Jump to content

Mācīties programmēšanu


Guest amis11
 Share

Recommended Posts

Guest amis11

nu ar anglu val ir taakaa ir. un man ir "free pascal IDE" nu labi es itkaa biku kautko saaku saprast no taas buushanas bet kaa vinja man straadaas kaa programma. nju un lai tas buutu kaa kods man vinam ir jaaiedegaas baltam?

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Pēc alt+F9 nospiešanas Tev tajā mapē (piemēram C:\FPC\2.0.0\bin\i386-win32) parādīsies .exe fails ar tādu pašu nosaukumu kā .pas failam.

Link to comment
Share on other sites

Guest amis11

Pēc alt+F9 nospiešanas Tev tajā mapē (piemēram C:\FPC\2.0.0\bin\i386-win32) parādīsies .exe fails ar tādu pašu nosaukumu kā .pas failam.

 

Njaa to es ieveeroju kad failu saglabaaju man tur paraadaas nju piemeeram noname.pas

nju laikam sanaaca peec tiem datiem ko augstaak mineeja kaads lietotaajs...

Link to comment
Share on other sites

Pieziimiite - Alt+F9 uztaisiis to .EXE failu, bet nepalaidiis vinju. Ctrl+F9 uztaisiis .EXE failu, un uzreiz arii palaidiis to. Ja buus kaadas kljuudas programmaa (t.i. programma uzkaarsies), tad vinjsh uzreiz arii paraadiis attieciigo rindinju, kur notikusi kljuuda.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tas ir tās programmas darbības rezultats. Uzraksti kaut ko un nospied enter. Programma izdrukās to pašu un "Press any key..." Tad nospied enter, programma aizvērsies.

Link to comment
Share on other sites

Guest amis11

Tas ir tās programmas darbības rezultats. Uzraksti kaut ko un nospied enter. Programma izdrukās to pašu un "Press any key..." Tad nospied enter, programma aizvērsies.

 

es jau kautko yeedziigaaku izveidoju piemeeram man tagat raxta Mani sauc amis11 es maacos 7.klasee peectam uzraxta nospiezot enter Tev izdevas nospiediet enter lai izietu. nju tas ir pagaidaam izveidots bet nu tik lielas progas kaa piemeeram nro es nekad pasha speekiem neizveidotu....

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Nu, pagaidām iemācies veidot konsoles programmas, vēlāk varēsi domāt par "augstākām sfērām"

Ieskatam - vari nokompilēt šo kodu:

program winmin;
{$MODE DELPHI}
{$APPTYPE GUI}
uses
 windows, messages;
var
 wc : TWndClassEx;
 MainWnd : HWND;
 Mesg : TMsg;
function WindowProc(wnd:HWND; Msg : Integer; Wparam:Wparam; Lparam:Lparam):Lresult;
stdcall;
Begin
 case msg of
 wm_destroy :
Begin
 postquitmessage(0); exit;
 Result:=0;
End
  else Result:=DefWindowProc(wnd,msg,wparam,lparam);
 end;
End;
var
 xPos,yPos,nWidth,nHeight : Integer;
begin
wc.cbSize:=sizeof(wc);
wc.style:=cs_hredraw or cs_vredraw;
wc.lpfnWndProc:=@WindowProc;
wc.cbClsExtra:=0;
wc.cbWndExtra:=0;
wc.hInstance:=HInstance;
wc.hIcon:=LoadIcon(0,idi_application);
wc.hCursor:=LoadCursor(0,idc_arrow);
wc.hbrBackground:=COLOR_BTNFACE+1;
wc.lpszMenuName:=nil;
wc.lpszClassName:='WinMin : Main';
RegisterClassEx(wc);
xPos:=100;
yPos:=150;
nWidth:=400;
nHeight:=250; 
MainWnd:=CreateWindowEx (
0,
'WinMin : Main',
'Win Min',
ws_overlappedwindow,
xPos,
yPos,
nWidth,
nHeight,
0,
0,
Hinstance,
nil
); 
ShowWindow(MainWnd,CmdShow);
While GetMessage(Mesg,0,0,0) do
begin
 TranslateMessage(Mesg);
 DispatchMessage(Mesg);
end; 
end.

