Jump to content

Legāls Winxp


ivo
 Share

Recommended Posts

Es te plānojot jauna kompīša iegādi apsmadzeņoju arī tādu opciju kā legālu windows xp, ņemot vērā ka čakars ar nelegālas windas atjauninājumiem paliek aizvien lielāks. Šajā sakarā radās sekojoši jautājumi:

 

1. Vai iespējams iegādāties OEM versiju, ja kompi komplektēju pats, varbūt daži kantori piedāvā kādas akcijas, piemēram windu par zemāku cenu ja detaļas pērk pie viņiem?

 

2. Laikam jau piemērotāka mājas lietošanai būtu HOME EDITION, bet vai šai versijai ir pieejams arī latviešu valodas atbalsts? Vismaz bodēs neredzēju. Patreiz lietoju latvisko pro versiju - iepatikās :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 81
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • UnderV

    17

  • ivo

    11

  • kroniz

    19

  • Mr. Nejēga

    5

Grossmeister

Protams , protams tikai nevajag aizmirst , ka ne visi mājas lietotāji jau ir iesituši roku uz Linux distributīvu uzstādīšanu ... :grin:

Link to comment
Share on other sites

var sarunāt bodi, lai detaļas sit čekā (pavadzīmē) kā datorkomplektu, nevis kā atsevišķas daļas un tad mierīgi pērc oem vesiju līdzi.

 

latviskots home edition ir pieejams. man gan home edition neapmierina, jo šad tad nācies sastapties ar problēmu, ka dažas programmas neatbalsta home ed.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Man tad pie reizes arī jautājums - ja man ir legāls W95 vai W98 , kāds man iznāktu vislētākais variants upgreidoties uz WinXP ?

Link to comment
Share on other sites

Pag, a tās Microsoft lapā lejupielādējamās valodu pakotnes vai tad nedrīkst bāzt jebkuram distributīvam virsū?

Link to comment
Share on other sites

Cik man zināms, tad pēc pēdējām izmaiņām Microsoft Windows OEM licenzē, tad OEM versiju WinXP var iegādāties TIKAI ar jaunu MB, bet labāk pazvanīt uz oficiālo Microsoft pārstāvniecību un uzprasīt.

Link to comment
Share on other sites

var sarunāt bodi, lai detaļas sit čekā (pavadzīmē) kā datorkomplektu, nevis kā atsevišķas daļas un tad mierīgi pērc oem vesiju līdzi.

 

latviskots home edition ir pieejams. man gan home edition neapmierina, jo šad tad nācies sastapties ar problēmu, ka dažas programmas neatbalsta home ed.

Kādi softi tad neatbalsta home edition? Varētu jau Pro versiju, bet tā ir dārgāka :(
Link to comment
Share on other sites

Igelkott

Cik man nācies saskarties ar OEM iegādi - tikai pajautā un samaksā 20 - 35 zvīņainos un saņem uzlīmi ar visu osu... Tomēr neieteiktu ņemt kur pagadās - citādi validation nesanāk... Lai gan lētāk šķiet, tiešām uzsist virsū kādu no Linux distributīviem, jo Geitss nav ieinterisēts ilgstošai atjaunināšanai vecākiem osiem, par kādu, jūtams, drīz kļūs arī XPerience...

Link to comment
Share on other sites

Jā, secinājums viens - Latvijā mājas lietotāju vidū galīgi nav populārs legāls softs. Un dīvainākais ir tas, ka tas pats sranijs Microsoft neveic nekādas aktivitātes lai kaut kādā veidā popularizētu legāla softa lietošanu. Bet bļaustīties par pirātisma līmeni - to gan māk :(

 

Kas attiecas uz Linux - nezinu, esmu pieradis pie win, tur tak ne tikai opsistēma, bet arī lietojumprogrammas pilnīgi citas.

Link to comment
Share on other sites

Ja Linux ir tik vienkars un labs un vel pie tam pa brivu, kadel tad vins ir tik nepopulars gan starp majas lietotajiem, gan uznemumos, iznemot ja nu vienigi ka serveru programmatura.

Link to comment
Share on other sites

Lai lietotu Windows...
Manuprāt pilnīgi otrādi - windozē nav nemaz jāčakarējas un nekādas komandas nav jāzin. Linuxī gan :( Man jau pietiek ar to ka uz Dreamboxa linux griežas - pilnīga ķīniešu ābece :(
Link to comment
Share on other sites

ta pat uznemumi ir gatavi maksat par windows, lai tikai tas butu.. pie kam raksta autors ari! Nedomaju, ka vins nav informets par brinumaino Linux :lol:

Link to comment
Share on other sites

Uzņemumiem nepatīk linux, jo uz tā nav normālas grāmatvedības progas, kas atbilstu LV standartiem. Tas ir pamatīgs mīnus.

Citu šķēršļu nav.

Gan servaku, gan desktopu, gan nelielu spēļu staciju varētu uzmočīt 8) (izmantojot CEDEGA).

Neredzu vispār jēgu sekretārītēm likt win, ja tās tikai browsē netu un raksta primitīvus dokumentus.

 

To NormaalsCilveeks,

Respekts tavam čomam no ASV.

Žēl tikai, ka iekš LV tādi cilvēki būs tikai pēc kādiem 50 gadiem. Mums pagaidām ir mazu bomžu domāšanas veids.

