Jump to content

Linux uzstadisana.


YouMan
 Share

Recommended Posts

Gribu uzlikt windows XP un linux Ubuntu uz viena HDD. No windowa so to saprotu, bet linux esmu redzejis dzivee tikai vienu reizi. Tatad ja saprotu pareizi tad pie hdd formatesanas man vajadzees sadaliit to divas particijaas - viena prieks windows otra prieks linux. Palabojiet ja es kludos.

Un veel vai linuxam ir nepieciesamas kadas drosibas programmas - antivirusi u.c.? Ja jaa, tad kadas juus iesakaat.(veelams bezmaksas)

Link to comment
Share on other sites

1. jā vajag divas partīcijas. Ja nav uzreiz, ar GNUparted var samazināt windows partīciju, un brīvajā vietā instalēt linux. Protams rezervers kopija visam svarīgajam jāuztaisa.

 

2. Linuxam vajag drošibas programmas

FW iptables

Pieejas kontrole aplikaaciju liimenii - tcp_wrappers

Antiviiruss ClamAV (patiesībā nav vīrusu uz linux, bet nu )

Kontrole AIDE vai SAMMHAIN

rootkita chekeris kaads nenaak par ljaunu

 

bet vispār man bez visām šitām drošibas progām arī viss strādā labi.

Labots - zeds
Link to comment
Share on other sites

Tev vajag HDD sadalīt 3 partīcijās.

1 priekš XP un 2 priekš Linux (swap un /).

Sākumā liec XP un tad stutē virsu linuxu (tas tev visu atradīs un sakonfigos grubu priekš 2-ām OS).

Linuxam nav vajadzīgi antivīrusi un nekādi anti-spyware.

Vajag tikai firewall (pats vieglākais ir uzrakstīt skriptu priekš IP tables).

 

Es iesaku Ubuntu (Debian).

Link to comment
Share on other sites

Lai gan es ļoti ieteiktu izvairīties no Ubuntu un ņemt kādu bišk stabilāku linux, par pārējo liekas +/- varu piekrist UnderV.

 

Vispirms instalē Windows. Ja tev nav nekā svarīga uz HDD, tad nodzēs visas parīcijas un izveido vienu, kas ir tieši tik liela cik tu windai gribi dot. Pārējo neaiztiec.

Pec tam instlē linux. Ja liksi tomēr Ubuntu, tad tur pie instalācijas varēsi izvēlēties 'use all free space' , kas automātiski izveidod abas partīcijas un tev nebūs jāiedziļinās.

 

Kas attiecas uz drošību. Tad pilnīgi pietiks ar integrēto firewall.

Link to comment
Share on other sites

Lai gan es ļoti ieteiktu izvairīties no Ubuntu un ņemt kādu bišk stabilāku linux, par pārējo liekas +/- varu piekrist UnderV.

Sorry mefisto, bet par stabilitāti es ar tevi ilgi un dikti strīdēšos 8) .

Nav ne labu, ne sliktu distro ir tikai tie distro, kurus lietojam un nelietojam :-D .

Link to comment
Share on other sites

Tiešām gribi strīdēties ? :-?

Brīdinu : būs grūti, jo es jau ar neesmu pirmo dienu ar pīpi uz jumta :twisted:

No sākuma atbildi pats uz jautājumu - ar ko atšķiras tavs mīļākais distro no mana? Visi taču lietojam vienus un tos pašus softus. Visi distro ir vienlīdz stabili.

Lūdzu nevajag mani ārstēt - esmu vesels :-D

Link to comment
Share on other sites

Kas 6.04 un 6.10 Ubuntu versijās nav stabils? Lēns jā, bet ar stabilitāti man nebija nekādu problēmu (Kubuntu versijās).

Link to comment
Share on other sites

SPUHPointer

Nu protams ja grib dikti lielu stabilitaati tad var kaut ko uz debian pusi... Kur stable pakas ir dikti vecas.

Vēl jau jāskatās vai distro izšķir upgrade no update, ja pie updeita tiek mestas versuu programmas peedeejaas versijas, tad gribot negribot rodas proleemas ar configiem, kur vareetu arii shii nestabilitaate paraadiities, ja atkonfigurētiem softiem upgreidojoties tiek lietoti vecie configi.

