Jump to content

Augstākā izglītība.


nemirst
 Share

Recommended Posts

(labots)

LU ir tā: ir divgadīgā profesionālā un četrgadīgā bakalaura programma. Tās abas ir pilnīgi vienādas pirmos divus gadus, divas tika izveidotas tikai tāpēc, lai arī bakalauri varētu pēc diviem gadiem dabūt kaut kādu papīru. Nav nozīmes, vai tu iestājies bakalauros vai profesionālajā, pēc diviem gadiem tu dabūni profesionālo papīru un vari turpināt mācīties bakalauros.

Hm, ja pareizi sapratu, tad iespējams ir pēc profesionālo studiju pabeigšanas turpināt mācīties bakalaurus 3. kursā. Tas ir ideāls variants.

 

 

Un no izmaksaam ar nevaig baidiities, teiksim Oksfordaa par 40K EUR paskolojies, toties peectam kvalifikaacija ar buus taada, ka darbu ar algu zem 60K EUR gadaa buus pagruuti atrast.

 

Kur es 40k EUR raušu, m? Studiju kredītiņš man to sniegs? Izklausās pārāk nereāli tevis teiktais, lai man tā būtu patiesība.

 

 

nemirst

 

paskati rtu studiju programmas

http://www.rtu.lv/content/view/27/34/lang,lv/

 

varbūt ut kas iekrīt acīs ...

 

Kura šeit tev škiet tā, par kuru tu runā(inženiertehniskā)?

http://ww2.cs.rtu.lv/RTU/Index?call=tree&a...amp;node=120000

 

Un no izmaksaam ar nevaig baidiities, teiksim Oksfordaa par 40K EUR paskolojies, toties peectam kvalifikaacija ar buus taada, ka darbu ar algu zem 60K EUR gadaa buus pagruuti atrast.

Tas, ka nauda mani tik ļoti neinteresē, ir taisnība. Bet, protams, ir lieliski, ja ir iespēja vairāk dabūt. Tad jau varēšu izlemt arī, vai paturēt sev, vai dalīt citiem, vai vēl nez ko ar to darīt. Gluži darbam neesmu piesiets, tikai žēl būtu likt vilties darba devējam.

 

Šitais laikam ir īstais, par ko NC runāja - http://www.ditf.rtu.lv/DADI/lv/Default.htm.../strukt_av.html

Labots - nemirst
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    7

  • MarisO

    5

  • PlayingTheSaint

    5

  • nemirst

    38

40k EUR jau gandriiz jebkursh nekustamais shobriid pavelk un ar nekustamaa garantiju arii studiju krediitu var liidz pat 100k EUR tagad bankaas dabuut.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Kaa man patiik shie visi ieteikumi dziivot uz paraada! :mrgreen: Te vismaz ir ceels meerkjis alja investiicija, nevis pateerinjsh, nu bet tik un taa speeciigi jaaizveertee visi +/-.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Tev 18 gados bija nekustamais īpašums? Tev pašam, ka iesaki tādus variantus?

40k EUR jau gandriiz jebkursh nekustamais shobriid pavelk un ar nekustamaa garantiju arii studiju krediitu var liidz pat 100k EUR tagad bankaas dabuut.
Link to comment
Share on other sites

Pieteikšanās kārtība: http://www.lu.lv/gribustudet/pamatstudijas/

Studiju maksa: 1300Ls (1. un 2. semestris) http://www.lu.lv/gribustudet/pamatstudijas...orzinatnes.html

 

Kredīts izglītības iegūšanai ir uzskatāms par investīciju. Pie pašreizējās vidējās algas 465Ls 1. gada studiju maksu būsi nopelnījis 4 mēnešos. [neņemu vērā dzīvošanas izdevumus]

 

Izmantotie resursi:

algu tabula: http://www.csb.gov.lv/csp/content/?cat=2304

algu kalkulators (brutto->netto): http://www.vid.lv/lv/gramatveziem/algu_kalkulators

Link to comment
Share on other sites

Ārzemes atkrīt, LU bakalaurs arī laikam atkrīt 4 gadu dēļ.

