Jump to content

4GB vai 8GB RAM?


John Wayne
 Share

Recommended Posts

Cik daudz operatīvās atmiņas, ņemot vērā pašreizējās cenas, būtu jēga pirkt, protams, tas būs domāts Vista 64bitu versijai (spēlēm, jo darbam kādu laiku vēl laidīšu XP 32bit)?

Runa ir par DDR2.

Link to comment
Share on other sites

Kautkur maniju testu, kur salīdzināja vistu zem 4GB un 8GB un ātrdarbība bija lielāka zem 8GB.

Link to comment
Share on other sites

tik cik Mātes plate supportē......IMHO -ikdienas lietotājam nafig 8Gb >>?

P.S.

 

TG/AM :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

NC nesaki viss tā. Piemēram TAB+Alt daudz ātrāk no spēles uz dekstopa reaģē ar 4GB nekā 2GB.

Link to comment
Share on other sites

John Wayne
(labots)

autor tu ko ar to mēslu kasti darīsī '?

 

8 gigos toč ātrāk wordā rakstīsi ...

un bez 16 gigiem vispār notepad nestrādās ...

 

2 gigi ir līdz lūpai mājas spēļu kastei - pāŗējo mājas jūzeris bāž gaiļa pagarinājumā ....

wow 8cm YO BABES

Aha, runā kā santīmpisējs. Kad <a href="http://www.nesaskaņota reklāma.lv/cenas/22/26478_csx_csxo_cec_800_4gb_kit.php" target="_blank">4gb vai 8gb šķir 20Ls </a>, un pēc tam gaidāms, ka cenas tikai kāps uz augšu (kur tagad lai atrod lētu DDR?).... Kaut kas līdzīgs skanēja pirms gada-diviem, kad daži teicās, ka 2gb reāli nav vajadzīgi mājas jūzerim.

Nē nu labi, ir viedokļi, bet te vienkārši izlikās tīri uz emocijām balstīts, jo Vistai ar 2gb pat īsti nepietiek.

Labots - John Wayne
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

NC, parastam lietotājam nevajag. Bet ja sāk ņemties ar pabriesmīgākām progām turklāt visas vajag vienlaicīgi, tad liels rāmis ir ekstra. Līdz šim esmu lieliski iekļāvies 3GB robežās ar atslēgtu swap (ja nesāk laist SQL serverus).

 

Man liekas, ka 8GB nav nekādas praktiskas jēgas. Varbūt Vista māk to izmantot, bet XP točna ne.

Link to comment
Share on other sites

Ja neesi ieplānojis nopietnu videoapstrādi, vai grafikas darbus ar gigabaitīgiem failiem - 4Gb ir absolūti lieki.

Vista pavisam normāli strādā ar 1Gb (protams, ja neveic augstākminētās darbības).

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

ar šodienas cenām, ielikt 4g var jebkurš, tākā 2x2 būtu optimālais ... nu un ka nelieto visu

likt 8, bez 64bit os un tiešām kaut daļējas vajadzības ( krāna stiepšana šoreiz nebutu definējams kā vajadzība ), ir overkills kā arī liekas naudas metāšana

bet ja māk un grib, var diezgan normāli lietot arī 16g ... ( tas gan, liekas, ir iespējams tikai amd dēļiem :p ) :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

NU NAV NAV MLJE nevienas pergas kas prasītu vairak kā 1-2 gigu rāmja

ja kāds tādu atradīs (nevis no pirksta izzīdīs) tad aliņš no manis viņam ...

sql

cik dod, tik rij

kad var alu savaakt?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

NC, progu, kas nu reāli viena pati apēd gigu, ir pagrūti atrast. java.exe procesi man vidēji gandrīz gigu noēd :) Galvenais, cik summāri sanāk.

Link to comment
Share on other sites

John Wayne

likt 8, bez 64bit os un tiešām kaut daļējas vajadzības (..)

32bit nemaz nevar izmantot vairāk par 4gb, un arī tikai teorētiski.

 

Nu labi, šodien nevajag. Kā būs pēc gada-diviem? (kontroljautājums - kā bija pirms gada-diviem, kas vēl atcerās? :grin: )

Link to comment
Share on other sites

NU NAV NAV MLJE nevienas pergas kas prasītu vairak kā 1-2 gigu rāmja

ja kāds tādu atradīs (nevis no pirksta izzīdīs) tad aliņš no manis viņam ...

emm vista man tagad pie atvēras operas ēd apaļus 1.5 GB ram.... pieliekam vēl kādu solidvorku un 2GB kā nebijuši ;)

 

p.s. manu aliņu var pie D_L atstāt ;)

Labots - eedis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ē, maksāt par to, ko varbūt kaut kad izmantos :) Ja daudz naudas, tad var.

kontroljautājums - kā bija pirms gada-diviem, kas vēl atcerās? :grin:
Link to comment
Share on other sites

versatile

NC, a vot man ir dilemma, vai darba datoriem speceni mainiit uz 8GB vai 16? jo datori ir tadi, nu, nav pashi niknakie, 2x pa 4kodolu xeoniem ieksh kaarbas. tiek dziiti video apstraadee.

