Jump to content

Kompja klusinaashana.


Eiss
 Share

Recommended Posts

porolons

Juuu - un tad veel nohermetizee visas spraugas un sanaaks cepeshkraasns... tajaa porolonaa tas kompis nezheeliigi karsiis...

Link to comment
Share on other sites

Nu kaukaa tak cilvji taisa taadas lietas un necepjas tik traki tie kompji. Kmonn iesakiet kauko noderiigu.

Nopeerc WC vai Zalaman cooleri - ja reiz baigi klusumu gribi...

Link to comment
Share on other sites

aha visi tie kuuleri ir laba lieta bet tomeer zemaas frekvences izdalaas :) un tapec jataisa gaisa caurplude lai nekarstu taa kaste tajaa porlonaa (:

Link to comment
Share on other sites

vai ir arī kūleri priekš barošanas bloka? barošanas bloks ir vienīgais elements, kura klusināšanai līdz šim neesmu atradis vienkāršas un efektīvas metodes. ja nebūtu šī problēma, tad mans kompis būtu puslīdz kluss.

Link to comment
Share on other sites

porolons

Juuu - un tad veel nohermetizee visas spraugas un sanaaks cepeshkraasns... tajaa porolonaa tas kompis nezheeliigi karsiis...

tāpēc sākumā jāuztaisa ventilācija. ar to es domāju vairāk nekā viens PSU ventilātors iekš case

Link to comment
Share on other sites

baroshanas bloka apklusinaashanai klusuma manjaks - varonis piedaavaa baigi labo variantu ( pac driiz iemeeginaashu :D ) pameklee kaukados topikos un atradisi. vel es ta ari nesmu iebraicies kas tie pa Zalaman kuuleriem ? :DDD

Link to comment
Share on other sites

Guest blindg

saliec kompii daudz kuulerus lai labi dzeseejas un aaizstiep pie kaiminja...vadus liidz klavai,monim un paarejiem aizvelc...buus tev klusums..par kaiminju vari neuztraukties...vinjam nekad nav trauceejushas nervus kutinoshaas skanjas prieksh nervoziem cilveekiem :D

aarsteeties vaag..teiksim tvaika2 ja nervu sabrukums un nav nekaa cita dariit kaa uztrauktiwes par to ka tramvajam aiz loga ar nav uz ritenjiem paralons uzvilkts ;)

 

P.S. sorry par aspraatiibaam(kaut gan taas nav baarstiitas bet taisniiba pateikta:P) bet to starpaa par to vadu novilkshanu bija nopietni domaats...netraucees vairaak nevienam :p

Link to comment
Share on other sites

Bla bla bla. Uzsprasu normaalu jautaajumu a shis moraali par nerviem skaita. Zalmanam to naudu teeree tie kam iznjemot kompi nekas cits dziivee nav vai arii vienkaarshi ir daudz naudas. Man tik daudz nav un pc nav taa lieta lai suuda kuulerim izmestu 30ls. Un mosh vareeji iedomaaties ka es istabaa nedziivoju viens. Un ir taadi cilveeki kuriem traucee taa skanja. Taakaa aspraatiibas vareeji patureet pie sevis.

Link to comment
Share on other sites

Labaak nopeerc kluso Titan cooleri un kluso koprusu un lieta dariita, Ja gribi veel klusaaku panjem Zalaman, bet ja gribi peec iespeejas leetaak, tad porolons

Jaa, tad porolons un pie reizes vareesi maizi savaa keisaa cept:P

Titan nenjem - pasham taads ir un teikshu atklaati - meesls. Noteikti jaanjem Zalamans un veel vari piegaazt keisam kuuleri un tiem 5V, lai griezh ar saviem 1000rpm. Tad vari porolonu gaazt iekshaa. A varbuut var pameegjinaat piemeeram keisa sienas izliimeet ar putaplasta plaaksneem (apmeeram 1 cm biezaam). Var arii meegjinaat ar akmens vati - bet tai laikam vismazaakaa siltumvadaamiiba un taa vairaak karsees keisu...

