Jump to content

stulbi


shakaalis
 Share

Recommended Posts

Ehh... es kad chakareeejos pa barokli nebiju atsleedzis no straavas. 1 - pirksti klaat pie kontaktiem kur 220 ieksha. 2 - viens pirks pie kondika otrs pie korpusa. 3 - pirksts pie trafiisha. Visos gadiijumos JEBAC pa smadzeneem un saapes rokaas un galvaa uz visu dienu.

Link to comment
Share on other sites

Swichu valjaa biji atskruuveejis? Man ar taa gadaas, ka darbojies un tad atceries, ka straavas vadu aizmirsi izraut. Nu ko tur - buusim visi uzmaniigi!

Link to comment
Share on other sites

tie ir nieki.. a dabuut pa pirxtiem pieskaroties pie 2aam faazeem, nu ar vienas rokas 2iem pirxtiem gan, bet nu taapat - SAAP XD

Link to comment
Share on other sites

Ehh... es kad chakareeejos pa barokli nebiju atsleedzis no straavas. 1 - pirksti klaat pie kontaktiem kur 220 ieksha. 2 - viens pirks pie kondika otrs pie korpusa. 3 - pirksts  pie trafiisha. Visos gadiijumos JEBAC pa smadzeneem un saapes rokaas un galvaa uz visu dienu.

 

man ar elektriibaam ir pieredze.

daudz esmu graapstiijies gar vadiem nu un protams tas ir nepatiikams mirklis.

bet vienreiz gadiijaas pavisam slikti.

(sk. topiku par zurku)

peectam roka uz atlikuso dienu un uz naakoso dienu bija nelietojama.

pirmajaa dienaa sajuuta bija taada ka roka buutu smaki sadragaata, bet otrajaa dienaa jau bija labaak vienkaarsi saapeeja

Link to comment
Share on other sites

tie ir nieki.. a dabuut pa pirxtiem pieskaroties pie 2aam faazeem, nu ar vienas rokas 2iem pirxtiem gan, bet nu taapat - SAAP XD

 

normāli norāvi - starp 2 fāzem ir 380voltu ;)

Link to comment
Share on other sites

tie ir nieki.. a dabuut pa pirxtiem pieskaroties pie 2aam faazeem, nu ar vienas rokas 2iem pirxtiem gan, bet nu taapat - SAAP XD

 

normāli norāvi - starp 2 fāzem ir 380voltu ;)

 

vaitad ir 380???

vai nebijakaut kaads cits cipars???

varu arii kljuudiities.

Link to comment
Share on other sites

tie ir nieki.. a dabuut pa pirxtiem pieskaroties pie 2aam faazeem, nu ar vienas rokas 2iem pirxtiem gan, bet nu taapat - SAAP XD

 

normāli norāvi - starp 2 fāzem ir 380voltu ;)

 

vaitad ir 380???

vai nebijakaut kaads cits cipars???

varu arii kljuudiities.

 

ne ne. starp fāzēm 380 un starp fāzi un zemi (nulli) 220.

Link to comment
Share on other sites

tie ir nieki.. a dabuut pa pirxtiem pieskaroties pie 2aam faazeem, nu ar vienas rokas 2iem pirxtiem gan, bet nu taapat - SAAP XD

 

normāli norāvi - starp 2 fāzem ir 380voltu ;)

 

vaitad ir 380???

vai nebijakaut kaads cits cipars???

varu arii kljuudiities.

 

ne ne. starp fāzēm 380 un starp fāzi un zemi (nulli) 220.

 

tā nu viš' i' - reiz vīri smagās pohās bija centušies kaut kādiem, no sienas laukā tarčījošiem, vadiem piemudžināt klāt urbjmašīnu... nu i' piemudžināja. Starp fāzēm. Aculiecinieks zināja stāstīt, ka minētā urbjmašīna nodzīvoja ļoti īsu, bet skaistu dzīvi... :-)

Link to comment
Share on other sites

Visekstreemaak ir atrauties pa nagiem taa riktiigi no trafinja kas iekshaa kompja baroklim. Tad roku paralizee. Bet laigan paraliize uz paaris stundaam ir no jebkuriem vadiem. vismaz man bija

