Jump to content

Legāls Winxp


ivo
 Share

Recommended Posts

jo vairak kas jadara no komandrindas, jo mazak piekriteju. pazina lietoja BSD.. nu sorry, bez garu penteru rakstisanas nu nekadi neiztikt.. lol..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • UnderV

    17

  • ivo

    11

  • kroniz

    19

  • Mr. Nejēga

    5

Baigā ekstra... Kubunta atrada visus dzelžus. Tas ir pašsaprotami mūsdienās.

Ahaa. Bet M$ Windows neatrada. Lūk, tas gan nav pašsaprotami.

Citai sistēmas konfigurācijai varētu būt pretējs rezultāts. Viss atkarīgs no dzelžiem ;)
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Nu, runājot par subj, tā teikt, legalo XP - es teiksu īsi, nedaudz pārfrāzējot Raikinu - "Nu i duraki oņi vese". Par MS. Personīgi es sen būtu paņēmis un nopircis mājās OEM Windowsu, bet -

1. idiotisms, ka mainoties compūtera īpašniekam, licence līdzi nenāk. Tobiš, jaunajam īpašniekam windows jāpērk pa jaunu.

2. idiotisms (nesen parādījies) - licence zaudē spēku, ja mainās mātesdēlis.

 

Windows man derētu, jo ilgi sēžu uz pārbaudītam vērtībām (ilgi uz NT4 srv, tad piespiedu kārtā pārgāju uz win2k srv, tur arī šobrīd), tā kā tā nauda (kā šobrīd tie 66 Ls - priekš nama HE der) pie kājas būtu, bet dzelžus mainu diezgan regulāri. Katrreiz pirkt jaunu Windows? Ha, ha, ha. Tā kā mājas variantā Windows atkrīt ka suga. Darbā, protams, viss oficiālais, bet tās jau kantora problēmas un nauda.

Link to comment
Share on other sites

... bet dzelžus mainu diezgan regulāri. Katrreiz pirkt jaunu Windows? Ha, ha, ha. Tā kā mājas variantā Windows atkrīt ka suga. Darbā, protams, viss oficiālais, bet tās jau kantora problēmas un nauda.

Home lietotājs nemaina dzelžus kā cimdus. Vienu reizi nopirka un vairākus gadus lieto.

Domāju, ka Microsoft dara pareizi. Biju dzirdējis, ka Bils teica: "Ja pirāti daudz zagtu softu, tad es gribētu, lai tas būtu mūsu softs. Cilvēki pie tā pierastu un ar laiku censtos legalizēties, jo citus produktus vienkārši nemācētu lietot".

Bils ir gudrs vecis. Pat neievācot no mazajiem pokemoniem naudiņu, vinš dabūs savu artavu, kad pokemons izlīdīs no savas pokebumbas un dibinās oficiālu kantori.

Link to comment
Share on other sites

Alternatīva ir. Par to es visu laiku runāju. Pats lietoju linux un man ir pofig uz M$.

Alternatīvas ir *nix sistēmas.

Link to comment
Share on other sites

Home lietotājs nemaina dzelžus kā cimdus. Vienu reizi nopirka un vairākus gadus lieto.

varbūt, bet ne vidējais statistiskais būtietis. Es pats datordzelžus mainu vidēji reizi gadā, vienk. izmantoju izdevību kad kādam paziņam jāsakomplektē darbastacija neta browsēšanai, notirgoju savu un sev iepērku ko svaigāku. Par HDD, Video vispār nerunāju.... Un ja katru reizi jāpērk Win..., paldies... nē... Un uz Linux pāriet nevaru, pareizāk sakot, nevaru iepalikt Win pārzināšanā. Kamēr 98% lietotāju jūzo Win, arī man jābūt lietas kursā par Win un tā aktuālajām likstām.
Link to comment
Share on other sites

Par HDD, Video vispār nerunāju.... Un ja katru reizi jāpērk Win..., paldies... nē... Un uz Linux pāriet nevaru, pareizāk sakot, nevaru iepalikt Win pārzināšanā. Kamēr 98% lietotāju jūzo Win, arī man jābūt lietas kursā par Win un tā aktuālajām likstām.

Nomainot video vai hdd, tev nevajag pirkt jaunu Win licenci.