Kas ar to inženiertehnisko novirzienu, kāds var likt faktus priekšā, kādi plusi tam attiecība pret parastu programmēšanu?

 

Mācību maksas Latvijā vēl nebūtu varbūt problēma.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Izklausās tīri normāli, bet ko nozīmē - 'visi ceļi vaļā'? Ar ko labāka šī studiju programma? Vai man potenciāli garantēts labāks darbs?

 

Labs autiņu kompju programmētājs gabaldarbā nopelnīs vismaz štuku latiņus. Par pāris dienu darbu.

Tākā - nozare visnotaļ progresīva. Ja aizbrauc uz .se, tad paverās vēl plašākas iespējas.

 

Ā, skaidrs. Nu būtībā jau tagad ko līdzīgu daru(softs priekš iekārtām), un ir tīri interesanti.

 

Tikai draņķi nevar savest lapu kārtībā - http://www.cs.rtu.lv/DADI/

Labots - nemirst
Link to comment
Share on other sites

Vai man potenciāli garantēts labāks darbs?

kopš likvidējām padomju dzimteni, darbs nevienam vairs nav garantēts.

iegūstot izglītību un praktisko pieredzi, Tu paaugstini savas izredzes.

Link to comment
Share on other sites

Paga, paga, nemirst! Cik sapratu no visas shiis runaashanas par un ap - vieniigais iespaids, kaads rodas man (subjektiivi) ir taads, ka tu TIESHAAM pats nezini, ko gribi. OK! Taa jau nav lielaakaa nelaime.

 

Pastaastiishu, kaa man sanaaca:

Tatad, iestaajos RTU DITF (tajaa laikaa taa bija Automaatikas un Skaitljoshanas Tehnikas Fakultaate). Nomaaciijos divarpus gadus un paartraucu, jo darbs piedaavaaja vairaak - protams, finansiaalaa zinjaa. Tas bija 1994.gadaa. Taa kaa kompji, programmeeshana mani lloti intereseeja, tad nepaartraukti visaadas lietas apguvu pashmaaciibas celjaa pie zinoshiem cilveekiem. It kaa pietika, jo vairaak biju tendeets uz Dator/Video grafiku. Nee, nevis uz 3D grafiku, bet pamataa uz video apstraadi un rezhiseeshanu. Peec desmit gadiem man tas bija apnicis un gribeejaas kaut ko vairaak. 2004. iestaajos RTU atpakalj otrajaa kursaa budzhetniekos. Jau pirmajaa semestrii uzskribeleeju maacibu materiaalu pirmajam kursam Datu Struktuuraas par datu kompresiju. Un atkal darbs - visu, ko biju gadu laikaa samaaciijies un pats kaartojis sertifikaacijas, plus pieredze (praktiskaa) ljaava man jau 2005.gadaa dabuut darbu par IT daljas vadiitaaju. Paziishanaas? hehe! Ne tuvu. Taalaak - 2006. gadaa atkal maaciibas pametu. Shobriid? Shobriid Anglijaa stuteeju pats savu IT kompaaniju. Jaa, ir darbi, kur ar augstaako izgliitiibu it kaa vieglaak tikt, jo taa vismaz paraada ja ne tavas zinaashanas, tad tavu speeju pabeigt iesaakto, ja tev tam nav citu pamatojumu.

