Jump to content

Hadronu paātrinātājs


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Plumbums, vismaz beidzot beztēma tiek dzīta par tēmu nevis kā vienmēr - valdību un inflāciju :)

 

 

Dikti jau par tēmu- 40>50% postu ir "Mēēēēēēēš Visi Mirsiiiim- AAAAAAAAAA!!!" :-|

Link to comment
Share on other sites

Remus tur jau tā lieta ka cilvēkam bez fiziķa(vismaz) izglītības tas viss ir absolūtā miglā tīts...

Nu un? Visiem patīk tak gudri ļurināt un postus sakrāt. Drīz redzēsi vēl domu sadursmes, kur zinošie vilks no wiki izkopētus tekstus angļu valodā paši - neko nesajēgdami. defs, vecīt...

Link to comment
Share on other sites

Plumbums, vai Tev ir vismaz bakalaurs datorzinātnē, brīžos, kad spried par datoriem? ;) Nu vai inženiera diploms piemēram?

 

Nav -bet es arī nekliedzu:"Jaunais Intel procesors mūs visus nogalinās " :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Interesanti palasit, ko par to domā Stīvens Hokings....

 

Gan jau, ka liela daļa iniciatīvas par šo monstru pieder tieši viņam. Tak jau viens no ietekmīgākajiem caurumu un BigBum teorētiķiem. Droši vien, ka turpat vien braukājas.

Link to comment
Share on other sites

Re, ko šis domā ( no TVNET ) - "Savukārt izcilais britu astrofiziķis Stīvens Hokings, kurš savu dzīvi veltījis Visuma izcelšanās un melno caurumu pētīšanai, saderējis uz 100 ASV dolāriem, ka eksperimentā neizdosies atklāt tā dēvētās Dieva daļiņas. "

Link to comment
Share on other sites

Re, ko šis domā ( no TVNET ) - "Savukārt izcilais britu astrofiziķis Stīvens Hokings, kurš savu dzīvi veltījis Visuma izcelšanās un melno caurumu pētīšanai, saderējis uz 100 ASV dolāriem, ka eksperimentā neizdosies atklāt tā dēvētās Dieva daļiņas. "

 

Nu nezinu gan vai derībās vinnēs bet izklausās interesanti.

Labots - Takeoff
Link to comment
Share on other sites

mhm, man tā summa arī nešķiet pārāk liela, lai tās derības varētu uztvert nopietni..

Link to comment
Share on other sites

lol, galvenais ir fakts, nevis summa. Kapitālisti i.b.i.o.

Labots - Gestapo
Link to comment
Share on other sites

Šodien bija palaisti abi kūli abos virzienos bez sadursmes, LIVE rādīja.

Sadursme itkā ieplānota uz 21.oktobri.

 

Nekādu melno caurumu neuztaisīs, nekādas slimības un mošķi neradīsies. Nodzīvosim līdz 22.okt un tad varēs lielākā daļa atkarīgo no mēdijiem pasmieties par sevi. (ja vien kāds nesāks kodolkaru līdz 21.okt)

Labots - bobiksons
Link to comment
Share on other sites

Es iisti neko nesaprotu kas vispaar ir hordons un pa kurieni vinu laiz un kaada sadursme utt, var kaads man paskaidrot normaali, nevis tikkai blauj gals klaat :D

Link to comment
Share on other sites

Bildes ir forsas, kautkaadi lieli aparaati bet kas tie vispaar ir un ko ar to visu dariis kas ir tas hordon colider vai tml.????

Link to comment
Share on other sites

nez intresanti zināt cik tur kopā to TB ira iekš tās server telpas kur tas čalis pie monitora sēž :) ja vienā sekundē iegūstami 500 TB info.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard
Es iisti neko nesaprotu kas vispaar ir hordons un pa kurieni vinu laiz un kaada sadursme utt, var kaads man paskaidrot normaali, nevis tikkai blauj gals klaat :D

taa bija tiesjaa translaacija no ikskjiles centra.

