Jump to content

Mācīties programmēšanu


Guest amis11
 Share

Recommended Posts

Guest amis11

Starpcitu ja nepamanīāt 7. klases skolēnam

 

nē liss ir laba doma...

 

nē liss ir laba doma...

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Es no savas pieredzes varu pateikt ka tās visas skolas ir "cenzēts", pāris dienu laikā to nevar izdarīt un viņi tikai naudu "grābj". Vajag pašam literatūru meklēt un mācīties, ja cilvēkam būs vēlēšnās to darī viņš to izdarīs. Es pats programmētāju skolās(kursos) nēsmu gājis bet par cita kursa veidiem to domāju.

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Tad sāc ar Pascal, tas jau ntās reizes šeit tika pieminēts, vēlāk pāriesi uz kautko sarežģītāku. Vai arī pagaidi kad visukolā tev sāks to mācīt bet paša ceļā var iemācīties daudz reiz vairāk t.i. literatūra. Tev jāmeklē iesācēju(beginer) literatūras variantus.

Link to comment
Share on other sites

Progmeistars kursi. Bet 7ajā klasē matemātikas zināšanas ir par vāju, lai programmētu nopietni.

P.S. Alvils.Latvietis.com bija pieejami Python manuāļi latviski.

Es tev ieteiktu sākt ar Pascal. Vai Python. Izvēle tavās rokās.

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

HTML var arī noģenerēt ar daudzām programmām, visual basic tas jau ir pa visam kas cits(nav vienkāršāks par pascal). Lai to pašu html normāli uztaisītu ir jāzin programmēšanas pamati, tas nav tas labākais varints. Kā nekā viņš septitā klasē mācās un cik noprotu grib nopietni ar to lietu iesākt.

 

ps šādi jauni cilvēki, ar vēlēšanos studēt paša ceļā, arī kļūst par labiem programmētājiem, žēl mn nebija šādas iespējas t.i. atļauties datoru nopirkt(pirmais 386 DX 40). Tikai nav zināms vai tiešām viņš to vēlas!

Link to comment
Share on other sites

Guest amis11

Tādēļ es jau tik agri sāku interesēties pa programmēšanu, jo tētis pateica ja gribu klūt par labu programētāju man jau tagat jāsāk mācīties....

Link to comment
Share on other sites

Nu, tad Pascal un uz priekshu! :) Starp citu - shitais jautaajums te jau vairaakas reizes tika uzdots un dotas daudzas labas atbildes. Paskaties! Programmeeshanas sadalja ir diezgan miegaina, taapeec neko taalu mekleet nevajadzees.

Link to comment
Share on other sites

Guest amis11

Pag es īsti kautko nesaprotu nju es itkā lasu www.liss.lv piedāvāto literatūru nju bet vai tur vajag arī progu? man tagat ir Free Pascal IDE tam ir latvisks aprakst kaa vispaar var programmeet....

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Piedod, bet tas ir tik daudzas reizes stāstīts. Kā programmēt priekš tā ir literatūra, nevis topiki. Ņem gramatas rokā un uz priekšu, ar to visu ir izteikts, negribēju nevienu apvainot. ps vajag iesācēju literatūru. Ja tev ar intsalēšanu problēmas tad tā ir cita roblēma, pascal uzinstalēt ir ļoti viegli.

Link to comment
Share on other sites

Tagad taa - Pascal ir jānokomplimē, lai tevis rakstītais kods kļūtu par programmu. Pascalam ir 2 veida komplimatori - Free Pascal un Borland Pascal . Free Pascal ir bezmaksas, savukaart BP līdzi nāk lieliska dokumentācija.

Link to comment
Share on other sites

Guest amis11

Iesācēja literatūru? kur tādu lai dabon Liss.lv katkaa neiet pie sirds?

Nju man ir free pascal

Link to comment
Share on other sites

Literatuuru vislabaak mekleet graamatniicaas, shaubos, vai latviski Tu plashi netaa atradiisi info.

