Jump to content

OS attīstība


199cm
 Share

Recommended Posts

Ar pliku CS tāpat neviens nestrādā, neatkarīgi vai tas ir CS2 vai CS3, piepērc klāt 3rd party pluginus cik vajag un ko vajag, nekāda besīgā atšķirība jau tur nav.

 

CS arī tādā gadījumā ir 3rd party. Nekādās auzās iebraukt nevar, nav jau eksperimentāla failu sistēma.

 

Iespējams, ka Tev taisnība par šo softu. Ja saki, ka baigi pārbaudīts, nav iemesla neticēt.

 

-->Normaals Cilveeks

 

Es patiešām ieliku to tēmu, tapēc, ka man interesē tas, ko jautāju. Pēc tam arī taisos nopietni caurskatīt atbildes un ieteiktos variantus. Ja Tev gribās ņemties un plēsties par pilnīgi muļķīgu tematu - Mac vs Win, tici man, pasaulē ir n-tie forumi, kur par to bezjēdzīgi diskutē katru dienu.

 

Ceru uz sapratni! Paldies!

 

P.S. Ja vajag latviešu valodas atbalstu Tavam datoram, varu aizsūtīt.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vilx-

    10

  • mefisto

    9

  • 199cm

    17

  • tintix

    12

Top Posters In This Topic

3-rd party, tas, vienmēr ir saistīts ar risku. Ja tagad sāktu mēģināt izmēģināt visādus trešos softus, kas it kā nodrošina tādu vai šitādu fīču, riskētu iebraukt pamatīgās auzās. Piekrīti?

He, ko tad Tu teixi par Linux, kur pilnīgi viss ir 3rd party? :D
Link to comment
Share on other sites

He, ko tad Tu teixi par Linux, kur pilnīgi viss ir 3rd party? :D

 

 

Trāpīga piebilde! Lūk tas mani arī ļoti baida. Mājās man uz iMac stāv kādas 4 sistēmas, kuras visas arī tiek testētas. Taču diemžēl, lai kā arī mājas apstākļos necenstos, tas tomēr nav tas pats, kas iedarbināt kaut ko jaunu firmas iekšējā tīklā. Tur jebkura aizture uzreiz sit ar kapeiku (kāds jau šeit pareizi norādīja, ka es riskēju tikt pakārts vai pakārties pats).

 

Tā nu es te arī esmu iepostojies, lai pieredzējušāku cilvēku viedokļus uzzinātu.

Link to comment
Share on other sites

loshuliganos

Es vēl pielikšu klāt ka viss kas ir 3rd party ir taisīts priekš kaut kā, ņemiot vērā visus "kaut kā" standartus var būt slikts labs un ideāls 3rd party. Ja 3rd party ir nepamatoti ierobežotas iespējas dēļ "kaut kā" komerciāliem vai tehnoloģiskiem limitiem tad tas "kaut kas" nav līdz galam attīstījies. Linux ir milzīgas perspektīvas taču kaut kā tas linux cīnās ar tām vējdzirnavām, lēnām, lēnām. Ja nav pieprasījums nav arī piedāvājums, ja tu vari nopirkt Adobe, Macromedia, Corel softu utml. softu 100 lati par OS nav šķērslis, nafig viņiem čakarēties priekš visām operētājsistēmām ja jau ar divām ir tāds čakars.

 

Manuprāt problēma ir arī tur ka priekš linuksa taisa visādus sīkus sūdiņus, nevis nopietnus kardinālus, revolucionārus uzlabojumus, tomēr viss apstājās pie komercijas, patentiem, hardware atbalsta, linuksam ir vienkāši traģisks hardware draiveru trūkums, vai arī tie ir gļukaini vai sliktāki par citu os draiveriem, tāpēc arī viņu ikdienā nelietoju.

Link to comment
Share on other sites

Faktus un ciparus gan nepateikšu, bet vispārējais iespaids par Linux komerciālā vidē ir palicis tāds, ka viņš ne ar ko nav lētāks par Windows. Vienīgā atšķirība, ka Windows Tu samaksā daudz par softu sākumā, bet pēcāk to uzturēt ir viegli. Linux Tu sākumā nemaksā neko... bet pēc tam tikpat daudz vien samaksā adminam, lai tas to visu tur turētu pie dzīvības. *nix ir baisā ķēpa, salīdzinot ar Windows.

 

Par Mac nezinu - nekad neesmu lietojis.

Link to comment
Share on other sites

--> Vilx

Tas pats ir uz Maca. Kad esi nopircis, tad tālāk spēj tik lietot. Viss ir gatavs, gandrīz par visu ir padomāts. Tas pats, kas ar win.

