Jump to content

pieskaroties pc sit ar elektrību!


Lameriz
 Share

Recommended Posts

2 elvis preslijs - vo tā ir dzīve! :D hrenzin, jāpamēra kas man mājās darās... (moš kādu nieku lietderīgas enerģijas var iegūt ja slēdz pie zibensnovedēja, negaisa laikā? :mrgreen: )

 

2 vecais - a pag, 3v - 3voltus var iegūt starp zemē iedzītu zemējumu un 0 vadu??? tā jau arī haļavnā enerģija? atliek pielsēgt sildītāju, vai spuldzi, lai tik darbojas? jo piemājas latvenergo skaitītājs tak mēra fāzes dzīslu, nevis nulli???

PS - savai jaunbūvei arī domāju iedzīt zemē zemējuma trubu, vai pat vairākas, saki ka ar 0,7m gruntsūdenī pietiek atliektiem galiem? vara trubu drošvien vajg? vajarī cinkotu bleķinieci? un vispār, pētiju te kādā senākā postā publicētas shēmas, sanāk ka pie tāda laba zemējuma arī zibensnovedējs slēdzas klāt. domāju joka pēc varētu uzmest uz jumta arī zibens ķērāju, ciktur tā darba, tik jānoskaidro kādu dzīslu tur jāliek, un cik gruntīgu to zemējumu vajg...

Labots - Varonis
Link to comment
Share on other sites

Autors manuprāt runā par statisko elektrības izlādi (ESD).

 

Statiskā elektrība un 220V ir pilnīgi divas dažādas lietas.

 

Hint.

- 220V pontenciālu starpībai vadītājs ir metāls, bet dielektiķis - ne.

- pie ESD parastie likumi nav spēkā, dielekrtiķi , virsmas vada lādiņus,

'zeme' klasiskā izpratnē vairs nav zeme (ir iespejams vienlaicīgi daudzas 'zemes')...

 

Vai tad tagad to skolā fizikā vairs nemāca ?

(el. potenciāli, lādiņi, el.izlāde, dielektiķi etc).

 

Janis.

Labots - janis66
Link to comment
Share on other sites

Tā pat vien

Pirmkārt, pameklē šādas konfigurācijas rozeti, ja ir protams:

 

 

Otrkārt, tiec vaļā no 8 pieslēgumiem uz vienu pamatrozeti, kur nu vēl sildītājs ziemā :shock: , dzīvot vai apnicis

 

Treškārt, ja tiešām nav pieejama trīskontaktu rozete, tad zemi pievieno pie nekrāsotas radiatoru trubas vai gāzes caurules.

 

 

 

 

savai jaunbūvei arī domāju iedzīt zemē zemējuma trubu, vai pat vairākas,

 

Tas pat nav jādomā - tā ir obligāta prasība, ko veic savas jomas speciālists.

Link to comment
Share on other sites

Varonis, protams, var jau dzīt zemē arī 5m garu 2" sudraba stieni ;-) ...bet šito jautājumu es izrunāju ar rūdītiem elektriķiem, turklāt praktizējošiem inženieriem. Visi kā viens teica, ka ar tādu risinājumu, kāds ir man - sadzīves vajadzībām pietiks atliektiem galiem. Vēl viena lieta, ko es vēlāk izdarīšu, tas būs vēl kādas 4 - 5 līdzīgas zemē iedzītas trubas pa mājas perimetru, lai to zemējumu nekoncentrētu 1 punktā, bet izkliedētu atsevišķos punktos. Turklāt zemējuma vadu es ņemšu ne tievāku kā 4 kv.mm, lai no zemējuma būtu kāda jēga.

