Jump to content

Lattelecom Virszemes TV


Lattelecom
 Share

Recommended Posts

Ja nu kādam noder tāda informācija, tad varu papaust, ka šodien izdevās uztvert Lattelecom digitālo virszemes televīziju Aizkrauklē. Iepriekš dažās atsauksmēs Lattelecom forumā biju lasījis, ka tur varētu būt problēmas, jo Skrīveros vienam ļoti slikti izdodas uztvert, bet pie Jaunjelgavas (tiesa, zemā vietā, acīmredzot Daugavas tuvumā vispār nav signāla pat septiņu metru augstumā uzliekot normālu antenu). Manā gadījumā izmantoju antenu Unix UHF 21-50kan. 52el. 14.5dB http://www.argus.lv/product_info.php?cP ... s_id=15545 , kas novietota uz ceturtā stāva balkona. Pretī Rīgas virzienam varbūt kādu 200-300 metru attālumā ir vēl dažas piecstāvu mājas, bet tām pa vidu vienā vietā ir neliela sprauga. Tā ka horizonts nepavisam nav brīvs. Signāla stiprums varētu būt līdz 20%, precīzi nevaru pateikt, jo izmantoju to lētāko Lattelecom digitālo uztvērēju, kuram procenti ar skaitļiem neuzrādās. Es gan skatījos tikai nekodētos kanālus, kas laikam tiek raidīti frekvenču zemajā galā, kur uztveršana acīmredzot ir vieglāka. Interesanti, ka grozot antenu diezgan plašā leņķī signāla stiprums daudz nemainās, bet pagriežot pa kreisi, tikai mazliet nost no Rīgas virziena (ko noteicu ar kompasu), signāls ļoti strauji nokrita. Pirms tam biju mēģinājis ievākt informāciju par uztveršanas apstākļiem šajā rajonā no dažiem paziņām. Viens darba kolēģis, kuram lauki Skrīveros, apgalvoja, ka viņš ar parasto poļu režģi un diezgan niknu pastiprinātāja platīti tur ļoti labi uztverot analogo televīziju, turklāt TV3 un LNT rādot pat labākā kvalitātē, nekā izdodoties uztvert Rīgā. Un vēl, atgriežoties pie tēmas par Lattelecom digitālo virszemes televīziju, varu papaust, ka salīdzinot ar Aizkraukles vietējo kabeļtelevīzijas operatoru IZZI, Lattelecom bildes kvalitāte ir jūtami labāka. Tā ka varu droši ieteikt pamēģināt arī citiem, jo uztvert šajā vietā televīziju no Rīgas var.

Link to comment
Share on other sites

Vispār, ja man būtu FTA tuneris, es gribētu paprovēt DVB-T signālu uztvert Viesītē... :D No Rīgas.

Senāk, kad LNT raidīja tikai 5.metru kanālā (Cesvaine), mums nebija citu iespēju, kā LNT redzēt no Rīgas. Toreiz, ar poļu režģi + faktu, ka māja atrodas kalnā, Latvijas kanālus rādīja visai pieklājīgi. Kā būtu tagad, [slēpts]... :D Nav man tunera.

Metru kanāli gāja daudz štruntīgāk, bet tas tāpēc, ka antena protams bija decimetru.

Link to comment
Share on other sites

beidzot pazuduši melnumi tv3,moška parādīsies arī angļu val. Hallmarkā?Deksam-nopērc ebay lētāko usb stiku,iespraud datorā un paeksperimentē.

Link to comment
Share on other sites

Un ko man pie tā USB sticka spraust? :D Manu ārējo poļu režģi? :D Ar vadiņu toč neko nerādīs!

Tur vispār ir tāda "ieeja"? :D

 

Kādu puļķi iesakat? Kad atrodos Rīgā varētu patestēt. Tornis pa logu rēgojas tur.

Link to comment
Share on other sites

ir parastā antenas ieeja,dzīvoju 37 km no Rīgas,rāda ar puļķi,kurš nāk līdzi(10 cm drāts uz magnēta).Pats lietoju no name produktu,vienkārši. pirku lētāko(7-8ls) atkarībā no $ kursa...

Link to comment
Share on other sites

ļoti pavirši pameklēju - precīzi neatradu atbildi.(tāpēc droši varat iebakstīt linku :))

 

Jautājums ir par istabas antenu. Kāds kaut ko tādu lieto ? Reāli lidz tornim ir tiešā redzamība (max pa tiešo <2km).

Īsumā, ja kāds lieto:

kāda antēna, kur/pa cik iegādāta/uztaisīta :)

Link to comment
Share on other sites

Programmatūra nāk līdzi, vai tu lieto kautko labāku no plašajām interneta dzīlēm?