Man liekas ubuntu shajaa zinjaa bija ok, savukaart gentoo ar konfiguraaciju jaabuut uzmaniigam, baigi biezhi tie "mainaas" peec updeita un tad jaapatur galvaa ko esi atkonfigureejis, lai nesaanaak uzlikt defaultus...

Link to comment
Share on other sites

No sākuma atbildi pats uz jautājumu - ar ko atšķiras tavs mīļākais distro no mana? Visi taču lietojam vienus un tos pašus softus. Visi distro ir vienlīdz stabili.

Lūdzu nevajag mani ārstēt - esmu vesels :-D

Kas 6.04 un 6.10 Ubuntu versijās nav stabils? Lēns jā, bet ar stabilitāti man nebija nekādu problēmu (Kubuntu versijās).

 

 

Andz .. pirmām kārtām jau ir 6.06 nevis 6.04 ... tas tā .. sīkums.

 

 

Problēmas ar ubuntu ir šādas :

  • updeiti nograuj kasti
  • pakas repozitorijos ir pavecs
  • čakars ar kompilēšanu (kas nebūt neatrisinās vienmēr ar build-essentials)
  • agresīva, bet bieži vien, ne pārāk zinoša, komūna
  • ļoti daudz kas jādara konsolē (man jau tas liekas labi, bet tas ir pretrunā ar to ko šamējie reklamē)

Un tās ir tikai problēmas ar ko es saskāros pats palietojot to distru aom 1,5 mēnešus.

Vēl jāpiemin lieta, kas nav fakts, bt drīzāk sajūta : ar katru relīzi Ubuntu kļūst nestabīlāks, un grauj Linux, kā stabilas OS, slavu.

Labots - mefisto
Link to comment
Share on other sites

Nu ja tu gribi nepārtraukti sēdēt uz testing zara un jaunākās versijas, tad ubuntu nav priekš tevis. Bet uzlikt Dapper sekretutkai un aizmirst uz kādu laiku par to ir patīkami.

Un iekš 6.10 Kubuntu man patika defaultē esošais networkmanager un guidance power management sistēma. Pēc noklusējuma strādāja laptopam visi suspend to ram, hibernate utt. Es gan pēc nedēļas nonesu un uzliku Gentoo. Bet tas jau cits stāsts.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja tu gribi nepārtraukti sēdēt uz testing zara un jaunākās versijas, tad ubuntu nav priekš tevis.
Par kādu vēl testing zaru tu runā ? Es rakstīju par problēmām ar ko nākas saskarties stable versijas lietotājam.

 

Ubuntu nav ne labākais ne vienkāršākais linux. Tas vienkārši ir viss skaļākais.

Labots - mefisto
Link to comment
Share on other sites

Ubuntu nav ne labākais ne vienkāršākais linux. Tas vienkārši ir viss skaļākais.

Lūdzu uzraksti kādu distro lieto. Ļoti gribas zināt mega krutu, ultra ātru un 1000% stabilu sistēmu.

 

Cik daudz distro pats esi uztaisījis, lai varētu aplikt Ubuntu komūnu? Nedomāju, ka tu esi tik liels specs, lai par to spriestu. Es par to arī nevaru spriest.

 

Daudzas lietas jātaisa konsolē? Tad tu esi kaut kāds Mandriva piekritējs? Tas vispār nav gnu/linux, bet parodija. Ubuntu grafiskie tūļi ir dabonami 2 klikšķu attālumā (synaptic package manager).

 

Vecas pakas? Gentoo sistēmai pakas parādās visātrāk, bet pati sistēma nav no vieglajām. Tad jaunākās pakas parādās iekš Slackware un tad nāk Ubuntu. Par kādām vecām pakām mēs runājam? Daudzi distro speciāli piedzen savas reposotoriju sistēmas, lai tās strādātu ar ubuntu reposiem. Oriģinālajam Debian ir vecas pakas.

 

Updeiti nograuj kasti? Pilnīgs sviests. Es zinu, ka upgreidi var izraisīt galvas sāpes, bet ar updeitiem nav nekādu problēmu. Katru dienu lieku un neko sliktu neesmu novērojis.

 

Čakars ar kompilēšanu? Gruti pielikt kompilatoru? Kādu, tad tu distro lieto, ja tev ir pat grūti vienu rindiņu konsoē ierakstīt vai veikt 3 klikšķus iekš grafiskās vides?

 

 

Secinājums:

Neviens mefisto arguments nav vērā ņemams.

