Jump to content

sirius ; hotbird ;Eurobird 1 & astra 2a 2b 2d


maka
 Share

Recommended Posts

nu uz 90cm bļodas uzlikt jau var 36E-5E ,bet es garantiju sliktos laika apstākļos nedotu nekādu (5E) :-D

Link to comment
Share on other sites

aldiss!

Nu davai nestāsti muļķības!Man pašam šis variants normāli iet uz 80cm!!!

Ja vēlies varu signāla stiprumu Tev nolasīt.Protams ka ir problēmas sniegputenī/stiprā lietū.Pašiem vājākajiem kanāliem(ukrāiņiem,ntvmir)ir ap38.

Ar 90nieci mierīgi var iztikt.(nu Kurzemē tochna)

Link to comment
Share on other sites

zhagis!

 

Diemžēl tās nav muļķības bet fakts :-) šodien pat pārliecinājos kad sniga.

 

bļoda 110cm 36+19(centrs)+13+5 un tas viss arī Kurzemē (Liepāja)

Link to comment
Share on other sites

Nu es tak teicu,ka stipra sniega/lietus laikā būs problēmas.Kārtīga negaisa laikā ar 2m bļoda nelīdzēs.

Bet kas atiecas uz autora uzdoto jautājumu,tad ar 90 cm bļodu sirius ; hotbird ;Eurobird 1 & astra 2a 2b 2d mierīgi ies cauri.

Link to comment
Share on other sites

Jā!Astra pa vidu.

Vispār parocies tak forumā.Te tas ir jau izmalts :evil:

Link to comment
Share on other sites

Nu vel pedejais jautajums jo nekur neatradu par sho pavadoni. Tatad ja tagad man ir uz sirius(5 e) hotbird(13 e) astra(19.2) tad skivis ir apmeram uz 13 gr. Ja gribu astru nomainit uz astra2 tad uz cik gr. skivis bus japagriez vairak uz DR un uz kuras galvas kursh satelits? Un vai ir verts vispar ko mainit . Vai tie kanali tur vispar ir? Mani interese tadi ka Zone reality, Nat Geo, Film 4,un True Movies.

Link to comment
Share on other sites

Bet kas atiecas uz autora uzdoto jautājumu,tad ar 90 cm bļodu sirius ; hotbird ;Eurobird 1 & astra 2a 2b 2d mierīgi ies cauri.

Astra 2D (BBC, ITV , Chanel4,5) neies cauri arī ar 2m šķīvi, jo stars tai ļoti fokusēts uz UK

Link to comment
Share on other sites

Njā, līdz ar to mans sapnis par 2D Astru kādreiz mājā - izsapņots... :D

Kurzemē maybe vēl ar 180 šķīvi ko var uzvilkt?

Bet virzoties uz Krievijas pusi - vajag vēl lielāku bļodu...

Žēl...

Varbūt pazīstat kādu Sat Fanātu kurš lūr ITV un BBC šeit Latvijā FTA no Astras 2D? ;)

Link to comment
Share on other sites

Bez tam ar šķīvi ap 2m jau ir problēma - kur to uzstutēt tā, lai stipra vēja laikā tā bura neaiziet pa gaisu...

Vēl lielākas izmaksas sanāk. Un citējot Godmani "nākotnē būs vēl sliktāk". Jo arvien vairāk transponderi pāries uz virzīto staru - kaut vai dēļ cīņas ar sat pirātismu. Nebūs ekonomiski izdevīgi pirkt tik lielus šķīvjus...

Link to comment
Share on other sites

Skuju :p

HTB+ te vienmēr būs, jo lai aptvertu Krieviju ir jāieķer arī Kaļiņingradas apgabals, un tas ir vairāk uz Rietumiem nekā Baltija :)

Link to comment
Share on other sites

Būs jāierok pamatīgs stabs zemē un arī bļoda uz zemes jāliek. 3-metrīga :))

Laiku privātmājā jau var :) Kā satelīta pirmsākumos - pamatīgas 2m antenas ar polāro asi!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Es vienu reizi biju stende pie brackas un vinam raustijas skivis.pec tam vins grozija un uztvera astru 28 ar tiny pop un laikam ar to ITV.

 

Es vienu reizi biju stende pie brackas un vinam raustijas skivis.pec tam vins grozija un uztvera astru 28 ar tiny pop un laikam ar to ITV.P.S Ar 90cm lielu blodu

Link to comment
Share on other sites

ITV1 tagad ir palaists arī uz Astras 2C ziemeļu stara, ja nemaldos...

Šis kanāls ir kodēts...

Labi ka vismaz tā, X-Factor un TV Burp varu paskatīties...

Tiny Pop ja nemaldos bija sīko kanāls ar multenēm...

Link to comment
Share on other sites

Dr.restart

2D staru var saķert ar 2 m bļodu, tiesa regulējumi jāveic ļoooti precīzi. Būs gan BBC 1, gan ITV 1, gan G49,channel 4, kā arī ITV 4 +1 utt... Un viiss FTA .

Link to comment
Share on other sites

Nestāsti vecīt, lūdzu nestāsti... :(

Man jau siekala tek uz ITV + BBC kanāliem... :(

Būtu priecīgs kaut vai par kodētu BBC bet uz citiem mums normāli saķeramiema transponderiem...