Tur ir tikai pats nepieciešamākais, lai izvadītu uz ekrāna logu.

Cerams, ka nesabaidīju. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Emm... ADEX... kods patiesi jauks (tas ir FreePascal domaats?), bet... tas laikam shoreiz patiesi buus biki par traku :blush:

 

amis11, taadas programmas kaa Nero, protams, Tu uzreiz neizveidosi. Un veelaak arii diezi vai - shaada meeroga programmas parasti taisa vairaaki cilveeki daudzu meeneshu (vai pat gadu) garumaa. ;)

 

Iesaakumam patiesi apguusti to pashu konsoli (melnais logs ar kursoru ) un Graph unitu (grafiskaas ziimeeshanas iespeejas). Ar tiem arii var panaakt stipri daudz, starp citu. ;) Olimpiaazju uzdevumi, piemeeram, ir pilniigi visi risinaami konsolee. Taapat arii konsolee ir iespeejams mainiit kraasas, raadiit visvisaadus interesantus simbolus, meetaat apkaart kursoru un dariit veel visaadas citaadas lietas. Piemeeram, ja pamaniiji, FreePascal IDE (tas, kur tu raxti programmu) arii ir konsole... ;)

 

Liidz Windows un taa piedaavaatajaam grafiskajaam iespeejaam gan jau Tu arii pats nonaaksi, kad tam buus pienaacis laiks. :)

 

Galvenais - nebaidies! Es arii visu, ko zinu, esmu apguvis pashmaaciibas celjaa vienkaarshi baxtoties uz priekshu un skatoties, kas sanaak. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest cxubrix

amis11, tas viss ir, protams, labi, ka mācies programmēt, bet pirms ķeries pie koda rakstīšanas, vajadzētu arī nedaudz pastudēt kā darbojas dators un kā kompilējas faili, kā tie pildās. Tas ļoti palīdzētu!

 

Atkārtošos, bet angļu valoda ir jāzina, noteikti!

 

Ja ir iespēja dabūt pie runāšanas kādu jau pieredzējušu programmētāju, tad 1h gara sesija būtu maksimums, ko vienā piegājienā varētu uzņemt, bet ar to pilnīgi pietiek lai izskaidrotu pamatus un pa nedēļu tas viss 'nosēstos' galvā un rastos jautājumi..

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

ADEX:

Mēģināju to nokompilēt uz parastā pascal, nekas nesanāca, bija kļūdas pie definēšanas(nobaidiji). Tā visa programma ir paredzēta(spiežot pēc koda) windows loga izveidošanai, es domāju ka tas nav vajadzīgs 7 klasē

 

ps es lasiju 4h dienā grāmatas un tajā pašā laikā sēdēju pie datora, un centos to teoriju praktiski izmantot, vairāk dienā es nevarēju "morāli" iemācīties, tas ir atkarīgs no katra cilvēka individuāli

Link to comment
Share on other sites

It tāda grāmata ar ēzeli uz vāka.

Tur ir par tēmu, bet nav par paskālu.

 

Maģistros algoritmus no tās mācījāmies (tiesa, angļu versijas).

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Tas kods vispār laikam ir paredzēts priekš Borland Delphi. Es tam pieliku klāt divas pirmās rindiņas, lai to varētu kompilēt ar Free Pascal.

 

Edit: Patiesībā - nevis pirmās divas, bet otro un trešo.

Link to comment
Share on other sites

Nja... man jau arii labu laiku ir taada doma, ka dereeja uzraxtiit kaadu tutoriaali latvju meelee par programmeeshanu. Zjeel tikai, ka laika laaga nav, kaa arii man meele nav tik veikla... :(

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...