Jump to content

Ko darīt ar vecām pelēm?


voltrix
 Share

Recommended Posts

Sveiki, Boot'ieši.

 

Šodien kārtojot istabu uzraku savas vecās peles bet nevaru izdomāt, ko ar šamējām darīt, itkā pāris no viņām arī vēl strādā. Ārā mest negribās, tomēr jau no bērnības un dažas ir īpaši mīļas :mrgreen:

 

Varbūt kādam ir kādas idejas, ko ar viņām izdarīt, ko jūs paši darat ar savām pelēm?

Varbūt kādu interesantu moddu varētu uztaisīt no viņām?

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Un pēc tam raksts avīzē: "Slavenais IT speciālists un datorsistēmu ģēnijs VoltriX pakāries datorpelēs,"

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man ir vairāk peles (kādas 20-30) :)

 

Es arī domāju, kā tās varētu izmantot un izdomāju. Var izmantot to vadus un lodēt shēmās. Šādas pelēs iekšā ir fotodiode un vēl šis tas, ko varētu izmantot.

Link to comment
Share on other sites

Izņem bumbiņas no pelēm un uztaisi mini biljardu

 

PEIKRIITU SNAILAM

UN VEL BUMBAS IZNEMT Un izmantot taka kaķenes lādiņus :D

Link to comment
Share on other sites

Šitās labas brokastis! :mrgreen:

 

Bet principā, kā jau te bildē redzams un kāds ieminējas , ka lustrā kāris, peles vari izmantot kā dekoratīvo elementu! Protams ar nosacījumu, ka tev tas patīk :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Nu man pasham tik triis peles ap lustru karaajas, bet nu man patiik! :mrgreen: Kaadu reiziiti bildi iemetiishu.

 

Edit: Starp citu, visas straadaa, daudz maz. Viena optiskaa Samsung - ideaalaa kaartiibaa. Otra optiskaa Gembird - shtekeriit's nav, i diode nav, i veel viena ''bumbinjniece, pusejosha, salikta kopaa no HP peles i kaut kaadas CG.

Link to comment
Share on other sites

Ideja par iemarinēšanu baigi iepatikās. :-)

Kautko jāizdomā, kur ielikt lai interjerā labi izskatās :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Redzukur moddinga karalis jetijs atnāca, jetij, ko tu darītu ar pelēm, ja negribētu mest ārā, bet gribētu kautko sakarīgu uzčinīt?

Protams ūdens dzesi vai integrētu LCD nevajag, bet kautko piezemētāku.

Link to comment
Share on other sites

nez, droši vien izmestu. Nah krāmus mājā krāt? Tikko jau atbrīvojos no veselas piekabes līdzīgu štruntu, zini - vairāk vietas palika :shock: Ja ko taisa tad taisa no jauna.

Link to comment
Share on other sites

prieks kakenes laadinja nebuss par mazu buus labas

Link to comment
Share on other sites

BROK es nedomāju par mazu, bet par maz.

Maz bija domāts skaita ziņā, nu zini, kad skaita piemēram ciparus, tad piemēram 3 ir mazāks par 5, tāpat ar datorpeļu bumbiņām, manas 6 ir mazāk nekā vajadzētu, lai sasniegtu normālu lietderības koeficientu, kas manī izraisītu prieku to darīt un šaudīties uz nebēdu. :wink:

Link to comment
Share on other sites

paaarpratu

nee nedomaaju bus pa maz kaadam merkim iesxhauj un peectam savaac bumbas

Link to comment
Share on other sites

Šitā ar laba ideja, ev toč, pie savas istabas durvīm pielikšu, tikai nezinu kā uztaisīt, lai nospiežot skan, nu tieši kā sataisīt lai kautkāda noteikta skaņa nāk ārā. Itkā ir divas mazas tumbas izjātas, darbojās ar 3V, varbūt kāds var iemest kādu vienkāršu shēmu?

Link to comment
Share on other sites

Iemontē labajā no otrās puses fully functional sensoru no mx300/mx5xx/ms xxx 1.1 un buusi bagaats buratiinoo ebayaa.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt pastāsti vairāk, kas tas par sensoru un priekškam kādam tādu sūda bumbiņpeli?

Link to comment
Share on other sites

Dari kaa es, sakarini ap lustru, ar pashu peli uz leju, lai karaajas. :mrgreen:

Ap lustru labāk sakarināt vecus CD. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Aizmirsu piebilst, ka skolā vēl nav mācīts par elektrību, bet nu mēģināšu saprast un pajautāšu dažas lietas.