 

 

jāskatās,lai būtu softs ar mpeg4 atbalstu,taču pats lietoju arcsoft totalmedia no torentiem ...Paskatījos Ltc mājaslapā,tur kartē uzzīmēts raidītājs taisni tavos krajos,varbūt nav ko iespringt,līdz gada beigām būs digitālā TV visā plašajā tēvzemē...

Link to comment
Share on other sites

:D

Man jau interesē tieši tas "cik tālu var uztvert" Rīgu, nekas cits. :D Es takš zinu, ka manā krajā būs raidītājs... :)

http://cgi.ebay.com/Digital-USB-2-0-DVB-T-HDTV-TV-Tuner-Recorder-Receiver_W0QQitemZ280393151465QQcmdZViewItemQQptZPCC_Video_TV_Cards?hash=item4148bbf3e9&_trksid=p3286.c0.m14

 

Atradu šitādu. Plus mīnus visi tādā pašā izskatā...

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

cena laba,bet vajag pārejnieku parastajai antenai,taisni šitam nav parastās ieejas,bet nu jā, tieši tā viņi izskatās... Kautgan Rīgai der arī mazā antenīte.

Labots - maritis
Link to comment
Share on other sites

Pārejnieki pa dažiem zaļajiem iet...

Tad jau jāņem šitas ciet. Lai gan pagaidām man pāreju nevajadzēs, gan jau Rīgā ar to pašu "vadu" LV kanālus saķers + pēc tam arī Viesītē, tā kā tornis atrodas 2-3km no manas mājas... :D

 

Liels paldies par info! Tagad tikai jāgaida puļķis un "jānovelk" no Piratebaya Arcsofts... :D

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

Moška papēti vairāk par kādu latu dārgāk,lai atbilst visām vajadzībām,šitam tāds pašvaks apraksts bija... Citiem ir rakstīts kāds softs nāk līdzi,un ir puļķi ar pareizo ieeju uzreiz pieejami,vai pārejnieks komplektā...

Labots - maritis
Link to comment
Share on other sites

Plus mīnus kā jau teicu visi pēc izskata bija vienādi. Dārgāki ar parastajām antenu izejām aizgāja jau 10+ Ls robežās. Protams, 5 lati nav liela nauda, bet šajos laikos - arī tā ir nauda. :)

Atnāks, paskatīsies kā ies... :) Ziņošu par rezultātiem... :)

Link to comment
Share on other sites

Egoist, es studijā redzu precīzi to pašu SDI signālu, kuru TV3 raida uz Zaķusalu. Nu nav tur nekādu melnu caurumu pirms reklāmas ne ar sinhronizātoru, ne bez tā.Tas, ka uz jebkuru ienākošo signālu jāliek sinhronizātors, tak ir elementāra lieta un ja Lattelekoms to nav uzlicis, tā jau nav TV3 problēma. Droši vien gribēja ietaupīt, jo no SAT tjunera signāla jau nevajag sinhronizātoru :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Didzi - pasaki TV3, lai nomaina to monstrīgo logo. Leišiem/eestiem normālā izmērā, mums "bumba"...

Link to comment
Share on other sites

TV3 visdrīzāk ko mainīs kad aizies uz jaunajām telpām un pie jaunās aparatūras. Ja runa iet par 16:9 tad, varu pačukstēt, man pienācis oficiāls papīrs no TV3 par iespējām pāriet studijai uz šo formātu. Tīri tehniski vismaz mūsu studīja var raidīt uz 16:9 kaut tūlīt, bet viss nav tik vienkārši. Ja digitalajai apraidei gan Lattelekomam un Viasatam problēmu nav, tad analogajā apraidē gan tādas ir. Ne visiem 4:3 TV uztvērējiem ir iespēja parādīt 16:9 bildi un tad bilde ir nenormāli izstiepta.

Link to comment
Share on other sites

Didzis

Tas ka tu neredzi to TV3 vel nenozime ka signals ir ok.

Ja avoti TV3 parsledzoties butu sinhroni vai nebutu kadas citas novirzes no SDI standartiem ar TV3 signalu tad nekadas problemas ne Siriusam ne Lattelecom nebutu. Abi vini nem vienu un to pasu signalu no TV3 caur optiku un abas vietas ir vienadas problemas. Sinhronizators nav nekas obligats un ar visiem parejiem nav problemu - LTV1&7, LNT, TV5, PBK...