 

 

--> loshuliganos

 

Skarbi izklausās Tevis teiktais! Bet laikam jau taisnība vien būs. Vienīgais, pa ausu galam ik pa brīdim dzirdu, ka lielās kompānijas sāk interesēties par Linux, sāk ņemt tos savā paspārnē un sistematizēt. Tā ir taisnība?

Mani jau nebaida izmaksas, esmu gatavs arī turpmāk maksāt gan par OS, gan par softu, tā kā nesaskatu tur neko sliktu, ja kāda bezmaksas distra tiek padarīta par maksas produktu, bet par to arī pienācīgi tiek sataisīta un uzturēta.

Link to comment
Share on other sites

Nu, tā jau domāju par Mac. :p

 

Ja Tevi izmaxas nebaida, tad iesaku apskatīties RedHat. Kā maxas produkts, tas nav tik populārs, tomēr reizēm šur un tur gadās dzirdēt, ka to izmanto uz kāda nopietnāka servera.

 

IMHO, labāku par Windows un MacOS tu neko *nix vidē nedabūsi, ja skatās tā uz kopbildi. Linux vairāk der, ja Tev ir kāda specifiskāka vajadzība... bet kā All-round OS tomēr Win un Mac paliek topā.

 

Nē, nu, paspēlējies jau, protams, bet neticu, ka atradīsi ko dižu.

 

Starp citu - vēl viens faktors. Cik saprotu, ja tagad pāriesi uz *nix, tad tas viss Tev būs jāuztur, tā? MacOS un Win, šķiet, Tu pārzini tīri OK, bet kā ir ar *nix? Jo uz *nix būs vairāk problēmu nekā uz Win/Mac, un ja Tu vēl lāga tur neorientēsies, tad tas patiesi varētu neatmaksāties... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nu, tā jau domāju par Mac. :p

 

Ja Tevi izmaxas nebaida, tad iesaku apskatīties RedHat. Kā maxas produkts, tas nav tik populārs, tomēr reizēm šur un tur gadās dzirdēt, ka to izmanto uz kāda nopietnāka servera.

 

IMHO, labāku par Windows un MacOS tu neko *nix vidē nedabūsi, ja skatās tā uz kopbildi. Linux vairāk der, ja Tev ir kāda specifiskāka vajadzība... bet kā All-round OS tomēr Win un Mac paliek topā.

 

Nē, nu, paspēlējies jau, protams, bet neticu, ka atradīsi ko dižu.

 

Starp citu - vēl viens faktors. Cik saprotu, ja tagad pāriesi uz *nix, tad tas viss Tev būs jāuztur, tā? MacOS un Win, šķiet, Tu pārzini tīri OK, bet kā ir ar *nix? Jo uz *nix būs vairāk problēmu nekā uz Win/Mac, un ja Tu vēl lāga tur neorientēsies, tad tas patiesi varētu neatmaksāties... :roll:

 

Jā, Tu pareizi saprati. Ja uzlikšu to *nix kaut kur, tad man arī pa galvu dos, ja kas nedarbosies. Uz doto brīdi gan man arī nav ilūziju, ka kāda no distrām varētu vilkt līdz win/mac, taču ir "aizdomas", ka nākotnē tas varētu notikt gan. Tapēc nāksies pievērsties kaut vai tam pašam Tevis ieteiktajam RedHat, lai nebūtu pēc kāda gada jālec iekšā vilcienā "no nulles". Termināļa līmenī gan es *nix pārzinu tīri labi, tā kā nevajadzētu būt pārāk traki.

Link to comment
Share on other sites

Bezjēdzīgs bazārs.

Klausi NC - praktiska pieeja - ja OS piepilda tavas velmes - lieto to un beidz sapņot par OS kas to nedara. Tā kā man parsības ir maz - prezentācijas, teksta dokumenti, internets, video/mūzika un Skype - lietoju Linux (PCLinux) un nekādi nevaru saprast kam jālieto Win vai MacOS - dārgi maksas produkti, un makam vēl viņu nolāpītais dzelziz jāpērk.

 

Un beidzat te pieminēt ka MacOS ir uz BSD bāzēts - tur pamata koda ir FreeBSD bet tik pat daudz un pat vairāk - Mach - kā reiz izteicās viens BSD forumists - FramkenšteinOS :]

Link to comment
Share on other sites

Jā, Tu pareizi saprati. Ja uzlikšu to *nix kaut kur, tad man arī pa galvu dos, ja kas nedarbosies. Uz doto brīdi gan man arī nav ilūziju, ka kāda no distrām varētu vilkt līdz win/mac, taču ir "aizdomas", ka nākotnē tas varētu notikt gan. Tapēc nāksies pievērsties kaut vai tam pašam Tevis ieteiktajam RedHat, lai nebūtu pēc kāda gada jālec iekšā vilcienā "no nulles". Termināļa līmenī gan es *nix pārzinu tīri labi, tā kā nevajadzētu būt pārāk traki.

