Jump to content

Piegriest uzmanību BRENDAM vai JAUDAI ?


Zooll
 Share

Recommended Posts

IMHO no brenda viedokļa, ATI un nVidia ir diezgan vienādi. Ja kāds saka, ka nVidia ir lielāka un ATI mazāks, tad tas ir bulšits. Pavērojiet vēsturi - viņi nepārtraukti mainās vietām. Tad viens ir līderis, tad otrs. Tāpat kā ar Intel un AMD CPU tirgū. Tāpēc no brenda viedokļa piesieties vienam vai otram nav jēgas. Izņemot, protams, ja esi fans. Ir jau cilvēki, kuriem dikti patīk viens vai otrs, un viņiem iepūst par to, ko domā citi. Bet ja gribi tīri labāko dzelzi (pēc jaudas, kvalitātes, utml.) tad brendam nav nozīmes.

 

A pēc jaudas - čarti, čarti un vēlreiz čarti. Izdomā, cik esi ar mieru izdot, un atrodi, kas ir dotajā brīdī jaudīgākais par doto cenu. Un gaidīt uz nākamo modeli, kurš iznāks pēc mēneša, arī nav jēgas - jauni modeļi nāk ārā nepārtraukti, varēsi gaidīt līdz pastardienai.

 

Pievienots: Edmen, neviens nav labāks vai sliktāks par otru. Vari salīdzināt konkrētas VGA, tad redzēsi jaudas atšķirību, bet tas arī viss.

Link to comment
Share on other sites

Agrāk biju arī NVIDIA lietotājs. Pietika man ar ASUS 3870 Top, lai saprastu, ka tā bija kļūda.

 

 

Bet kā ar draiveriem? nav problēmu? cenas ziņā laikam no nvidias nevar neko līdzīgu nopirkt ;)

Link to comment
Share on other sites

Iespējams Tev taisnība, bet nu kā ATI nodrošina kartes eksplutāciju? es piemēram savu veco NVIDIA 6600 GT mocīju kādus 3,5 gadus uz max graf cik nu viņai bija iekšā, un nekādu problēmu. vidējā temp. man viņai bija 100 grādi, jo visu laiku zem lielas slodzes. :D ATI varētu turēt līdzi šādām perversām izdarībām? :D

Link to comment
Share on other sites

Par grādiem runājot. Grādu ir daudz. Ap 80-90. Dzesi nomainīju uzreiz. Tagad 36-50. Bet citādi - moci tik nost.

 

Tie grādi ir arī nVidia problēma .

Labots - WildGun
Link to comment
Share on other sites

Domāju ka jaunajai HD4870X2 ir lielas problēmas ar dzesi!!! mainot dzesi var zaudēt garantiju :( tas pac laikam ir ar NVIDIA 9800 un 280 GTX modeļiem :D

Link to comment
Share on other sites

Nav dzirdēts, ka kādam no šiem brendiem būtu lielākas problēmas ar temperatūru, nekā otram brendam. IMHO tāpat paliek spēkā vecumvecā sakarība - jo augstāka līmeņa karte, jo lielāka dzese. Gan nVidia, gan ATI.

Link to comment
Share on other sites

Ja nevēlies taisīt OC, klusināt kompi, vai nav kāda cita nestandarta situācija, tad stock dzesei vajadzētu pietikt. Galu galā - to taču ražotājs ir izvēlējis kā atbilstošu, ne tā? IMHO ražotājs tomēr daudz labāk zin par Tevi, cik tā karte karst un kā tai ir jāstrādā. ;) Par dzeses maiņu vari sākt uztraukties, ja redzi, ka karte sāk pārkarst.

Link to comment
Share on other sites

Viss pareizi. Bet, kad uzliek normālu kūleri, AtiTrayTools un 625 MHz vietā iegūsti 750 MHz, tad ap sirdi paliek silti. Jo tad 4850 dara to pašu, ko 4870.

Link to comment
Share on other sites

stock kuleris ir taa vieta kur tiek visvairak iepists santims un tas uzdevums ir tikai uzturet karti pie dzivibas :mrgreen: ja gribam dabut visu ko karte ir spejiga ir jadoma par dzeses uzlaboshanu ;)

Link to comment
Share on other sites

Oi, liekas mana doma netika saprasta. Bija kļūda pirkt ATI 3870 Top no ASUS. Ja nu kāds domā ņemt TOP, tad iesaku tomēr parasto. Labāk klokot parasto, nekā cīnīties ar factory oc gļūkiem, karšanu un visu pārējo. Beigās esmu nospļāvies un iešuvis downlockotu biosu, kas TOPu pārtaisa par parasto. Jau man bija te viens topiks par tēmu. Jādomā vienīgi, ka citiem ražotājiem ir labāk padevies.