 

Ā, vēl - zibensnovedējs nedrīkst būt "joka pēc". Attiecībā uz zibensnovedēju, vismaz es pakonsultēšos ar speciem. Ar zibeni jokot nav ieteicams... :wink:

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

2 Vecais - nu ļoti interesanti. izkliedēšana nebij gadienā vajdzīga tad ja pie tā zemējuma kontūra slēgs klāt zibensķērāju/novadītāju?? un kāpēc nevar koncentrēties vienā vietā ja pieslēgta tikai sadzīves tehnika?

un kādas īsti trubas dzini, parastas cinkotās? vadu pie trubas ar skrūv/spaili (vai ar lodēšanu?? :shock: ) sudraba stienis laikam izmaksās tikpat cik pārdesmit metru dziļš urbums ar tērauda bleķi iekšā, pie tāda slēdzot ar vajdzētu rasties labam sazemējumam? :D

 

ps - akjā un tie haļavnie 3v, tā vien niez nagi kautkā viņus izmantot :D

ps2 - joka pēc jau skaidrs, tāpēc arī vaicāju, kā tur īsti ir, kautkur ņemt un vienkārši pieslēgt zibens ķērāju jau neies riskēt... lai gan, kas liedz pļavas vidū uzstādīt torni, galā zibens ķērājs, lejā vada galā starp ķērāju un zemējumu - kautkāds pigors ko ar tiem kilo (mega?) voltiem barot :)

ps3 - 4kvmm vads - tur ir kāda aprēķina viltība?

ps4 - varbūt suņa murgi - bet ja pa zemējumu uz zemi pastāvīgi skrien nedaudz strāvas, tad arī to varētu ņemt un izmantot lietderīgi, kautvai apkurei, vienīgi riskējot atrauties no ledusskapja vai veļmašīnas korpusa... tas pats par to datora 110v uz korpusu - tur ir maz ampēru, vai kas, ka to strāvu var droši laist vējā/zemē nejūtot pārmaksāšanu par elektrību?

Labots - Varonis
Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

izklausaas ka vecis runaa par lietaam no maz sajeegas vai arii jauc zibens novedeeju ar zemeejumu ;-)

 

nax zemeejumam 4cm/2 vads? ko piipo?

 

un tie tavi energo speci ir klauni ja staasta tev taadas mulkiibas ;-)

Labots - Nagla Pakalaaa
Link to comment
Share on other sites

Mums parasti bija radiatoraa strava skaries pie ka gribi..- metala (elektrovaditaja) un ka mauc pie "kaila" radiatora ta danksj palecies :D Sis ir viens labs elektrosoks :D draugs gandriz atrubona aizgaja :D ta riktigi piemauca :D

Link to comment
Share on other sites

2 Nagla P - - zemējums ar zibensnovedēju ir samērā radniecīgi, ja apskata privātmājas el inst shēmu. ti - zemē sadzītie stieņi - ja tie veido pietiekami labu zemējumu, tad tiem slēdzas klāt zibensnovadītājs, un arī zemējums no ēkas elektro sadales skapja... tiesagan, vēl zem jautājuma ir - kā štellējas klāt tai visā pasākumā pārsprieguma automāts, ir doma tādu arī katram gadienam ieviest... :D

Link to comment
Share on other sites

izklausaas ka vecis runaa par lietaam no maz sajeegas vai arii jauc zibens novedeeju ar zemeejumu ;-)

 

nax zemeejumam 4cm/2 vads? ko piipo?

 

un tie tavi energo speci ir klauni ja staasta tev taadas mulkiibas ;-)

 

 

Ko pats pīpo? Kāpēc taisies izmantot 4 kv.cm vadu?

 

...es tiku pieminējis 4 kv.mm

 

Bet Tu jau esi pārāk augstas klases expertc, :lol: ka pat neatšķir zemējumu no zibens novadītāja... :mrgreen:, salīdzinot ar TEVI, visi ir klauni. :lol: Galu galā TU taču esi TIK krutu māju uzbūvējis... až mazmazītiņu dzīvoklīti tajā pat dabūjis... :lol::lol:

 

 

Varonis, zibens novedējs un zemējums ir PILNĪGI atšķirīgas saimniecības. A 4 kv.mm, tāpēc, ka 2,5+1,5 - tobiš štepseļiem un apgaismojumam. Lai nesanāk, ka šaizes gadījumā zemējums ir par knapu.