Link to comment
Share on other sites

Ja runaajam par stabilitaati un konfigureshanu no OpenSource puses, tad man ljooti piesaistiija Slackware/FreeBSD.Taas ir tieshaam viegli konfigureejamas, stabilas sistemas.Varbuut ka Slackware ir tuvu BSD sisteemai?Nezinu, bet nu man tiesham nelikaas sarezhgjiita.te sanaaks neliela anti-reklaama, bet atljaushos:

Miiljie cilveeki nesekojiet visiem saucieniem, kas ir paaraak plashi, piemeeram "Ubuntu".

Nemociet sevi ar nenopietnu sisteemu, tad ja veelaties user-friendly iesaku Mandriva, Suse.

Neticiet vienmeer tam ko vairaakums saka.Neskrieniet, negraabjiet un neinstaleejiet uzreiz Ubuntu.

Protiet arii pienjemt kritiku ne tikai pozitiivo...Jo neviens nekad neatziis ka kaads tuvs distributiivs ir varbuut suudiigs...Paarbaazts visur ir Ubuntu. linux.edu.lv - riktiigs Ubuntu fanu miestinjsh...

Tur jums 90% ieteiks Ubuntu citu distro diez vai kaads ieteiks nu vieniigi tads kas nav Ubuntu lietotaajs...

Link to comment
Share on other sites

Ja runaajam par stabilitaati un konfigureshanu no OpenSource puses, tad man ljooti piesaistiija Slackware/FreeBSD.

 

FreeBSD kādreiz intensīvi lietoju arī kā Desktopu, tagad gan tikai uz webserveriem. Uzkatu to par vislabāko un robustāko sistēmu.

BET. Uz desktopa vienmēr gribas būt "cuting edge"- tāpēc te izmantoju gentoo. Visu laiku gribas atgriezties uz FreeBSD, bet nekādi nesanāk- gribas visādas tādas fīčas kā beryl, xen3 un taml. kas uz FreeBSD vēl pazaļas, bet man būtiskas.

Link to comment
Share on other sites

UnderV ļoti interesēja ko es lietoju. Atbilde PCBSD 1.3 un Fedora Core 6.

 

Komūna neveido distro. Tā to lieto. Un tā mēgina palīdzēt citiem. Ja vēlies zināt, kas man Ubuntu komūnā tik ļoti nepatīk, atbilde ir īsa : bļaušana.

 

Nesaprotu kāpēc tu iepini Mandriva. Liekas tas tikai liecina par faktu, ka ubuntisti par savas distras galveno konkurentu uzskata citus linux distributīvus.

Vecas pakas .. emm .. php4 un firefox 1.5 skaitās jaunas? Un tās ir tikai pirmas kas iešāvas prātā.

 

Par pārējo .. ehh .. nezinu vai arguments "tas ko es neesmu redzējis - neekistē" būtu bijas tas ko es lietotu.

 

P.S> vēl kas man likās ļoti kaitinoši, bija nepieciešamība visu laiku pārstartēt (Xus va arī visu kasti), jo pēc updeitiem bieži nevarēja nevienu jaunu aplikāciju palaist. :roll:

Link to comment
Share on other sites

UnderV

Komūna neveido distro. Tā to lieto. Un tā mēgina palīdzēt citiem. Ja vēlies zināt, kas man Ubuntu komūnā tik ļoti nepatīk, atbilde ir īsa : bļaušana.

 

Nesaprotu kāpēc tu iepini Mandriva. Liekas tas tikai liecina par faktu, ka ubuntisti par savas distras galveno konkurentu uzskata citus linux distributīvus.

Vecas pakas .. emm .. php4 un firefox 1.5 skaitās jaunas? Un tās ir tikai pirmas kas iešāvas prātā.

 

P.S> vēl kas man likās ļoti kaitinoši, bija nepieciešamība visu laiku pārstartēt (Xus va arī visu kasti), jo pēc updeitiem bieži nevarēja nevienu jaunu aplikāciju palaist. :roll:

PHP5 un Firefox 2 parādījās ļoti ātri. Nevajag teikt to kā nav. Piemēram firefox 2.0 bija pieejams 6.10 zarā diezgan operatīvi (vecām versijām tas nav un nebūs updeitots).

