Jump to content

Augstākā izglītība.


nemirst
 Share

Recommended Posts

It kā šogad vajadzētu stāties kādā augstskolā, kur programmēšanu varētu apgūt un ap to saistītas lietas. Atzīmes no iepriekšējās skolas nav neko labas. Vidējā laikam bija 6.7. Eksāmenu līmeņi: Matemātika - B, Angļu valoda - B, Latv.val - C, vidējā profesionālā izglītība, kvalifikācijas eksāmens - 9. Sasniegumu nekādu nav.

Cik te netā pameklējos nedaudz, tad iespējas ir LU, RTU un kaut kāda ISMA, varbūt vēl kaut kur. Gribētos budžetā tikt, ja tas ir iespējams un, vēlams, lai nebūtu >3 gadi jāmācās, jo nez vai tik ilgi izturēšu. LU bija smuka studiju programma, kur var programmētaja specialitāti 2 gados apgūt, tā saucamās koledžas studijas, tur gan nevar pa taisno uz maģistriem iet pēc pabeigšanas, kaut arī tas man visticamāk neinteresē. Vēlētos dzirdēt personīgo pieredzi, atsauksmes, ieteikumus, salīdzinājumus, utml.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Mezavecis

    7

  • MarisO

    5

  • PlayingTheSaint

    5

  • nemirst

    38

Vēlētos dzirdēt personīgo pieredzi, atsauksmes, ieteikumus, salīdzinājumus, utml.

 

Kas nav skaidrs?

Link to comment
Share on other sites

es savulaik LU pabeidzu, itkā ir OK

bet es nezinu kāda no tā jēga.... šeit anglijā neviens par tādu LU nav dzirdējis

 

un vispār, NC reiz minēja kautko par stikla lējējiem, kas iekš latvijā pelna 80k gadā

es anglijā tik daudz nenopelnu....

 

tapēc domā darīt kautko prātīgu, kļūt par lēto darbaspēku kādā datorp3.14 kantorī nav liela māksla

Link to comment
Share on other sites

Nauda mani tik ļoti neinteresē.

 

Vairāk interesē, kur labāk varētu izglītoties, kaut ko iemācīties jēdzīgāk, manu iespēju robežās.

Link to comment
Share on other sites

Nauda mani tik ļoti neinteresē.

 

jā, no sākuma varbūt dažreiz tā šķiet, bet vēlāk, ja ir ģimene, vai kautvai jaunu auto gribas iepirkt, tad

tādas muļķības ātri no prāta arā

Link to comment
Share on other sites

Arī tagad es domāju par to, par materiālām vērtībām un tāpat nemainās mans viedoklis. Ģimeni netaisos vēl veidot.

Link to comment
Share on other sites

Par LU datorzinātņu programmu neko sevišķi sliktu teikt nevaru. Tikko nolauzu tīri veiksmīgi pirmo kursu.. Pasniedzēji sakarīgi, attieksme ļoti cilvēcīga. Slodze ir pietiekama - nav haļava, bet caurām naktīm jāmācās tikai sesijā, ja neesi drausmi iesprindzis semestra laikā. 2-os divus gadus visi mācās vienu un to pašu - gan bakalauri, gan tiek, kas iet uz profesiju, tā kā domājams, ka vari arī sākt uz 4 gadu programmu mācīties, bet pēc 2 gadiem notīties, ja vairs nav uzrāviena.

Ja jau šobrīd labi māki programmēt, tad pirmais semestris vispār šķitīs diezgan vienkāršs. + Apmeklējums nevienam neauztrauc.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nauda un pārējās lietas..lai paliek manā ziņā. Pašlaik šeit mani interesē tikai izglītības joma.

Labots - nemirst
Link to comment
Share on other sites

Vairāk interesē, kur labāk varētu izglītoties, kaut ko iemācīties jēdzīgāk, manu iespēju robežās.

 

nu tad iekš LU var diezgan labi izglītoties, ja vien pašam ir vēlēšanas to darīt

es tur 6 gadus pavadīju, diegan interesanti, vismaz tāds labums

Link to comment
Share on other sites

Kādas atsaukmes par 2 gadu studijām, kur var iegūt profesionālo augstāko izglītību? Tieši LU.

Link to comment
Share on other sites

Piebildīšu, ka LU Datz ir teju neeispējami netikt budžetā. Ar taviem līmeņiem domājams, ka nav par ko uztraukties vispār.

Link to comment
Share on other sites

Akadēmiskajā bakaulaurā varbūt. Un kā ar to LU koledžu, kur 2 gadi jāmācās un 30 budžeta + 10 maksas vietas?

Link to comment
Share on other sites

Akadēmiskajā bakaulaurā varbūt. Un kā ar to LU koledžu, kur 2 gadi jāmācās un 30 budžeta + 10 maksas vietas?