Pats arii tagad maacos Turbo Pascalu, visu, ko zinu, samaaciijos no liis.lv/nps

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Pārsvarā literatūra ir angļu valodā(man ar to problēmu nav),tev ieteikt varētu krievu valodas grāmatas tulkojumus, protams ja krievu valodu saproti, lielākā daļa šie tulkojumi ir no angļu valodas grāmatām.

Link to comment
Share on other sites

latviski Vilx kolekcija un liis ir vienīgie sakarīgie resursi netā. Vēl ir kkādas grāmateles, bet infa ir vai nu krieviski vai angliski.

Labi -

Program aaa; 
Uses CRT;
Var 
a :string; 
begin 
ClrScr; 
Write('Input string - '); 
ReadLn(a);
Write('You inputed - ');
WriteLn(a);
WriteLn('Press any key to exit'); 
ReadLn;
end.

pārraksti tekstu free pascalaa un nospied Alt + F9 . Nokomplimēsi savu pirmo programmu .

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Tas ir ļoti labi bet tas dod tikai sintakses risinājumus, nevis noteiktu darbību veikšanu t.i. kā pareizi izveidot programmas kodu(tiešāk tur maz par to rakstīts), bet principā viņam noderēs.

 

housemouse:

 

no šādas teksta rindiņas no pascal neiziet:

WriteLn('Press any key to exit');

ReadLn;

 

t.i. Delphi var to izdarīt atkarībā no situcijas(exit(iziet no cikla), halt(apstādināt visu programmu), close(aizvērt galveno vai "apakšlogu");

Laikam es esmu alu iedzēris un tagad murgoju bet kļūdijies nēsmu!

Link to comment
Share on other sites

Ihh.... n00bs....

 

Pirmkaart: kompileeshana nevis komplimeeshana.

 

Otrkaart: Nevis "Press any key" bet "Press ENTER". ReadLN nolasa rindinju un tad turpina koda izpildi, bet rindinja beidzas ar ENTER. Ja gribeetos "Any key", tad vajadzeetu ReadKey.

 

Treshkaart: liis nevis liss!

 

Aaa, un veel - nejauksim programmeeshanas valodu ar kompilatoru un IDE. Programmeeshanas valoda ir, vienkaarshoti sakot, pieraksta veids. Komplektinjsh ar komandaam datoram un likumi, kaa tos struktureeti pierakstiit. Kompilators savukaart ir programma, kura programmu pierakstiitu kaadaa no programmeeshanas valodaam paartaisa par izpildaamiem mashiinkodiem, kurus saprot procesors (CPU). IDE savukaart ir saiisinaats no Integrated Development Environment. Tas ir taads kaa advanceets notepads, kursh pielaagots programmu rakstiishanai (un atkljuudoshanai) kaadaa no programmeeshanas valodaam.

 

:p

Link to comment
Share on other sites

@vilx- ok, ub3h4x0r. mēs varam stāstiināties par visādām figņām, terminiem utt., bet konkrētajam subjektam - 7. klases skolēnam - tas neko neizteiks, jo mani māc aizdomas, ka viņš nesapratīs lielu daļu no mūsu teksta profesionālisma un vājo angļu valodas zināšanu dēļ.

@snail - nē, Pascal pēc šīm komandām izvada tekstu 'Press any key to exit ... ' vai kā es tur rakstīju un gaida, kad lietotājs ievadīs jebkuru taustiņu (vai saskaņā ar Vilx- enter) un pēc tam izpildīs nākošo "komandu' - end., kā rezultātā programmas darbs tiks beigs, un, ja programmu nedarbinās no konsoles, tad arī nevarēs aplūkot rezultātus. Protams var taisīt cmuku ciklu ar delayiem un kustīgu tekstu un halt, bet nafig to vajag ?