Nu, tad jau Tu esi pats atbildējis uz savu jautājumu. :) Pagaidām paliek kā ir, bet paralēli apgūstam arī alternatīvās lietas, lai būtu lietas kursā, ja nākotnē izdevīgāk izrādīsies pāriet uz ko citu. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest TeIR

Nemaz lasīt šo murgu negribas,

 

Varu piebilst ka iekš Linux esmu atradis mazliet sagarīgu grafisko vidi, tā būtu SUse 10 protams maksā naudu bet tomēr ir vērts pamēģināt! ;)

Ja un to Normals cilveks - vajadzeetu atsleegt no šī topika lai gaisu nemaisa!

Link to comment
Share on other sites

Lietojat kautvai DOS, GoogleOS u.c. bet Eezelim vienalga buus garaaks..

Labots - Arcane
Link to comment
Share on other sites

ИМХО kāpec nevarētu paņēmt kadas 3 Linux popularakās distras (kaut vai Suse, Ubuntu un Mandriva) un paskatīties, patestēt, kura no tām labak atbilst tām augtajām prasībām? Protams, tas tērēs dārgo laiku, bet ir liela iespēja, ka rezultāti būs pozitīvi.

 

Šeit var apskatīties Windows/Linux programmu analogus: http://linuxrsp.ru/win-lin-soft/table-rus.html http://atveries.lv/linux-programmas/

Nu, un ja nekas nesanāk, tad vien atliek maxāt Bilam... :mrgreen:

 

 

P.S. Tās ir tikai manas domas, nepiespiežu - tātad, nefig kritizēt.

Labots - tintix
Link to comment
Share on other sites

Hmm, nupat atcerējos vēl par tādu brīnumu kā SunOS. Tas vispār tāds mazdzirdēts, nezinu pat, kādu HW šim vajag. Uz SUN darbstacijām/serveriem jau točna iet. :D Varbūt ir vērts arī to aplūkot?

Link to comment
Share on other sites

Avellano

Domājot par OS turpmāko attīstību, esmu nonācis pie šāda scenārija, kas man šķiet visiespējamākais -

- Mac OS turpinās attīstīties kā prestižā, vislabāk nostrādātā operētājsistēma. Krīze, ko radīja pāreja uz Intel, tiks veiksmīgi pārvarēta, ņemot vērā to, ka gan Win, gan Lin vēl ir priekšā veiksmīga pāreja uz 64-bit versijām.

- Linux sāks (bet palēnām) pārņemt Windows lietotājus, galvenokārt tos, kuriem Linux ir piemērotāks (visvienkāršākos un mazprasīgākos lietotājus, kā arī noturēs/dalīs ar BSD pretējo sugu - nedaudz ķertos datoriķus). Domāju, ka būtu pārspīlēti tuvākajos gados cerēt uz līdzīgu veiksmes ceļu kā šobrīd Firefox, tomēr līdz kādiem 10-15% no visiem datoriem ar GUI viņi varētu dabūt.

- Windows palēnām tuvināsies Mac, tomēr sāks ļoti lēni, bet neglābjami zaudēt savu dominējošo pozīciju. Mana prognoze 2010./2012. gadam - apmēram 60% visu GUI datoru būs MS/Win operētājsistēma.

 

Visas trīs augstāk minētās OS pašlaik sacenšas izklaides OS virzienā. Grūti teikt, kurai no tām veiksies labāk. Pieļauju, ka Mac šobrīd ir nopietnas pretenzijas iekarot šo segmentu, ko apliecina arī viņu rezervētā un tālredzīgā attieksme pret Digital Rights Management. Win varētu saglabāt savu pozīciju spēļu pasaulē. Bet vispār - daudz kas būs atkarīgs no paša Win un no tā, cik ātri MS vadība apķersies, ka pašlaik izmantotās metodes cīņai pret pirātismu ved strupceļā.

 

Vispār prātīgi būtu, ja kāda OS apķertos sākt būtiski attīstīt atzaru tieši production jeb ražošanas videi. Tajā nebūtu vajadzīgas tās 3D fīčas un tamlīdzīgi uzlabojumi. Ņemot vērā a) Linux daudzgalvaino un nesistemātisko attīstību un b) Windows iesīkstējušo dominanci un sekojošas bailes pieņemt radikālus lēmumus, visreālāk šādu pavērsienu var gaidīt tieši no Mac.

 

Ņemot vērā visu iepriekšminēto, prognozēju, ka 199cm veiksmīgākā izvēle nākotnei ir palikt pie Mac.

Labots - Avellano
Link to comment
Share on other sites

IMHO OS tirgus šobrīd atrodas diezgan stabilā situācijā, kurā jebkuras izmaiņas notiks ļoti lēni. Katra OS saime atrodas savā nišā, un izspiest citas būs diezgan grūti. Ja nu vienīgi Apple izdomā izlaist MacOS priekš PC - kas diezi vai notiks.