Link to comment
Share on other sites

principā silti iesaku pasērfot tā rūpīgi pa vecajām modinga sadaļām - tepat bootā - pietiekami interesantas, lai nerastos bezcerīgi jautājumi:) - un glupi ietekumi - par zālamaniem un taml!

 

pac arī esu cīnījies ar klusuma problēmu, un ieguvis pāris efektīgus risinājumus, - šeit bildes:

 

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=2214

 

šeit kluskaste - progresīvs, un principā ieteicams risinājums visiem, kas vien nav kā traki uz rotaļāšanos ar datora modingu un piņķerēšanos :)

 

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=4233

 

šeit maksimāli lēts un vienkāršs watercūlera princips, bildes:

http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=4097

 

iepostēju konkrēti savu pieredzi - par ko esu drošs atbildēt ar galvu:) - bet ir vēl daudzi cilvēki, kam ir izdevušies labu labie risinājumi, Jav piemēram, - tāka meklē un palasi:)

________

 

īsumā - klusuma risinājumi:

1. - dārgi brandname klusie kūleri, klusie barokļi, klusie korpusi - traki dārgs variants, turklāt ja grib vispār bzskaņas - tad tas jau piķo pie 1000Ls:)

2. - brandname watercōlings - dārgs ~100Ls turklāt bezspēcīgs pret hdd un barokļiem, :)

3. - selfmeida ūdensdzese - lēta, VAR nodzesēt jebkuru detaļu, var iegūt bezskaņas darbību. varbūt ar RAM moduļiem un taml glupām lietām grūtāk:) - un darbietilpīgs, tomēr ir...

4. - selfmeida gaisadzeses modifikācijas - var dabūt pat 2x klusāku par oriģinālo, viegli, lēti. + var polsterēt keisu arīdzan.

5. - kluskaste!!! - izmaksā ~30Ls ļaunākajā gadienā:) - bet teorētiski var iegūt bezskaņas darbību, laikietilpība - krietni mazāka kā ūdensdzesei- dienas darbā var iekļauties:) - teoretiski tāpēc, ka pašreiz nav ziņu par gatavām kastēm, bet risinājumi un shēmas ir skaidras, arī materiāli:) - turklāt milzu pluss - tāds, ka praktiski nav jāmodificē neviena kompja detaļa - kompi pat var nemaz neatvērt - tik ieliek kluskastē:) - un darīts:) (kluskastei ir klusdizaina gaisavadi ar 120mm propelleriem, gaisa apmaiņai.

 

tākā - kā cilvēks kas ir darbojies ar šīm lietām - rekomendēju kluskasti:) - kā labāko risinājumu - lētuma, vienkāršības un efektivitātes dēļ:)!!!

Link to comment
Share on other sites

Nu skaidrs. Bet es tak nebija domaajis kasti polstereet bez papildus ventilaacijas. Domaashanas pietiek lai saprastu ka kaste cepsies. Zalman nepirkshu tas ir noteikti. Tos 30ls var ieguldiit arii labaakaas mantaas. Tik traks klusuma manjaks neesmu. Un veel viens jautaajums vai baroklii ar var iedabuut 120mm kuuleri.

Link to comment
Share on other sites

iekšā iedabūt dizvai - jo pat parasts kīniešu baroklis ir pietiekami pilns visādu draņķu lai tur ventilatoram vairs nebūtu vietas:) - bet ja kompja keisā ir ganavietas, tad baroklī izgreb caurumu - barokļa griestos, un pieliec 120mm fanu no ārpuses, kautvai pielīmē. (uz 5v un elestīgi pielīmēts - lai skārda kaste nerezonē un nepastiprina skaņu:) - savukārt origin venķiku vēlams tad izņemt, un to caurumu maksimāli atbrīvot, no restēm, galvenais - jo caur tām gaiss traukdamies rada skaņu...

Link to comment
Share on other sites

nujā - bet rēķinies ar to, ka

1. trubām ideāli jāpieguļ pie tām cuprum plāksnēm - lai siltums pārietu - drošivien pielodētām.

