Jump to content

Vairāki jautājumi par satelīttelevīziju.


Vilx-
 Share

Recommended Posts

Galvenais - tiec skaidrībā, uz kuru pusi to antenu labāk griezt - Rīgas vai Valmieras...

Link to comment
Share on other sites

ZzigizZ

Es lauku radiņiem (atrodas Pālē, 20 km aiz Limbažiem uz Salacgrīvu) paņēmu DVB-T dekoderu Opticum 4100 TSCXE Plus Ethernet (ir arī VIAšrots ar trīs galviņām- tas tā). Kā parastā antena stāv vecs poļu režģis ar kautkādu iekš.pastiprinātāju. Tiešais attālums līdz Rīgai ir ap 88 km.

Uztvēru 7 DVB-T brīvos kanālus ar signālu 40-60 un vēl ap 10 kodētiem kanāliem. Autorizācijas karti neesmu paņēmis.

Secinājums. Tas digitālais TV kautko rāda arī tajos 100 km. Mīnus ir tāds, ka poļu režģim kanāli ir no 6 līdz 60, bet būs vajadzība pilnai paketei līdz 69.kanālam. Painteresējos pāris veikalos par antenām priekš DVB-T tādam attālumam un šie iesaka baigos monstrus (lielas, garas, ap 50 posmu antenas).

 

P.s. Poļu reždis ir pagriezts uz Rīgu un parastie (ne digitālie) LTV7, LNT, LZK ? un TV3 rāda normāli, bet LTV1 (3.kanāls) baigi miglo...

Link to comment
Share on other sites

ZzigizZ, kur Tu rāvi, ka poļu režģis paredzets darbam no 6 TV kanala? Poļu antena ir paredzeta uztversanai tikai decimetru viļņu diapazonā. Kautkā jau šī antena ķer 6-12 kanālu, bet 1-5 kanalu vispār neķer(to miglubili nevar uzskatīt par signāla uztveršanu). Godīgi sakot nesmu testejis poļu brīnumu uz pašiem augšējiem kanāliem, bet teorētiski nekādu ierobežojumu ar augšējā gala decimetru viļņu uztveršanu nevajadzētu būt. Poļu režģi var pieskaņot pamainot attālumu no dipoliem liz reflektoram, bet to vajag darīt ar mēraparātiem. Pareizi jau veikalos saka- nekā labāka jau par daudzelementu jagi tipa antenām nevienam nav izdevies izgudrot un pie lieliem attālumiem līdz raidītājam jāizmanto gari "grābekļi". Tas attiecas gan uz digitālā, gan analogā signāla uztveršanu.

Link to comment
Share on other sites

Ja ar poļu režģi superīgi rāda visu, tad ar wokpannā iedzītu naglu var skatīties SatTV...

Link to comment
Share on other sites

Ja ar poļu režģi superīgi rāda visu, tad ar wokpannā iedzītu naglu var skatīties SatTV...

:D Tad jau manā gadījumā notiks SATTV revolūcija? :D

Man ar poļu režģi rāda visus LV kanālus ļoti labi (90km līdz Cesvainei)... ;)

Tiesa, tas gan arī atkarīgs no vietas, kurā atrodies... ;)

+ bija man ar viņu problēmas dēļ spēcīgā vietējā raidītāja, bet nu sen jau šīs problēmas ir atrisinātas. Bet protams - ar labu antenu būs vēl labāk... ;)

Labots - Dexs
Link to comment
Share on other sites

ZzigizZ

Bļāviens...

Es TIKAI pateicu, kā ir 90km attālumā no Rīgas, bet foruma veidotājam sanāk kādi 60km...

IR poļu siets, IR DVB-T uztvērējs, patestēju, paspēlējos, kaut kas sanāca un mēģināju atbildēt foruma veidotājam...

Kāds šeit sakars ar wohpannu? Nu es TO nesaprotu...

Link to comment
Share on other sites

No Cēsīm līdz Valmierai ir ap 30 km. Vajadzētu labi rādīt ar vienalga kādu jumta antenu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...