Jump to content

Kam tev jaudīgu datoru!


Mīlestība
 Share

Recommended Posts

Man jau smiekli nāk ,šodien lasīju komentāros! "2gb ram ir mūsdienās iztikas minimums"

Nu jeb.. Kādā veidā mājas lietotājs var izmantot 2gb ramu =] Man maksimālais ko spēju izmantot ir ap 350 mb ! Turot uz datora mysql php apache visādu skypus icq utt... un pa brīdim vel palaižot spēļu serveri ! Gan uz Win ,gan Ubuntu! Vienīgi Vistas lietotājiem švaki iet ,bet tā Vista tak nav lietojama... Iedomājies HP portatīvajam datoram ar Vistu nevar pieslēgt Hp printeri! Kam tāds murgs vajadzīgs! =]

 

Man kampis 5 gadi vecs un nav ne mazākās domas mainīt! Vel nesen stalkeru spēlēju ar vidēju grafiku un bez bēdas!

 

Kur ir tas āķis paslēpts ,vai arī tās ir tik pokemonu runas =]

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Āķis ir tur, ka HW un SW savā starpā sacenšas - HW ražotāji taisa arvien krutākus dzelžus, SW ražotāji - arvien krutākus (rijīgākus) softus. Naudiņu gribas kā vieniem, tā otriem, tāpēc veidojas situācija, ka vecie dzelži vairs nav lietojami ar jaunajiem softiem, bet vecie softi nav lietijami, jo nav savietojami ar jaunajiem. Kaut gan - ar vecajiem visu var izdarīt ne sliktāk kā ar jaunajiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Labi, labi, es piekrītu, ka ir softi, kas tiešām prasa no dzelža daudz. Pat ne paši softi prasa, prasa tas darbs, ko šie softi veic. Bet tas jau nenozīmē, ka sekretāres nevar strādāt ar kompi, kuram nav 2GB RAMa.

Link to comment
Share on other sites

Mīlestība
(labots)

Nu es vienkārši sāku domāt kas pa vainu ka visiem vajag to krutos ramus dulās cores utt... A man 5 gadi veca kaste un ,nepietrūkst =]

 

Vislabāk man patika pirmās duallcores reklāmas, teksts bija apmērām šāds "Ar Jauno dualcore procesoru jūs varēsiet VIENLAICĪGI vilkt no interneta failu un sūtīt e-mailu"

 

Un cik daudz cilvēku renderē video =]

Labots - Mīlestība
Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Man ar Barton 2400+ arī viss gludi notiekās. Bez antivīrusa. Nafig man maksāt par dzelža resursiem, kurus rīs antivīruss?

Link to comment
Share on other sites

Un tad kad tu pirms 5 gadiem pirki. tu ari pirki ekonomiskas klases datoru vai tomer jaudigu prieks tiem laikiem lai ari uz prieksdienam pietiek?

Link to comment
Share on other sites

Evill_BettyLV

Kāpēm man ir 8GB RAMa... godīgi tapēc ka nezināju ko lai nopērku, nu uznāca man tāda lieta... nopirku RAMu..vai tas bij vajadzīgs... Nē... bet tā kā esmu atmetis smēķēšanu uzskatu ka neko nezaudēju...;0

Mīlestība - tavs pavediens ir pilnīgi aplams... tagad sāc stāstīt ka drēbes pērc humpalās, un maizi vislētāko... jo maize tač ir vienādā..;) u.t.t. grib cilvēks - pērk esam mēs patērētāji, vai vajag tas ir sekundārs jautājums. domāju ka vismaz 50 % no pirkumiem, mēs pērkam nevis ka vajag/nevajag bet gan gribu/negribu...

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Viss ir pareizi. Tikai šo gribu/negribu veido nevis cilvēks pats, bet gan apkārtējā vide - draugi, paziņas, reklāmas.

Labots - ADEX
Link to comment
Share on other sites

raiviic
HP portatīvajam datoram ar Vistu nevar pieslēgt Hp printeri!
Kāds te sakars ar datora modeli? Tas, ka mēģini slēgt aizvēsturisku printeri, kam nav draiveru, ir tava problēma un arī to var izdarīt, ja nav abas kreisās rokas.

Par RAM - nu 2 GB tā, bet 1 GB 100% ir iztikas minimums normālam darbam, ja XP (es te nodomāju drukāšanu wordā, vai sēdēšanu draugos), bet Vistai visi 2GB.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

Sāls ir Vistas atmiņas pārvaldībā.

Tikai ar Vistu MicroSoft saprata, ka neviens nepērk RAM, lai tas stāvētu tukšs .

