Jump to content

Vai kaķi redz spokus?


kristaps_83
 Share

Recommended Posts

Igelkott

Ja es saaksju domaat, kur beidzas visums, es noteikti atvadiisjos no autovadiitaaja aplieciibas, un pavadiisju atlikusjo dziivi baltaa, miiksti iztapseetaa istabinjaa.. Cilveekiem ir jaadziivo, nevis jaabaazhas tur, kur vinjam nav lemts. Jaa, paldies par atgaadinaajumu - tiesjaam sestdiena..

Link to comment
Share on other sites

man atkal patika kāds viedoklis, ka dažkārt kaķis pazūd. tu staigā pa visu māju, sauc, meklē un šamā nekur nav. un esot tā, ka tajā brīdī kaķis ir kādā paralēlajā pasaulē. for sheer fun.

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Da labi, paraleelaas pasaules tur taa..

Tachju spoki, gari - tas es domajau ir reaala lieta, bet lieta ar kuru saskaras dazhreiz muuzhaa, kas liek domaat, ka tur nekas nopietns nav.. bet ir :)

Link to comment
Share on other sites

Outsider

varbūt tas ir vienkārši tāds kaķa raksturs? citādi sanāk, ka te katram trešajam mājās ir spoki. piemēram, manas draudzenes kaķene vismaz vienu reizi man redzot ir spēlējusies uz ielas ar iedomu akmeņiem, varbūt kaķiem ir kāds iedomu draugs :-D

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Domaa, ka nekaadas mistikas vispaar nepastaav?

Nemaz, necik un viss ir izskaidrojams?

Jā, viss ir izskaidrojams. Tiesa - ne visam izskaidrojums ir zināms. Piemēram - lodveida zibens. Tas pastāv, tātad tam ir izskaidrojums. Tikai neviens šo izskaidrojumu nezina. Kur te mistika?

cik taalu stiepjas telpa pat aiz taalaakajaam zinaamajaam planeetaam?

Līdz tai vietai, kur ir nonācis kaut viens Lielajā sprādzienā radītais fotons vai kāda cita elementārdaļiņa. Tālāk nav nekā - ne matērijas, ne laika, ne telpas. Tikai potenciāla "vieta", kur izplesties telpai. Vieta - pēdiņās, jo telpas tur nav. Neviens tur nevar nokļūt, jo telpa tur parādīsies ātrāk kā tur kāds ieradīsies. Pieņemsim, ka kosmonauts ceļo uz turieni ar gaismas ātrumu. Fotoni, kas atstarojas no kosmosa kuģa, skrien kuģim pa priekšu (arī ar gaismas ātrumu) un rada telpu, kurā ielido kosmosa kuģis.

 

Enrike

Nedzīvoju mīksti iztapsētā istabiņā, un arī mana autovadītāja apliecība no manis nav atvadījusies. ;-)

Labots - ADEX
Link to comment
Share on other sites

Igelkott
Kaķa redzes leņķis ir 205 grādus liels, kaķis nevar grozīt acis kā cilvēks, taču radzene ir vairāk izliekta, tāpēc apkārtnes uztvere ir daudz asāka nekā cilvēkam. Augšējie un apakšējie acu plakstiņi ir kustīgi, bez tam kaķis var pagriezt galvu par 180 grādiem, līdz ar to apkārtni tvert daudz efektīvāk nekā citi dzīvnieki. Kaķi spēj arī atšķirt dažas krāsas. Speciālisti uzskata, ka kaķis atšķir vismaz trīs krāsas – sarkanu, zilu un zaļu -, bet tai pat laikā viņam grūti uztvert tuvumā esošus nekustīgus priekšmetus. Ņemot vērā kaķa acs uzbūvi, vislabāk dzīvnieks saskata priekšmetus 2-6 m attālumā. Veci kaķi ir tālredzīgi. Jaunākie pētījumi liecina par to, ka kaķim piemīt spēja redzēt divās plaknēs – vertikāli un horizontāli. Vertikālo redzi nodrošina jutīgās acs šūnas, bet horizontālajā redzē piedalās arī skaņas signāli, acis it kā kļūst par “otrajām ausīm”. Kaķa acs zīlītei piemīt spēja izplesties un sarauties atkarībā no dienas gaismas intensitātes – spilgtā gaismā zīlīte kļūst līdzīga spraudziņai, bet pustumsā aizņem gandrīz visu aci.
Nebrīnos, ka kaķis reaģē uz kaut ko, kas mums liekas nesaprotams.. Laba dzirde, redzes īpatnības..
Link to comment
Share on other sites