Kādā veidā lietojot linux, tu varēsi iepalikt zināšanās? Lietojot Win, es jūtu, ka tur viss ir zināms un pārāk vienkāršs - visas lietas ir automatizētas līdz bezjēdzībai.

Link to comment
Share on other sites

UnderV

Kadu tad pac linux lieto un uzskati par labu esam, ka teikt, alternativu windam? Cik ilga laika apguvi?

Link to comment
Share on other sites

Pats lietoju mājās Ubuntu. Labs distro. Viss notiek samērā vienkāršī. Protams ir jāmāk lasīt manuāļus.

Neredzu iemeslu mājās lietot win - iet mp3, skatos divx, lietoju gimp, utt. Visām win lietām ir alternatīva (bezmaksas).

 

Pirmais distro, kuru pamēģināju bija Mandrake (6. vai 7. versija, neatceros). Tas man neiepatikās, tad nāca RedHat (agrāk nebija Fedora), SuSe. Visi negāja pie sirds. Pamēģināju Debian un pie tā arī paliku.

Tagad lietoju Ubuntu, jo tam ļoti ātri parādās jaunākās pakas. Mājām pietiek.

Lai iemācītos linux mūsdienās nemaz tik ilgs laiks nav nepieciešams:

1. Jāmāk lasīt (vēlams angliski),

2. Jāmāk lietot google.

Es domāju mēneša laikā sapratīsi ap ko lietas grozās.

 

Principā Ubuntu var lietot arī īpaši neiedziļinoties sistēmas sīkumos, jo tas ir ļoti draudzīgs pret lietotāju :-D

Link to comment
Share on other sites

Es domāju mēneša laikā sapratīsi ap ko lietas grozās.
Ņifiga sebe :-( mēneša laikā ... :-?

Windu var dienas laikā apgūt - ir tak atšķirība.

Bez tam opsistēma ir tādēļ lai ar viņu strādātu nevis tādēļ lai veselu mēnesi viņu mēģinātu apgūt 8-)

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

manuprāt,tas bija domāts mūsdienu izglītības apstākļos,kad kādam sīcim/datoros neieinteresētam cilvēkam noliek priekšā WinXP,viņš sev nepieciešamās lietas apgūs agstākais divu dienu laikā,toties ar *nix viņš tiešām ilgi mocīsies,līdz izdomās,kas,kā,kur,kāpēc. (galu galā,tagad pat skolās ir visaptveroša M$ aģitācijas kampaņa)

Link to comment
Share on other sites

Pameginaju Mundrake.. pirmais iespaids - kadel nevar uztaistit lietas lidzigi ta, ka tas ir wind??. jo tur, kur pec wind varetu atrast kaut ko, jamekle pavisam kur citur, pilnigi citada pasaule.. nez, pieriebas, par cik nav ipasi daudz laika kemoties. Bet tuvakaja laika pameginasu Ubuntu, kad nebus ko darit.. varbut iepatiksies ;-)

 

P.S.

Kas var but garlaicigaks par manualu lasisanu? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

vēl garlaicīgāk ir gaidīt,kad onkulis Ivars atnāks un salabos visu, ko tu esi sajājis savā Ubuntu kompetences trūkuma un nezināšanas dēļ. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

bet var jau izrādīties,ka tas ir nevis su.., bet briljants,kuru nemāki noslīpēt,lai smuki izskatās(lietot),tāpēc paliec vien pie lētā stikla gabaliņa,kas 1. acu uzmetienā izskatās kā dimants,bet papētot tuvāk,atklājas,ka nekas tik labs tur nav (protams,WinXP).

Ja gribi man teikt,ka esmu kautkāds tur *nix sprediķotājs,neceri- es pats dzīvoju ar WXP. No Linux izmantošanas mani (diemžēl) attur viss negatīvais,kas par šīm sistēmām dzirdēts,it īpaši ziņā par draudzīgumu lietotājam,kam rokas mezglā saaugušas(man,piemēram). :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Es nedomāju, ka win nevarētu iemācīties mēneša laikā (pilnīgi neko nezinot).

Ir cilvēki, kuriem gribas kontrolēt lietas ar kurām tie darbojas. M$ ir "necaurspīdīgs" - nevar saprast, kas notiks, ja es nospiedīšu stulbajā wizardā pogu "next".