 

a majas gan, nu 4 jau ir daudz.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Eedis: Opera zem Vistas ~ 1,5Gb rama??? Tu ko, caur operu renderē mož 10 logus ar shockvawe spēlēm? Ja nē, tad jūtu līdzi! man domāt paši izstrādātāji aptaisītos no tava paziņojuma!

Labots - Horis
Link to comment
Share on other sites

John Wayne

NC, tad tu nerunā par naudu, tad atkal runā, hvz kā saprast.

Es ar andeli nenodarbojos (tobiš nopērk, pēc pusgada pārdod, pērk jaunāku). Besī tas viss tripers, ja reiz pērk, tad uz pieciem gadiem, pēdējos divus gadus jaunās spēles tāpat neies, nu bet poh par to.

Kaut kādas mazās detaļas var likt klāt, nu un par to jau ir tas jautājums - vai pēc gada nevajadzēs jau 8GB, kad DDR2 būs tādā cenā kā tagad ir DDR1?

Link to comment
Share on other sites

malinens2

Nu pag, ja jau tik ljoti pats uzstaaj uz 8 Gigabaitiem un citus neklausi, tad nevajag te jautaat. Uz dotu briidi nav taadas maajas lietotaaju programmas, kas eed tos 4 gigabaitus. Labaak apdomaa par aatrdarbiigu cieto disku vai to 4Gigabaitu vietaa panjem jaudiigaaku proci, bet nopeerc papildus RAMu veelaak.

Labots - malinens2
Link to comment
Share on other sites

Un ko tu domā pēc gada vai diviem darīt ? To pašu softu jau dzenāsi. Pie tam pēc 2 gadiem ne tikai DDRII - arī MB ar visu DDRIII varēsi izmest, jo pie apvāršņa jau jaunie procesori, kurus uz tagadējām MB neuzspraudīsi, bet visi jaunie nopietnie softi prasīs vai nu Vistu vai jauno Windows7, bet uz vecās kastes gribēdams nepalaidīsi.

Link to comment
Share on other sites

John Wayne
(labots)

Nu pag, ja jau tik ljoti pats uzstaaj uz 8 Gigabaitiem un citus neklausi, tad nevajag te jautaat.

Kritiskā pretargumentācija nevis uzstāšana ;) Padod argumentus, kas jāatspēko, pēc tam var secināt, cik veiksmīgi tas ir izdevies - līdz ar to arī attiecīga izvēle (4 vai 8 ).

Labots - John Wayne
Link to comment
Share on other sites

mezhavecis

 

zin nezinu nevienu pabriesmīgāku progu kā 3Dmax un VIZ

un abas neko daudz neēd ...

NU NAV NAV MLJE nevienas pergas kas prasītu vairak kā 1-2 gigu rāmja

ja kāds tādu atradīs (nevis no pirksta izzīdīs) tad aliņš no manis viņam ...

 

NC, piemēram es strādāju ar šīm programmelēm:

http://mzmine.sourceforge.net/features.shtml

http://metlin.scripps.edu/download/

 

Viens apstrādājamais datu fails sver ap 100 MB. Ja kopā visā datu masīvā ir ap 200 - 300 failiem un procesu laiž uz visām četrām korēm, tad 8 gigi man ir tieši laikā.

 

Arī ar R strādājot esmu šad tad aizpildījis prakstiski visu ramu. :)

Link to comment
Share on other sites

1gb toc nevelk, pats no sakuma mocijos, nifig, ytaa vistyas palikacaja un citas sudu hernjas media player....ierubi kadu nromalu progru (autocad, da vienalga) velkas kaa kliba vista...

 

 

2gb taa jau normala stelle un vairak man toc nevajag..i autocads ir muzons nets, zupaaa

Link to comment
Share on other sites

Tā kā manam kompim gadu jau daudz uz pleciem, tad jaunajās spēlēs neorientējos, bet vai tad visādi šitie Crysis un tamlīdzīgi mūsdienu brīnumi nenoēstu visus 2GB RAM, ja padotu? IMHO gāmera kārbai jādomā par 4GB, it sevišķi, ja vēl grib kādu laiku dzīvot. 8GB gan šodien ir overkills. Līdz brīdim, kad to vajadzēs, kompis noteikti tiks nomainīts vismaz vienu, drīzāk pat 2 reizes. 2GB ir taisni ērti, ja dzīvo ar Vistu. Viens GB sanāk pašai OS un rezidentajiem softiem, otrs - aplikācijām. Man darbā regulāri aizņemts ir kaut kur starp 1 un 2GB. Vairāk gan reti kad sanāk.