All-marss

Ne vienmēr kaķis skatās uz kādu vietu un tur arī kaut ko redz.Kaķim un sunim ir ļoti attīstīta dzirde,tie dzird ultraskaņu. Kaķis vienkārši skatās tajā virzienā,no kurienes nāk skaņa. Es,piemēram,esmu izdarījis šādu eksperimentu: skatos,iet runcis savā nodabā pa pagalmu (10-20 metri no loga,logs dubult un ciet),ar lūpām imitēju peles pīkstienus.Kaķis pēkšņi apstājas,ausis kā lokatori pagrozās uz visām pusēm un tad viņš skatās tieši skaņas avota virzienā. Jāsaka,ka diezgan ātri atšifrē,ka nav pele,un mierīgi turpina savas gaitas. Mūsu tehnikas laikmetā visapkārt ir dažādas ierīce,kas izdod dažādas,cilvēkam nedzirdāmas skaņas,ko tad kaķi arī uztver.Dažādiem kaķiem var nepatikt dažādas skaņas.

Link to comment
Share on other sites

Vēl par kaķu redzi, jau labi sen, laikam vēl pamatskolā, skolotāja stāstīja, ka kaķis televizora pārraidīto attēlu redz kā atsevišķus kadrus, nevis kā cilvēks - nepārtrauktu filmu

Link to comment
Share on other sites

Igelkott
Ja runājam par spokiem, tad reku būs mans viedoklis.
Nepeistošu to visu Tavu garo penteri bet.. Man ka topošajam vēsturniekam uzreiz nāk prātā paradokss, ka - cik civilizāciju, tik sakrālu objektu, pat subjektu, un tiešām es varētu pieslieties tai tēzei pat telepātisko enerģiju, kas (mans viedoklis un doma) nāk līdzi šīm fundamentālajām civilizacijas attīstības liecībām.Piemēram, mums pašlaik ir grūti izprast seno reliģiju un svētvietu nozīmību, jo vienkārši mūsu smadzenes tās ignorē, bet cenšamies tikai veidot priekšstatu uz empīrisku pieņemumu un daļas no patiesības, kopumu, bet tajā pašā laikā mēs joprojam sajūtam to ietekmi, kas gan tiek piebremzēta jau mūsu apziņas līmenī - piemēram, ta pati Stounhedža, Piramīdas un sakrālās celtnes visās pasaules malā. Piemēram, veicot arheoloģiskos izrakumus vismaz 800. gadus vecā apbedījuma vietā, vienmēr nak līdzi sajūta, ka nestrādā vienkārsi ar kauliem un "arheologisko materiālu", bet gan ar ko vairāk. Tas gan apgāž manis teikto, ka nekam neticu, vienkārši ADEX lielais citāts tiešām liek aizdomaties. Tatad - zināmas konsekvences var vilkt. Protams, nedrīkst arī aizmirst seno civilizāciju augsto intelekta līmeni, kas, pēc mūsdienu mērauklām ir līdzvērtīgs un pat pārāks, tikai - noteiktas sabiedrības hierarhiskās struktūras dēļ, un attieksmes pret apkārtējo pasauli, piebremzēts. Labots - Enrike
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Vēl par kaķu redzi, jau labi sen, laikam vēl pamatskolā, skolotāja stāstīja, ka kaķis televizora pārraidīto attēlu redz kā atsevišķus kadrus, nevis kā cilvēks - nepārtrauktu filmu

 

Nu, kā atsevišķi kadri tīri nav, bet riebīgu mirgošanu gan mana. Cilvēks attēla mirgošanu pārstāj redzēt pie 50-60 Hz, suns, piemēram, pie 70-80 Hz - tātad CRT ar normālu refresh rate, jebšu 100 Hz TV, redz tāpat, kā cilvēks :) Vot, par kaķa acs flickeringa frekvencēm gan nevaru uz sitienu datus atrast...