Zem linux viss ir zem kontroles - sistēma tev pasaka, kas ir ticis darīts. Ja tevi tas neinteresē, tad vari to nelasīt. Ideja ir tāda, ka linux no tevis neko neslēpj. Microsoft gan cenšas visādus WGA instalēt, aizsūtīt tavu IP uz M$ servaku, utt.

Link to comment
Share on other sites

ir trešā un vispopulārākā iespēja, kas pieminēta manā iepriekšējā postā

 

Nu, iespējamās sekas tu zini...

 

:roll:

 

Vot tur jau tas priecinjsh, ka nekaadu seku jau taa iisti nav - nogriezti updeiti un dziivojam mieriigi savaa istabaa ar kaadu nelegaalu softu vien veelamies.. neviens gailis pakalj nedziedaas..

 

Tur jau arii ir taa saals, a viss paareejais, ko juus te minat ir tikai fragmenti, kas paliek paari.. Kameer varees briivi un bez mazaakajaam baileem vilkt no dc un lietot, tikmeer nekas nemainiisies, lai cik samazinaatu cenu, lai cik razhotaajs naaktu pretii, vienalga lielais vairums, pat latu neatdos par to ko var pa velti panjemt ar domu - atrasts nav zagts!

 

edit: uh ku aatri sadrukaajushi jau par un ap..

Link to comment
Share on other sites

Linuxisti spelites nespele :cool: katra zina, daudz ierobezaka skaita un formas, ka uz wind. Protams, katram savas prioritates un intereses, tadel tik dazadi viedokli.

Link to comment
Share on other sites

ja man paraadiitu, ar kuru uz linux var mieriigi uzinstaleet warcraft tft un netaa uzspeeleet, peec tam vienkaarsi, 20 min laikaa uzlikt x-men legends 2, vai sims2 ar visiem addon un pie tam normaali speeleet... pasakiet, kuram linux distributiivam to var, un es pateikshu attaa windows!

Jebkurš distro. Vajag tikai iegādāties CEDEGA.

Saki attā win :-D

Link to comment
Share on other sites

Kas tas cedega tāds ir un par cik to var iegādāties? Vai tad uz to ies pilnīgi visas WIN progas?

 

P.S. Ja es savai kastei varēšu nopirkt Vistu <=100Ls, domāju, ka to arī izdarīšu, bet diez vai tik lēti būs. Win XP OEM neņēmu (pavasarī iepirku PC), jo solīja jau šogad vistu un neredzēju jēgu uz dažiem mēnešiem izmest 60 un cik tur Ls.

Link to comment
Share on other sites

Kas tas cedega tāds ir un par cik to var iegādāties? Vai tad uz to ies pilnīgi visas WIN progas?

CEDEGA ir win spēļu interpretātors zem linux. Strādājošo spēļu sarakstu var apskatīties šeit: http://transgaming.org/gamesdb/

Ja tev ir nepieciešamas cita veida win progas, tad izmanto wine.

 

Teikšu, ka reāli viss nav tik gludi kā izskatās, bet liela daļa progu iet ļoti smuki.

Es pat īsti nevarētu iedomāties, kādu win progu ļoti vajadzētu zem linux (izņemot spēles) - gandrīz visām progām ir analogi.

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

nu un ko tajā lapā īsti nozīmē reitings "playability" ? cik lielu daļu no spēles iespējam var izmantot?

Link to comment
Share on other sites

Guest v3rb0
kādu win progu ļoti vajadzētu zem linux

piem, metatrader4 .. nepielaidu ar wine. pārgāju uz win, apradu, kādu pusgadu vairs negribu mēģināt migrēt atpakaļ.

Link to comment
Share on other sites

piem, metatrader4 .. nepielaidu ar wine. pārgāju uz win, apradu, kādu pusgadu vairs negribu mēģināt migrēt atpakaļ.

Palasi šeit.

Tur skaidrā krievu valodā viens džeks visu sarakstīja.