Pārstartēt Xus? Beidz. Cik atceros, tad kādu pusgadu atpakaļ bija gļuks ar vienu updeitu, kad uz servaka bija izlikts šķībi nokompilēts updeits (uz servera tas atradās ~2h). Pats šo updeitu biju novilcis un ieguvu beigtus Xus. Sāku domāt par Ubuntu visādas rupjas domas :-P , bet pēc 2h parādījās jauns updeits un viss tika salabots un oficiālajās lapās bija izlikta atvainošanās par starpgadījumu. Viss. Tas bija viens gadījums.

Varbūt vecajās versijās (5 un zemāk) ir bijušas problēmas, bet šobrīd tādu vienkārši nav (agrāk lietoju Debian).

Tu lieto Fedore? Un kā tur ir ar softiem? Pats esmu lietojis un neesmu apmierināts (softu izvēle ir traģiskā līmenī). Varbūt Firefox tur updeitojas nedaudz ātrāk (nestrīdēšos), bet tas arī viss. Es labāk izvēlos lielu softu izvēli, nevis ierobežotus RedHat standartus (Es nesaku, ka Fedore ir slikta. Vienkārši tā ir citāda ar savādāku domāšanu (man nepatīk paku kačāšana ar rokām)).

 

Pats ļoti gaidu Ubuntu 7.04, kas iznāks aprīlī. Tajā būs realizēts CNR (customer relationship management) atbalsts, kas ļaus ar dažiem klikšķiem uzlikt proprietary softus (būs free un būs maksas softi). Tas daudziem atvieglos dzīvi (vairs nevajadzēs čakarēties, piem, ar Cedega likšanu vai ko citu). Tas ir neliels, bet patīkams solis uz priekšu, lai šo distro lietotu vēl vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Guest DJtelemundos

ja linuxesi redzeejis tikai paaris reizes, tad kaada bubulala peec tev tas ir vajadziigs ?

 

:-D :-D :-D

Link to comment
Share on other sites

UnderV no tavas puses blāv apmātība, nevis entuziasta viedoklis. Bļausties takā Stīvs Džobs.

ipod = european hit radio (mainstrem as it gets)

Apple = nacisti

Link to comment
Share on other sites

UnderV no tavas puses blāv apmātība, nevis entuziasta viedoklis. Bļausties takā Stīvs Džobs.

ipod = european hit radio (mainstrem as it gets)

Apple = nacisti

Labs joks :D .

Stīvs Džobs ar savu bļaustīšanos taisa naudu (varbūt es ar laiku arī ar to pelnīšu) 8) .

Link to comment
Share on other sites

No manas necilās pieredzes varu teikt, ka uzinstalēt jebkuru sistēmu ir viegli. Protams ir dzelžu atbalsts, stabilitāte, drošība utt, bet par to ir cits stāsts. Parasti problēmas rodas pie šādiem punktiem:

* Vēlies uzlikt programmas, kur katrai vajag savu libu(Vai softa) versiju.

* Vēlies uzlikt jaunāku programmu versiju.

* Vēlies noapgreidot sistēmu uz jaunāku.

 

Man patīk OpenBSD ideoloģija, ka mēs sistēmu noapdeitotjam reizi 6 mēnešos (Vari biežāk, ja vēlies likt snapshotus). Tiek ieteikt pārinstalēt no nulles (Vai apdeitot ar pkg_add) visu instalēto programmatūru.

 

Protams OpenBSD netiek tendēts, kā lietotājam draudzīga sistēma, vai kā Desktopa sistēma (Laigan, nav problēmu to tā izmantot).

 

Vēl ir salīdzinoši mazāks skaits programmatūras - kautvaio salīdzinot ar FreeBSD.

 

Patīk sakārtotā ar konfigurācijas failiem.

 

---------

Ubuntu ir mēsls, kurš ir kļuvis tik populārs, tikai tapēc , ka to met pakaļ par brīvu !

Link to comment
Share on other sites

6.10 ir daudz nestabīlāka par 6.06.1 .. bet lietotāji tiek spiesti updeitoties ja vēlas jaunus softus. Tas ir nožēlojami.

 

Kas attiecas uz Fedoru, tad problēmu ar softiem nav bijis. Izmantoju yum , un tā deautlajiem repozitorijiem - core un extra - pieliku vienīgi vēl FreshRPMS, kas nav redhat repozitorijs un netiek nekādā veidā ierobežots.

Pakas nav jāvelk ar riokām jo ir gui toolis : YumEx.