ITV1 paldies Dievam redzu, BBC un pārējie ITV, nav iespējams... :(

Link to comment
Share on other sites

Dr.restart

Es arī īsti neticēju , jo skatot lyngsatā 2D pārklājumu , process šķiet bezjēdzīgs. Turklāt minētais 2m šķīvis ir īsts relikts- savulaik tika instalēts ASTRAi 1A . Tas bija laiks, kad no ASTRAs nāca veseli 16 ( ! ) kanāli. Sky movies bija FTA ( ! ) no palaišnas laika apmēram gadu. Ar jaunāku tehniku noteikti rezultāti būtu labāki. Brīvā brīdī būs jāveic upgrade.

Link to comment
Share on other sites

Njā, kur tad es izraušu vecu 2metrīgu bļodu, uzmontētu kaut vai uz šķūņa, lai dabūtu BBC un pārējos ITV :D

Iespējams, tu dzīvo Kurzemē, tur vēl tavs variants ir OK, Latgalē jau ar 2m laikam tomēr par īsu būs...

Link to comment
Share on other sites

Kolēģi, pirms apspriežiet ar cik lielu šķīvi, ko var dabūt, lūdzu vienmēr precizējiet savas dzīvesvietas.

Pilnīgi loģiski, ka Liepājā Astrai 2D vajadzēs mazāku šķīvi nekā Ludzā.

Iecava un Ķekava no sat viedokļa ir "vienā vietā", bet ne jau Kurzeme vs Zemgale vs Vidzeme vs Latgale.

Link to comment
Share on other sites

nu es kaut kur lasīju,ka daži eiropas sat amatieri varējuši ar saviem ultra-mega sat šķīvjiem,kas iestādīti karupeļu laukā noķert dažus D-amerikas pavadoņus(baumas?)tā kā visu izšķir bļodas izmērs.protams,paliek jautājums vai ir to pūļu vērts,bet ņemot,ka dažam siekas tek,pieņemu,ka ir vērts :mrgreen:

p.s.ceru,tikai ka tas amatiesris nedzīvo pilsētas/ciema centrā.

Link to comment
Share on other sites

Ir tāda lieta kā google ja kas :-D bet sliņķi var apskatīt te vai te

Labots - itaalo
Link to comment
Share on other sites

Dr.restart

Man vāju satelītu noķeršanai stipri palīdz dislocation- ,protams, ka runa iet par kurzemi (līdz jūrai apm 5 km). Ne jau velti savulaik "orgāni" abus superspoguļus vēlēja instalēt tieši Irbenē - arī kurzemes jūrmala. Dzīvoju gan stipri civilizētā vietā, bet pielietojot neuzkrītošus uzstādīšanas kritērijus ārī 2m parabola nekļūst par ,khm..., centrālo ainavas dominanti. Lielas, sarkanas, apakšbikses uz 3 stāva balkona noteikti būtu izteiktāks arhitektonisks akcents... (joke)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Sveiki!

 

Stulbs jautājums iespējams, bet kādas ir izredzes uz 78cm šķivja salikt četras galvas - Sirius, Hotbird, Astra 19,2 un Astra 28,2? Sestdien visu dienu noņēmos ar šo lietu, un netiku īsti skaidrībā, stellēšanu sāku ar hotbird meklēšanu, bet nekas sakarīgs nesanāca, Hotbird vietā šis ņēma kautkādu dīvainu satelītu, kurā gāja pāris ukraiņu kanāli (K1, K2, 1+1, utt.), bet hotbirdu tā arī neizdevās atrast. Centrālā galva bija Astra 19,2 grādos, jo cik palasījos šeit forumā, tad tā arī vajag likt!

 

Jautājums tātad: 1)vai to reāli var izdarīt uz 78cm šķīvja, ja ne, tad kādu šķivi vajadzētu;

2)kas tas par satelītu, kuru biju noķēris( Lyngsatā neatradu);

3) galvu izvietojums, vai Astra 19,2 pa vidu?

 

piemirsu pateikt, ka mana lokācijas vieta ir: Ādaži! :)

Link to comment
Share on other sites

Sirius, Hotbird, Astra 19,2 uz 78cm salikt tu vari, bet 28e skatīties jau ir nereāli, varbūt atsevišķus transporderus var redzēt - šim salikumam derētu 1.10m bļoda un tad vēl sliktā laikā var gļukot.

Jā un noķēri tu Amosu 4W - http://www.lyngsat.com/amos.html

Labots - itaalo
Link to comment
Share on other sites

Tiešām Amos, cik saprotu viņš atrodas netālu no Sirius, tākā teorētiski viņu varētu noķert tieši blakus Siriusam piemetot vel vienu galvu, ja?

Nja..., cerēju, ka Astru 28,2 varētu noķert arī ar 90cm bļodu, bet tad laikam jāsāk domāt pa 110cm bļodu. :(

Link to comment
Share on other sites

NU man ar stāv tāda kombinācija - centrā Siriuss + amoss, hotbirds un astra.

Par Astru2 tev vislabāk laikam dexs te pateiks bet viennozīmīgi, ka arī ar 90cm 4galvas, lai normāli redzētu Astru2 tev nesanāks, ja 90cm liktu atsevišķi un centrā galvu uz 28E, tad vēl kaut ko var domāt + pielikt galvu uz 36e.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...