Link to comment
Share on other sites

Visekstreemaak ir atrauties pa nagiem taa riktiigi no trafinja kas iekshaa kompja baroklim. Tad roku paralizee. Bet laigan paraliize uz paaris stundaam ir no jebkuriem vadiem. vismaz man bija

 

es esmu pat dažas reizes pamanījies atrauties no teļļuka sprieguma reizinātāja izdotajiem 27000 v - tiesa, mans pieskāriens momentāli nosēdina visu to saimniecību... bet, tici man, kaifa visā tajā pasākumā nav daudz... :-)

Link to comment
Share on other sites

Visekstreemaak ir atrauties pa nagiem taa riktiigi no trafinja kas iekshaa kompja baroklim. Tad roku paralizee. Bet laigan paraliize uz paaris stundaam ir no jebkuriem vadiem. vismaz man bija

 

 

nu es neteiktu ka paralizee bet roka paliek biskiit gruuti kontroleejama.

zinu arii jaukos piedziivojumus ar droseleem.

ar droseles paliidziibu tu no divaak plakanajaam baterijaam vai ieguut pat liidz 2 cm garu dzirksteli.

kad ar to pa nagiem dabuun tad arii ir jautri.

Link to comment
Share on other sites

Visekstreemaak ir atrauties pa nagiem taa riktiigi no trafinja kas iekshaa kompja baroklim. Tad roku paralizee. Bet laigan paraliize uz paaris stundaam ir no jebkuriem vadiem. vismaz man bija

 

 

nu es neteiktu ka paralizee bet roka paliek biskiit gruuti kontroleejama.

zinu arii jaukos piedziivojumus ar droseleem.

ar droseles paliidziibu tu no divaak plakanajaam baterijaam vai ieguut pat liidz 2 cm garu dzirksteli.

kad ar to pa nagiem dabuun tad arii ir jautri.

 

tas man uzjundī bērnības atmiņas, kad draugs bija dabūjis kaut kādu nāvīgo transformātoru. vienvārdsakot - vadus turot ~10cm attālumā starp viņiem bija dzirkstele :D iespaidīgs skats. ne vienu vien aparātu sadedzinājām ;)

Link to comment
Share on other sites

nu tai droselai tas princips ir ljoti liidziigs.

runaajot par aparaatu dedzinaasanu mna bija nepatiikamas liets.

man bija viens mazinjs 36v 15a akumulatorinjs un viens sikai bija ticis pie mana akiisa un svilinaaja mikroshemas kuras bija uz beiktajaaam plateem.

saakumaa nesapratu ko vinjs dara.

skatiijos skatiijos liidz kameer mikrosheema spraaga un skeminja ielidoja man acii.

Link to comment
Share on other sites

nu tai droselai tas princips ir ljoti liidziigs.

runaajot par aparaatu dedzinaasanu mna bija nepatiikamas liets.

man bija viens mazinjs 36v 15a akumulatorinjs un viens sikai bija ticis pie mana akiisa un svilinaaja mikroshemas kuras bija uz beiktajaaam plateem.

saakumaa nesapratu ko vinjs dara.

skatiijos skatiijos liidz kameer mikrosheema spraaga un skeminja ielidoja man acii.

 

huh. nāvīgi.

Link to comment
Share on other sites

nu tai droselai tas princips ir ljoti liidziigs.

runaajot par aparaatu dedzinaasanu mna bija nepatiikamas liets.

man bija viens mazinjs 36v 15a akumulatorinjs un viens sikai bija ticis pie mana akiisa un svilinaaja mikroshemas kuras bija uz beiktajaaam plateem.

saakumaa nesapratu ko vinjs dara.

skatiijos skatiijos liidz kameer mikrosheema spraaga un skeminja ielidoja man acii.

 

huh. nāvīgi.

 

naaviigi pretiigi bija!!!

saapeeja un berza taa skembinja.

Link to comment
Share on other sites

naaviigi pretiigi bija!!!

saapeeja un berza taa skembinja.

 

labi' date=' ka bez acs nepaliki[/quote']

 

nu domaaju ka tik traki nebuutu bijis jebkuraagadiijumaa.

taa mikrene jau nav nekaada granaata.

Link to comment
Share on other sites

naaviigi pretiigi bija!!!

saapeeja un berza taa skembinja.

 

labi' date=' ka bez acs nepaliki[/quote']

 

nu domaaju ka tik traki nebuutu bijis jebkuraagadiijumaa.

taa mikrene jau nav nekaada granaata.