 

Ko no taa var secinaat? Vienkaarshi - ej un maacies par datoriem. Tad ar laiku arii redzeesi, kas tevi vairaak saista. Varbuut, ka tevi vairaak saaks intereseet programmeshanas zinaatniskaa puse, varbuut iesliideesi vairaak akadeemiskaa gultnee. Varbuut paliksi prakstikjis un ar degsmi programeesi, saglabaajot savu radiishanas prieku. To ir gruuti pateikt. Taadeelj ej un maacies! Veixmi! ;)

Labots - diegs
Link to comment
Share on other sites

(labots)

kopš likvidējām padomju dzimteni, darbs nevienam vairs nav garantēts.

iegūstot izglītību un praktisko pieredzi, Tu paaugstini savas izredzes.

 

Tāpēc iekļāvu vārdu - potenciāli.

 

diegs, nu, jā, tā var teikt, ka nezinu, kur īsti iet, bet tāpēc jau prasu šeit padomus, lai varētu izlemt. Zinu gan droši, ka tam jābūt saistītam ar programmēšanu. Ļoti atbilstoši tu stāsti manam priekštatam. Arī es vēlos iegūt izglītību tagad, un vēlāk pēc savām vēlmēm, lai varētu arī kāpt augstāk - gan universitātē mācoties, gan varbūt kādos kursos, un, protams, obligāti pašmācības ceļā.

Labots - nemirst
Link to comment
Share on other sites

q64silver

Gribu mācīties, bet negribu mācīties gadiem. Ir arī ļoti gudri un zinoši cilvēki, kuri nav beiguši augstskolu, mācoties pašmācības ceļā. Es arī esmu apsvēris ideju pašmācībā mācīties, bet tomēr vēl ir vēlme vismaz vienas studijas paņemt, vai vismaz iesākt. Papīrīti man ļoti nevajag, arī bez tā varu dabūt to pašu, ko ar.

 

Atmet šitās ķecerības, uzsāc studijas, bet tad redzēs. Varbūt pēc gada jau pametīsi, jo zudīs interese vai kādu citu iemeslu dēļ.

Vai drīkst jautāt, kas līdz šim personīgi nozīmīgs paveikts darbojoties programmēšanas lauciņā?

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, nemirst, es ar datoriem un IT saistiitiem kusrsiem absoluuti neuzticos. Pats esmu savulaik straadaajis par datorziniibu pasniedzeeju kursos. Toreiz kaukaadu chetru meeneshu laikaa caur manaam kjetnaam izgaaja turpat simts audzeeknju vecuma robezhaas no 18 liidz 56. Nee, roku uz sirds liekot, var teikt, ka kursi ir laika izniekoshana - tad jau labaak to laiku pavadiid biblenee rokoties pa graamataam un, inetaa apstraadaajot googli... :) Lai nokartotu sertifikaatu, kursi nav priekshnosaciijums. Vieniigos kursus, ko izgaaju, lai dabuutu sertifikaatu bija 2002.gadaa International Correspondence Course, teema Management. Paareejais viss ir kaartots pa taisno, t.i., uzreiz: samaksaa pikjiiti un kaarto sertifikaaciju. Divereiz aplauzos - zaudeeju naudu, jo pietruuka punktu, lai dabuutu sertifikaatu. Un tieshi tas arii deva pamatiigu stimulu turpinaat pashizgliitoties un tieshaam pilnveidot sevi savaa laukaa.

 

Universitaate? Pashmaaciiba? Kaudzeem literatuuras un zinoshi cilveeki apkaart? JAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Kursi? Tikai tad, ja domaa, ka tur ar sudraba karotiiti zinaashanas ielies mutee...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ņemšu vērā tavu pieredzi, man savas nav.

 

Pagaidām, škiet, galvā ir 3 varianti, kuros obligāti iesniegšu pieteikumu:

  • RTU - DITF, studiju programma "AUTOMĀTIKA UN DATORTEHNIKA" (3 gadu bakalaura akadēmiskās, vai 1. līmeņa profesionālās studijas)
  • RTU - DITF, studiju programma "DATORSISTĒMAS" (3 gadu bakalaura akadēmiskās, vai 1. līmeņa profesionālās studijas)
  • LU - Fizikas un matemātikas fakultāte, programmēšanas un datortīklu administrēšanas pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programma (2 gadu studijas)

Visās ir iespēja tālāk turpināt maģistra studijas.