Link to comment
Share on other sites

es ari 7 klaseedikti gribeju but programmeetaajsun aizravos ar taam lietam!:)

saku ar php, (html kkad 12-14 gados lasot piem. apollo html kodu un salidzinot ko raada brouzerii izpiipeejis biju) tad 8 klasee uzcirtu paris projektinus par naudinaam, toreiz jutos baigi labi, jo neznaju nevienu pat dzirdejis nebiju par vienaudzi, kursh 3 dienas 60 ls butu nopelnijis parmainjus padzenajot NFS un pakodeejot. Taa sajuta bija laba,tad piekjeros C un tad palenaam gada vai 2 laikaa sapratu ka programmeeshana nav taa labakaa profesija ( lai neviens neapvainojas). Man kkaa nepatika doma, ka dienas pavadisu pie kastes ekrana blenzhot. Tad nu atradu ko sava zinja saistitu ar programmeeshanu un domaju nakoshgad mesties ieksh RTU mehatronikiem.

Link to comment
Share on other sites

Kāds nevarētu pateikt kur 7. klases skolēns varētu sākt mācīties programmēšanu?

Nu principā tu varētu lieki neizniekot laiku studējot visādus Pascālus utml, kas tev tāpat diez vai dzīvē noderēs, bet tu varētu pastudēt PHP, kur savos pamatos ir vienkāršāks par Pascālu:

Studijas vari sākt ar grāmatiņām:

Aleksandrs Zīvarts - PHP soli pa solim;

PHP programmētāja rokasgrāmata.

Link to comment
Share on other sites

7ajā klasē matemātikas zināšanas ir par vāju, lai programmētu nopietni.

 

Nemaz tik dziļas math. zināšanas iesākumam nevajag! Lai apgūtu pašus pamatus, arī slims cilvēks iemācīsies, ja gribēs.

 

Es no Pascal atteicos, jo nezināju, kā grafiskajā vidē atdzīvināt peli un f-jas MouseShow un MouseHide. Nja.

Tagad pievērsos Delfi7.0 versijai. Interesants rīks. Būtu tikai vairāk briivaa laika..

Link to comment
Share on other sites

@vilx- ok, ub3h4x0r. mēs varam stāstiināties par visādām figņām, terminiem utt., bet konkrētajam subjektam - 7. klases skolēnam - tas neko neizteiks, jo mani māc aizdomas, ka viņš nesapratīs lielu daļu no mūsu teksta profesionālisma un vājo angļu valodas zināšanu dēļ.
Sorry, es noteikti negribeeju stāstiinaaties. Es vienkaarshi gribeeju noraadiit uz paaris elementaaraam lietaam, ko parasti iesaaceeji jauc, un kas sagaadaa saakumaa probleemas. Nejuutos kaut ko pateicis nederiigu 7. klases skoleenam. :? Aaa, un pareizrakstiibu izlabot nekad nav lieki, manupraat. :p

 

Protams var taisīt cmuku ciklu ar delayiem un kustīgu tekstu un halt, bet nafig to vajag ?
Ja tas ir uzbrauciens man par to readkey, tad atkal - es vienkaarshi gribeeju noraadiit, kur ir probleema, un iespeejamos risinaajumus. Vai ta ko sliktu pateicu? :?

 

Nu principā tu varētu lieki neizniekot laiku studējot visādus Pascālus utml, kas tev tāpat diez vai dzīvē noderēs, bet tu varētu pastudēt PHP, kur savos pamatos ir vienkāršāks par Pascālu.
Nii, nii, nii, NII! Nevajag saakr ar PHP, luudzu, nevajag! Tad rodas tik maldiigs priekshstats par to, kaa taa kaste iisti straadaa, ka... Man pat domaat negribas! TIK daudz liika PHP koda redzeets! Jaa, PHP ir dikti viegli iemaaciites saakt programmeet, bet veel vieglaak tur ir iemaaciities sliktas programmeeshanas tradiicijas un neefektiivus algoritmus. Shajaa pasaulee jau taa pietiek briinumbeernu, kuri ir samaaciijusjhies PHP un tagad juutas lieli un kruti, bet patiesiibaa taisa nelietojamas programmas! Nevajag veel vienu! Maacies Pascal, tas ir droshais celjsh! PHP ir laba lieta, bet veelaak, kad jau saproti, kaa taa kaste straadaa.
Link to comment
Share on other sites