2. trubas nevar būt vienkārši pievienotas - tām jāveido kontūrs caur kuru plūst ūdensplūsma - pariņķi un apkārt....

 

3:) - ideja jau laba, bet ar ievišanu dabā būs ko paķimerēties:) - nuja - un tadja u pie reizes jānodzesē arī CPU - jajau ūdens sistēma ir - kastur ko nepievienot - klūsāks vismaz un lētāks būs par to zalmanū:) - un labi izgudrots proatms ir arī to barokli nodzeet... shematiski labi, bet tehniski tiešām - j;aredz kā būsi pieslēdzis tās plāksnītes kautvai pie HDD - un vai tās tad kauko spēs arī dzesēt...

Link to comment
Share on other sites

man ir tas lodeejamais... ar to arii tiks dariits. es shitaadus esmu lasiijis. Taisos es shitaadu taisiit kaukad... tiesa keisu neizvaroshu...

Link to comment
Share on other sites

Nu klusuma manjaks neesmu. Man tas meerkjis iipashi nevarojot keisu dabuut PC aptuveni 2x klusaaku nekaa standarta variants. Necenshos uztaisiit pilniigu bezskanjas. Kluskaste nederees jo kompis staav smuki plauktaa kur nav taas vietas lai to visu izvietotu.

Link to comment
Share on other sites

Nu klusuma manjaks neesmu. Man tas meerkjis iipashi nevarojot keisu dabuut PC aptuveni 2x klusaaku nekaa standarta variants. Necenshos uztaisiit pilniigu bezskanjas. Kluskaste nederees jo kompis staav smuki plauktaa kur nav taas vietas lai to visu izvietotu.

 

nuja! - 2x klusāku - tad jāmodificē tāpati gaisadzese... - bet nebojājot korpusu tas jau sāk palikt grūtāk... bet provēt var:) - iesākumā jāmēģina aizstāt visus ventilatorus ar klusākiem / lielākiem / lēnākiem...

Link to comment
Share on other sites

Nu ja tu domaa ar bojaashanu domaa to caurumu izgrieshana lai kuulerim labaak gaiss naak tad to esmu jau izdariijis. Paaraak lielas probleemas nav ar to. Nu gan jau kauko izdomaashu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

wc.jpg

 

 

Nju es domaaju ka labaak ir nevis likt WaterBloku, jo tas veel papildus ir jaadzesee ar aktiiviem cooleriem vai kaa citaadi. Reku bildee izdomaaju pasiivo WaterBloku! Iespeejams, ka tas nav mans tieshais izgudrojums, varbuut zemaapzinjaa iespiedies no kaadas citas lapas!!! =)

 

Kaameer uudens izpluust cauri visaam Cu cauruleem tikmeer H2O ir atdzeseejies!

Link to comment
Share on other sites

ir iespējams klusināt barokli:

 

1) izņem esošo barokļa ventilatoru;

2) barokļa apakšējā plaknē metāla plāksnes vietā (to būs jānoskrūvē vēl pirms oriģinālā ventilatora atvienošanas) ieliec 120 mm ventilatoru (piestiprināšanai vari izmantot tā saucamo kanalizācijas izolācijas lentu) tā, lai tas gaisu vilktu baroklī iekšā, atstāj sākotnējo gaisa izplūdes caurumu vaļa - pa turieni gaiss plūdīs ārā arī pēc apgreida. Pieslēdz 120nieku pie 7 V;

3) datora korpusa aizmugurē, apakšā atloki tās metāla plāksnes, kas jāizlauž, kad PCI slotā tiek ielikta kāda karte - pa turieni iekšā plūdīs svaigais gaiss.

 

Tik pirms liec klāt to 120nieku - izmēri, vai viņam pietiks vietas.

Man šis variants strādā, dzirdama ir tikai gaisa plūsmas šalkoņa, kad pielieku ausi tieši pie barokļa. Ir arī pārdošanā redzēti barokļi, kas tiek dzesēti pēc šāda principa.