 

BTW, man ļoti nepatīk ubuntu virzība uz CNR. Manā topā ubuntu, mandriva un linspire ir pašā apakšā (visus esmu lietojis un visos esmu vīlies). Un softiem ir tieksme kvalitāti reizienāt .. tātad , ja ubuntu pieņemsi 1/2 ir kaut kas labs un Linspire 1/2 ir kaut kas labs tad ubuntu un linspire kopā i = 1/2 * 1/2 = 1/4 ... ja tu saprati domu.

 

Bez tam , Click'N'Run ir tāds kā maksas serviss (ne jau tikai free un maksas softi) .. tad jau sanāk ka arī Ubuntu vairs nebūs GNU/Linux .. heh

 

Diemžēl ir nācies ievērot ka ubuntisti, ir tieši tie, kas uzspiež savu izvēli ... :-?

_________

ja linuxesi redzeejis tikai paaris reizes, tad kaada bubulala peec tev tas ir vajadziigs ?
Liekas par tādu lietu, kā pašizglītošanās neesi dzirdējis.
Link to comment
Share on other sites

6.10 ir daudz nestabīlāka par 6.06.1 .. bet lietotāji tiek spiesti updeitoties ja vēlas jaunus softus. Tas ir nožēlojami.

 

Kas attiecas uz Fedoru, tad problēmu ar softiem nav bijis. Izmantoju yum , un tā deautlajiem repozitorijiem - core un extra - pieliku vienīgi vēl FreshRPMS, kas nav redhat repozitorijs un netiek nekādā veidā ierobežots.

Pakas nav jāvelk ar riokām jo ir gui toolis : YumEx.

 

Bez tam , Click'N'Run ir tāds kā maksas serviss (ne jau tikai free un maksas softi) .. tad jau sanāk ka arī Ubuntu vairs nebūs GNU/Linux .. heh

 

Diemžēl ir nācies ievērot ka ubuntisti, ir tieši tie, kas uzspiež savu izvēli ... :-?

_________

Liekas par tādu lietu, kā pašizglītošanās neesi dzirdējis.

Paskaidro, ko nozīme "6.10 ir daudz nestabīlāka par 6.06"?

Ja lieto vārdu "daudz", tad tev vajag pieminēt vismaz 10 nestabilitātes.

Es savu izvēli neuzspiežu, bet vienkārši neļauju kāpt uzgalvas cilvēkiem, kas nav izauguši līdz līmenim, lai objektīvi spriestu.

Ir jābūt ļoti apdāvinātam un lielam speciālistam, lai pateiktu, ka "Ubuntu ir mēsls". Es gribu faktus :-D .

Tas, ka Canonical savu distro ļoti agresīvi bīda masās, nepadara to sliktāku (tieši pretēji).

Es neatļaujos pateikt, ka Fedore un OpenBSD ir mēsls, jo tā nav (man vienkārši tie nepatīk).

 

Uzskatu šo diskusiju par beigtu, jo tā sāk pārvērsties par cilvēku aiskarošu.

Labots - UnderV
Link to comment
Share on other sites

manuprāt nestabilitāti rada dzelžu savietojamība un/vai draiveru esamība. Kā jau zinām, tad dzelžu lodētāji nesteidzas rakstīt draiverus linuksam. Jā un roku taisnums..

 

P.S. ejiet kakāt

Labots - lodzinjsh
Link to comment
Share on other sites

Mēsls ?!

Kur ir root lietotājs ?

Kur ir tā izslavētā vienkāršība, jārakājas, gan pa grafisko vidi, gan pa konsli - tikai tolka no tā maz !

Stabiltāte ir apšaubāma - nu šad tad uzkaras, šad tad krašo aplikācijas - uz Slackware es par tādām lietām esmu aizmirsis !

"(it should "Just Work", TM)" -- kā jau teicu - uzinstalēt ir viegli visas sistēmas - a pēctam jāķēpājas.

 

Cik esmu pats lietojis - nestabils, krašo, karas - arī lēns....

 

Atzīšos, ka neemsu daudz lietojis Ubuntu, bet nu viņš manās acīs nebūt neierindojas labāko Linux sistēmu sarakstā.

 

Lodziņš, a priekš Slackware, Gento, Debian vai OpenBSD gan ražotāji paši raksta OpenSourcīgos draiverus...

 

Varbūt tas tev liksies pārsteigums, taču Linux distrubutīviem lielāko tiess ir vienāds kernelis....

Labots - MIGs
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Kur ir root lietotājs ?