 

es tur neesmu bijis, bet tie kas tur gāja, tie bija laimīgi

Link to comment
Share on other sites

Hm, LU 2 gadu studijas ir tīri pieņemams variants. Vēl RTU varētu iet. Tur ir 3 gadu bakalaurs. Kāds ir mēģinājis?

 

No LU 2 gadu studijām tikai nedaudz atbaida tas, ka es varētu pārdomāt un vēlēties mācīties vēl.

 

aha

 

Lieliski, ja jau tiešām tā. RTU un LU programmas kādas būtu salīdzinājumā? Kur labāk mācīties?:)

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Es nezinu,kur labāk,jo pats tik 2.kursā iešu.Vienīgais varu pateikt kā ar to stāšanos ir,es tiku ar b angļu un d mat un fizikā(skatās tik mat + eng vai fiz).Iestāšanās laikā es atkritu aiz budžetniekiem,bet tad,kad vajadzēja regoties,pacēlos augšup.Nedomāju,ka stipri,kas mainījies pa gadu :) Veiksmi mācībās!

Labots - Seph88
Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Nepažēlo naudu un iesniedz dokumentus visās,kur gribi studēt.Un tad jau skatīsies,kur esi ticis un kur vēlēsies mācīties.

Link to comment
Share on other sites

Tā es arī taisos darīt. Stulbi, ka LU lapā nu točna neko nevar saprast, bardaks. Vai profesionālā bakaulara studijām mēdz būt budžeta vietas?

Link to comment
Share on other sites

Tominjsh

offtopic:

 

njaaa, cenas kljuvushas fantastiskas taa saucamajai augstaakajai izgliitiibai.... diez par ko vinji prasa tik daudz....

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ja negribi mācīties, tad uzreiz tā sak,i un stipri iespējams, ka pat pusgadu neizvilksi.

No LU 2 gadu studijām tikai nedaudz

atbaida tas, ka es varētu pārdomāt un vēlēties mācīties vēl.

Link to comment
Share on other sites

Nē, nē, tā es neteicu. Esmu slaists, bet augstskolā tomēr taisos mācīties. Gribu mācīties, bet negribu mācīties gadiem. Ir arī ļoti gudri un zinoši cilvēki, kuri nav beiguši augstskolu, mācoties pašmācības ceļā. Es arī esmu apsvēris ideju pašmācībā mācīties, bet tomēr vēl ir vēlme vismaz vienas studijas paņemt, vai vismaz iesākt. Papīrīti man ļoti nevajag, arī bez tā varu dabūt to pašu, ko ar.

Link to comment
Share on other sites

MartinsBe

ja grii budzjetu, ar tadam atzimem vari startet uz vpils augstskolu. budzjets garantets. un it joma ljoti stira, ieskaitot prorammesjanu!

Link to comment
Share on other sites

Nu uz Ventspils augstskolu neiešu. Man Rīgā ir darbs, un, ja netikšu budžetā nekur, tad, iespējams, principa pēc nemaksāšu par studijām un mācīšos pašmācības ceļā.

 

Kaut arī par Ventspils augstskolu ir tikai labas atsauksmes dzirdētas. Arī paziņa mācās.

Link to comment
Share on other sites

No LU 2 gadu studijām tikai nedaudz atbaida tas, ka es varētu pārdomāt un vēlēties mācīties vēl.

 

Pats sogad beidzu 2 gadu studijas. Nekadu problemu, raksti iesniegumu un macies talak.

Link to comment
Share on other sites

Tālāk uz maģistriem?

 

To, ka es varu mācīties pēc tam bakaulauru, kuru varu arī tagad mācīties, to es nesaucu par iespēju mācīties tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Zin, tu nepateici pašu galveno - kādēļ gribi mācīties un ko vēlies sasniegt? Tāds iespaids, ka varētu arī iet par drēbnieku mācīties, kad tikai mazāk jāmācās.

Link to comment
Share on other sites

Ar taviem liimenjiem vispaar nav ko skumt vai beedaaties, tu jau esi gaidiits pilniigi visur un budzetaa, bet man deelj sava stulbuma jaaiet uz LU TF fakultaati liturgjijas dziedaat un maaciities luugsnas, latiinju val. utt. :(

Labots - Touareg
Link to comment
Share on other sites

Tālāk uz maģistriem?

 

To, ka es varu mācīties pēc tam bakaulauru, kuru varu arī tagad mācīties, to es nesaucu par iespēju mācīties tālāk.

 

Nu un ko tad tu runa ka atbaida 2 gadu studijas? Vienmer ir iespeja macities talak.

Link to comment
Share on other sites

NC, kad beidzot tiks sākta apgūt jaunā ES fondu nauda, IT atkal atjaunosies. Un nekur arī nepaliks, normālus kadrus vienmēr vajadzēs. Un IT izglītība neliedz pēc tam iet maģistros uz vadības zinībām. IT tāpat kā matemātika vai fizika iedos ļoti pamatīgu loģiskās domāšanas bāzi.