 

P.S. NC, kur paliek d_l aliņš? Ja viņam nepienākas par to, ka pārāk nekonkrēti, tad es varu pateikt precīzi - MSSQL 2005 Server. :) Ā, un man, lūdzu, 2L diētisko kolu. :)

Link to comment
Share on other sites

es vel saprastu dilemu starp 2 un 4 GB rama bet tas kas te notiek ir ideotims un shaa ideotisma kalngalaa ir John Wayne.

NU NAV NAV MLJE nevienas pergas kas prasītu vairak kā 1-2 gigu rāmja

pilniga taisniba, tik ar piebildi pergas kas paredzetas majas lietotajiem, nerunasim par specifiskaam datu pastrades progam un citam darba aplikacijam.

Link to comment
Share on other sites

No praktiskiem piemeeriem atceros, ka bija taaada speele Hellgate London, kas juutami aatraak laadeeja liimenjus ar 4 gb pat uz 32 bit xp. Prasiit protams neprasa, bet, ja iet labaak, kaapeec neizmantot ?

 

Tiesa vairaak par 4gb neesmu izjutis vajadziibu (njemot veeraa, ka pashlaik lietoju vistu64).

Labots - Wiper
Link to comment
Share on other sites

John Wayne

es vel saprastu dilemu starp 2 un 4 GB rama bet tas kas te notiek ir ideotims un shaa ideotisma kalngalaa ir John Wayne.

No ideota dzirdu.

Ej palasi ārzemju forumus, paskaiti, cik tur daudzi saka, ka "ja budžets atļauj, go for 8GB". Es nesaku, ka viņiem ir taisnība, bet kas man liedz par to šaubīties?

Link to comment
Share on other sites

Cilvēcei pietiks ar 640KB lielu cieto disku

 

Man ir 8GB rāmis... Pārejot no 768MB rāmja, ātrdarbības uzlabojumus jutu... Iespējams, tapēc, ka arī Q6600 pievienojās uzlabojumiem...

Ikdienā strādāju ar video montāžu, by the way.

Link to comment
Share on other sites

jā,esmu stulbs,bet ikdienā,mājas datoram lietoju Vista Ultimate 64bit un 4gb RAM.Manā uztverē normāls apjoms mājas lietotājam,kas atļauj bez bažām operēt ar visām programmām un pārlieku neuztraukties par to,ka kaut kas varētu sākt kārties,ja atstāts vaļā.

Link to comment
Share on other sites

Paskaties uz kārtīga Java programmētāja PC, 2 - 3 Gb pazūd nemanot : kāds trknāks aplikāciju serveris (JBoss), SQL klients, Eclipse, pāris atvērti Java lietojumi un gatavs, pat nevajag ORacle lokāli instalēt :)

Link to comment
Share on other sites

eu, tauta par ko cepiens? Par 20ls? :D tak njem 8GB un miers, sliktaak tak nebuus, un kraaninsh arii garaaks buus :mrgreen:

Bezmazvai jaacepj augshaa topiks - "Cik piena pirkt, 1L vai 1.5L?"

Link to comment
Share on other sites

paprasi man vai mani ir kautreiz uztraukusi atdzime uz diploma latvieshu valodaa :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

argumentet tu jau neko nespeg tik vien kaa jels apvainojums, ja neesi pamanijis tad labi ja puse no maniem uzrakstitajiem vardiem ir pareizi uzrakstiiti.

ja jau tevi tik loti uztrauc datora atrdarbiba kapec es neredzu topiku hdd sadalaa, par disku masiviem, raid kontram????

mani datora kaitina tikai lenaa hdd darbiba un realu shis problemas risinajumu es veljoprojam neredzu.

Link to comment
Share on other sites

Domugrauds

moš 32 gb pameiģini ielikt?

ja var

Labots - Lampa
Link to comment
Share on other sites

Nu tak lai liek iekšā kaut 80 gb. Jo labāk ar autoru nediskutēt, prāta spējas var aplūkot te.

Link to comment
Share on other sites

moš 32 gb pameiģini ielikt?

16+ var iebarot tikai un vienīgi dualcpu+ serverdēļiem

Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Nu tak lai liek iekšā kaut 80 gb. Jo labāk ar autoru nediskutēt, prāta spējas var aplūkot te.

Dažs spēj diskutēt, dažs tikai flūdo. Ja jau esi tāds austrumu viedais, tad atbildi uz šo jautājumu.

Link to comment
Share on other sites

Liec 8G un esi laimīgs.

Kādreiz uz XP 1G arī bija krutuma kalngals, bet tagad neviens pat neiedomājas par 1G.

 

Nemoki tautu ja vari 8G ielikt.

 

Skat, ieliksi 4G un vēl nožēlosi, būs atkal jauns raksts forumā...

Labots - Zuxters
Link to comment
Share on other sites

John Wayne

2 nedēļas. Un tas imho nav tik daudz lai izpētītu tirgu.

Labāk taisīt ciet, citādi te puse tikai flūdo un piemin krānus (diezgan pretēji ārzemju forumiem... :/)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...