Bet zemējums atseviškos punktos, jo caurules, pat cinkotās mēdz korodēt... ;-)

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

es runaaju par to 4cm/2 vadu ar ko vimsh grib visu zemeet , un radnieciigi vini ir , bet ne viens un taspats

 

http://dead.eoz.lv/parspriegumiREZ.pdf

 

biku aatrumaa paarakstiijos cm un mm

 

kas ibio ir 4kv/mm vads? Elektrotehnikaa nav tadu jeedzienu

Labots - Nagla Pakalaaa
Link to comment
Share on other sites

nax zemeejumam 4cm/2 vads? ko piipo?

 

:) Ar tādu šķērsgriezumu tas jau vairs nav vads, to jau sauc par kopni

A ja nopietni tad saskaņā ar LEK 48 zemēšanas vadu šķērsgriezums ir atkarīgs no fāzes vada. Ja fāzes vads ir zem 16mm² tad zemējuma vada šķ. ir vienāds ar fāzes vada šķ.

Labots - Zachary
Link to comment
Share on other sites

nuja, mēdz korodēt, tas skaidrs. bet ir štuks ka varētu arī krānu garinot sadzīt pāris vara trubas, nez kā ar tām? viņas jau pēc būtības arī korodē, ar to zaļo oksīdu, tikai sazin vai zem zemes arī. jo kozin, ja tas oksīds elektrību nevada, tad laika gaitā zemējums pazūd, sazin?? :|

 

paldies par pdf'u, tikai vēl downloadējas...

Link to comment
Share on other sites

Nagla Pakalaaa, ja būtu lasījis manus postus, tad būtu piefiksējis, ka es runāju TIKAI par ēkas iekšējās elektroinstalācijas zemējumu, ne par zibens aizsardzību.

Esmu pavērojis kā taisa zibens novadīšanas sistēmas un labi saprotu, ka šobrīd tādu pasākumu "pacelt" nevarēšu.

 

P.S. Paldies par pdf-u. Laba infa! :)

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

A ja nopietni tad saskaņā ar LEK 48 zemēšanas vadu šķērsgriezums ir atkarīgs no fāzes vada. Ja fāzes vads ir zem 16mm² tad zemējuma vada šķ. ir vienāds ar fāzes vada šķ.

 

tieshi taa un neticu ka vinam dziivoklii instalaacijai ir visur 4mm/2 vadi ;-) maksimums 2,4mm/2

Link to comment
Share on other sites

Nagla Pakalaaa, tu točna nelasi manus postus...

MAN IR SAVRUPMĀJA AR 300 KV.M PLATĪBU!!! Un elektroinstalācija ir oj, oj, oj cik komplicēta.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

tad tev 602 seerijas dziivoklis tad privaatmaaja , tad apregelis par ko iisti runaa

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

es jau par to nekaa nesaku , bet tad apregelis par ko runaa par 602 seeriju vai privaatmaaju , divas atshkiriigas lietas

Link to comment
Share on other sites

Uz brīdi pārstāj pīpēt un palasi postus, konkrēti manu postu #33 šajā topikā, tur figurē šāds teksts:

 

"Es pavisam nesen dzīvoju tādā 602. sērijas dzīvoklī. Arī man bija problēma ar zemējuma sadabūšanu.... - tas bija pieminēts, kā par PAGĀJUŠU notikumu."

 

"Tagad, paša būvētajā savrupmājā,... - tas ir TAGADNES formā"

 

P.S. Dzīvoklī es pat nepakustējos, lai kaut ko remontētu... Savrupmāja ir pavisam cita lieta.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Es vēl atļaušos vienu piebildi apkures radiatoru vai ūdensvada sakarā.

Šos pripampasus nekādīgi nedrīkst izmantot par zemējumu, jo, kā zināms, to savienošanai izmanto pakulas un citas herņas.

 

Izdarām secinājumus - tur nav kārtīgs kontakts...