Link to comment
Share on other sites

Varbuut tev noder shis

 

 

Jaa kauko liidziigu redzeeju arii te . Bet varbuut kaads zina veel kaadu veikalu/vietu kur kaukas liidziigs paardodas!?

Link to comment
Share on other sites

vai ir arī kūleri priekš barošanas bloka? barošanas bloks ir vienīgais elements' date=' kura klusināšanai līdz šim neesmu atradis vienkāršas un efektīvas metodes. ja nebūtu šī problēma, tad mans kompis būtu puslīdz kluss.[/quote']

 

Varu piedaavaat Barosanas Bloku 300W bez ventilatoriem , cena lidz ~100 Ls :)

Link to comment
Share on other sites

wc.jpg

 

 

Nju es domaaju ka labaak ir nevis likt WaterBloku' date=' jo tas veel papildus ir jaadzesee ar aktiiviem cooleriem vai kaa citaadi. Reku bildee izdomaaju pasiivo WaterBloku! Iespeejams, ka tas nav mans tieshais izgudrojums, varbuut zemaapzinjaa iespiedies no kaadas citas lapas!!! =)

 

Kaameer uudens izpluust cauri visaam Cu cauruleem tikmeer H2O ir atdzeseejies![/quote']

 

Gudrinieks , aizej uz santehnikas bodi tur pasiivo radiatoru ka biezs , dazadu izmeru un formas . Vajag tikai adapterus izvirpot un gatavs :))

Link to comment
Share on other sites

vai ir arī kūleri priekš barošanas bloka? barošanas bloks ir vienīgais elements' date=' kura klusināšanai līdz šim neesmu atradis vienkāršas un efektīvas metodes. ja nebūtu šī problēma, tad mans kompis būtu puslīdz kluss.[/quote']

 

Varu piedaavaat Barosanas Bloku 300W bez ventilatoriem , cena lidz ~100 Ls :)

 

 

 

Bet vai 400W PSU bez ventilatoriem vari piedāvāt?

Link to comment
Share on other sites

pie klusa barokla problemas es jau sen seezu

un te ir taads "njuanss"

 

barokli var dabuut bez ventilatoriem - bet shaadus baroklus lietojot taapat ir obligaata prasiiba lai keisaa buutu kuuleris jo savaadaak ieshaa keisaa graadi kaapj par 15-20C

sanaak truliiba ka tu lieto fanless barokli bet kuuleri taapat vajag

 

vieniigais risinaajums ir njemt atziitus fanless baroklus kas tieshaam ir speejiigi darboties bez keisa kuulera (main radiators ir iznests aarpusee)

sheit ir tikai viens atziits vaacu razotaajs YESICO

tuvaakaa bode kur var dabuut ir somijaa

http://www.coolputer.fi/non-ses/tiedot.asp...?T=787〈=eng

maksaa 207' date='90 EiroZhopas naudinjas[/quote']

 

da nejau baroklims vajag to ventilatoru!!! - bet gan - keisam - gaisaa apmaiņai! - ja tev ir bezpropellera baroklis - tad tas loģiski vairs nevelk no keisa ārā gaisu, un keisā viss silst. - bet problēma ir gana smieklīga;) - JO KEISS TIEŠĀM JĀDZESĒ, Un tad tur vajag ruucošo propelleri....

 

tapēc labāk ir pie vecā baroklļa pielikt 120mm ventiķi, uz 5V! - un tad tas reizē barokli dzesēs un no korpusa vilks ārā gaisu:)

Link to comment
Share on other sites

wc.jpg

 

 

Nju es domaaju ka labaak ir nevis likt WaterBloku' date=' jo tas veel papildus ir jaadzesee ar aktiiviem cooleriem vai kaa citaadi. Reku bildee izdomaaju pasiivo WaterBloku! Iespeejams, ka tas nav mans tieshais izgudrojums, varbuut zemaapzinjaa iespiedies no kaadas citas lapas!!! =)

 

Kaameer uudens izpluust cauri visaam Cu cauruleem tikmeer H2O ir atdzeseejies![/quote']

