Jump to content

pieskaroties pc sit ar elektrību!


Lameriz
 Share

Recommended Posts

Nav gadījumā TV karte un kabelim galā Elektriskais pastipriņatājs, kurš pastiprina signālu?

Link to comment
Share on other sites

nuu tamdelj jau domats zemejums , kuru diemzhel izmanto retais latvijaa... :roll:

Link to comment
Share on other sites

A tu sit pretī ;-)

Link to comment
Share on other sites

NC nu musu senais biedrs DJtelemundos zemeja pie radiatoriem un pievadija papildus stravu :mrgreen::mrgreen:

 

bet vispar , velejos pateikt to ka diemzhel musu majas kuras dzivojam neviens nekad par to nav domajis un manuprat ari nedomas... patiesibaa liela problema :roll:

Link to comment
Share on other sites

NC kas tev pret 12stavenem :D

 

nu vanna ok bet rozetes vel sobaltdien zemejuma kontaktam neko nepievieno :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pats jaukaakais riigas daudzstaavu namos ir tas, ka elektriķi kas uzlabo maajaas elektroinstalaaciju parasti lai ieguutu zemeejumu to piesleedz pie nulles. Taa kaa iespeejams no shaada tipa zemojuma var nebuut nekaada jeega.

Link to comment
Share on other sites

vanna pieslēgta pie ūdensvada trubām tāpēc lai gadienā ja pa ūdensvadu nāk špannugs (kautvai no kaimiņu veļmašīnas vai ej nu sazin no kurienes, vienkārši izslēgt tādu iespēju nevar), bet vannai ar kanalizācijas vada palīdzību ir izdevies iezemēties, tad stāvot vannā un pieskaroties pie ūdensvada (krāna vai dušas) elektrība plūdīs caur cilvēku no krāna uz vannu => atraušanās ar strāvu :x

 

datoram visdrīzāk ka trūkst zemējums, bet sazin, ja stipri sit, tad jau jāskatās vai baroklis ok? stipri sist normālā gadījumā nevajadzētu, jo tad ideālajā variantā - ja dzīvokļa el kārbā ir noplūdes automāts, tad viņam vajadzētu atvienot to līniju uz kuras ir kompis pieslēgts.

 

kā tu vari iegūt zemējumu?? - vecā metode ir -> - ja tev istabā ir sadales kārba, kurā sadalās istabā ienākošā el uz apgaismi un rozetēm, tad tur pie 0 dzīslas var pieslēgt trešo dzīslu - zemējumu, pie nosacījuma, ka to 3 dzīslaino vadu tad no kārbas līdz kompim paredzētajai rozetei arī aizvelc, plus rozetē pareizi pieslēdz - katru dzīslu īstajā vietā :) šis skaitās lēts labs gājiens kopš padomjlaikiem, bet šķiet ne 100% akceptēts no piekasīgo elektriķu puses (prof elektriķu komenti wanted)

 

vēl trakāks variants - iedzen pagalmā dzelzs vai vara trubu, gana dziļi, ja zems grunts ūdens, vai daudz trubas, vienvārdsakot bij kautkāds cipars (omi?) ti kontakta kontaktums (labums?) kādu izveido truba ar zemi. tavā gadienā pietiks ar haļavno kontaktu, bet ja gribi pie tās trubas pieslēgt arī zibensnovedēju, tad tas cipars ir vairāk kā svarīgs. tālāk jau iegūto zemējumu - velc dzīslu līdz datoram paredzētajai rozetei un pieslēz pie rozetes zemējuma spailes.

 

variantus piedāvāju samērā haļavnus, bet datoram kozin, derēs. cita lieta, ja tev ir veļasmašīna, kas principā entos ampērus bliež caur korpusu pa knaģiem, vai uz zemi... ja nemaldos, tad šāds variants nav 100% drošs pret elektro negadījumu radītiem ugunsgrēkiem, jo došinātājs vai noplūdes automāts haļavnās zemes gadienā neatslēdz špannungu. (citreiz gan, ja tev ir padomju leduskapis, tad nemaz var necerēt piedabūt pie dzīvības - automāts viņu atslēdz, jo tas principā laiž špannungu pa korpusu...)