 

gadās visādi. pat mazs koka gabaliņš var aci izlaist cauri. tā teikt - gadījuma veiksme (vai neveiksme) :)

 

btw

runājot par lielām elektrībam. klipiņš viens.

kas tur redzams - nezinu :)

http://alternative.lv/tmp/lugo.mpeg

Link to comment
Share on other sites

naaviigi pretiigi bija!!!

saapeeja un berza taa skembinja.

 

labi' date=' ka bez acs nepaliki[/quote']

 

nu domaaju ka tik traki nebuutu bijis jebkuraagadiijumaa.

taa mikrene jau nav nekaada granaata.

 

gadās visādi. pat mazs koka gabaliņš var aci izlaist cauri. tā teikt - gadījuma veiksme (vai neveiksme) :)

 

btw

runājot par lielām elektrībam. klipiņš viens.

kas tur redzams - nezinu :)

 

 

izskataas peec elektriibas atsleegsanas elektro apakstacijaa tikai taa dzirksteljosana taada biskiit nereaala.

elekriiba parasti izveelas vieglaak celju.

bet kapeec seit vinja met tadus liikumus???

http://alternative.lv/tmp/lugo.mpeg

Link to comment
Share on other sites

izskataas peec elektriibas atsleegsanas elektro apakstacijaa tikai taa dzirksteljosana taada biskiit nereaala.

elekriiba parasti izveelas vieglaak celju.

bet kapeec seit vinja met tadus liikumus???

 

nav ne jausmas. nu man tā arī likās, ka atslēdz elektrību - tur tie sākumā atbīdās. bet nu gan jau kaut kādi likumi tur darbojas. pēc montāžas neizskatās, bet skats nu baig iespaidīgs ne? :)

Link to comment
Share on other sites

izskataas peec elektriibas atsleegsanas elektro apakstacijaa tikai taa dzirksteljosana taada biskiit nereaala.

elekriiba parasti izveelas vieglaak celju.

bet kapeec seit vinja met tadus liikumus???

 

nav ne jausmas. nu man tā arī likās' date=' ka atslēdz elektrību - tur tie sākumā atbīdās. bet nu gan jau kaut kādi likumi tur darbojas. pēc montāžas neizskatās, bet skats nu baig iespaidīgs ne? :)[/quote']

 

 

bet juus padomaajiet kas ir lodveida zibens!!!

vinjs pat liidz sim nav iisti izpeetiits.

Link to comment
Share on other sites

bet juus padomaajiet kas ir lodveida zibens!!!

vinjs pat liidz sim nav iisti izpeetiits.

 

pārāk reti un pārāk ātri notiek lai kārtīgi izpētītu :)

+ nav pagaidām izdevies mākslīgi radīt ko līdzīgu. a interesanta parādība.

tēvs stāstija kā Ādažos telefonu centrālē no boksiem izlīda šitāds briesmonis. palidoja palidoja, izlidoja pa logu un (laikam) uzsprāga. nianses nezinu.

Link to comment
Share on other sites

mjaa tie ir interesanti briesmekliisi.

cik saprotu tu neesi redzeejis sito lietinju.

gruuti paredzams.

pameegini tikai no vinjja aiziet projaam.

vinjs maita vislaik vazaajas liidzi.

Link to comment
Share on other sites

mjaa tie ir interesanti briesmekliisi.

cik saprotu tu neesi redzeejis sito lietinju.

gruuti paredzams.

pameegini tikai no vinjja aiziet projaam.

vinjs maita vislaik vazaajas liidzi.

 

nea nav redzēti tādi.

bet ja vazājas līdzi tad tas nozīmē, ka to iespaido elementārie fizikālie faktori, kā piemēram: vēja plūsma, elektrostatiskā elektrība, elektromagnētiskie lauki, temperatūra. un iespējams vēl kādi aizmirsti.

 

tātad izpētot uz ko šis bumbulis reaģē, mēs varam sākt pētīt no kā viņš sastāv (laikam plazma, ne?) un kā tāds rodas. bet te atkal mūsu zinātniskais eksperements nonāk strupceļā - kur lai atrod to sasodīto bumbuli :))

Link to comment
Share on other sites

mjaa tie ir interesanti briesmekliisi.

cik saprotu tu neesi redzeejis sito lietinju.

gruuti paredzams.

pameegini tikai no vinjja aiziet projaam.

vinjs maita vislaik vazaajas liidzi.