 

savukārt - tev iesaku nemudrīt tos kuprum trubas kaukādā kastē - kā esi uzzīmējis, bet vienkārši - kautvai ap keisu aptīt, vai pie sienas piekārt, un būs okidoki. - dzisīs jau labi,

PS - tiešām bodē vari paņemt kādu elegantu centrālapkures radiatora sekciju - ko zin - sanāks lētāk nekā tie cupruma metri:)

Link to comment
Share on other sites

pie klusa barokla problemas es jau sen seezu

un te ir taads "njuanss"

 

barokli var dabuut bez ventilatoriem - bet shaadus baroklus lietojot taapat ir obligaata prasiiba lai keisaa buutu kuuleris jo savaadaak ieshaa keisaa graadi kaapj par 15-20C

sanaak truliiba ka tu lieto fanless barokli bet kuuleri taapat vajag

 

vieniigais risinaajums ir njemt atziitus fanless baroklus kas tieshaam ir speejiigi darboties bez keisa kuulera (main radiators ir iznests aarpusee)

sheit ir tikai viens atziits vaacu razotaajs YESICO

tuvaakaa bode kur var dabuut ir somijaa

http://www.coolputer.fi/non-ses/tiedot.asp...?T=787〈=eng

maksaa 207' date='90 EiroZhopas naudinjas[/quote']

 

da nejau baroklims vajag to ventilatoru!!! - bet gan - keisam - gaisaa apmaiņai! - ja tev ir bezpropellera baroklis - tad tas loģiski vairs nevelk no keisa ārā gaisu, un keisā viss silst. - bet problēma ir gana smieklīga;) - JO KEISS TIEŠĀM JĀDZESĒ, Un tad tur vajag ruucošo propelleri....

 

tapēc labāk ir pie vecā baroklļa pielikt 120mm ventiķi, uz 5V! - un tad tas reizē barokli dzesēs un no korpusa vilks ārā gaisu:)

 

Baroklim vajag ventilāciju - es pārbaudīju. Ne par velti tur iekšā ir radiators.

5V ir par maz (vismaz manam Titan 120niekam - nesāk griezties) - vajag 7V. Un nevajag slēgt to 120nieku pie barokļa strāvas avota, tas regulē arī apgriezienus.

Link to comment
Share on other sites

Jaunu postu neveidoju, taapeec raxtiishu/jautaashu tepat!

 

Skatiijos te vienaa linkaa (klusuma manjakiem) un ieraudziiju shitaadu shtelli, nju ta man taads jautaajums, kaa tad taa shtell rukaa, tur iekshaa kaads uudens, bet ja ir uudens, kaa tad tas bez suuknja cirkulee!? Silto spiezz augshaa!? Stipri shaubos. Nju paskatieties pashi? Baigi interesantaa lieta! =)

 

Raxts ir sheit

hpcoolerdrawing.jpg

 

hpcoolertestfit2.jpg

Raxts ir sheit

 

Un ja jau tajaa sisteemaa, nav uudens, uzn siltums novadaas tikai pa taam 2 cauruleem, tad jau tur var nelikt 2 caurule, bet kautvai 20!

 

 

Izskaidrojiet man to lietu! icon_rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Varbuut tev noder shis

 

 

Jaa kauko liidziigu redzeeju arii te . Bet varbuut kaads zina veel kaadu veikalu/vietu kur kaukas liidziigs paardodas!?

 

Autoveikalos vajdzeetu buut, bet pats neesmu mekleejis.

 

Taas caurules ir heatpipes, nav tur uudens ieksaa. Google sajaa jaut tik tiesaam spees tev paliidzeet, pilns nets ar infu. Pasam slinkums mekleet.

Link to comment
Share on other sites

Jaunu postu neveidoju' date=' taapeec raxtiishu/jautaashu tepat!

