Jump to content

Linux uzstadisana.


YouMan
 Share

Recommended Posts

mefisto man jautaajums tev par PCBSD kaa ir ar pakotneem prieksh shii OS?

Sameeraa daudz vai shvaki pagaidaam.Vismaz prieksh FreeBSD ir ok..Ko vajag tas ir uz servera...

Link to comment
Share on other sites

Uz PCBSD tu vari darīt visu to pašu ko uz FreeBSD (arī paku un portu sistēma ir tur pat), jo nekas nav ņemts nos. PCBSD nav jauns distro. Tas drīzāk ir FreeBSD pasniegšanas veids.

 

Papildus jau esošajam FreeBSD pamatam , nāk klāt :

  • KDE (darbojas ļooti ātri .. pārsteidzoši),
  • PBI sistēma (push button installer - uzvedas līdzīgi kā windows instalācijas)
  • pcbsd un desktopbsd tooļi ( piem perfekts tīklu menedzēris .. nezinu ko es darītu bez tā, jo tas ļauj izveidot un saglabāt pieslēgumu profilus .. man nav katru reizi jāpār raksta IP .. vazājos pa 2 statiskajiem + 1 dhcp tīklu)

... a problēmas .. tās pašas kas FreeBSD: ja nav dzelžu atbalsta uz freebsd, tad tas maģiski neuzradīsies arī uz pcbsd.

 

edit : http://pbidir.com/ << te par PBI

Labots - mefisto
Link to comment
Share on other sites

PC-BSD tiešam labs. No portiem var salikt visu ko vēlies un dabūjams portos - un tur ir ļoooti daudz.

Forums arī draudzīgs.

Labots - ru
Link to comment
Share on other sites

Lūdzu, nelamājieties cilvēki, bet nu man nedalec vienalga - vārdusakot, sitācija šāda:

4 partīcijas uz HDD --> C:\ - winda, D:\- visi krāmi, E:\ -> paredzēts priekš root, F:\ - swap.

Izvēlos manuālo partīciju dalīšanu iekš Ubuntu, lielāko norādu kā root, mazāko kā swap, izvēlos abas pārformatēt un spiežu next, un tad arī viņš man met to erroru. - kā tiek formatēts uz EXT3 - taču ne jau windows vidē.. ?

Link to comment
Share on other sites

Izvēlos manuālo partīciju dalīšanu iekš Ubuntu, lielāko norādu kā root, mazāko kā swap, izvēlos abas pārformatēt un spiežu next, un tad arī viņš man met to erroru. - kā tiek formatēts uz EXT3 - taču ne jau windows vidē.. ?

Kāda kļūda? Cerams tu swap partīciju neformatē ext3 :D .
Link to comment
Share on other sites

ee tajaa pbidir kas tur ir arii dreamweaver utt pbi special for bsd?

Nu lai dies ir zheeliigs...Es tad buushu kaifaa par PCBSD ja taa tieshaam ir...

Tad buus veerts novilkt...

Link to comment
Share on other sites

Kāda kļūda? Cerams tu swap partīciju neformatē ext3 :D .

 

da nē, - es taču pat nezinu, kur notiek tā formatēšana, tur jau tas joks!

errors apmēram šāds: Nav saknes failu sistēmas

jau rakstīju, kā un ko daru, neko citu izņemot aprakstīto neesmu veicis.

Link to comment
Share on other sites

errors apmēram šāds: Nav saknes failu sistēmas

jau rakstīju, kā un ko daru, neko citu izņemot aprakstīto neesmu veicis.

Sāksim no sākuma. Iebūtojamies ar LiveCD. Uz desktopa ir smuka ikoniņa ar nosaukumu "install". To nospiežam. Tālak daudz visādu next, utt. Kurā vietā tev ir kļūda?

Vari apskatīties šo. Tur ir pietiekami vienkārši apskaidrots.

Link to comment
Share on other sites

Sāksim no sākuma. Iebūtojamies ar LiveCD. Uz desktopa ir smuka ikoniņa ar nosaukumu "install". To nospiežam. Tālak daudz visādu next, utt. Kurā vietā tev ir kļūda?

Vari apskatīties šo. Tur ir pietiekami vienkārši apskaidrots.

 

Ta moš man tā kļūda, ka partīcijas izveidoju jau XP vidē?, jo iekš Ubuntu norādot kura būs swap un kura / failu sistēmas struktūru norādīt nevar. Aiziešu mājās, sataisīšu ekrānšāviņus, savādāk pašam jau besī te uz riņķi laipot un citus mocīt... :D

Link to comment
Share on other sites

RedDragon - tu esi retardēts vai tikai izliecies?

 

Tak po kur taisītas patīcijas.

Uzliekam Win, tad restartējam to un iebūtojamies no Live CD iekš Ubuntu

Uz desktopa ir ikona Install - spiežam to - redzam windows patīcija - NTFS vai Fat32, tālāk izvēlamies free space vai kādu no patīcijām kas iepriekš iedomāta kā Linux patīcija - editējam to - izvēlamies failu sistēmu Ext2 vai labāk EXT3/Resner FS/utt - to atzīmējam kā /

- ķipa root, un viss -parējo Ubuntu sameklēs pats.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tā lab, ir Ubuntu veiksmīgi sainstalēts, bet rodas problēma ar permisijām: Piemontētas 2 diska daļas hda1 un hda5, no montētajām uz linux var kopet failus, bet no linux uz montētajām neļauj - you have no permission to write in this... bla bla bla. hda1 un 5 administrē root, pie kā arī it kā skaitās mans akkounts, jo esmu ar admina tiesībām. - vai nav kāds sakars ar Xp permisijām?

Link to comment
Share on other sites

Papapa? Tu gribi rakstīt uz NTFS partīcijas es saprotu? Defaultā nevar rakstīt uz NTFS diska no Ubuntu, tikai lasīt.

Link to comment
Share on other sites

Papapa? Tu gribi rakstīt uz NTFS partīcijas es saprotu? Defaultā nevar rakstīt uz NTFS diska no Ubuntu, tikai lasīt.

 

Ah zo... :D Nu jā tās abas man ir uz NTFS... Žēl gan ka tā.. Izeja jau tomēr ir, lai gan neparocīga: ir viena partīcija iekš Ubuntu Fat32, uz tās saliekam info ko vajag dabuut uz NTFS un ar ielogotu XP pārkopējam.. :D

Vēl jautājums par CD/DVD - parastā veidā ejot iekš Ubuntu caur ikonu uz CD šis parāda, ka nevar piemontēt, jo jau kaut kas ir uzmontēts, aber iekš foldera Media atrodot CD/DVD pieeja bez problēmām... + dīvainība ka pie mapē Mnt ir tukšums, lai gan tā, cik ir stāstīts, nevajadzētu būt...- kāpēc tā? - saīsne no Media mapes moš jātaisa?

Labots - RedDragon
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Te vari palasīt kā rakstīt NTFS partīcijās iekš Ubuntu .
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...