Guest amis11

Nē nu es laikam esmu stulbs es no jūsu teiktā tikai dazas lietas sapratu. Nju man ir jāatrod literatūra. Grāmanīcā? Kādu gramatu lai nem priexsh pascal? Liis kur lai sāk mācīties to pascal algoritmi okey bet kur ir piemineets kaa lai straadaa ar to progu labi nu pastaasta kas ir programēšana nju es zinu kas tā ir kur saprogrammē kādu programmu piemeeram kaa visas DC++ nero utt...... :|

 

nu un tos kodus arii saliku un man pieneema ar press any key nevis ar press enter jo ja es raxtiiju ar press enter tad raada failed bet ja raxta taakaa ir noraadiits sheit:

 

Program aaa;
Uses CRT;
Var
a :string;
begin
ClrScr;
Write('Input string - ');
ReadLn(a);
Write('You inputed - ');
WriteLn(a);
WriteLn('Press any key to exit');
ReadLn;
end.

 

Tad vis aiziet un raxta "Compilesuccessful: Press any key "

Link to comment
Share on other sites

Ja kas borlanda veco turbo pascal arī var par brīvu dabūt.

http://www.devq.net/pascal/

 

Links lapas apakšā.

 

Normāls helps. Normāla vide. Integrētais debugers (var programmu pa soļiem izpildīt).

Nezinu vai tas viss ir iekš free pascal.

Link to comment
Share on other sites

Guest Digital

tu saspiedies esi vai darit nav ko ka macities programmet....7.klasite ir jabauda berniba nevis ar tadu drazu galva japiebazh

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

amis11, iemet to kodu, kas Tev nekompilējās. Tur noteikti bija kāda sintakses kļūda. Kompilatoram ir pilnīgi vienalga, kādu tekstu izvadīt uz ekrāna.

Link to comment
Share on other sites

Guest XYZANDME

Ja kas borlanda veco turbo pascal arī var par brīvu dabūt.

http://www.devq.net/pascal/

 

Links lapas apakšā.

 

Normāls helps. Normāla vide. Integrētais debugers (var programmu pa soļiem izpildīt).

Nezinu vai tas viss ir iekš free pascal.

 

Piekrītu, ka šitas urķis būtu labāks priekš iesācēja (more iesācējs friendly) un liisaa piemeeri arii vairāk vai mazāk domāti šim

 

Tomēr ieteiktu sākt ar QBasic (kā nekā pamats), vismaz vidusskolā kādreiz sāka ar šo, kamēr nonāca līdz Pascal

Link to comment
Share on other sites

Guest amis11

Nu to pashu kodu es arii ieliku ko man pirmiit iedeva..... vienu reiz man vinsh kompilējās bet citas reizes es gribeeju kompilēt man nekas nesanaaca....

 

Uz kaa tad man maaciities uz QBasic vai Pascal man te galvu saak jaukt...

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Nu es nezinu, kas tur var nekompilēties. Ja pārrakstīji ar roku, tad gan jau kādu kļūdu ielaidi. Ja ar copy - paste, tad visam jābūt OK

Link to comment
Share on other sites

OK, laikam patiesi buushu izteicies paaraak sarezgjiiti. :? Ljoti atvainojos. :blush:

 

Taatad... kur ir probleema? Es iesaku:

  1. Njemam Borland Pascal 7.0 (ja vari atrast) vai Free Pascal (kaads nu svaigaakais ir tajaa weblapaa).
  2. Raxtam to programmu, kas tur ir dota.
  3. Spiezjam Ctrl+F9
  4. Priecaajamies, ka programma straadaa. :)

Kaa Tev ir ar anglu valodu? Eku ir dokumentaacija tam FreePascal angliski: http://www.freepascal.org/docs.html. Varbuut arii tur atrodi ko labu. :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...