 

LU ir tā: ir divgadīgā profesionālā un četrgadīgā bakalaura programma. Tās abas ir pilnīgi vienādas pirmos divus gadus, divas tika izveidotas tikai tāpēc, lai arī bakalauri varētu pēc diviem gadiem dabūt kaut kādu papīru. Nav nozīmes, vai tu iestājies bakalauros vai profesionālajā, pēc diviem gadiem tu dabūni profesionālo papīru un vari turpināt mācīties bakalauros.

 

Pie tam šī jaunā LU programma ir beidzot tieši tas, kas vajadzīgs darba devējam - izmācoties šos divus gadu un aizejot praksē (ceturtais semestris), students jau tīri labi zin IT procesu pamata lietas. Programmēšanas zināšanas ir katra paša ziņā (t.i., tās māca, bet diemžēl vēl ne tik labā līmenī, kā darba devējam vajadzīgs), bet jaunā programma tīri labi iemāca tieši pašu procesu - par izstrādes metodoloģijām, dokumentācijām utt. Katrā ziņā iesaku (un tā kā es jau ļoti daudz studentus esmu intervējis no darba devēja puses, tad vari manī ieklausīties)

Labots - Knagis
Link to comment
Share on other sites

Autor, visu laiku mini ka darbs ir ierobezhojoshais faktors. Vai tieshaam tev tanii darbaa maksaa 5x vairaak, kaa juuties pelniijis, ka tik stingri pie taa jaaturas? Taa vienmeer shkiet, ka bajsi nogrunteejushies esam un pasaule sabruks, ja ko mainiisim. Galvenais atrast ko patieshaam pasham interesantu pamaaciities un pa tiem 3im gadiem nedz darbs pazudiis, nedz badaa nomirsi. Taa kaa ja redzi labu iespeeju patiesham labaa arzemju augstskolaa uz priekshu ;)

 

Un no izmaksaam ar nevaig baidiities, teiksim Oksfordaa par 40K EUR paskolojies, toties peectam kvalifikaacija ar buus taada, ka darbu ar algu zem 60K EUR gadaa buus pagruuti atrast.

Labots - Hrjum
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Zin, tu nepateici pašu galveno - kādēļ gribi mācīties un ko vēlies sasniegt? Tāds iespaids, ka varētu arī iet par drēbnieku mācīties, kad tikai mazāk jāmācās.

Es pateicu visu. Ja neredzi, nevaru palīdzēt.

 

Nu un ko tad tu runa ka atbaida 2 gadu studijas? Vienmer ir iespeja macities talak.

Pa pa, es negribu mācīties sākumā koledžā, tad bakalauros un pēc tam vēl maģistros, ja vēlēšos maģistra grādu dabūt. Es iešu pa taisno no bakalaura, nemācoties koledžā, lūk to es saucu par tālākizglītošanos - iešanu uz augstāku līmeni. Pagaidām domāju, ka nevēlos maģistrantūrā mācīties, tāpēc uzskatu, ka pietiks ar vienu izglītību. Un, ja aiziešu uz koledžas studijām, un pārdomāšu, būs jāmācās atkal bez maz vai lieki 3 vai 4 gadi bakalaurā.

 

 

autor - padoma labi kur tu gribi stāties un ar ko saistīties...

tas ka tu tagad ņemies ar kompūteriem ir HUINJA

tu esi vēl pārāk jauns tirliņš lai spētu izlemt savas dzīves virzienu

(apvainoties tik nevajag - katram jāzin kas ir kas)

 

IT zvani nevienam latvijā nav vajadzīgi - jo tāpat ir ahūnākā šādu gudreļu pārprodukcija

un IT tirgus latvijā ir miris

valsts pasūtījumi - nogriezti un tuvākajā desmitgadē nekas labs neizsktās

+ cenu dēļ nekādu konkurenci lētajām āzijas IT firmām izveidot nevar ..

 

ir citi virzieni ar kompūteriem saistīti kur rakt

piemēram inženiertehniskais !!!

kautvai kod automatizācijas virzienā cepjot pergas mikročipiem automātiskajiem darbagaldiem

ojjjj uz vienas rokas pirkstiem latvijā var šādus specus saskaitīt un šai jomā darbs vienmēr būs ...

Vai es neteicu, ka mani interesē programmēšana? Jā, atzīstu, nepateicu, kādas specialitātes izglītība ir jau iegūta, bet domāju, ka sapratāt tāpat, ka par atslēdznieku negāju. Ir jau diploms kabatā un esmu programmēšanas tehniķis ar nieka vidējo profesionālo izglītību. Man paveicās, ka tad, kad sāku 'ņemties ar kompūteriem' kā jauns tirliņš trāpīju uz arī tagad šķietami pareizo virzienu, kurš mani interesē. Interese man ir pats galvenais. Man nav iebildumu rakstīt programmatūru citiem dzelžiem, kaut kādām strādnieku iekārtām, vai vēl nez kam. Bet vai inženiertehniskais novirziens(kuru tu slavē) ar to darbojas?

Labots - nemirst
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...