Jump to content

Ieksejais Tikls un Internets aiz Rutera


7924
 Share

Recommended Posts

Tatad, man ir uza veca kopmja uzlikts winxp OS, vecajam kompim ir 2 tiklenes:

1. tiklene "Internets", ar automatiskajies IP setingiem, piem kura pieslegts majas DSL, tatad uz ruutera inets iet kaa puke :), sai tiklenei iruzlikts Internet sharings

 

2. Tiklene saucas "ieskejais_tikls" ar sekojosiem setingiem:

2.1. IP 10.10.2.254

2.2. maks 255.255.255.0

 

Talak Rutera "ieksejais_tikls tiklene ir savienota ar Switch DLINK, no kura ieziet 4 vadi uz citiem ieksejiem kompjiem, kuriem setingi ir sekojosi:

 

1 kompis

IP 10.10.2.5

Mask 255.255.255.0

GW 10.10.2.254

Os winxp

 

2. kompis

IP 10.10.2.6

Mask 255.255.255.0

GW 10.10.2.254

Os winxp

 

3 kompis

IP 10.10.2.131

Mask 255.255.255.0

GW 10.10.2.254

OS winserver2003

 

 

4 kompis

IP 10.10.2.7

Mask 255.255.255.0

GW 10.10.2.254

Os winxp

 

un tatad:

1. kompis pingo visus ieksejos kompjus, internets ir, nepingo ari ruteri, bet varu ruterim piesliegtie s cherez Remote desktop- kaut kaa stulbi vai ne?

2. kompis - pingo ieksejo iznemot ruteri un interneta nav

3. kompis pingo visus ieksejos kompjus, internets ir

4. kompis - pingo ieksejo iznemot ruteri un interneta nav

 

mann jau gribas switcham ceturta komopja vieta pieslegt wLan ruteri, kuram tad es spraudishu klat 4 kopmi un vel slegsos klat ar diviem portativajien cherez wireless

 

 

Starpcitu, laikam likt uz Ruutera winxp un sharet internetu bija pilnigs neprats, meginaju uzinstalet ari monoWall, bet pratins bija par isu, lai to izdaritu. kas attiecas uz mikrotik OS, ta ari netieku skaidriba, kas taja majas lapaa ir par freju un kas nav, ludzu iesakiet, kaa man organizet labak tiklu un Ruteri. ja kads var chainjiku valoda pastastit, ka uzinstalet monoWall, butu baigi forsi (nav ja7u taa, ka es neko nemeginaju, nokacaju iso failu ieburneju ieks CD, bet kad ruteris startejas, vins nebutojas no CD. Uz veca kopmja ir pavecc BIOS, tur neko nesaprotu, bet kad instaleju WINXP, tad vins smuki butojas no CD, tatad vainai ir ieks mana iso faila ieks CD, tas laikam bija kaut kaa advanceti jaiededzina)!

 

papildus ruteris ir vajadzigs tapec, lai caur vinu organizetu VPN piekluvi ieksejam tiklam ar tuneli, bet tas jau bus pec tam. cik, esmu sapratis, del taa ari vajag kaut kadu ruutera OS nevuis winxp.

 

Gudrie cilveki, palidziet, gudrishi, paspregajiet ar jeeliibaam! :)

 

kopsavilkums: vajag, lai viesiem kompjiem butu internets (interenets ir ari aiz wireles ruutera un tie kompji, kas sez aiz wireles rutera ari ir redzmi tiklaa, lai visi kompji sava starpa furichii, lai no ara varu pieslegties ieksejam tiklam (zinu, ka ir mainiga IP, bet es ruteri neslegsu ara un cik esmu noverojis pieskierta mainiga adrese mainas sameraa reti! Svarighi, lai no ara es varu pieslegties car VPN tuleni, jo nebutu velams, ka mazi njegas kaut kur tiek klat vai ko parker :)

Link to comment
Share on other sites

A kāpēc Tu negribi pamēģināt Smooth Wall??? :shock:

 

Man viena gatava kaštele ar SmoothWall kabinetā mētājas - pa 10 Ls varu atdot... :wink:

Link to comment
Share on other sites

vilinoss piedavajums, bet man ir velme visam sitam bardakam izeit pasam cauri, jo ieprieks viens gudritis man visu salika, un kad sakas problemas, ta es atkal esmu ka bez rokam.

 

Iespejams esmu gatavs ieguldit naudinu, ja man visu nioliek prieksaa taa, lai es pec tam to visu no nulles varu salikt bez citu palidzibas., proti, viss man jaizdara pasham :)

 

 

Ja nu galigi nekas nesanaks, tad protams.. :)

 

 

 

paldies TokRa, so linku es atradu saja pat foruma, zinu, kas ir "sīrčs", bet ka mineju sava pirmaja postya, man neizdevas pec instrukcija suzlikt to monoWall- drosi vien kaut ko galigi kreisi dariiju :)

Link to comment
Share on other sites

A tur i nekas dižs nav jādara. SmoothWall rūteris ir administrējams caur tīklu, viss ir smuki grafiski noformēts, visas IP un MAC adresītes ierakstāmas smukos lauciņos. Viss kas attiecas uz VPN, tuneļošanu un visādām citādām tīkla izvirtībām arī ir izpildāms caur tīklu...