 

Windows savā segmentā noturēsies ar savu stabilitāti, un daudzajām programmām, kas priekš tā ir radītas. It sevišķi spēles, kuras taisa praktiski tikai priekš Windows (ir izņēmumi, bet tie ir reti).

 

*nix tā arī paliks lielākoties entuziastu un serveru lietošanai, ja vien viņa softi beidzot nepaliks stabili un ērti instalējami/konfigurējami. Par skādi nenāktu arī standarti distibutīvu vidū. Citādi šobrīd uzturēt linux ir galvassāpes.

 

MacOS savukārt der tikai Mac kompjiem... ar to arī stāsts beigts. Šo datoru cena vien atbaida lielāko daļu lietotāju. Plus arī tas, ka tur nav pārāk daudz programmu vai spēļu. Saviem grafikas darbiem viņš pārspēj visus citus ražotājus, bet tā tomēr ir tikai viena šaura niša... Un par to lielo multimēdijismu, IMHO, tas arī ir bullšits. Jo mūsdienās datora spēja atskaņot mūziku un video jau ir pašsaprotama, tai vienkārši ir jābūt. Tur vairs nav ar ko izcelties.

 

Nu, tās ir manas necilās neprofesionāļa domas... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Admins ar stāzu....

Vilx- ko nu mūld ... Kapēc Linux admini ir dārgāki par Win adminiem ?! Tapēc, ka tev kaimiņsētas Vovačka var atnākt saspiest next, next, reboot un paņēmt par to piecus latus. Tas nekas, ka Vovačka vairāk neko nemāk.... Linux admins biežāk būs ar lielāku zināšanu bagāžu un ļoti iespējams pārzinās netikai Linux, be arī to pašu Windows, un pārzinās labāk kā Vovačka.... Maksā nejau par OS ko tu zini, bet tas ko tu tur dari. Kuru krata vai tu uzkonfigurē IPSEC tuneli uz Windows, Linux, BSD, vai Cisco iekārtas ?! Jāmaksā tak vienādi.... Vovačka to nemācēs nokonfigurēt...

 

Tēmas autoram - OS ir tikai instruments, un nav ideālas OS.

Windows - Liels softu atbalsts, liels draiveru atbalsts, itkā lietotājam draudzīga(tā nav!), nav normāla multi-user sistēma! Ļoti nedroša, relatīvi nestabila(mans viedoklis....), maksas.Ir profesionālo softu atbalsts.

Sistēma ir ļoti ierobežota, un tu maz ko vari pārveidot pēc sava prāta.

 

MAC OS XStilīgs, līdz riebumam lietotājam draudzīgs - daudzko nevar izdarīt(vai viņam pie open/save dialoga aizvien nevar dzēst, pārsaukt, pārvietot folderus/failus?!). Ir profesionālo softu atbalsts. Maksas+dārgi dzelži. Sistēma ir ļoti ierobežota, un tu maz ko vari pārveidot pēc sava prāta.

 

Linux Distrubutīvi un *BSD Mazāks dzelžu atbalsts, lielākoties netiek atbalstīti zemas kvalitātes dzelži(softraidi, software kontrolieri utt). Ļoti maz maksas/profesionālo softu, taču tiem var piemeklēt alternatīvas(viss atkarīgs no specifiskām prasībām un citiem apstākļiem). Bezmaksas, taču vari iegādāties arī maksas versijas ar supportu un citām muļķībām.

Ļoti liels bezmaksas softu daudzums. VISU ir iespējams pārveidot pēc sava prāta! Vissdrošākā sistēma OpenBSD.

 

OpenBSD ir administratoram draudzīga sistēma - un par to es viņu arī mīlu. Teiksim Es nevēlos LIETOTĀJAM DRAUDZĪGU sistēmu.

 

Linux ir LIELS pašdarbnieku pulks, simtiem distrubutīvi, kur reāli ir uz rokas pirkstiem saskaitāmi pamatdistrubutīvi. Viens nomaina 3 softus un 4 wallpaperus un paziņo par jaunu distrubutīvu. BSD gadijumā ir mazāks bardaks ir tikai daži distrubutīvi.

 

PC-BSD ir lielisks instalators - gluži, kā uz Windows. Starpcitu uz PC-BSD piedāvā instalēt arī Photoshop - man sāka prasīt seriāli, bija slinkums meklēt....

 

 

Linux, un varbūt PC_BSD kļūst populārāks masās, taču M$ ir ļoti dominējoš, taču Vistā patreiz šis tas trūkst, kas vajadzīgs tipiskajam Win lietotājam - Softu un draiveru atbalsts..... Zato vīrusveidīgie gan nav aizmirsti :D...