Link to comment
Share on other sites

es ar nesen iegādājos Virszemes tv, Cēsīs jau tagad var uztvert, antenai gan jābūt labai, jo sākumā ar poļu režģi gan tā švaki uztvēra

Link to comment
Share on other sites

kā skatos - bez izmaiņām. Laikam šiem ir svarīgākas problēmas par šo vai Discovery ID nosaukumu :)

Es nodevu šo Pareizajiem Cilvēkiem. Solījās apstīties :)

Link to comment
Share on other sites

Kā ir ar uztveršanu cēsu rajonā precīzāk jaunpiebalga, Rauna, Dzērbene sanāk ļoti tālu bet varbūt ka jau ir pieejams vienk baigi gribētos laukos to virszemes tv bet nav nekas mērīts un uz lattelekomu ar nav zvanīts varbūt kādam jau ir pieredze. :)

Link to comment
Share on other sites

Vismaz pagaidām Lattelecom piedāvājums izskatās pēc pilnīga un galīga s*da - sabāzti tikai FTA un Discovery un neviena normāla sporta kanāla. Jēga bezmazvai ir tikai no Latvijas bezmaksas kanāliem attālākos valsts nostūros (un arī šeit piedāvājums varēja būt plašāks, nevis tikai standarta 5 kanāli). Baltcom TV kanālu klāsts testa režīmā bija daudz labāks!

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl, Lattelecom savās "kanālu izvēlēs" vadās, pēc sava IPTV reitingiem. Un IPTV, auditorija ir manuprāt biški cita.

Viņu forumā tiek gaudots par Discovery Science utt., bet izskatās, ka nekas nemainīsies. Paliks tā kā ir.

Arī es atzīstu, ka kanālu pakete ir šausmīga. Tādu kanālu, kā Ohota i Ribalka NEDRĪKST likt lētākajā pakā (turklāt tajā brīdī, kad frekvenču skaits ir ierobežots).

Leišu DVB-T kanālu pakete manai gaumei "pievelk" daudz vairāk:

http://www.gala.lt/skaitmenine/kanalai/kanalai_40

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Discovery esot salabots. Par Euronews pabrīnījās, jo esot visi 5 audio celiņi, ieteica restartēt dekoderi.

 

Tagad ir Investigation Discove. Galotni tā arī nevar pielikt. Pareizu nosaukumu var tak atrast mājas lapā.

Link to comment
Share on other sites

Iespējams Simbolu skaits ir ierobežots kanāla nosaukumam? Ja tā, tad lai liek:

Discovery ID un miers.

Link to comment
Share on other sites

mjaa, leishiem ir labaak programmu paka, tas gan.. nu, par to discovery ir ljoti vienkārši, jaasabombarde LTC ar meiliem, ka veela svairaak Science, nevis ID un tad jau LTC buutu jaaprotaas un jaasamaina shie kanaali... vareetu arii TV3 Latvia un VIASATS nebuutu tik ietiepiigi uz saviem kanaaliem, mums TV6 noteikti veel ilgi neredzeet VTV.

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl, Lattelecom savās "kanālu izvēlēs" vadās, pēc sava IPTV reitingiem. Un IPTV, auditorija ir manuprāt biški cita.

Viņu forumā tiek gaudots par Discovery Science utt., bet izskatās, ka nekas nemainīsies. Paliks tā kā ir.

Arī es atzīstu, ka kanālu pakete ir šausmīga. Tādu kanālu, kā Ohota i Ribalka NEDRĪKST likt lētākajā pakā (turklāt tajā brīdī, kad frekvenču skaits ir ierobežots).

Leišu DVB-T kanālu pakete manai gaumei "pievelk" daudz vairāk:

http://www.gala.lt/skaitmenine/kanalai/kanalai_40

 

Arī sabāzts daudz ****, kaut gan nedaudz labāk ir... Par tādiem kanāliem nav vērts maksāt naudu.

Link to comment
Share on other sites

Brīvdienās palasīju LTC forumu, tur dažiem no daudzajiem LTC "speciālistiem" nav ne tikai zināšanu par VDTV, televīzora pamatfunkcijās viņi pat neorientējas...

Link to comment
Share on other sites

Iespējams Simbolu skaits ir ierobežots kanāla nosaukumam? Ja tā, tad lai liek:

Discovery ID un miers.

Tad jau LTC galā ir problēmas ar garajiem nosaukumiem, jo Baltcomam garie nosaukumi gāja kā skrejošā rinda.

 

Ar kanālu sarakstu, kā ir tā ir. Tikko paskaitīju, ka 11 kanālus nekad neesmu skatījies, un neskatīšos.

 

Brīvdienās palasīju LTC forumu, tur dažiem no daudzajiem LTC "speciālistiem" nav ne tikai zināšanu par VDTV, televīzora pamatfunkcijās viņi pat neorientējas...

 

Nopirku LTC veikalā aktīvo antenu. Tā arī līdz šim neesmu sagaidījis atbildi, ko darīt, ja barošanas bloks un salāgotājs nav komplektā. Stāsta, ka barošanai jānāk no TV. Ja nenākot, tad tas esot ļoti vecs TV modelis.