Root lietotāju jau var izveidot .

Bet , ja jau Ubuntu ir tāds mēsls , kādu distro tad izvēlēties viņa vietā priekš ikdienas desktop sistēmas , kas darbotos ar deb pakām ?

Link to comment
Share on other sites

Nu kapēc obligāti ar .deb pakām ?!

 

Bet priekš .DEB pakām es izvēlētos Debian Linux !

Arī Debianam var likt jaunākas pakas, nekā relīzēs ! - RTFM tā teikt !

 

 

Ubuntu ir daži plusi:

* To dala pa brīvu uz CD

* Tam ir Latviski satūlkota dokumentācija (Alvils iztūlkoja arī Slacwar eSlackbooku !)

* Tam ir liels fanu pulciņš - viens no tiem ir linux.edu.lv !

 

 

Ikdienas Desktopam ?!

Lietoju Slackware - Stabils, softi ir pieējami, sistēma pie apdeitiem nenobruks pie dependecies-hell ! Defaultais Slackware paku menedžeris neuztur Dependecies čekošanu utt. Taču ir papildus menedžeri, kas to dara(Ja ir tāda velme).

 

Man patīk arī FreeBSD un PCBSD.

 

Esmu sapratis vienu lietu - sarežģītas lietas, vienkārši neizdarīsi neuzvienas sistēmas ! Parastam lietotājam Linux protams liksies sarežģīts - bet jāsāk domāt mazliet savādāk !

 

Redz - es nemeklēju lietotājam draudzīgu sistēmu, es meklēju drīzāk administratoram draudzīgu sistēmu !

 

 

Redz, te saka uzliki sekretārei Ubuntu un aizmirsi - a tipa, ja es uzlikšu kādu citu sistēmu, es par viņu neaizmirsīšu ?! - Nu tak viss atkarīgs kas no sistēmas nepieciešams... Esmu licis gana daudz Slackware - lieto un nesūdzas...

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Nu kapēc obligāti ar .deb pakām ?!

 

Bet priekš .DEB pakām es izvēlētos Debian Linux !

Arī Debianam var likt jaunākas pakas, nekā relīzēs ! - RTFM tā teikt !

Ikdienas Desktopam ?!

Lietoju Slackware - Stabils, softi ir pieējami, sistēma pie apdeitiem nenobruks pie dependecies-hell ! Defaultais Slackware paku menedžeris neuztur Dependecies čekošanu utt. Taču ir papildus menedžeri, kas to dara(Ja ir tāda velme).

Uzsvars uz .DEB pakām tika likts tāpēc , ka bija vajadzība uzlikt ikdienas lietošanai kaut ko viegli instalējamu , lietojamu ar samērā jaunu dzelžu atbalstu , bet pirms apmēram 2,5 gadiem iznāca padarboties ar Mandrake 10.0 , un tur bija problēmas ar .RPM pakām ( tagad situācija ir varbūt mainījusies uz labo pusi , bet negribējās riskēt ) - no sourcēm vispār parasti beidzās ar kaudzi gcc erroru . Par Debian nebiju drošs , ka atpazīs dzelžus , bet gribējās lietot Synaptic , lai ar depedencies neaizbrauktu galīgi greizi . Jā varēju jau arī likt Slackware , bet tur drusku vairāk līdz jāpadomā , bet tam ikdienā ne vienmēr pietiek laika .

Beigu beigās uzliku Mepis , bet tā kā viņš izmanto Ubuntu repozitorijus , vai arī viņu varētu uzskatīt par tikpat nestabilu kā Ubuntu , vai tomēr ne ?

Link to comment
Share on other sites

Smieklīgi tā sanāk.

Tie linukši ir tik daudz ka figuški saprast kas ir kas un ko lai ņem. Cits par citu te gudrāks. Un attiecīgi viedokļi linuksi cits par citu draņķīgāks. Man kā cilvēkam no malas sāk likties, ka Linux pamēģināšanu vispār jāaizmirst, jo draņķis da jeb kurš no viņiem. Visā šajā putrā redzu vienu milzīgu problēmu - nejēgā daudz linukši kuriem visiem vajag savas progas. Ej nu sagaidi vai atrodi to ko tev vajag tavai distribūcijai. Dumji kaut kā.

 

Tāpat pamēģināšu uzlikt to Ubuntu 6.10. Jēga no viņa gan maza, jo Huawei datu kartei draiveri linuxam nav, līdz ar ko neta arī nav.