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

Piekristu ka vajag palikt uz OS X. Mana izveele ir kritusi prieksh maajas lietoshanas uz Suse Linux. Uz serveriem buutu labaak Slackware vai Gentoo peec manaam domaam, kaut gan slinkuma deelj esmu uzlicis Susi un pat tur vieniigais, kas jaadara - jaaistiira putklji kastei. Diemzheel naacaas samaksaat vienreiz par Windows licenci peerkot laptopu, tachu lietot taa arii iisti nav sanaacis. Pietiek jau ka darbaa jaamokaas ar to viirusu, zilo Bila reklaamas logu u.t.t. deelj. Viirusi protams ir zem windows pamaataa deelj vinja popularitaates, bet win2000 ir vieniigais, kuru var lietot.

Ubuntu - uzstarteeju septiito versiju, peec piecaam minuuteem izmetu disku miskastee, veel arvien nav root lietotaajs ( viens Windows umnjiks izdomaaja ka varot taadu uztaisiit), jo ja kaads gribees vinju uzlauzt, tad arii uzlauziis.

Link to comment
Share on other sites

Ar to Linux/Win administrēšanas izmaxu es domāju to, ka uz Windows ir klik-klik-klik, un pusstundas laikā problēma atrisināta. Iekš Linux atkal jāpavada pusdiena, līdz atklāj, kur suns aprakts... Jā, ja ir liela zināšanu bagāža, tad tas ir vieglāk. Bet ar vienādu zināšanu bagāžas apjomu uz Windows var izdarīt daudz vairāk & ātrāk, nekā uz Linux. Linux ir lielāks čakars. Un maksā jau par patērēto laiku...

 

Un, vispār - ja tā padomā - man patīk Tavs piemērs par kaimiņsētas Vovačku. Tas ir tieši tas, ko es gribēju teikt! :D Uz Windows pietiek arī ar kaimiņsētas Vovačku, lai viss strādātu. Uz Linux vajadzēs Feģu, kas dzīvo alā un raksta dziņus mašīnkodā. Un Feģa vairs neprasīs tikai 5Ls...

Link to comment
Share on other sites

Muļķības, izsaucot adminu no kāda kantora, ceno par labiem adminiem neatšķiras.

 

A vienkārši Vovačkas vēl maz lieto Linux, kad sāks, tad aizies arī Linux uzstādīšana pa 5Ls.

 

Es, kā admins, liekot roku uz sirds varu teikt, nu i nafig to Microsoftu !

Es protams lieku Windows serverus un gānos, ka ir reizes, kad to uz citām platformām nevar izdarīt. Piemēram, ja tu zini kā strādā VPN tuneļi, tad tu to viegli uztaisīsi uz dajebkuras sistēmas, bet ja tu nekuja nerubī, tad tev ir iespēja Click->Click->cLick paprovēt, varbūt nahaļavu kautko izdosies nokonfigurēt.

 

Protams, ka Linuxam, BSD un MAC ir problēmas. Stūlbi, bet tu nevari paņemt jebkuru dzelzi, piespraust un zināt, ka tas ies. Tev jāpērk "īpašajā vietā(piemēram MAC veikals)", vai jāmeklē netā, atbalsta vai neatbalsta tavu OS, atvērtie draiveri vai clozet source utt..

Taisam driaverus tikai Windows, un bils laipni iekļaus tos Windows sistēma by default....

 

Programmu izstrādātāju viedokli ar var nedaudz saprast - lietotāju skaits relatīvi maziņš, visi pieraduši visu dabūt par brīvu, standartizācijas nav. The Pizdets....

 

Domāju, ka lūzuma punkts uz lielāku Linux un BSD popularitāti varētu būt brīdī, kad(ja) llielie softui ražotāji noportēs savus softus. Piemēram Adobe, Autocad utt.

 

Starpcitu, MAC saskaras ar tādām pašam problēmām kā Linux/BSD: Softi(ja kāds teiks, ka uz MAC ir daudz softi - tad var iet d***t, trūkst daudzi Windows softi, da kaut pašmāju ragi&nagi kantora grāmatvedības softi...)., savietojamība, dzelžu atbalsts)! Tas pats PC-BSD ir ĻOTI draudzīgs lietotājam - ņitošto XP...

Principā neredzu nieviena cita iemeslā lietot MAC nevis Linux/BSD, kā Adobe utt softu esamība.

 

Cik esmu lietojis MAC, man viņš tracina ar savu idiotu orientēto vidi. ... pele ar vienu pogu, labai, ka nav klaviere ar trīs pogām....

 

Nez ko OpenSource pasaulē varētu iegūt par 6 miljardiem, ko iztērēja par Vistu....