Un parasti fonā sēž ašpadsmit programmas, kas patērē RAMu.

Padarbini savu Apache un MySQL zem slodzes, redzēsi, kur RAM paliek

Starp citu, LINUX ir analogs atmiņas menedžements kā Vistai.

http://gentoo-wiki.com/FAQ_Linux_Memory_Management

Iz divām LINUX kastēm, no kurām pirmā griežas tukšgaitā .

Mem:   1036632k total,   973592k used,	63040k free,   162812k buffers

Mem:   2070292k total,  1978368k used,	91924k free,   137556k buffers

Link to comment
Share on other sites

Iedomājies HP portatīvajam datoram ar Vistu nevar pieslēgt Hp printeri!

 

Ko tu tur pīpē? Visu var pieslēgt!

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Pilnīgi iespējams, ka nevar pieslēgt kādu vecu printeri. Domā HP negrib naudiņu? Pērc jaunu!

Link to comment
Share on other sites

Man 2GB ram ir tapēc lai vienmēr būtu rezerve, kādreiz tak gribas uzspēlēt kādu spēli vai niknāku aplikāciju palaist.

Protams ka vecs dators nespēs izmantot lielu atmiņas daudzumu, bet jaunam pc, kapēc ne?

Ram's tāpat maksā salīdzinoši smieklīgas summas, kapēc nenopirkt?

Link to comment
Share on other sites

radiators

Iztēlojieties skatu: plānais MacBook Air saslēgts ar kaut kādu 20 gadus vecu adatnieku...labs ne?

Link to comment
Share on other sites

q64silver

[..]bet tā Vista tak nav lietojama... Iedomājies HP portatīvajam datoram ar Vistu nevar pieslēgt Hp printeri!

 

Vista ir lietojama. Un HP lāzerprinteri pieslēdzu, smuki drukā... tā kā npzdi!

Link to comment
Share on other sites

ierunaajaas super hack0rs ...

saprotu tev kaut kaadi kompleksi uzmaakushies vai kaa ka nespeej neko jaunaaku pa 5 gadi iepirkt BET

ja 2 cores tagad jau katrai raxtaammashiinai pieshkjir un 2GB maxaa 40-50Ls ... a kaapeec nee

netaisos ntos gadus kaut kaadus bubuntu maaciities vot ar domu ka tur kaut kas aatraak skries ;)

tici man 2GB IR norma, zheel ka nav shaadi taadi task managera printscreeni kur ACADS norij 1,.. GB

vai taada diezgan grafiski maz rijosha speele kaa tiberium wars apeed savu ... un darbojos tikai ar XP ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

M@R$$

Pat 8GB RAMa nedod iespēju cilvēkam rakstīt gramatiski pareizi. Diemžēl.

Link to comment
Share on other sites

Vikings
M@R$$

Pat 8GB RAMa nedod iespēju cilvēkam rakstīt gramatiski pareizi. Diemžēl.

 

Trāpīts desmitniekā.

 

Man pašam ir tā, ka prasās labs kompis (pārsvarā ar grafiskajām programmām), bet pārējo laiku pilnīgi pietiek ar to, kas man ir.

7 gadu laikā kompjos esmu iztērējis pie 500 latiem. Ja ir iespēja kautko pa lētām naudām uzlabot, tad es arī to daru.

 

Par to rama daudzumu, dažam labam vienkārši nav kur likt naudu, tad viņš arī kompī ieliek, dažam tas ir iemesls lai pastaipītu krāniņu (yo, esmu kruts, man ir 8gb ram, krāniņš velkas pa zemi tagad).

Link to comment
Share on other sites

nu bet protams pie kaut kaa tak bij jāpiesienās ko.

un 8 gigus nebiju minējis nekur.

Link to comment
Share on other sites

gudolfs

Mostieties, 2 GB maksaa 20Ls- ar to kraanimju nepastaipiisi vairs :( . Un bez tiem 2viem par kkaada meera izklaidi ar muusdienu gaameem vari aizmirst; uz Vistas jo vairak rama, jo labaak...un peerkot jaunu kasti prieksh darba/izklaides ir jaaizveelas atkariibaa no naudaam 2++GB... RAMS vairs nav tik daargs kaa pirms 2-4 gadiem- tagad ir jaadomaa kaada velna peec sekreteerarei ir kautvai 8800GT vajag :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ActivatedTM

Vai tik raksta autoru nemāc skaudība, ka pats nevar izbaudīt kādu spēļu industrijas grafikas šedevru vai kaut kā tā... ;)