 

Ar Boldriks nestrīdēšos, jo viņa sfērā man ir maza saprašana :)

Link to comment
Share on other sites

Nu Linux tipa OS nav lietotājiem draudzīgas, tas nu stabili, es esmu izmēģinājis vairākus linux-veidīgos un NEVIENS uzreiz nav atradis visas iekārtas (divām kastēm), vienmēr ir bijis jāveic dīvains&sarežģīts configs :) un kamēr es piedabūju pie dzīvības sava vecā kompja ISA skaņas karti vispār pus dzīvi palaidu garām :D Bet nu internetā protams var atrast kā un ko darīt, bet kurš tad to gribēs visu darīt...

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu ko jūs visi te peraties,man ir no DC++ novilkts Windows XP un nekādu problēmu,nāk visi kritiskie apdeiti un dzīvoju laimīgs!

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu ko jūs visi te peraties,man ir no DC++ novilkts Windows XP un nekādu problēmu,nāk visi kritiskie apdeiti un dzīvoju laimīgs!

Ar to nav jaalielaas un jaalepojas. Zagts XP...

Lai gan, kas tad man uz kompi staav.... :roll:

Driizumaa staavees Linux. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

krishxxx

MAn domat, ja kads no mirstigas tautas sazvaniitu to Kungu Bilu, un uzjautatu vai nerav kka pa leto dabuut licences key`u, Bils neatteiktu :D

Link to comment
Share on other sites

krishxxx - vari ieguut savaa iipashumaa windows vista legaalu lejupielaadeejot no officiaalaa saita.

Buus tev Genue Windows un visi update naaks...

Link to comment
Share on other sites

Ir kāds mēģinājis, kā darbojas? Kas notiks tad kad iznāks oficiālā? Updeiti turpinās nākt?

Link to comment
Share on other sites

Uz PC ir likts un nekaadu probleemu nebija.Varbuut ka nekaadas iipashaas programmas nelika taapeec bij ok...Bet taa straadaaja taas kuras vajadzeeja...Update naaca un viss bija chikiniekaa...

Link to comment
Share on other sites

krishxxx - vari ieguut savaa iipashumaa windows vista legaalu lejupielaadeejot no officiaalaa saita.

Buus tev Genue Windows un visi update naaks...

Vista ir beta stadījā. Pagaidām to var pilnīgi legāli lietot. Taču pēc pilnās vista iznāksānas beta vairs normāli nešansēs (man liekas tur ir funkcionēšanas max datums).
Link to comment
Share on other sites

Šito lapu esmu skatījies , bet tāpat nevaru īsti iebraukt , kas iznāks lētāk , ja man ir legāls W95 ( korobka ) - WinXP Pro Upgrade versija vai pa "kreiso" nopirkta OEM versija ? Kaut kur gadījumā nav pieejam kāda cenu lapa ?

 

Ar WinXP Pro , ja kas vari atkāpties uz iepriekšējām versijām izņemot XP HOME

WinXP Home Edition ENG OEM w/SP2 cena ir ~60 Ls

MS Win XP Pro English Intl UPG CD w/SP2 ir ~172 Ls :cool:

 

Stradāju ar softiem ikdienā, tā kā tās ir pareizas cenas :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest mixxx

 

1. Vai iespējams iegādāties OEM versiju, ja kompi komplektēju pats, varbūt daži kantori piedāvā kādas akcijas, piemēram windu par zemāku cenu ja detaļas pērk pie viņiem?

 

 

kas ir OEM

Link to comment
Share on other sites

Ar WinXP Pro , ja kas vari atkāpties uz iepriekšējām versijām izņemot XP HOME

WinXP Home Edition ENG OEM w/SP2 cena ir ~60 Ls

MS Win XP Pro English Intl UPG CD w/SP2 ir ~172 Ls :cool:

 

Stradāju ar softiem ikdienā, tā kā tās ir pareizas cenas :wink:

 

WinXP Home Edition LAT nav pieejama?

Link to comment
Share on other sites

Guest mixxx

a ka var zinat vai kompim ir legals vai nelegals WINDOWS?? :?: :?:

 

 

nu bet tas legalais windows uir dargs prieks

Link to comment
Share on other sites

a ka var zinat vai kompim ir legals vai nelegals WINDOWS?? :?: :?:

nu bet tas legalais windows uir dargs prieks

Ja ir pirkšanas dokumenti par win, tad ir legāla OS. Ja nav, tad tu esi nelegālis (būs jāiesaka šāds latviskojums :-D ).
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...