 

Skatiijos te vienaa linkaa (klusuma manjakiem) un ieraudziiju shitaadu shtelli, nju ta man taads jautaajums, kaa tad taa shtell rukaa, tur iekshaa kaads uudens, bet ja ir uudens, kaa tad tas bez suuknja cirkulee!? Silto spiezz augshaa!? Stipri shaubos. Nju paskatieties pashi? Baigi interesantaa lieta! =)

 

Raxts ir sheit

hpcoolerdrawing.jpg

 

hpcoolertestfit2.jpg

Raxts ir sheit

 

Un ja jau tajaa sisteemaa, nav uudens, uzn siltums novadaas tikai pa taam 2 cauruleem, tad jau tur var nelikt 2 caurule, bet kautvai 20!

 

 

Izskaidrojiet man to lietu! icon_rolleyes.gif

 

Taas cauruliites NAV pilnas ar uudeni, paskaties te forumaa kautkur bija par heatpipes diskusija - tur es iemetu tehniskos ziimeejumus heatpipe uzbuuvei. Te - http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=...hlight=heatpipe

Par klusumu runaajot, tie kam nav naudas Zalmanim var arii aizmirst par labaako skanjas izolaaciju - korkja plaaksneem :)

Link to comment
Share on other sites

 

Taas caurules ir heatpipes' date=' nav tur uudens ieksaa. Google sajaa jaut tik tiesaam spees tev paliidzeet, pilns nets ar infu. Pasam slinkums mekleet.[/quote']

 

Atkal jau shitie googlotaaji! Nav man laika tagad mekleet un lasiities! Varbuut kaads zina to darbiibas principu, un ja nav slinkums tad uzraxtiet!!!

Link to comment
Share on other sites

Atkal jau shitie googlotaaji! Nav man laika tagad mekleet un lasiities! Varbuut kaads zina to darbiibas principu' date=' un ja nav slinkums tad uzraxtiet!!![/quote']

Izklausās, ka tu jau sēdi ar karstu lodāmuru rokās un esi gatavs taisīt heatpipe, tikai nezini, ko pildīt iekšā :D

Link to comment
Share on other sites

Atkal jau shitie googlotaaji! Nav man laika tagad mekleet un lasiities! Varbuut kaads zina to darbiibas principu' date=' un ja nav slinkums tad uzraxtiet!!![/quote']

Izklausās, ka tu jau sēdi ar karstu lodāmuru rokās un esi gatavs taisīt heatpipe, tikai nezini, ko pildīt iekšā :D

 

 

He hee! =))) Nee jau ne! Īsti arii negribas googlot, nav laika (jaastraadaa). Tad jau laikam nevien neko nezin, tikai tik daudz, ka tur nav iekshaa uudens! =)

Link to comment
Share on other sites

pie klusa barokla problemas es jau sen seezu

un te ir taads "njuanss"

 

barokli var dabuut bez ventilatoriem - bet shaadus baroklus lietojot taapat ir obligaata prasiiba lai keisaa buutu kuuleris jo savaadaak ieshaa keisaa graadi kaapj par 15-20C

sanaak truliiba ka tu lieto fanless barokli bet kuuleri taapat vajag

 

vieniigais risinaajums ir njemt atziitus fanless baroklus kas tieshaam ir speejiigi darboties bez keisa kuulera (main radiators ir iznests aarpusee)

sheit ir tikai viens atziits vaacu razotaajs YESICO

tuvaakaa bode kur var dabuut ir somijaa

http://www.coolputer.fi/non-ses/tiedot.asp...?T=787〈=eng

maksaa 207' date='90 EiroZhopas naudinjas[/quote']

 

Jautājums: Kādēļ baroklis jādzesē???

Tiko pastījos varoņa mākslas darbus un savilku paralēles ar to, ka tiko taisīju trafu, priekš mašīnas aķīša lādēšanas. Baroklim tak karst praktiski tikai taisngriezis (Diodes), kuras varonis jau bij pamanījies iznest ārā uz metāla plāksnēm. Ja metāla plākšņu vietā izmantotu kārtīgus radiatorus, kurus izmanto elektronikā un nodrošinātu keisam kopumā normālu gaisa cirkulāciju, domāju ka baroklis var iztikt bez ventilatora vispār. Tā ir tikai teorētiski, lai par to pārliecinātos iespējams jānosvilina pāris barokļi:).

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...