Labots - nemirst
Link to comment
Share on other sites

Instigater

nemirst, esmu pabeidzis pashu pirmo LU studiju programmu administratoriem. Liimenis nebija diezko augsts, bet to mees studenti pa visiem paceelaam, tiesa baigi viegli arii nebija, bet tas, ko mees nezinaajaam, tika pasniegts interesanti, taa, ka nerodas nepatika. Iesaku LU, ar RTU attieksmes zinjaa nevar i saliidzinaat. RTU satiku tos profesionaaljus - maak labi programmeet, paarzin teoriju, bet neko nejeedz no reaalaas pasaules vajadziibaam. Tuuliit pabeigshu arii RTU, rakstu jau bakalaura darbu. :mrgreen:

Labots - Instigater
Link to comment
Share on other sites

elektronisko aparātu ar iebūvētiem mikroprocesoriem (piemēram, medicīnisko aparātu), datorvadības sistēmu (piemēram, automobiļu vadības sistēmu), robotu vadības sistēmu, automatizētās projektēšanas (CAD) un automatizētās ražošanas sistēmu, programmējamo loģisko kontrolieru (PLC) un to perifēro iekārtu projektēšana, konstruēšana, realizēšana, noskaņošana, ekspluatācija un remonts;

Hm, ko nez nozīmē konstruēšana? Ja tas ir domāts fiziski liekot kopā detaļas vai tamlīdzīgi, tad mani tas neinteresē.

Link to comment
Share on other sites

Pa pa, es negribu mācīties sākumā koledžā, tad bakalauros un pēc tam vēl maģistros, ja vēlēšos maģistra grādu dabūt. Es iešu pa taisno no bakalaura, nemācoties koledžā, lūk to es saucu par tālākizglītošanos - iešanu uz augstāku līmeni. Pagaidām domāju, ka nevēlos maģistrantūrā mācīties, tāpēc uzskatu, ka pietiks ar vienu izglītību. Un, ja aiziešu uz koledžas studijām, un pārdomāšu, būs jāmācās atkal bez maz vai lieki 3 vai 4 gadi bakalaurā.

 

painteresejies vispirms pirms gudri runā.

Link to comment
Share on other sites

q64silver

Atrasts darbs kā programmētājam, piemēram.

 

Eh, vecīt... Es, piemēram, NASA strādāju... par apkopēju... joks, protams :) ... stājies labāk augstskolā, izej kārtējo socializācijas posmu, nododies sistemātiskām un pastāvīgām studijām, un gan jau no tevis sanāks speciālists, un arī pašam būs labāk redzams, uz kuru pusi tālāk virzīties.

Link to comment
Share on other sites

Reinis Serdezins

Ar ko atskiras bakulars no parastas augstakas?Es loti negribeju taisit jaunu topiku

Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Nemirst

Piedod par manu vidokli, bet es vareetu pat uzlikt naudinju uz to, ka tu busi to apmeram 35% starpākas atbirst pēc pirmās sesijas. Pilnīgi visās normālās augstskolā kur sagatavo IT (VeA, LU, RTU, LLU ViA) tā notiek.

Es tev neieteiktu iet mācīties ŠOBRĪD, bet gan tad kad būsi sapratis, ka tavs tagadējais uberpruper darbs ir mēsls un tev vajag, kaut ko vairāk, vai arī vēlēsies pats sevī kādu attīstību.

Šobrīd neviens ne otrs tavos tekstos nav manāms.

 

Ja tomēr vēlies ej uz LU, iekšā tiksi ar garantiju, bet atceries Valsts budžetu maksā tikai vienreiz

Link to comment
Share on other sites

Kurš runā, ka man ir uberkruts darbs? Darbs kā programmētājam ir iespēja praktiski mācīties un, kas zina, iespējams, arī pat labāks veids par studijām kā izglītoties. Neatvainojies man par savu viedokli, es to gluži vienkārši neņemu vērā. Možet uzliekam naudiņu savā starpā, gudriniek?

