiju kompī bez problēmām, bet nesesn vajadzēja pavingrot lai kaut cik bildi dabūtu uz kompja - neķēra, baigi klučojās ... tā kā tās zemās frekvences ... poffig manuprāt, labuma nekāda.

Link to comment
Share on other sites

@Didzis:

Man ir ideja kāpēc barošana antenu pastiprinātājiem tagad nomainīta uz 5V - DVB-T USB tuneriem kuri tagad ir parādījušies ļoti daudz taču arī barošanas spriegums ir 5V, līdz ar to diezgan izdevīgi ar viņu barot antenu vai arī pa taisno no usb, tikai tad vajadzīgs kontrolieris, lai visus 500mA izvilktu.

Iespējams ka tas ir blakus efekts, bet doma tāda varētu būt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jau dažas dienas esmu ievērojis, ka 720 x 576 ir atpakaļ. Bilde arī manuprāt vairs neizskatās tik "plastilīn-īga".

Dabūju salīdzināt VTV un Viasatu uz LCD teļļuka (32") šonedēļ nu un VTV bilde smagi ieliek Viasata bitreita trūcīgajiem un 544 x 576 izšķirtspējā raidošajiem Latvijas kanāliem... Abi tika laisti caur vienu uztvērēju un HDMI.

post-67561-084339300 1286062036_thumb.png

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...