Link to comment
Share on other sites

Tem ,kas pārdeva to antenu, gan ir "vecs smadzeņu modelis" :) Kā jau te forumā tika izsecināts, tad barošama uz telekoma antenu (5V) nāk _tikai_ no viņu pārdotā dekodera antenas ligzdas, bet nekad nav nākusi un nenāks no TV antenas ligzdas.

Link to comment
Share on other sites

Muļķis biju, ka to antenu uzreiz neaiznesu un neatdevu veikalā 14 dienu laikā, bet sāku telefoniski un rakstiski caur Mans Lattelecom skaidroties. Cik saprotu, tagad par naudas dabūšanu atpakaļ nevar būt runas. Laikam atliek uzlikt savu sāpi uz papīra un aiznest uz veikalu pret parakstu. Tad it kā 10 dienu laikā jādod atbilde.

To aktīvo antenu pirku tikai tāpēc, ka doma nākotnē palaist uz 3 TV. Tagad skatos ar Argusa pasīvo 14 elementu antenu par Ls 12.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

Uz to brīdi kad vajadzēja, nebija, tagad ta kā esot. Bet tie Ls6 par salāgotāju + kaut kādi lati par barokli. Kopā ap Ls10+Ls18. Kad pirku nebrīdināja. Pieliekot vēl Ls6 Argusā varēja paņemt pasīvo monstru.

Labots - Cody
Link to comment
Share on other sites

Uz to brīdi kad vajadzēja, nebija, tagad ta kā esot. Bet tie Ls6 par salāgotāju + kaut kādi lati par barokli. Kopā ap Ls10+Ls18. Kad pirku nebrīdināja. Pieliekot vēl Ls6 Argusā varēja paņemt pasīvo monstru.

 

Pasīvais monstrs tiešam labs, poļu antena ar pastiptrnātāju nestāv klāt. Man tāda Cēsīs un uztver tīri labi VTV, izņemot pēdējās frekvences ar traucējumiem. Būs jāpacenšas mazliet augstāk uzlikt.

Bet padārga gan viņa ir. :(

Link to comment
Share on other sites

Leišu DVB-T kanālu pakete manai gaumei "pievelk" daudz vairāk:

http://www.gala.lt/skaitmenine/kanalai/kanalai_40

 

kad ierunājas par tv6 iekš ltc piedāvātajiem kanāliem iekš dvtv, visur uzreiz atmet atpakaļ - redz viasats ir maitas, lai nesapņojot utt. ujp.

bet re, pat leišiem iet tv6! tā kā nevajag ***** gudri ka nevar, vajag tik gribēt un mācēt. nevis kunkstēt nevar, nebūs, nemākam.

leišiem tiešām ir daudz labāks klāsts :( ir gan tv6, gan nikelodeons, gan jetix, gan Travel&Living ... un kanālu klāsts nebūt nav pārbāzts ar tīriem rus kanāliem, daudz patīkamāks piedāvājums.

 

mums jau ar tak sola pat 70 kanālus ... kādreiz, kad pūcei aste ziedēs :( un ja šādā pat stilā taisīs tos pārējos ar, tad var neamz kanālu skaitu ar nepalielināt, kāda jēga no liekas drazas.

 

sākumā likās labi ka ltc "uzvarēja" konkursā par dtv palaišanu, bet nu jau es sāku šaubīties šinī priekā :(

Link to comment
Share on other sites

Arī mūsu kabeļoperātoriem ir TV6 un maksa tāpēc nebūt nepalielinājās, ja tikai LTC nevar vienoties, tad viņi ir tādi paši santīmp...i kā VIASAT. Vienīgie ieguvēji no LTC uzvaras VDTV konkursā ir sat/kabeļtelevīziju lietotāji, nav vairāk monopols un nevar tik viegli uzskrūvēt cenas.

Gada beigās LTC solās palaist kādu HD kanālu, interesanti vai vienīgais sertificētais uztvērējs atkal nebūs TV STAR vecākais brālītis :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Man šodien pastkastē ienācās izglītojošs buklets no LTC par DVB-T.

Manuprāt samērā sakarīgi izskaidrots viss...

Link to comment
Share on other sites

tik daudz informācijas, ka nevaru atrast atbildi!

Man bija kāds ķīniešu DVB-t uztvērējs, kurš rādija Baltcom digitālo TV, bet tagad Lattelecom nerāda, vai šīm TV vajadzīgi atšķirīgi uztvērēji? vai 68km attālumā no torņa vel nevar redzēt?

Link to comment
Share on other sites

Skatos Cēsīs ar lēto TVSTAR uztvērēju,antena man iebāzta drēbju skapī pagaidām.Dzīvoju 3 stāvā.Tātad ar ārējo ies simt punktu,bet man ir problēmas ar tikšanu uz jumta.Antena decimetru logoperiodiskā ar iebūvētu stiprekli.Barojas ar tunera pieciem voltiem.Signāla stiprums gan uz minimumu.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...