Link to comment
Share on other sites

Nez ko OpenSource pasaulē varētu iegūt par 6 miljardiem, ko iztērēja par Vistu....

Uuuuu - šitais ir ļoti retorisks jautājums...

Link to comment
Share on other sites

mefisto

Nemaz tik retorisks nav.

Linux krenelis nesen tika novērtēts par 1'000'000'000 $.

Un tas ir tikai OS kodols.

Link to comment
Share on other sites

Kā arī google nevāju naudiņu iegulda opensourcē, konkrētāk Google Summer of Code

Our stipends budget has increased $1M each year; in 2005, we awarded $2M and in 2006 we awarded $3M. This year, our funding will increase to $4M. Our overall program costs behind the scenes will increase somewhat year by year, but not notably so.

Link to comment
Share on other sites

NormaalsCilveeks . tev ljoi paiik rakstiit...

Mac ir grafiskaam lietaam

Linux ir serverim

Windows - lietotaajiem

Es tikai buutu prieciigs, ka taa arii paliktu, jo Piem. Linux lieotaaju pieagums tikai rosinaas viirusu radiishanu.

P.S. NormaalsCilveeks > skjiet ka esi saskaaries tikai ar Debian gjimenes cilveekiem, ka turies pie windows... (jaa, ar to var naudu pelniit vieglaak nekaa ar Linux vai Mac, jo sekojoshie tik aatri nemirst nost (atkariibaa no roku taisnuma)).

Link to comment
Share on other sites

mefisto

NormaalsCilveeks . tev ljoi paiik rakstiit...

Mac ir grafiskaam lietaam

Linux ir serverim

Windows - lietotaajiem

Es tikai buutu prieciigs, ka taa arii paliktu, jo Piem. Linux lieotaaju pieagums tikai rosinaas viirusu radiishanu.

P.S. NormaalsCilveeks > skjiet ka esi saskaaries tikai ar Debian gjimenes cilveekiem, ka turies pie windows... (jaa, ar to var naudu pelniit vieglaak nekaa ar Linux vai Mac, jo sekojoshie tik aatri nemirst nost (atkariibaa no roku taisnuma)).

 

Liekas tev nav ne mazākās nojēgas, kāda ir NIX arhitektūra un kāpēc vīrusu izplatīšanās tajos ir praktiski neiespējama.

Bez tam .. liekas ka tu neesi dzirdējis ne par BSD , ne arī par Solaris ... tas rada vēlēšanos tavu viedkli uzskatīt par .. emm .. ļoti nekompitentu.

Link to comment
Share on other sites

Piekritīšu, ka vēl tāls ceļš ejams. Un vienkāršajam lietotājam ir daudz sāpes, ja jālieto kautkas cits, kā Win !

Piemēram kautvai tāds pats smukās prezentācijas gadijums. Jā nav forši izmantot nestandartus - bet ej un iestāsti to vienkāršam lietotājam. Bet no tā viegāk nepaliek.

Vine ar šāds ne tāds....

Problēmas ir ar savietojamību un dzelžu atbalstu....

Normāls admins izstudē, ko pērk, kapēc pērk, ko atbalsta utt.

Normāls lietotājs ieiet veikalā un nopērk....

Link to comment
Share on other sites

Tas pats PC-BSD ir ĻOTI draudzīgs lietotājam - ņitošto XP...

 

MIG, PC-BSD ir kaka. Var būt tas no BSD saimes ir lietotājiem draudzīgākais, bet Ubuntu un Mandrivu tam nepārspēt. Tas ir mans tīri kā lietotāja viedoklis (administrēšanu lixim pie malas). Ar kursabiedriem izmēģinājām to PCBSD - dual boot instalešana ir sarežģītāka, nekā ar Linux, mol BSD nepatīk, kā sadalītas partīcijas, brīvo extended tas vispār neredzēja. (a linuxam bija pofig, viss gāja...). Kursabiedriem (kuri pārsvā lieto Bila elles OS jeb windu) un kuri par citām OS maz sajēdz, Ubuntu bija vienkāršāk instalēt un lietot. Un tagad laimīgi sēž un spiada to āfrikāņu pingvīnu. :mrgreen: (pamanīju, ka pat windu aizvien retāk lieto)

 

P.S. Experimenta pec uzliku to BSD uz vmware's (host mašīna ir Linux :mrgreen: ) - pēc instalešanas un 2 restartiem PCBSD vairs negribēja startēties. :D

 

UBUNTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Labots - tintix
Link to comment
Share on other sites

mefisto

MIG, PC-BSD ir kaka. Var būt tas no BSD saimes ir lietotājiem draudzīgākais, bet Ubuntu un Mandrivu tam nepārspēt. Tas ir mans tīri kā lietotāja viedoklis (administrēšanu lixim pie malas). Ar kursabiedriem izmēģinājām to PCBSD - dual boot instalešana ir sarežģītāka, nekā ar Linux, mol BSD nepatīk, kā sadalītas partīcijas, brīvo extended tas vispār neredzēja. (a linuxam bija pofig, viss gāja...). Kursabiedriem (kuri pārsvā lieto Bila elles OS jeb windu) un kuri par citām OS maz sajēdz, Ubuntu bija vienkāršāk instalēt un lietot. Un tagad laimīgi sēž un spiada to āfrikāņu pingvīnu. :mrgreen: (pamanīju, ka pat windu aizvien retāk lieto)

 

P.S. Experimenta pec uzliku to BSD uz vmware's (host mašīna ir Linux :mrgreen: ) - pēc instalešanas un 2 restartiem PCBSD vairs negribēja startēties. :D

 

 

Atvaino, bet tev starp ausīm ir kakas.

Ja tu nesaproti par ko runā tad pieturi klabekli.

 

 

.. kāds varētu šo stulbo topiku slēgt.

Link to comment
Share on other sites

Tāāā... paldies jaukajiem troļļiem par fleimu, bet, pirms šo topiku slēdz, es gribētu uzdot vēl vienu īsu jautājumiņu. :D

 

Tātad - ko es iegūtu tādu, kas nav Windows, lietojot Linux kā desktop OS?

 

Man nav problēmu izvēlēties distro, ieinstalēt, utml. Taču pagaidām es neesmu saņēmies to izmēģināt, jo bija slinkums un laika trūkums. Taču neliela interese par to, protams, ir, tāpēc gribētos uzzināt, vai ir maz vērts laiku tērēt; vai to visu neizmetīšu miskastē 3h pēc piedarbināšanas.

 

Tātad - *nix ikdienas lietotāji - ar ko, jūsuprāt, Linux ir labāks par Windows desktopam? Ja neskaita to, ka nav jāzog, protams. :p

Link to comment
Share on other sites

Atvaino, bet tev starp ausīm ir kakas.

Ja tu nesaproti par ko runā tad pieturi klabekli.

Pamato savus vārdus, lūdzu - argumentē PC-BSD priekšrocības, salīdzinot ar Ubuntu, Mandriva vai Suse. Tikai tad es likšos pie miera.

 

Tātad - *nix ikdienas lietotāji - ar ko, jūsuprāt, Linux ir labāks par Windows desktopam? Ja neskaita to, ka nav jāzog, protams. :p

 

Linux priekšrocības, salīdzinot ar windu

 

1) Drošība internetā - nekādu kaitīgu progu;

2) Pieejamas >20000 bezmaxas pakotņu ar programmām, bibliotēkām un draiveriem, turklāt ja pievieno repozitorus, tad, ja parādas jaunākas uzinstalētu progu versijas, tad tas tiek uzreiz piedāvātas lejuplādei kā atjauninājums - pašam nevajag neko meklēt.

3) Brīvība izvelēties starp grafiskajiem interfeisiem - KDE, Gnome u.c.

4) Ļoti plašas iespējas modificēt un pielagot sistemu savām vajadzībām.

5) Uzinstalējot attiecīgas kodeku pakas, ticamība, ka trāpīsies neatskaņojams audio/video fails ir kkur 0,01% (spelē gandrīz visu)

6) VoIP - var lietot to pašu skaipu

7) Sistemas stabilitāte.

8 ) Jaunakie ielapi un jauninājumi ir pieejami ļoti ātri (gandrīz uzreiz, salīdzinot ar stulbo M$ politiku);

9) User-friendly;

10) Var darbināt paralēli citām OS

11) Kopienas atbalsts forumos.

12) Mierīga sirdsapziņa, ka neesi pārmaxājis (ja lieto bezmaxas distru);

13) Eye Candy - Beryl, Compiz u.c.

14) Vairākas darbavisrsmas - var vieglāk organizēt darbu uz desktopa, to nepiegrūzojot ar daudziem vienlaicīgi atvērtiem logiem

 

Pag, tulīt vēl atcerēšos.

Labots - tintix
Link to comment
Share on other sites

mefisto

Pamato savus vārdus, lūdzu - argumentē PC-BSD priekšrocības, salīdzinot ar Ubuntu, Mandriva vai Suse. Tikai tad es likšos pie miera.

Tā kā tu neesi pats sniedzis neko citu kā vien FUD par ne-ubuntu-tipa-linux-pārākumu, tad neiedziļināšos sīkumos.

  • Ātrums
  • Stabilitāte
  • Komūna
  • 3 (saistītas as kopēju db) + 1 programmu instalēšanas formas
  • Neatkarība
  • Development modelis
  • Personalizēšanas/optimizācijas iespējas un vienkāršība (sākot no kodola, līdz pat beryl)
  • Handbook
  • Licences brīvība

Labots - mefisto
Link to comment
Share on other sites

Tā kā tu neesi pats sniedzis neko citu kā vien FUD par ne-ubuntu-tipa-linux-pārākumu, tad neiedziļināšos sīkumos.