Daži stulbi jautājumi par to shēmu, bet neesmu jau vainīgs, ka skolā mūsdienās neko saprātīgu nemāca:

1. Kapēc tur ir divi strāvas avoti?

2. Ko nozīmē tas, arī takā strāvas avots, bet abas strīpas vienāda garuma, abi ir plusi, kas savienoti kopā?

3. Tristuriši ar svītriņu virsotnē ir diodes, kapēc aplīšos?

4. Kapēc tiem rezistoriem ir tādas slīpas svītriņas?

5. Kas ir tie apļi kuros iekšā kautkas daudz ir, nav tranzistori?

6. Ko nozīmē tie visi cipari un burti, nu lab dažus varbūt sapratīšu, piemēram rezistoriem, bet parējiem?

7. Kas tās par bultiņām pa diognāli uz augšu, kopā tādas četras ir, labajā pusē?

8. Kur pie velna es dabūšu šitās visas komponentes?

9. Vai šī ir visvieglākā shēma?

 

Labprāt saņemtu atbildes :roll:

Link to comment
Share on other sites

o my god! Man tiko tāda ideja ienāca prātā!

 

Ņemam peli(datora), ravējam iekšas ārā!

Ieliekam tieši zem peles pogām power un reset pogas!

Kā arī atrodam vietu diodēm!

Voalā smuks praktisks dekors!

 

 

 

Laikam pats tādu taisīšu, parakāšos pa savu veco peļu krājumiem!

Ja atradīšu labu peli un tur viss saies kā man gribētos tad pabildēšu un parādīšu jums ar!

Link to comment
Share on other sites

1. Amm, nu domaats baroshanas avots ar 9V.

2. Nesapratu... :roll:

3. Gaismas diodes.

4. Apziimee W, ar ko rezistors var tikt galaa. Jaapaskataas, cik skaitiijaas shiis divas striipinjas.

5. Amm, gaismas diodes, shkjiet, taas nemaz nevajadzees.

6. Prasi konkreeti, kuram nesaproti.

7. Gaisams diodes.

8. Veci elektro luuzhnji, kaut kas taadaa garaa.

9. Nezinu. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Shēmas nosaukums pats pa sevi iespārda- Imitator utki, cik saprotu pīles imitators, tātad būs kautkāds pļēēēēēēērk, varbūt var tādu vienkāršu, piemēram pīīī vai āāā vai ūūūū :D A tāds imitator žirafe parošanās laikā nav? :mrgreen:

No sākuma domāju, ka varbūt būs vieglāk un varēs vienkārši visu sapīt ar vadiem bez lodēšanas, jo nav lodējamais.

Link to comment
Share on other sites

Vienkārši agrāk pirku vislētākās, toreiz nedomāju, ka pele ir tas uz ko vajadzētu izmest vaiāk par Ls 2,50.

Tad ieguvu savā īpašumā to lielo ar 4 pogām un 2 rullīšiem, baigi iepatikās, bet tad nopirku sev Logitech optisko, kuru lietoju vēl tagad, viņa nav bildē. Un tās vecās genius kautkā netīšām pieklīda, pats ar viņām strādājis neesmu.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

1. Kapēc tur ir divi strāvas avoti?

Nav divi, viens. Tā apzīmē galvanisko elementu batereju. P.S. "Pirkstiņš" nav batereja, tas ir elements. Batereja sastāv vismaz no 2 elementiem.

 

2. Ko nozīmē tas, arī takā strāvas avots, bet abas strīpas vienāda garuma, abi ir plusi, kas savienoti kopā?

Kondensators.

 

3. Tristuriši ar svītriņu virsotnē ir diodes, kapēc aplīšos?

Tie ir LEDi

 

4. Kapēc tiem rezistoriem ir tādas slīpas svītriņas?

Tā apzīmē rezistora jaudu. Šajā gadījumā 0,125W.

 

5. Kas ir tie apļi kuros iekšā kautkas daudz ir, nav tranzistori?

Ir tranzistori.

 

6. Ko nozīmē tie visi cipari un burti, nu lab dažus varbūt sapratīšu, piemēram rezistoriem, bet parējiem?

Detaļu nomināli, markas.

 

7. Kas tās par bultiņām pa diognāli uz augšu, kopā tādas četras ir, labajā pusē?

Tas pieder pie LEDu apzīmējuma, katram LEDam 2 bultiņas.

 

8. Kur pie velna es dabūšu šitās visas komponentes?

Latgalīte, Tevalo, Argus, vecs radioaparāts...

 

9. Vai šī ir visvieglākā shēma?

Iespējams.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Ieslēdzot slēdzi, varbūt iedegsies LEDs un būs dzirdams tikšķis. Tranzistors un rezistors kolektora ķēdē ir pilnīgi lieki.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...