:wink:

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

Tīkla ūdens kontaktu brīnišķīgi uzlabo. :wink: Tomēr apkures sistēma ir gana labs zemējums, tāpēc ka ir prasība apkures sistēmas zemēšanu izpildīt pēc iespējas varākās vietās. :)

Link to comment
Share on other sites

nuja, mēdz korodēt, tas skaidrs. bet ir štuks ka varētu arī krānu garinot sadzīt pāris vara trubas, nez kā ar tām? viņas jau pēc būtības arī korodē, ar to zaļo oksīdu, tikai sazin vai zem zemes arī. jo kozin, ja tas oksīds elektrību nevada, tad laika gaitā zemējums pazūd, sazin?? :|

 

paldies par pdf'u, tikai vēl downloadējas...

Varoni, ja gribi lai nekorodē, tad dzen zemē ņeržas stieņus un būs gana labi. Pats tā mājās zibeņu novedēja kontūru taisīju. Ņēmu 3 gabalas 1.5m garas un 30mm resnas ņeržas trubas un sadzinu tās zemē, veidojot trīsstūri ar malu garumu ap metru. Tad, piemetinot ņeržas paloskas, savienoju visus stieņus. Atlika nedaudz norakt augsnes virskārtu un iedzīt stieņus dziļāk - zem zemes līmeņa. Aizraku ciet un miers, ārā palika tikai resns vara vads :D

Link to comment
Share on other sites

1) - vo, tas pdfs ir laba grāmata :) beidzot ir skaidrīte. labs variants esot mājai blakus augošā kokā (ja aug 3-10m no mājas un ir >2x augstāks) uzvilkt zibensnovadēja kontūru un izvilkt 20cm virs koka lapotnes galotnes, un iezemēt. pēc kā šitais humora pasākums izskatās negaisa laikā? :mrgreen: zibens tik bliež un bliež pa koku, vāveres un čiekuri krīt lejā, bet koks kā stāvējis tā stāv :D jautra arī tā zibensnovadītāja instalēšana, jo kā zināms, kokam vidēji var uzkāpt līdz kādam ~80% augstuma, tālāk jau bez lidošanas iemaņām kāpt ir riskanti, jo stumbra un zaru diametrs labi ja kaķim vairs der :D

- bet par tēmu - gadījumā ja tagad blakus mājai kokā ir elegants zibensnovadītājs, vai negaisa laikā man regulāri nebūs jāklausās blīkšķos kad zibens bliezīs pa to priedi? jo gadienā ja zibensvadītāja nav, tad zibens varbūt nesper, jeb sper retāk, nekā ja turpat deguna galā viņam karājas perfekti sazemēts zibensķērējs???

 

2) -Jetijs - no ņeržas taisīji? bet kā to vara vadu - ar skrūvēšanu tak, nejau metināšanu? itkā varš arī zemē dzīšanai derot tāpat labi, tik jāskatās kādas kam cenas. akjā, cik resns vara vads??? un kādu stiepli, vadu izmantoji kontūra veidošanai pa ēkas jumtu un līdz jumtam? varētu itkā tērauda trosi ņemt, ērta jo lokās, bet tāpat būtu labi dabūt to visu lēti...

Labots - Varonis
Link to comment
Share on other sites

Ņerža pulka lētāka par varu būs. Abet vadu es pieskrūvēju pie kontūra ar skrūvēšanu :)

Vads tāds paresns uz kādiem 6mm diametru. No zemējuma kontūra pievienoju antenas stabam, kas no metāla trubas veidots un paceļas 2m virs jumta.

Link to comment
Share on other sites

a tas vads mētājas uz jumta, vai ar kautkādiem traki viltīgiem stiprinājumiem (elektro necaurlaidīgiem?) ?

skaidrīte, nuja, ņerža lētāka. vienīgi 6mm diametra vara vads jau vien būs nejēgā dārgs. grāmatā bij minēts ka minimālais diametrs ir 6mm, bet tas varēja būt arī tērauds. varš šķiet drīkstētu būt arī tievāks, sazin?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...