 

Meklējumi pēc izglītības nemaz nav tiekšanās uz savu attīstību, kur nu...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja programmē katru reizi kaut ko jaunu, tad tā iespēja mācīties, bet ja ņemies tikai savā lauciņā, tad par baigo sevis attīstību un progresu ir grūti runāt.

Link to comment
Share on other sites

Starpcitu, iepriekšējā skolā mani tikai ievirzīja sākuma sliedēs. Praktiski tur neko neiemācīja tādu, kas man būtiski noderētu. Uzskatu, ka uberkrutajā darbā iemācījos vairāk programmēt kā skolā un mājās.

 

Ja programmē katru reizi kaut ko jaunu, tad tā iespēja mācīties, bet ja ņemies tikai savā lauciņā, tad par baigo sevis attīstību un progresu ir grūti runāt.

 

Jā, pilnībā piekrītu. Bija reizes, kad jātaisa kaut kas stipri līdzīgs, bet tad nākošreiz, savukārt, centos izdomāt labāku pieeju, kā izpildīt uzdevumu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Zini, pieeju var uzlabot, bet ritenis no jauna nav jāizgudro.

 

Es gan ieteikt nevaru diži ko mācīties, jo vairākas reizes mācījos dažādās vietās un metu tam pasākumam mieru. Pašmācībā var daudz ko apgūt, bet nākas pašam daudz kam cauri lauzties.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Ja vajag papiiru, tad maacies tagad, veelaak buus ljoti gruuti sevi piespiest. Ja vajag zinaashanas, tad darbs attieciigajaa specialitaatee ir vislabaakais maaciibspeeks.

Link to comment
Share on other sites

LU:

2 gadi - profesionālā izglītība

+2 gadi - bakalaurs

+2 gadi - maģistrs

Manuprāt, ideāli, lai samērā īsā laikā dabūtu daudz papīrīšus un zināšanas (tās, protams, atkarīgas tikai un vienīgi no paša vēlmes mācīties).

 

RTU - cik novērots, tad grūti mācīties, daudz visādas figņas jātaisa. Toties izklausās, ka ir interesantas programmas.

Bet tas tikai mans - vēl LU mag. nepabeigušā - viedoklis. ;)

Link to comment
Share on other sites

RTU: 3 gadi bakalaurs + 2 gadi maģistrs, akadēmiskajās studijās. + 2 gadi doktorantūra. Un kur labāks līmenis, kur māca vairāk un noderīgakas lietas - LU vai RTU?

Starpcitu, japets, vai tu strādā?

 

Reāli apvienot ir iespējams augstskolas studijas ar darbu?

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Vai kāds zina, kur var studēt ar dotoriem saistītas studijas par budžeta līdzekļiem darbdienu vakaros vai sestdienās/svētdienās. Atkal sagribējās pastudēt :) bet dienas studijas ar darbu apvienot gan nevarēšu :(

Link to comment
Share on other sites

Tā kā personīgi esmu saskāries tikai ar LU, tad salīdzināt ar RTU neņemos.

 

nemirst, jā, strādāju, kopš vidusskolas beigšanas (diemžēl). Tas mazliet ietekmēja sekmes universitātē, jo neesmu tik cītīgs, kā citi.

Labots - japets
Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Personīgi man sakara ar RTU DITFiem ir maz, bet par augstskolu kā tādu varu piekrist - jātaisa ir daudz visādas figņas un attieksme no skolas puses ir "diezgan" slikta. Es paceļu roku par LU.

Labots - A-kalvis
Link to comment
Share on other sites

Kādas iespējas studentam patstāvīgi dzīvot dzīvi, mācoties augstskolā, ja viņš nav ticis budžetā, nestrādājot?