Link to comment
Share on other sites

izlasiiju = pipec :D ikdienas siikumiem toch pietiek ar kaut kaadu P3 ar 512mb ram .. vairaak jaudas nevaig, BET

vistai toch vaig 2GB lai normaali shanceetu, atminja ir leeta, lai neiespringtu 1GB vs 2GB

maajas lietotaajam ar vaig to jaudu, lai skatiitos hd filmas, arhiveetu maajas dzerstinja bildes, utt ... darbam arii ... darbam toch vaig jaudiigu kompi, jo piemeeram, uz darba T7100 viens SQL uberadvanceetais overnight selects iet ~90 sekundes, bet uz maajas semprona 2800+ tas vispaar neizpildaas/nebeidzaas sapraatiigaa laika periodaa :D

karoch, lai arii vairumu lietu maajas lietotaajam mineetais P3 ar 512mb ram var izdariit, tomeer ir patiikamaak, ja viss notiekaas aatri :D

 

bez tam, vaig jau ne tikai jaudiigu datoru bet arii netu, jebshu autors var iztikt ar 56k modemu? :D

Link to comment
Share on other sites

Programmētājs

Es strādāju ar savu veco kompi un man besīja ārā tas ka cietie sīc, baroklis skaļš mēdza kārties.

Keisam vairs nebija viens sāns. Es protam mīlu savu veco datoru, jo esmu daudz naudas ar to sapelnījis, bet citreizs rakstot vienkāršu dokumentu vioņš man sāka raustīties un mūsdienīgām spēlem man pat skrīnšoti bremzēja. Galu galā izbesījos un nopirku datoru un vēl nēesmu spēlējis spēli, kas raustītos uz tā - esmu laimīgs. Tagad man vienalga ka Vista aizņem 1GB neko nedarot - es nejūtu bremzi nevienā brīdī.

Link to comment
Share on other sites

Nu, nepiekrītu tēmas autoram. Drīzāk gan Programmētājam.

 

Vakar man arī izdevās uz WIN XP dabūt uzrakstu "low of memory", kaut arī platē iesprausti 2 GB.

 

Biju uzinstalējis jauno Kaspersky antivīrusu, palaidis, lai parāda ko māk, un nācās secināt, ka tas aprij 500 MB skanēšanas laikā :shock:

 

Tajā pašā laikā parušinājos pa BF2, kas kopumā ar idle režīmā patērēto atmiņu prasīja vairāk kā 2 GB. Būs jāatprasa kaimiņam otri 2 GB, ko esmu aizdevis :mrgreen:

 

Tiesa, esmu atslēdzis Page File, lai drusku strādā ātrāk, bet nu jebkurā gadījumā...

 

Nu, un tuvākajā laikā plānoju pāriet uz Vistu, tā kā 4 GB būs tieši laikā :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers
esmu atslēdzis Page File, lai drusku strādā ātrāk

 

AbZolūti neloģiski un aBsurdi!

Link to comment
Share on other sites

eee kaa jau mineeju topica autoram ir kaut kaadi kompleksi uzmaakushies , laikam apskatoties uz savu kasti :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Krishius

Nu man ir 3,5 Gb RAM (patiesībā 4 Gb, bet WinXP visus nemaz neredz).

1) tā kā ikdienā darbs saistīts ar video apstrādi, tad liels atmiņas daudzums ir absolūta nepieciešamība.

2) tagad, kad RAM maksā kapeikas, grēks nelikt tik, cik kompī vispār lien.

Link to comment
Share on other sites

versatile

lidz pahajushajam gadam majas daros bija P2 300 mhz ar 256-512 (atkariba no iespejam) ramu.XP gaja ok, netu browseet vareja. shopu, protams, labajk nekustinat, ja fona firefoxis staveja, filmas vareja skatit, ja nokaava visus liekos procesus, explorer.exe ieskaitot, kaut gan vecakas filmas (senak kodetas) tadus jokus neprasija.

tagad sezhu uz celkas 1200 mhz, 512 rams, GF MX400 videne. man peitiek. shops iet, utt.

proams, ir ar P4 un C2D datori majas, darba HP un apple darbstacijas, lielie monitori, utt.

visu izskjir specene. nelaidisi premierei vai after efektus uz trehsaa pentiuma, ja tev ar to nauda japelna...

 

 

btw. out of memory var atri dabut.

ir tada jauka programma stata.

tur ir komanda, kas ljauj rezervet vairak atminjas leilakam datubazem un citadiem pasakumiem.

nu luuk, pats redzeju, pa pussekundi pec komandas ar dazhu lieku nepiecieshamas atminjas baitu 0-iishu pierakstishanas kompitis izmeta pazinjojumu par nepietiekamu atminju :D

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu.