 

ok, elektrības zinātāji laipni lūgti pielikt manam postam punktu uz i :D

Link to comment
Share on other sites

Atgriežoties pie pirmā posta - nu neticas, ka nebojāts kompis tā uzvestos. Izskatās, ka uz korpusu tiek ja ne 220V (nez vai), tad kaut kas nopietnāks pa 12V gan. Pārbaudi barokli.

Link to comment
Share on other sites

Es takš teicu, sintētiku nevalkā! Manam datorkrēslam ir sintētisks pārklājums un ja reizēm uzvelkas kāds nelāgs džempers, tad nedaudz pasēžot šādā krēslā un pēcāk skaroties klāt datoram, vai jebkuram citam metāla priekšmetam, es dabonu pa knaģiem.

Link to comment
Share on other sites

Tad ja nav zemējums dzīvoklī viss lētākais un varbūt pat vienīgais ir pievienot pie nulles vada.

Pie nulles vada neder tiem kuriem arī uz nulles vada uzlikts drošinātājs (agrāk man tā bija)

Link to comment
Share on other sites

aizmirsu pateikt, ka man istabā ir tikai viens kontakts, pie kura es pievienoju sadalītāju ar 8 kontaktiem un pie visiem kaut kas darbojas, mošk no tā sit? jo tikko man te laptops arī pasmagi iesita, kaut gan šis pat nav īsti metālisks!!! :shock: :shock: vai arī esmu galīgi sintētisks!!! :mrgreen:

Labots - Lameriz
Link to comment
Share on other sites

8 ? :shock:

Velns parāvis... Tev korķi turās ? :shock:

Labots - ElbruS
Link to comment
Share on other sites

Guest LeZen$

starp strasdajosha kompja barokli un zemi vienmer bus spriegums, visos lidz shim razhotajos barokljos

~110 V noplude impulsa laikaa; nepiekasaties pie formulejuma - patreiz pateicu galveno aptuvenos vilcienos;

 

tas, saprotams pie neiezemeeta kontaktdakshas piesleeguma;

 

man uz rakstamgalda stav pk un korpuss nonjemts, vien plika shasija - tad redz ja es plikas kajas izstiepju un uzlieku uz centrala radiatora aiz galda un vienlaicigi gribu kauko aiztikt korpusaa taa spriegums sit; ja nekontakteju ar radiatoru - nesit;

 

nu re - teksts ka sakot visparejai izklaidei gatavs!

 

ta ka szamet vajag, sazemet, milishi.. :p

Link to comment
Share on other sites

8 ? :shock:

Velns parāvis... Tev korķi turās ? :shock:

 

netureeja tikai tad, kad ziemaa izdomaaju elektrisko sildiitaaju veel pielikt!!! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ja pie plastmasas arī sit, tad klausi Jetijam, un beidz valkāt tās sintētiskās ķīniešu apenes. izmet tepiķi, norauj no datorkrēsla to štrunta dermatīnu un porolonu, uzvelc čības kas ekoloģiski pagatavotas no ziemeļbrieža aizkuņģa, un dzīvo laimīgs... vēl var valkāt iezemētu nevainības jostu...

Link to comment
Share on other sites

tikko sapratu ka pie laptopa sit, ja kaajas pie radiaatora pieskaras, bet pie pc gan nekur kaajas neskaras! :!:

Link to comment
Share on other sites

Ak mans dievs... Tu testēji, liekot kājas pie radiātoriem ? :mrgreen:

Iebāz kompi celefānā.

Labots - ElbruS
Link to comment
Share on other sites

Guest LeZen$

tad tomēr patīk gan izstiept ērti kājas uz radiatoru pusi,

jo pēc vairākām stundām ceļgali 90* pārāk ērti nejūtas :)

nu tā ir, tapēc es pēc tam kad pāris reizes iemauca, baidos plikas kājas

izstiept uz radiatora pusi, kamēr vel sazin cik gadus aiz slinkuma nesazemēšu,

nākas iztaisnot uz galda stūri, klavieri uz vēdera un atvirzīties krietni no monitora :)

Link to comment
Share on other sites

Tad ja nav zemējums dzīvoklī viss lētākais un varbūt pat vienīgais ir pievienot pie nulles vada.

Pie nulles vada neder tiem kuriem arī uz nulles vada uzlikts drošinātājs (agrāk man tā bija)

Nullvadā NEDRĪKST būt drošinātājs, tas ir bīstami!!!