Ja būtu jāņem tagad, meklētu noteikti kaut ko no Nvidia un konkrēti no Leadtek Winfast. Vot tie vienmēr ir bijuši un ir labi dzelži.

 

Nu katram kaut kas savs :) bet nu es tomēr tēmēju uz nedaudz augstākiem plauktiņiem pimēram XFX 280 GXT vai RDEON HD4870X2 :D

Link to comment
Share on other sites

Tas jau gaumes jautājums - OC vai neOC. ;) Man piemēram, nepatīk riskēt, tāpēc netaisu OC, lai arī apzinos, ka droši vien varētu izspiest vēl kādu kadru sekundē.

Link to comment
Share on other sites

stock kuleris ir taa vieta kur tiek visvairak iepists santims un tas uzdevums ir tikai uzturet karti pie dzivibas :mrgreen: ja gribam dabut visu ko karte ir spejiga ir jadoma par dzeses uzlaboshanu ;)

 

 

Nu par to es arī saku kad bez papildus dzeses neiztikt, bet nu tādu normāla papildus dzese, kas domāta tieši priekš videokartēm nemaz nav nopērkama ps. ja neskaita tos sūdus kurus var nopirkt par 5 ls - no viņiem ir tikai liels troksnis, bet maz labuma :(

Link to comment
Share on other sites

Runaajot par brendiem - Nvida vareetu vairaak ietekmeet izstraadaataajus ar savu "The Way It's Meant To Be Played" programmu. Tiesa es par to neuztraucos un vienkaarshi njemu kas labaaks (patlaban esmu pilniiigi apmierinaats ar HD4870).

 

Nvidiai it kaa ir labaaka reputaacija draiveru sakaraa, bet manupraat taa ir sena pagaatne. Un labi atceros ka visai nesen Nvidias WHQL draiveros bija nestraadaaja game profaili (interesanti kaads labums no taas sertifikaacijas).

Link to comment
Share on other sites

Bija man reiz Nvidia un ATI, bija vecais FX5500, galīgs mēsls, nomainiju uz HD2400 Pro uz reiz cita lieta, pavisam cits skats uz to laiku geimiem, tikai ar draiveriem karte ne sevišķi draudzējās.

Tagad lietoju 8800 GTS un esmu ļoti apmierināts.

Draugs lieto ATI videni un kā viņš saka ka nvidia ir labāka tuv skatiem, bet ATI labāka objektiem,kas atrodas tālumā.

Link to comment
Share on other sites

Godiigi sakot nesaprotu, kaapeec pirk 4850 un likt virsuu 30Ls dzeseetaaju. Manupraat tad labaak uzreiz 4870 pirkt. Lai nu kaa to 4850 dziitu - atminju no GDDR3 uz GDDR5 neuzdziisi.

 

Nu vieniigi ja nevajag lielas izshkirtspeejas...

Link to comment
Share on other sites

Kas tur nu daudz ko saprast. Izšķirtspēja tiešām ir tikai 1280x1024. Un šitas kūleris ir jau uz ceturtās kartes - 1950 PRO, 3850, 3870 un tagad uz 4850. Nedomāju, ka šādā variantā izmaksas ir lielas.

Link to comment
Share on other sites

Es lietoju Nvidia Galiper 795+(GF7950 512MB) kopā ar 24" monitoru. Līdz šim par spēļu bremzēšanu neesmu sūdzējies.

 

Šodien jāsaka ka sliktu spēli ar labu grafiku neuzlabosi.

 

Gaidu jauno GTA.

Link to comment
Share on other sites

Šitādu: http://m79.lv/product/single/group/22/vend...R_18DBA_1400RPM

 

Protams, arī uz barošanas elementiem radiatoriņi obligāti jāliek. Uz RAM nav obligāti, bet man visādi sīki draņķīši bija iekrājušies, tāpēc dabūja arī RAM. Sīkaļas dažādas, gan Zalman, gan Titan....

 

 

Kooleris ir labs, bet uz HD4870X2 tādu neuzlikt :( Mošk jāmeiģina runāt ar karšu izplatītājiem mošk viņi var ko izrakt no videokaršu dzesēšanas (mošk pavērš cooleri 14сm pret videokarti tad b'utu gana dzes'ets :D)

Link to comment
Share on other sites

Nu, priekš X2 alternatīva varētu būt tikai ūdens dzese.

 

 

Jā bet nu ūdens dzese maksā vēl 200 Ls :( 50 ls varētu atvēlēt labai dzesei , bet nu lauzt videokartes garantiju un maksāt vēl 200 ls oar ūdens dzesi tas ir vāks :(

Link to comment
Share on other sites

atkal šī kadra kārtējais fleima topiks par video kartēm, dublis Nr4. taisos pirkt jaunu karti bla,bla, bla....300Ls...utt...