 

nea nav redzēti tādi.

bet ja vazājas līdzi tad tas nozīmē' date=' ka to iespaido elementārie fizikālie faktori, kā piemēram: vēja plūsma, elektrostatiskā elektrība, elektromagnētiskie lauki, temperatūra. un iespējams vēl kādi aizmirsti.

 

tātad izpētot uz ko šis bumbulis reaģē, mēs varam sākt pētīt no kā viņš sastāv (laikam plazma, ne?) un kā tāds rodas. bet te atkal mūsu zinātniskais eksperements nonāk strupceļā - kur lai atrod to sasodīto bumbuli :))[/quote']

 

bet no veeja vinjs taa iisti nereagee.

vinjs kustaas kad tu kusties.

nelielaa veejinjaa praktiski bezveejaa vinjs tomeer staav uz vietas.

Link to comment
Share on other sites

bet no veeja vinjs taa iisti nereagee.

vinjs kustaas kad tu kusties.

nelielaa veejinjaa praktiski bezveejaa vinjs tomeer staav uz vietas.

 

ir gadījies novērot?

nu tad jau noteikti elektrostatiskie/magnētiskie spēki darbojas.

btw elektrostatiskā elektrība tiešam ir pamatīgs spēks - atvērtu (shēma, bez ekranējuma) jaunās paaudzes telefonu var nobeigt noejot tam garām pāris metru attālumā un nevalkājot speciālos apavus. normāli ne? :)

Link to comment
Share on other sites

bet no veeja vinjs taa iisti nereagee.

vinjs kustaas kad tu kusties.

nelielaa veejinjaa praktiski bezveejaa vinjs tomeer staav uz vietas.

 

ir gadījies novērot?

nu tad jau noteikti elektrostatiskie/magnētiskie spēki darbojas.

btw elektrostatiskā elektrība tiešam ir pamatīgs spēks - atvērtu (shēma' date=' bez ekranējuma) jaunās paaudzes telefonu var nobeigt noejot tam garām pāris metru attālumā un nevalkājot speciālos apavus. normāli ne? :)[/quote']

 

vienreiz redzeeju.

kad redzeeju biju biskiit uztraucies

Link to comment
Share on other sites

vienreiz redzeeju.

kad redzeeju biju biskiit uztraucies

 

kā parādījās? kā pazuda? pastāsti. baigi interesē :)

 

paraadiijaas???

kaut ka iisti nezinu. kaut kur uzradaas

vienaa mirklii sadzirdeeju ttadu sprakskonju un ieraudziijus shamo.

pirmais ko gribeeju bija tiities taalaak

bet nekaa vinjs velkas pakalj.

beigaas es meeginaaju iet tuvu elektriibas stabam kuram zemes vads iet gar stabu uz leju.

taa vinjs arii aizgaaja zemiitee pa zemes vadu ar jauku sprakski.

Link to comment
Share on other sites

vienreiz redzeeju.

kad redzeeju biju biskiit uztraucies

 

kā parādījās? kā pazuda? pastāsti. baigi interesē :)

 

paraadiijaas???

kaut ka iisti nezinu. kaut kur uzradaas

vienaa mirklii sadzirdeeju ttadu sprakskonju un ieraudziijus shamo.

pirmais ko gribeeju bija tiities taalaak

bet nekaa vinjs velkas pakalj.

beigaas es meeginaaju iet tuvu elektriibas stabam kuram zemes vads iet gar stabu uz leju.

taa vinjs arii aizgaaja zemiitee pa zemes vadu ar jauku sprakski.

 

huh. neslikti. tas ārpusē notika?

Link to comment
Share on other sites

vienreiz redzeeju.

kad redzeeju biju biskiit uztraucies

 

kā parādījās? kā pazuda? pastāsti. baigi interesē :)

 

paraadiijaas???

kaut ka iisti nezinu. kaut kur uzradaas

vienaa mirklii sadzirdeeju ttadu sprakskonju un ieraudziijus shamo.

pirmais ko gribeeju bija tiities taalaak

bet nekaa vinjs velkas pakalj.

beigaas es meeginaaju iet tuvu elektriibas stabam kuram zemes vads iet gar stabu uz leju.

taa vinjs arii aizgaaja zemiitee pa zemes vadu ar jauku sprakski.