 

Pagaidām vēl esmu par labi nokonfigurētu Windu ...

 

Linuxisti ... izsakieties pozitīvāk par Linuxu un nesiet popularitāti Linuxiskai domāšanai ne atsevišķām versijām!

Link to comment
Share on other sites

taks Paaligs, šorīt ievērtēju vakar novilkto PcLinuxos RC1 (vakar vakarā iznāca otrā), nu teikšu kā ir, tie veči labi pastrādājuši, vienkārš un glīts live cd. katras sekretāres sapnis, protams, uzreiz aiz lielākiem cičiem, jo ciču lielums ir proporcionāls algas apmēram.

www.pclinuxos.com - ej un novelc, moš patiks.

 

http://img72.imageshack.us/my.php?image=20070213awd1.png (bildis tālu prom)

Ieņirdzu, tāds Kaligulas gājiens man nebija ienācis prātā :)

Labots - lodzinjsh
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Laba diena! - Help needed...

Jautājums par Ubuntu uzstādīšanu no Live CD, it kā jau ir vienkārši, bet ir problēma, kas man pašam nav saprotama - esmu jaundzimušais Linux lietotājs.

Vārdu sakot, kā tad īsti jamējais jāinstalē? :

Windows vidē izdalīju speciāli 2 partīcijas priekš Ubuntu vienu lielu, vienu mazāku, iebūtojos no LiveCD, izdarīju visu un nonācu pie manuālās partīciju dalīšanas. Te nu sākas neskaidrības - pasniedzējs stāstija, ka ir vajadzīgas 2 sistēmas (EXT2,EXT3) un SWAP. Swap uzlikt nav problēmu, bet EXT tā arī nekur neredzēju, tikai tie visi /usr, /boot u.c - un protams, šis man uzreiz - nav saknes failu sistēmas, vai kaut kā tā. Ko darīt?

 

visi linux speci laikam offline...

Labots - RedDragon
Link to comment
Share on other sites

Es ir komūns! Ko cita tauta lieto - tas man po. Es būt lietot savu po un tas man po**. Ja ne mans po** tad tas ir cits po** un man uz vinju po** un buus karsh. Neveru kodu valjaa, jo buus po** no koleegja kam ir po**. Taa ka neraksti man po**.

 

Māksla iespamot bezjēgā liecina ka cilvēks tiešām ir nejēga... :D

(Autor, neuztver personiski lūdzu)

 

Eu, nu kur tad visi Linux speci pazuduši... :(

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Jautājums par Ubuntu uzstādīšanu no Live CD,

varbuut ka kautkas peedeejaa laikaa ir mainiijies, bet muusu laikaa no live cd neko neinstaleeja....

tev vajag install cd, tie vareetu buut kaadi paaris triis gabali....

Link to comment
Share on other sites

Hmm :idea: - tātad sanāk, ka Live CD dod iespēju tikai apskatīt un strādāt ar Ubuntu bez instalēšanas? Bet kam tad domāta tā iespēja, kad ieleik disku, grafiskajā vidē bootojoties no Live CD opcija: Start/Install.

- Ubuntu pasūtīju no shipit.ubuntu adreses.

Labots - drunk_lizard
Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

savaa laikaa, kad meegjinaaju ubuntu 5.xx, tad bija atseviskji live un install

es jau tev ieteiktu slakvaari, ja ir nopietna interese

Link to comment
Share on other sites

DL: jaunākajās bubuntu versijās ir divi viena CD - Live un Install. Patestē un ja patīk - palaid glītu grafisko instalatoru :)

 

RD: nejauc divas lietas - failu sistēmu un montēšanas punktu (a-la diska burts iekš winblows). Palasi vecākus postus forumā.

Īsumā - ~512 Mb swap partīcija un vismaz 4Gb / (root) partīcija, kura ir formatēta kā EXT3/ReiserFS/XFS/utml. Atsevišķas /home /var /usr utml. partīcijas var arī netaisīt (kamēr nesaproti kādēļ to vajag).

Link to comment
Share on other sites

Vienkaarsha instalaacija ir arii Slackware un veel vienkaarshaak ir uz FreeBSD...
Gandrīz vai taisnība, jo PCBSD patiesība ir maskējies tīrasiņu FreeBSD, bet instalēšana un lietošana ir daudz vienkāršāka kā winxp, suse vai fedora.
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...