 

 

Starp citu, Tokra, kā sastāv ar SmoothWall un datu karti - izskatās, ka arī smoothwall-ā ir dial-up fīča. :roll:

 

Redzēs kas man sanāks ar to Bite HotSpot - moš var uzcept pašbrūvētu rūteri tieši uz SmootWall bāzes - tur ir i SSH atbalsts i visādi citādi smalkumi jau no dzimšanas.

Link to comment
Share on other sites

mjaa, uzinstalet izdevas, bety par tiem setingiem gan ir problemas, varbut kads gudinieks var palidzet?

 

tatad vajag smoothwall dabut pie dziesmas:

 

vina tiklene, laikam sarkanaa ir pieslegta MDSL modemam, tur neliku nekadus setingus;

otra, zala tiklene, ir piekonekteta pie switcha tur uzliku setingus 192.168.72.142 un GW 255.255.255.0

 

kompis, kas piekonektets pie swictha ari uzliku IP 192.168.72.141 un GW 2255.255.255.0 un piekonektejos pie rutera konsoles, (ar automatiskajiem setingiem nekonektejas)

 

Kaa man but talak, lai netu iedarbinatu uz gala kompja?

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

iesaakumam nejauc tiikla masku ar geitveju

peec tam uzliec sakariigus IP nevis kautkaadus murgus

tresjkaart - man liekas, ka sw tiiri labi ar dhcp funkciju tiek galaa....

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

es gan ieteiktu nepisties ar router-pc , bet panemt kaadu gatavu routeru ar wifi , sanaaks leetaak un vienkaarshaak

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

nu tad saraksti geitvejus, ibio

tavaa gadiijumaa 192.168.0.1

Link to comment
Share on other sites

...tresjkaart - man liekas, ka sw tiiri labi ar dhcp funkciju tiek galaa....

 

Vēl vairāk! SW IDEĀLI tiek galā ar DHCP funkcijām!

Link to comment
Share on other sites

nu tad saraksti geitvejus, ibio

tavaa gadiijumaa 192.168.0.1

 

gala kompim saliku GW 192.168.0.1, vai tas kaut kur smoothwal interfeisa ari jaiebaksta?

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

kaadam gala kompim?!

tas klientiem jaaiebaksta....

ja veelies statiskaas ip, tad ieksj sw jaaatsleedz dhcp serveris, jai nerastos lieki konflikti....

Link to comment
Share on other sites

ja, klientui es nosaucu par gala kompi,

 

ja pareizi esmu sapratis, zem SERVICES un DHPC,nekur keksi pie enable nav salikti, tatad DHCP ir diseiblots,

 

Ja, man klientam ir sabakstitas IP

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

tad netam ir jaabuut, ja tikai wan galu neesi sacuukaajis....

ak taa, par skaadi nebuutu klientiem arii kaadu dns serveri iebakstiit.....

Link to comment
Share on other sites

KUr tev ir tas ruuters?

 

Ja tev ir no MDSL pa taisno uz kompi, tad:

otrajai tiikla kartei iesleedz autmaatisko adreshu daliishanu. Tad noshaaree internetu no pirmaas uz otro tiikla karti. Kad tas ir izdariits, tad paarbaudi vai citiem kompjiem arii straadaa nets caur automaatisko adreshu daliishanu. Nekaadas treshaas programmas nav vajadziigas.

Kad esi taa palaidis, tad ar vari likt statiskaas adreses.

 

Un jaa, klientiem vajag noraadiit gateway, savaadi klientiem nav kur soljot - maldaas pa lokaalo tiiklu.

Link to comment
Share on other sites

kaa var WAN galu sacuukaat? kadu DNS serveri iebakstit klientam?

 

 

 

tiko pameginaju klientam uzlikt automatic setingus, un eneibloju SmoothWaal DHCP, klients smuki panema tiesi tos pasus setinguis (IP, mask, GW) kas bija ieprieks, tagad vismaza status atskaitee rada ka kaut kadu kustibu pie DHCP, bet ineta tapatas nav :(

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

tad atstaaj dhcp un skaties, kas tev wan galaa sacuukaats....

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

pirmaas (sjaareetaas) tiiklenes propertijus gribas redzeet.....

vai tu mdsl sleegumam ip atbriivoji, pirms sleedzi ruuteri klaat?

vai pirmaa tiiklene ip sanjem no mdsl servera?

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

nu tad saraksti geitvejus, ibio

tavaa gadiijumaa 192.168.0.1

 

 

kaa vinam var buut 192.168.0.1 gw ja gw ir 192.168.72.142 un GW 255.255.255.0

 

blins nerubiiju nax gw likt tik tupu ip

Link to comment
Share on other sites

pec SW instalacijas tika pieprasiti setingi abam tiklenem, sarkanajai neko neuztadiju, atstaju tuksu, zalajai saliku IP un mask, tas ari viss

 

vai tad man tagad kaa WINdowsa pirmajai tiklenei jaliek internet Sharings? kada veida to es varu uzlikt ruterim, jo tur jau virsu ir tikai SW?