 

huh. neslikti. tas ārpusē notika?

 

par laimi jaa.

padomaa ko tu istabaa ar taadu iesaaktu???

 

un es vispaar tinos.

liidz riitam

Link to comment
Share on other sites

kaadu laiku atpakalj baigi ieintereseejos par to lodveida zibeni (laukos vecmucha shamo redzeeja un ta mani biedeedam staastija:) - meigjinaaju atrast visaadu infu par vinju un galvenais ko atradu bija tas ka neviens iisti nespeej izskaidrot kas tas iisti ir:D

viena interesanta lieta bija taada, ka shamais varot ieliist maajaa pa vismazaako spraudzinju, kautvai pa aizveeru logu gar malinju kautkur..

Link to comment
Share on other sites

Labie video gabaliņi! Ir nācies redzēt dabā , 6kV līnijas stabā (nu tie koka) sākās noplūde . Deg kā metināmā aparāta loks, tik tā izlāde ir krietni lielāka. Bet ar tiem augstspriegumiem joki mazi . Pat nieka kondensators var uztaisīt brīnumus, ja ir liels spriegums kā ne kā enerģija kondensatorā ir kapacitāte reiz spriegums kvadrātā . Vispār dažiem ir aizraušanās ar tiem augstspriegumiem Uzlieciet google meklēšanā tesla- atradīs ne tikai rakstus par to vīru , bet arī veselu kaudzi entuazistu , kuri spēlējās ar tiem augstspriegumiem... Vispār , to eksperimentu bildītes ir iespaidīgas. Piemēram šite : http://www.apc.net/bturner/hv-page.htm

(te gan var piebilst , ka pie reizes arī augstfrekvence, kas itkā nevarot nodarīt skādi , bet..) un vēl viens http://www.voltnet.com/gallery/index.shtml

Link to comment
Share on other sites

ūū... šitā teslas spirāle laba.

nez, vai tie zibeņi nenosvilina to istabu.

Link to comment
Share on other sites

euh:) - foršās bildes:) - vispār izskatās tiešām vareni - nez ja tur zibeņiem pa vidu ielien kaķis vai muša - vai vecmāmuļa? (teslas:)

 

bet pēdējoreiz tā vareblabi dabūju - kad biju pārvilcis koridorī jaunus vadus - tad pēc peislēgšanas - kārba maziņa - maz vietas - ar spēku bij jāstumj savītie vadugali iekšā, lai vāku var virsū dabūt - paļāvos uz to ka biju noizolējis, un dūšīgi spiedu tik iekšā, ar abām rokām - īkšķiem vai rādītājpirkstiem..... - ēhh:)! - brāziens cauri visam krūškurvim bij jūtams:)! - zinkā - sanāca veiksmīgi ar vienu roku pie fāzes - ar otru pie nulles:) - tīrais caurplūdiens caur rokām un ribām:)

 

 

bet vēl ir labie tie gadījieni - kad veļasmašīna ir 20g veca, un darbojoties laiž elektrību uz ūdensvadu - tad ir tā: - sēžu ietupies vannā zem krāna - slapjš:) - un skaloju muti pēc zobu mazgāšanas:) - un tad tā - rīvējot vaigu ar roku, zem krāna - kaukas tā skudriņas - skudriņas - kamēr pielec ka kaukas nav:)! - un tad milzīgs leciens - bladāc - un džeks ārā no vannas zibens ātrumā:) - princips bij tāds - ka dot pa masu sāka tajā brīdī kad uzpildījās ar ūdeni - tā visulaiku nekas, rūc, oki.... bet tad - sākās:) - bet lēciens dēļ bailēm, nedēļ triciena - jo ciknau dzirdēts - ka vannās jau vislabāk varot atstiepties...:)

 

tagadiņ īrējot dzīvokli Liepājā - ieraudzīju patīkamu - nomierinošu lietu - skārda lente - pieskrūvēta ūdensvada trubai un otrs gals - vannai - tātad - vienots kontūrs - ja pa ūdensvadu nāk strāva, tad sēžot vannā ir oki:) - vienīgi varbūt izkāpšanas brīdī var teorētiski sasist olas....:) - bet tas jau vairāk laikam humors:)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...