Labots - Baigais Janka
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Par kaķu spēju saskatīt visādus (sauksim tos par spokiem) spokus neko nezinu. Bet bija 2 gadījumi, kopš kuriem es vairs neeju vienā mājā. Tad nu, lūk, ideja apmēram šāda - pazīstamiem piederošā mājā vajadzēja ievilkt ūdeni. Ūdens iegūšanai jāurbj spice. Tik izsaukts pazīstams čalis, kuram ir spēja precīzi noteikt āderes un to atrašanās dziļumu. Ūdeni atradām, bet ne par to stāsts. Čalis domīgs iegāja mājā un prasīja kā cilvēki te jūtas. Ķipa neviens neko sliktu nebija manījis, bet otrajā stāvā kādreiz bija ielaisti īrnieki ar bērniem un bērni bija sazīmējuši sienas. Tad čalis teica, ka mājā konkrēti spokojoties, precīzāk - dzīvo vesela ģimene ar spokiem. Un bērni bija sazīmējuši uz sienas to ģimeni. Aptuvenā doma, ka bērniem nav samaitāta uztvere ar mūsdienu štruntiem (TV, PC u.t.t.) un viņi vēl jūt šādas parādības. Nedomāju, ka čalim bija kāda personiska interese par īpašumu, kā arī šaubos vai viņš ākstījās. Karoč štruntīga sajūta.

Toreiz čalis teica, ka ar šādām parādībām nav joka lieta kopā dzīvot. Skapi viņi virsū negāž, bet rada kaut kādu negatīvu auru. Es par visiem 100% neticu šādām lietām... bet kas zina...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

piemēram suns zina kad saimnieks atgriezīsies mājās

var braukt mājās no Rīgas ne sestdien kā ierasts bet citā dienā pie vārtiņiem gaida

ja neesi vispār izbraucis negaida

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Labrīt... Datums kurš?

Link to comment
Share on other sites

ir jā tādi gdudrinieki kuri pat stāstidami galvu groza

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Un tādi, kam veselais saprāts un minimālas domāšanas spējas ir svešas.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Un tādi, kam veselais saprāts un minimālas domāšanas spējas ir svešas.

 

Ir arī tādi, kuri maldīgi domā, ka viņiem ir veselais saprāts un domāšanas spējas. Tādu ir daudz. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raiviic

 Ir arī tādi, galvenokārt jaunie biedri,  kurigatavi modināt jebkuru mironi, lai krātu postus.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Šajā sadaļā posti nekrājas , bet mironis pacelts labs .

Link to comment
Share on other sites

vo, Grossmisters pareizi!

a tualešu tīritājam iemest ar podu lai kaut kāds Rīgas sū... brālis neblamē Liepāju

Link to comment
Share on other sites

LVArturs

http://www.randi.org/site/

Citāti no saita: "The James Randi Educational Foundation was founded in 1996 to help people defend themselves from paranormal and pseudoscientific claims. The JREF offers a still-unclaimed million-dollar reward for anyone who can produce evidence of paranormal abilities under controlled conditions. Through scholarships, workshops, and innovative resources for educators, the JREF works to inspire this investigative spirit in a new generation of critical thinkers."

 

"The Foundation is committed to providing reliable information about paranormal claims. It both supports and conducts original research into such claims.

At JREF, we offer a one-million-dollar prize to anyone who can show, under proper observing conditions, evidence of any paranormal, supernatural, or occult power or event. The JREF does not involve itself in the testing procedure, other than helping to design the protocol and approving the conditions under which a test will take place. All tests are designed with the participation and approval of the applicant. In most cases, the applicant will be asked to perform a relatively simple preliminary test of the claim, which if successful, will be followed by the formal test. Preliminary tests are usually conducted by associates of the JREF at the site where the applicant lives. Upon success in the preliminary testing process, the "applicant" becomes a "claimant."

To date, no one has passed the preliminary tests."

 

Un kamēr tā balva ir "unclaimed", tikmēr esmu diez gan vāji motivēts ticēt spokiem'n'shit.

 

P.S. Mambo, beidz celt miroņus. Un pēc tam sūdzēties, ka cilvēki aizrāda.

Link to comment
Share on other sites

esmu nedaudz eksperimentējis ar hipnozi un tiešām brīnumi-vēlāk literatūrā uzgāju arī rakstu

nekad nebūtu ticējis kamēr pats nebiju radījis neizskaidrojamu, paranormālu situāciju

un var teikt ka no tā brīža man šādas tēmas liekas gana interesantas

Link to comment
Share on other sites

LVArturs

Hipnoze nav nekas paranormāls, tā ir normāla, reāla tehnika, lai palīdzētu cilvēkiem, ārstētu. Īsti nav daudzi mīti par hipnozi, ne pati hipnoze.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Man sieva vienu nakt pamodas no taa ka kakjis trako un shnjaaca virsu uz kaut ko. Tikai uz ko taa nav skaidrs, jo sieva iesledza gaismu un nekaa tur nebija.

Link to comment
Share on other sites

Vito Ventura

Rizla, atbilde #65 visu izskaidro.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...