 

pat izlasot topica nosaukumu, skaidrs kurš ir autors....

Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Runājot par 4850 dzesi (Sapphire), kādas domas par Dual Slot Fansink variantu?

Ar parasto dzesi ir tas mazais ventilatoriņš, kas ne īsti dzesē (kad ir kluss), ne ir īsti kluss (kad dzesē), pie tam temperatūra tāpat turas augsta.

Dual Slot Fansink variantā ir kāds lielais karlsons, cenas starpība kādi 5-10Ls, vienīgā problēma, ka neredzu testus, kur salīdzinātu troksni/grādus ar parasto standarta variantu.

Vēl jau ir kāds Toxic, bet tur sanāk krietni pārmaksāt.

Vēl 4850 ar nestandarta dzesi ir izlaiduši Palit un Gainward, bet tos pagaidām neredzēju LV bodēs.

Labots - John Wayne
Link to comment
Share on other sites

Pašreiz lietoju Nvidia 8600 GT, bet ir doma vēlak pāriet uz ATI 4850, jo šī karte ir tik tiešām laba par to pašu cenu.

 

Testos pat tikka salidzinatas Nvidia un ATI kartes, izrādijās ATI kartēm bija labāka attēla kvalitāte

Labots - Takeoff
Link to comment
Share on other sites

atkal šī kadra kārtējais fleima topiks par video kartēm, dublis Nr4. taisos pirkt jaunu karti bla,bla, bla....300Ls...utt...

 

pat izlasot topica nosaukumu, skaidrs kurš ir autors....

 

 

Aizver muti osscar!!!! ja tev smadzenes pa īsu un nevari nopelnīt pac šādu karti, neraksti vismaz savas debīlās replikas es prasīju ko cilvēki domā par videokartēm. nevis prasīju lai tu man uzskaiti cik sadaļas esmu izveidojis. Forumā ir tikiešām daudz normāli, zinoši cilvēki ja neskaita skauģus un gaisa maitātājus par kādu uzdodies tu....

Link to comment
Share on other sites

Un jo vairāk Tu brauksi viņam augumā, jo lielāgs augs spams, Zoll. Pareizā lieta, ko darīt ar troļļiem, ir tos ignorēt. Un punkc. Viss, miers! Atpakaļ pie tēmas!

Link to comment
Share on other sites

normāls biedrs jau sen būtu nopircis nevis cepis 30 topikus par savām ūber iespējām....un karšu testiem....uztaisi vēl par RAM 20 topikus un vēl 20 par CPU.....

Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Tieši pie kuras tēmas?

Pie šitās:

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=96372

Vai varbūt šitās:

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=96324

Kaut gan izsmeļošāko atbildi var atrast ši paša autora šajā topikā:

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=96090

 

Un nu šis ir autora 4 topiks par to pašu tēmu

Link to comment
Share on other sites

Guest Edmens

normāls biedrs jau sen būtu nopircis nevis cepis 30 topikus par savām ūber iespējām....un karšu testiem....uztaisi vēl par RAM 20 topikus un vēl 20 par CPU.....

 

Tev veras ciet??? Autors normaali pajautaaja par video karteem,ko domaa citi! Un TU osscar vari pakluseet ar savaam pieziimeem!!! Arii es lasu sho topiku, jo veelos zinaat, kas,kapeec no videneem labaaks!

Link to comment
Share on other sites

maz gan citos resursos par kartēm aprakstīts.... :mrgreen: Labi, Labi, fetišojat vien laimīgi uz savām kartēm.

Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Flūdotāji nokāva šo tēmu, tāpēc jāraksta vien savs jautājums atsevišķā tēmā :evil:

Link to comment
Share on other sites

Tieši pie kuras tēmas?

Pie šitās:

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=96372

Vai varbūt šitās:

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=96324

Kaut gan izsmeļošāko atbildi var atrast ši paša autora šajā topikā:

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=96090

 

Un nu šis ir autora 4 topiks par to pašu tēmu

 

 

Vēl viens circenis te čiepst :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

katram ražotājam jāskatās price/performance modelis tava maka kategorijā! nav nozīmes ražotājam, vienkārši ir reāli performance jāpēta un `jaņem stiprākā ko vari atļauties!

Link to comment
Share on other sites

Pievienots: Edmen, neviens nav labāks vai sliktāks par otru. Vari salīdzināt konkrētas VGA, tad redzēsi jaudas atšķirību, bet tas arī viss.

ATI nav tik labs ne-windows vidē. Tiesa, berilu kustinās abi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Edmens

ATI nav tik labs ne-windows vidē. Tiesa, berilu kustinās abi.

 

Nesapratu, gribi teikt, ka nVidia ir labaaka?

Labots - Edmens
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...