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

nu tad saraksti geitvejus, ibio

tavaa gadiijumaa 192.168.0.1

 

 

kaa vinam var buut 192.168.0.1 gw ja gw ir 192.168.72.142 un GW 255.255.255.0

 

blins nerubiiju nax gw likt tik tupu ip

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

NP, ej tak cjucjeet

 

eem, tu pirmajai tiiklenei esi atljaavis sanjemt settingus no dhcp?

izskataas, ka nee....

Link to comment
Share on other sites

tagad kasu galvu un domaju, ka pirmajai tikleinei atbrivot dhcp setingus, nevaru atrast SW interfeisa, visur radas zaljaa tiklene (otra, iekseja no rutera un Switch) :mad:

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

taaks

pirmkaart - nafigh tev ieksjeejaa tiiklaa taa kluinaa ip veelprojaam karaajas? (192.168.72.142)

vajag zje kko taadu izdomaat....

otrkaart - izskataas, ka sw nav korekti atpazinis eth1 (wan interfeisu)

pameegjini izmainiit connect method

hvz kas tur apaksjaa....

Link to comment
Share on other sites

(labots)

vot samainiju to ip no 192.168.72.142 uz 132.168.0.1 un vaire netieku ieksa SW interfeisa, baac

 

 

parstarteju ruuteri9 un nekaa, skiet, ka to laikam tomer nevajadzeja risket manit. vai tioesam akal jainstale bus no jauna SW :oops:

Labots - 7924
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

kaukaads vaaks....

nu ta sleedzies caur serial....

pateiksju godiigi - ar tavaam sjobriideejaam zinaasjanaam par tiikliem pareizaakais

- nopirkt leetu ruuteri no naglas pakaljaa (kkaadi 17 ls) un lietot standart konfaa

- biku pamaaciities par tiikliem, protokoliem un arhitektuuru

- peec tam meegjinaat veel

neviens tev remuuti, bez piekljuves no neta ruuteri nenokonfigurees....

Link to comment
Share on other sites

ok. meginasu velreiz visu no sakuma, visa nakts prieksaa, paldies par ieprieks snoegto informaciju, ta bija loti noderiga. Tagad man ieksa ir tads azarts, vai tiesam man neizdosies to visu salikt kopaa!!

 

ja tiesa, kakla sonakt nolauzishu, nopirksu to ruteri, bet man merkis bija un joprojam irkaut ko pasham no ta visa saprast.

 

paldies,

 

ja velak neko nerakstu, zinat, ka kaklu esmu nolauzis :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

blins juus beigsiet cilveekam jaat smadzenes , nu nav shamam talanta konfigureet nix balstiitus routerus ;-) vecais beidz pist feninus aizjoz riit uz bodi un pa 20-50ls nopeerc routeru un dzivo laimiigs

 

 

blins lai tik kaads man veel te pasaka ka nix uc shitie shiti ir domaati end userim

 

blins un ja uztaisa vesalu kantori ar kaadiem 100 nix useriem tad es varu iedomaaties kaads bezprigels saakas , domaaju normaalu sysadminu bez 10k meenesii nedabuut , bleg zb juus ar savaam alternatiivajaam OS , nu nav vinas end userim domaatas

Link to comment
Share on other sites

tatad esmu atpakal. inetu klientam izdevas dabut, bet.... pirmajai tiklenei nacas uzstadit statiskos nevis Dinamiskos uzstadijumus.

 

tatad, ja es ruteri neparstarteju un man elektriba neraustas, tas nozime, ka MSDL man nemainis ne IP, ne DNS, ne mask, ne GW

 

mosh Hubs japiekarina, jo parasti elektriba atsledzas labi ja uz paris sekundeem,

 

;)

 

NP, par tiem taviem 50 Ls es taa weekendaa uzdzivosu, ka maz neliekas, visu nakamo nedelu vajadzes lapities. Nav jau taa, ka naudas zeel, vienkarsi gribas un vajag saprast, kas laaciitim vederaa, lai kad notiek kaada shaize, nav jaameklee kaads it cilveeks, kurs nereti gadas nav gudraks par mani !

post-68352-1187925727_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

blin es tak teicu ka fenin piseejs ;-) un blins cik tavupraat maksaas tas tavs wifi routers ko taisies iegaadaaties? antin puut stabuliiti praatin naac maajaas! hmm ja dzer kandzu tad pa 50ls var ar normaali uzdziivot , a savaadaak vairaak pa 3 polshiem nesanaak ja negrib mociities ar galvas un paareejaam saapeem ...

Link to comment
Share on other sites

NP ko piesejies par tiem feninien. Man tepat blakus metajas jau iegadats ruters ar 4 caurumiem plus wireless, takst to nevaja un ja vajadzes, vel piepirks klat :)

 

to wireles ruuteri doma man tagad ir piekonekteet swicam, lai tie kas aiz sienas ritdien ari var stradat ar saviem laptotiem :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Nagla Pakalaaa

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa tas ir pizgets , iemaacies melot vai beidz teelot mulki

 

vai puika beidz te cilveekiem smadzenes cakareet

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...