 

skatītos ko jūs rakstītu 95 - 2000 kad labie 32MB maksāja pusi no mēnešalgas.

 

Tad es arī teiktu ka ar 32MB ram pietiek lai win98 grieztos, bet 64MB būtu komfortablāk, bet ja kāds izdomātu ka jāpaspēlē Unrealis vai Qake, HL (tajos gados ražotās spēles) bez 128MB par normālu FPS nebūtu ko sapņot.

 

Šobrīd darbiniekiem kompjos (200+ darba stacijas) griežas VinXP SP2 + OpenOffice (arī dažiem labiem Office 2003) + kaudze terminālu aplikāciju + IE6 un ar 256MB pietiek jo tiek izmantots max slodzē 180 - 200 MB RAM.

 

Mājās 2GB pietiktu ar 1nu, bet gribējās lai DualChanel būtu.

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Ātrs kompis ir vienkārši patīkami. Lielākā daļa ikdienas programmu (FF, disku burneris, torrentu klients, mūzikas atskaņotājs u.t.t.) veras vaļā momentā. Jaudas gandrīz nekad nepietrūkst. Nevienam nepatīk "Out of memory" baloniņš. Tas pats par internetu - lai arī ikdienā nenologo ne 1/4 no pieejamā, tomēr patīkami, ka Win apdeiti nelādējas stundu un arī uzinstalējas veikli.

Link to comment
Share on other sites

Man kā tipiskai kantora žurkai darba kompī ir 3GB RAM. Sorry, veči, ar 1GB nevarēju pastrādāt. Īpaši kaitināja diska piesitiens, taisot Alt+Tab uz ofisa dokumentiem.

 

Tagad swaps atslēgts. Aizņemtās atmiņas daudzums 1.9-2.2GB. Atlikums citiem softiem. Par RAM trūkumu nelamājas.

OS: Vista Enterprise x86_64

 

Aplikācijas: Microsoft Office 2007, Lotus Notes 7, Bon Echo pārlūks (64bitu FF), Oracle SQL Developer, SQL+, Oracle Forms R6 Runtime, ConText (teksta redaktors ar sintakses izgaismošanu)

=============

Mājās man ir vairāk atmiņas, jo gribējās uzkompilēt kaut ko 64bitveidīgu, kas tehniski pārsniedz 32 bitu robežas. Tiesa, varu arī atļauties samaksāt 10 latus par katru atmiņas gigabaitu.

 

Man jau smiekli nāk ,šodien lasīju komentāros! "2gb ram ir mūsdienās iztikas minimums"

...

Kur ir tas āķis paslēpts ,vai arī tās ir tik pokemonu runas =]

Āķis nebūt nav apslēpts. Paver vaļā kādu teksta failiņu ar preču sarakstu uz 1GB kaut vai tai pašā excelītī...

Blakām bija topiks par nepieciešamību kantora grāmatvedību migrēt no Excel un Access. Varu saderēt, ka šīs migrācijas veicējs neparakstīsies to veikt uz datora pat ar veseliem 512MB RAM.

Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Nu man ir 4gb, vai vajag 4 - tipa nē, bet tiek lietota vista un reizumis pārlec pāri par 2 GB patēriņš un tā kā viss saslēgts duālajā štellē, tad vajadzēja 4x1 nevis 3x1. Da vispār vienalga, lai stāv tas hlams rezervē, rami tagad ir tik lēti, ka tur nav ne ar ko lepoties, ne ar ko staipīties. :mrgreen:

un vipārībā glups topiks.

Link to comment
Share on other sites

Tagad swaps atslēgts. Aizņemtās atmiņas daudzums 1.9-2.2GB. Atlikums citiem softiem. Par RAM trūkumu nelamājas.

 

Vai arī tu rīkojies "AbZolūti neloģiski un aBsurdi!"?:D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

rt25, nesmejies, swapa atslēgšana ir efektīva. Mājās uz 3GB RAM arī tas ir izrubīts. Nu neko, viss strādā daudz fiksāk. Protams, bij reize, kad atmiņa beidzās un tad jauki varēja redzēt, kā viena proga pēc otra izģenerē errorus.

Link to comment
Share on other sites

Quality1

man pagaidam ir 1,5 gb rams ipashi neko negeimoju tikai kadas sikas spelites pilnigi pietiek!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest biivers

Placebo "tvīkeri"

 

rt25, iedod reālu pierādījumu tam, ka sistēma ir ātrāka disablējot svapu. Un argumenti "man liekas ka ir ātrāk" netiek ņemti vērā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...