Link to comment
Share on other sites

man atkal ir cita problēma!

ir man ipod shuffle, kurš sāka niķoties, nevarēja ne restore uztaisīt, ne noformatēt, daudzreiz parādīja ka nevar atpazīt! tad sanāca ka pieliku elkoni pie tā ļadētāja un jūtu ka sāk tirpt visa roka! tad pieliku rādītājpirkstu - tas pats!

pielieku pie cita kompja - arī ipods sāk iet un pa knaģiem nesit!

kompja aizmuguri esmu iztaustījis, tur arī pa pirkstiem nesit!

kur vaina - nesaprotu!

 

tad sanāk ka pie vainas usb porti?

 

p.s. - man viņi četri, pie visiem tas pats!

Link to comment
Share on other sites

Pa nagiem sit tāpēc, kaparasti atx barošanas blokiem ieejā stāv filtrs, kurā starp fāzi un nulli ir ieslēgti divi kondensatori un to viduspunkts ir pievienots pie korpusa, paredzot, ka normāli tas tiks zemēts. Tā kā uz abiem kondensatoriem kopā ir 220V spriegums, tad uz viena būs 110V, ar šo spriegumu tad arī tirina visus kuri mēģina vienlaicīgi pieķerties pie datora un radiatoriem. Klāt pieliktajā shēmā tie ir kondensatori CY1 un CY2.

post-8-1190272174_thumb.png

Un kontakdakšas pārspraušana rozetē otrādāk kā daži te iesaka nevella nelīdzēs. Te var līdzēt tikai normāla zemējuma ierīkošana.

Link to comment
Share on other sites

NC, toļko ņenado liet!

Krievu laiku būvētajās suņubūdās VIENS kontakts bija ar zemējumu kā default!!!

Tas parasti atradās vai nu koridorā, vai virtuvē.

Vai to VISĀS suņubūdās ielika, tas gan ir jautājums.

Vajag tikai labi pameklēt...

Moška ka kāds skapelis aizkrāvies priekšā?

:shock:

Link to comment
Share on other sites

Idejiski zemējums PC ir pats korpuss, bet, ja šamais dod pa nagiem..

 

Ir jautājums: sitiens caurstrāvojoši tirina vai notiek mirdzizlāde (kā atsevišķa dzirkstele)?

Ja gadījumā sitiens ir viens vienīgs, tad par to nav ko uztraukties. Jums ar PC ir lādiņu starpība.

Link to comment
Share on other sites

Knaabis

Tas trešais kontakts gan īsti nebija zemējums. Tas tika pievienots pie nulles. Var jau arī datora korpusu sanullēt atvelkot vadu no stāvvada nullesvada.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

THE BEST

 

uhu un dziivojhot purvchika 12 staavu sunjubuudaa kaa zemeejumu tu dabuusi ?

vadu pukjupodaa iesprauzot ?

 

virtuvee ir parasti viens kontkats ar zemeejumu un koridoros taads jokains kontakst ar 3 piniem tur ar ir zemeejums , vismaz visaas 602 seerijas maajaas tocna

Link to comment
Share on other sites

Edzhus.exe

man pc pa fingeriem nesit bet kad pieskaros pie korpusa ta juutu ka neliela straava tur pluust!

ja uz spicajiem stuuriem kesiam pieskaras var arii bik atrauties!! :roll:

 

p.s nezinu kaa ir ar to zemeejumu vecajaas majaas - kad dziivoju daudzstavenee tad mazgaajot traukus atraavos no kraana pieskaroties tekosham uudenim! :!:

Link to comment
Share on other sites

Es pavisam nesen dzīvoju tādā 602. sērijas dzīvoklī. Arī man bija problēma ar zemējuma sadabūšanu. Tā kā es labi zinu, ka centrālapkures caurules, kas iet pa dzīvokli pagrabā ir iezemētas, nolēmu pamērīt potenciālu starpību starp "0"-vadu un zemējumu, kas tajā inčīgajā štepselī. Ieguvu ~3V. Tad pamēriju potenciālu starp "0"-vadu un rūpīgi notīrītu centrālapkures cauruli - iguvu tos pašus ~3V. Mierīgu sirdi slēdzu kompja korpusu klāt pie centrālapkures trubas un dzīvoju mierīgs. Tāda ir mana pieredze.