  • Ātrums
    .,,...................................
  • Licences brīvība

Un tagad iestāsti to patastam lietotājam, kurš grib vienkārši ieintalēt šo brīnumu (var būt pat paralēli ciatai OS uz tā paša HDD) un uzreiz lietot. ;-)

 

P.S. Biju aizmirsis pabeigt sava iepr. posta. virsraxtu, t.i. Linux priekšrocības, salīdzinot ar win - jo atbildēju vilkam

Labots - tintix
Link to comment
Share on other sites

mefisto

Kopš kura laika open source galvenais mērķis ir bijusi iestāstīšana ?

Man līdz šim likā FOSS bija par 'izvēles brīvību' un 'informācijas neatkarību' ...

Link to comment
Share on other sites

Es noteikti par šo dabūšu pa pakaļu, bet nūū salīdzinājumā ar MS, jebkurš cits OS izstrādātājs ir stūra kantoris... Tāpēc arī nekad neticēšu, ka kaut kāds linux (ok, kaut kādi Red Hati utt., ir biki cita lieta.), Mac's vai vēl sazin kas, būs kopumā labāks par Logiem...

Link to comment
Share on other sites

mefisto
Es noteikti par šo dabūšu pa pakaļu, bet nūū salīdzinājumā ar MS, jebkurš cits OS izstrādātājs ir stūra kantoris... Tāpēc arī nekad neticēšu, ka kaut kāds linux (ok, kaut kādi Red Hati utt., ir biki cita lieta.), Mac's vai vēl sazin kas, būs kopumā labāks par Logiem...
Nuuu ... tas man nedaudz atgādina šī subjekta uzskatus.

http://www.google.com/search?q=jerryleecoo...kback.zdnet.com

 

Bet ja godīgi, tad es tiešām nespēju nosaukt multi milionu kompānijas, kā Sun, RedHat, Novell, IBM, Oracle un Google (kuras visas nodarbojas ar OOS izstrādi) , par stūra kantoriem.

Link to comment
Share on other sites

Kopš kura laika open source galvenais mērķis ir bijusi iestāstīšana ?

Man līdz šim likā FOSS bija par 'izvēles brīvību' un 'informācijas neatkarību' ...

Nu tā ir ta lieta, ka pirms pusgada ar kursabiedriem (apm 10 cilv) mēģinājām gan PCBSD, gan Linux. Un pēdējais viņiem patika vairāk, jo bija ērtāx. Un lielakā daļa joprojām lieto Ubuntu/Kubuntu. PCBSD mani nepārliecināja. Agrāk biju windas fans, velak informātikas skolotājs iepazīstināja ar Mandrake - ļoti iepatikās (un XP tika gandrīz aizmirsts), nu bet Ubuntu mainīja manu pasaules uztveri. :D

Labi, es te nevienam nepiespiežu lietot to un to, vienkārši aizstāvu savu viedokli. Ja PCBSD spētu pārsniegt visas labās Kubuntu īpašibas, tad es lietotu to UNIX'u.

 

Nu, bet kā ir, ta ir. :mrgreen:

Ладно, хватит. Харашо засрали топик!

 

Please, CLOSE it!

Labots - tintix
Link to comment
Share on other sites

Labi, tas bija drausmiigs muuuuurgs. (labi, ka ieprieksheejaas 2 dienas biju pilniigaa paalii un neredzeejus shito.) 199, domaaju ir ticis skaidriibaa. He ibitiit, labi, izmetiishu savu variantu. Jaaseezh uz OS X. Kameer Adobe veel shamo suportees, hehe. uz bsdinuxiem nav jeega skatiities. Nenoemuleesi viso to kas tev vajadziigs tuvaakaa laikaa veel. NC peedeejaas 20 minuutees vispaar man lika sasist divas pudeles un galdu bezmaz vai lupataas. Veel bija tur dazhi iipashi , special in special way. No savas puses, seezhu uz Slakas by default, kura vairaak gan nes peec LFS. Man viss straadaa, arii piraatiska winda uz nepiraatiksa virtuaala kompja. Citas piraatiskas progas straadaa, ieskaitot Adobes staffu. Arii wow un cs iet. Shamos nespeeleeju, bet speeleeju entropia universe, kursh pieklaajiigi kustaas zem virtuaalaas mashiinas, wine un cedega suuta rataa. Njaa, un veeleejos veel pateikt, to njigermmmljinaaru ar Ubuntu iespraustu pakaljaa, varat pakarinaat sev pie ziemassveetku egliites.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...