 

Saprotu, ir studiju kredīts, kuru laikam izsniedz pat nestrādājošiem. Nav iespēja saņemt nestrādājošam studentam kredītā lielāku summu par mācību maksas apmēru neko neieķīlājot? :)

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Tu vari paņemt studējošā kredītu,no studiju kredīta tas atšķirās ar to,ka tev tiek izsniegta noteikta summa (līdz 120 ls) katru mēnesi,izņemot Jūliju un Augustu.Kredīts tiek izsniegts,kamēr mācies :)

 

Un jā tu vari ņemt abus divus reizē !

Labots - Seph88
Link to comment
Share on other sites

CyberGhost

Nestrādājoš students NAV students :!: :cool:

Labots - CyberGhost
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Interesanti, kādam darbam jābūt, lai pēc tam šitos kredītus( studējošais+studiju) atmaksātu? Tak uzreiz neviens pēc beigšanas bez pieredzes nedos darbu ar algu >1k Ls.

Link to comment
Share on other sites

Tu vari paņemt studējošā kredītu,no studiju kredīta tas atšķirās ar to,ka tev tiek izsniegta noteikta summa (līdz 120 ls) katru mēnesi,izņemot Jūliju un Augustu.Kredīts tiek izsniegts,kamēr mācies :)

 

Un jā tu vari ņemt abus divus reizē !

 

Hm, tomēr nāksies strādāt kā īstam studentam pienākas.

 

Interesanti, kādam darbam jābūt, lai pēc tam šitos kredītus( studējošais+studiju) atmaksātu? Tak uzreiz neviens pēc beigšanas bez pieredzes nedos darbu ar algu >1k Ls.

 

Man liekas, ka kaut kur redzēju, ka dod uz kādiem 10 gadiem.

 

 

Nabadzīga valsts, ja nevar dažus miljonus klāt veltīt izglītībai.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Kredītus ta dod, bet arī ar dažādiem nosacījumiem. Bet ja grib vēl savu jumtu uz galvas un vecāki pūrā nav neko atstājuši, tad bezcerīgs variants, jo redz esi piesiets n gadus studiju kredītiem.

 

Man viens draugs arī bij paņēmis šitādus kredītus, beidza skolu. Nu labi, tika normālā darbā, bet joprojām vairākus gadus raujās kā suns pa darbiem, jaunāku tačku nevar atļauties utml.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Njā, domāju, ka izvēlēšos rauties pirmos studiju gadus un dzīvot zem sava jumta, braukājot uz studijām ar savu auto, nevis čāpojot no kojām ar smago grāmatu kaudzi uz muguras.

Labots - nemirst
Link to comment
Share on other sites

Valstij principā ir izdevīgi, ja tauta ir izglītota. Līdz ar to vidējā izglītība mums ir obligāta, bet spējīgākajiem tiek uzsaukta arī augstskola.

 

Vēl viens neminēts finansējuma avots ir darba devējs: apsolies pie viņa strādāt ilgus gadus, un izglītība būs par brīvu. Zinu, ka skolotājiem šī lieta strādā?

 

jauna tačka mūsu sabiedrības slimība. Ne velti piesau anekdotisko tēlu, kas dzīvo īrētā vienistabniekā un barojas ar konserviem, bet bemberis pagalmā spīdīgs.

 

... izvēlēšos rauties pirmos studiju gadus un dzīvot zem sava jumta, braukājot uz studijām ar savu auto, nevis čāpojot no kojām ar smago grāmatu kaudzi uz muguras.

Ja darbs ir nepieciešams īres, auto maksas un degvielas segšanai, apdomā labi. Kojās dzīve ir laba. Koju izdevumus var segt ar pusslodzes algu (20h/ned), bet grāmatas mūsdienās neviens uz lekcijām nenes. Tās lasa mājās sesijas laikā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...