Un nevajag stāstīt pasakas, ka pa centrālapkures trubām pēkšņi sāks plūst augstspriegums. Tas nenotiks. Jo centrālapkurei ir obligāta prasība katrā iespējamā vietā/pārslēgšanās vietā/pieslēgumu punktos tikt nodrošinātai ar KVALITATĪVU zemējumu. Siltuma avotā IR zemējums. Trase IR zemēta. Ēkā esošais siltummezgls IR zemēts.

 

Tagad, paša būvētajā savrupmājā, zemējumu man nodrošina ~2,5 m gara caurule, kura iedzīta zemē par ~2,3 m. Piedevām vēl ~0.7m zem grunstūdeņu līmeņa. Tā kā manai mājai ir perfekta drenāža, tfu, tfu, tfu, protams, pa cauruli gruntsūdeņi augšā nenāk. ;) ...toties zemējums ir - potenciālu starpība ar "0"vadu ir tie paši vecie, labie ~3V.

Labots - Vecais
Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

es neceertu nax zemeet ar ca trubu ja dziivoklii ir zemeejums kas nak no maajas sadales?

Link to comment
Share on other sites

Var jau necirst, bet cauri koridoram un istabai līdz kompim novilkt kārtīgu resnu zemējuma vadu. Tas, domāju, TAVA dzīvokļa interjerā iederētos. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

ahrinena griiti novilkt liidz iztabai 1,5cm/2 vadinu , pidets sarezgiits darbs , lan kabeli var aizvilkt kas ir x5-6 resnaaks ar zemeejumu nevar

Link to comment
Share on other sites

A nafiga man pa visu dzīvokli jāvelk kaut kāds vads, ja es zemējumu varu dabūt ar ~1 m garu vadiņu turpat pie kompja. :shock:

 

...turklāt daudziem tas ūberštepselis pēc remonta ir anihilēts.

Link to comment
Share on other sites

Ieteikums sēdi uz koka, plastmasas krēsla un neliec kājas pie zemes un tad tev neviens nespers. Esmu šo provējis uzlīdu uz krēsla un ar pirkstiem kontaktā. Un tam datoram ir kāda vaina jo man dators nesper par pirkstiem. Un tas ir ofic no barošanas bloka, jo 12 voltus mēs nejūtam Tātad nomaini barošanas bloku.

P.S kā no portatīvā var dabūt par pirkstiem ka pat 24 v (līdzstrāva) nejūt novelc savas sintētiskās bikses un beidz berzēt kājas pret paklāju

Labots - rikis15
Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

man ar tur tas nestandarta 3pin vaajpraats vairs nav , bet ir smuki ielikta parasta rozete ar zemeejuma spaili, tas ka aizmuuree zelta veertu rozeti ir pashu stulbums

Link to comment
Share on other sites

Elvis_preslijs

Es pavisam nesen dzīvoju tādā 602. sērijas dzīvoklī. Arī man bija problēma ar zemējuma sadabūšanu. Tā kā es labi zinu, ka centrālapkures caurules, kas iet pa dzīvokli pagrabā ir iezemētas, nolēmu pamērīt potenciālu starpību starp "0"-vadu un zemējumu, kas tajā inčīgajā štepselī. Ieguvu ~3V. Tad pamēriju potenciālu starp "0"-vadu un rūpīgi notīrītu centrālapkures cauruli - iguvu tos pašus ~3V. Mierīgu sirdi slēdzu kompja korpusu

Tev vienkārši paveicas ;-)

Man gāzes truba bija fāze , slēdzos klāt pie radiatora un gāzes trubas un juzoju par velti elektrību(230V)

:roll:

Labots - Elvis_preslijs
Link to comment
Share on other sites

Guest LeZen$

OFFT

 

tagad es saprotu, kapēc bērni neiecietīgus, paštaisnus un paprastus cilvēkus iesaukuši par "troļļiem";

 

kad šādiem diskusijas dalībniekiem beidzas argumenti vai sapratne par tēmu, sākas žargona un rupjību vārdu birums, oponentu aizvainošana un nesakarīgs vervelējums;

 

lieliski "troļļu" klauniski kandidāti šajā forumā = NC, NP, DL ;) enjoy!

Labots - LeZen$
Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

kaapeec klauni domaa ka visi viniem apkart ir klauni?

 

puika aizej iedzer indi ;-)

 

 

tev utubunga veel liidz trollim augt un augt

Labots - Nagla Pakalaaa
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...