Link to comment
Share on other sites

D_L cepums tev, labi teikts. Vismaz mums ir kāds no Ikšķiles, kas pierāda melnā cauruma esamību Ikšķilē.

Link to comment
Share on other sites

Isi sakot lasiet šito (sorry krievu val. - jo letiņi uz lat.val tulko pārsvarā makulatūru).

 

http://elementy.ru/lhc

 

 

"Gala" adeptiem :

 

http://elementy.ru/LHC/LHC/safety/estimates

 

http://elementy.ru/LHC/LHC/safety/black_holes

 

Varbūt izlasot šo jūsu smadzeņu šūnas sāks strādāt :mrgreen:

Labots - Plumbums
Link to comment
Share on other sites

BBC lapā var paskatīties dažus video un bildes par to, kas ir Lielais (H)Adronu Kolaiders, ko nez kāpēc dažu TV kanālu ziņās konsekventi nepareizi sauc par paātrinātāju (angl. accelerator). Jāpiebilst, ka elementārdaļiņu paātrinātāji jau eksistē daudzās valstīs un vairs nav uzskatāmi par kaut ko ekstraordināru.
Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Bet kolaideris nav latviski, tas ir tīrs pārcēlums. Paātrinātājs ir vistuvākais tulkojums.

Link to comment
Share on other sites

Nu.. es jau saku.. satriecoši paātrina :)

 

Pēc būtības.. paātrina tos mēslus un tad jamie ietriecas kaut kur tur..

Bet pats verķis ir paātrinātājs.

Labots - godzilla
Link to comment
Share on other sites

Termins collider nevienā vietā angļu valodā nenorāda uz paātrināšanu ;)

Bet taisnība vien ir - ir arī tur paātrinātājs, taču paātrinātājus jau labi sen ir iemācījušies būvēt, tādēļ laikam tas vairs netiek uztverts par kaut ko ievērības cienīgu :D

Tādēļ satriecējs. Basta!

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

kuums, taa verkja pamatmeerkjis ir paaatrinaat un triekt vienu pret otru divas elementaardaljinjas

visdriizaak - elektronus

no sjiis prognozeejamaas funkcijas arii radies kuulraidera nosaukums :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Nop..

Jams paātrina tos sūdus un satriekšana notiek pēeeeec tam :)

Verķis ir paātrinātājs..

Mērķis ir sadursme.

 

 

Tai sūdā varētu bāzt foruma vadošos IT speciālistus un izšaut saules virzienā.

Visuma izcelšanos tā laikam neizdosies noskaidrot, toties visums būs nedaudz tīrāks no idiotiem.

Labots - godzilla
Link to comment
Share on other sites

Tā, viss skaidrs, jāpērk lielā daudzumā skābekļa baloni un jālien iekšā pagrabā, kad būsiet izvilkti caur caurumu, padodiet ziņu caur PM !

Bet, ja nopietni, tad šķiet, ka nebūs nekādu atklājumu, miljardiem $ tiks izgrūsts pa velti, bet kā būs, to rādīs laiks!

Link to comment
Share on other sites

interesanti, kādu OS viņi lietos uz tem datoriem, kas tos 500 terabaitus sekundē apstrādās :ermm:

 

Es domāju, ka šo. :)

https://www.scientificlinux.org/

http://blog.internetnews.com/skerner/2008/...r---powere.html

 

Un kā tur īsti ir (man slinkums googlēt ;) ), CERN pārbūvēja savu kalnos iebūvēto paātrinātāju par "collideri", vai arī tam blakus uzbūvēja citu?

Labots - andza
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis
Re, ko šis domā ( no TVNET ) - "Savukārt izcilais britu astrofiziķis Stīvens Hokings, kurš savu dzīvi veltījis Visuma izcelšanās un melno caurumu pētīšanai, saderējis uz 100 ASV dolāriem, ka eksperimentā neizdosies atklāt tā dēvētās Dieva daļiņas. "

 

Te jau nav svarīga summa, bet izcila zinātnieka viedoklis! ;) Viņš vienkārši smejas par to teoriju atbalstītājiem. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...