Link to comment
Share on other sites

Vispaar shii lieta ar autortiesiibaam ir muusdienu sabiedriibas

probleema, kad kapitaalisms grib uzspiest cilveekiem maksaat par visu.

Ar likuma paliidziibu ir iespeejams legaali terorizeet pilniigi jebkuru

Latvijas pilsoni kam ir dators, jo kas nelicenzeets atrodas gandriiz

visos datoros. Vajag prasiit lai maajas lietotaaji driikst kopeet ar autortiesiibaam aizsargaatu

informaaciju un vinju izplatiit nekomerciaalos noluukos, kaa arii

internetaa ar likuma speeku nostiprinaat pilniigu vaarda briiviibu. Ar

firmaam ir citaadi, taas izmantojot to programmatuuru pelna naudu, taa

ka ir tikai godiigi ja dalja no naudinjas tiek arii softa

izstraadaataajiem.

Link to comment
Share on other sites

Vispaar shii lieta ar autortiesiibaam ir muusdienu sabiedriibas

probleema, kad kapitaalisms grib uzspiest cilveekiem maksaat par visu.

Nepatīk - nelieto.

Paņem linux un priecājies. Ja tevi tas neapmierina, tad maksā.

Cilvēkiem IR IZVĒLE. Mēs nedzīvojam komunismā. Ko gribi to dari (likumu ietvaros, protams).

Link to comment
Share on other sites

Diez vai bus daudzi, kas priecasies par Linux, drizak meginas aptiet visus likumus vai lietot nelegali. Uzskatu, ka majas lietotajam win pa 300 ls ir galigi neadekvata cena. Pie musu algam max 50 Ls butu ta nauda, ko cilveki varbut butu gatavi maksat.

Link to comment
Share on other sites

Besi man tie cakaretaji, butu labak nakusi preti parastiem lietotajiem, kaut vai iegadaties licenci uz gadu, noteiktu terminu par mazakam summam.. ta cinisities ar to vel pardesmit gadus..

Link to comment
Share on other sites

Tava doma ir saprasta.

Piem, man ļoti patīk 600-ais mercedes, bet es to nevaru atļauties. Pēc tavas loģikas sanāk, ka gadījumā, ja Mercedes ražotājs man nenometīs cenu pa kādiem 20 000Ls, man tā mašīna būtu jāzog?

 

Man liekas, tas ir sviests. Es izvēlētos mazāku mašīnu ar mazākām ekstrām, jo es nevaru atļauties Mercedes.

Link to comment
Share on other sites

Paga, tās nu ir 2 pilnīgi nesalīdzināmas lietas:

1. automašīnas vērtību sastāda pamatā izmatotie materiāli, bet softa vērtību cilvēka intelekts. M$ gūtu peļņu pat tirgojot mājas jūzeriem licences pa latu gabalā. Neviens tad nelegālu windu nelietotu.

Pie tam mersis ir luksusa prece, bet winda faktiski būtu uzskatāma par pirmās nepieciešamības preci, tāpat kā elektrība, telefonsakari un visas pašsaprotamās lietas. Tomēr iepriekšminētās lietas ir pieejamas gandrīz katram pilsonim, bet elementāras datorprogrammas ne. Es te nerunāju par fotošopiem un tādām profesionālām lietām, bet gan programām, kas nepieciešamas katram datoram.

Tur jau tā lieta, ka cena nav adekvāta. 50 - 60 Ls par opsistēmu būtu normāla cena pie Latvijas algu līmeņa. Linux tomēr nav alternatīva.

 

P.S. sanāca steigā un ne visai sakarīgi, bet ceru ka domu sapratāt

Link to comment
Share on other sites

Vacija varbut ta ir normala cena par windu.. pamegini Afrika patigrot savu windu, redzesim.. daudz vairak naudas aiziet apkarojot zaglus.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Paga, ....
Pilnīgi nepareiza domāšana. Paskaiti cik daudz cilvēku resursu ir izmantots veidojot Windows. Vairāki miljardi naudiņu + reklāma, tirdzniecības menedžeru darbs. No tevis neprasa 1000Ls par kopiju, bet tikai 250$.

Windows ir luksus prece, jo ir patīkami lodziņi, smuki skini, vienkārša apiešanās, saprotami sarunājas ar lietotāju. Par to visu ir samaksāts.

 

Linux ir parasta patērētāju prece. Ja produkts ir labs vari veikt ziedojumu projekta veidotājiem. Ir viss nepieciešamais. Nav nekādu pokemoniski ekstremālu vizualizāciju (paskaties uz Vista betu).

 

Džekiņ, ja esi pieradis braukt ar Mercedes, tad nevarēsi pārkāpt uz zemākas klases autiņu. Tieši tāpat ir ar OS.

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi nepareiza domāšana. Paskaiti cik daudz cilvēku resursu ir izmantots veidojot Windows. Vairāki miljardi naudiņu + reklāma, tirdzniecības menedžeru darbs. No tevis neprasa 1000Ls par kopiju, bet tikai 250$.

Windows ir luksus prece, jo ir patīkami lodziņi, smuki skini, vienkārša apiešanās, saprotami sarunājas ar lietotāju. Par to visu ir samaksāts.

Ja riktīgi, Geits peldas milijardos :lol: un pie tam tik procentuali liela zadzibu skaita.. laikam viens samaksa par 10 citiem :lol:
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Šito lapu esmu skatījies , bet tāpat nevaru īsti iebraukt , kas iznāks lētāk , ja man ir legāls W95 ( korobka ) - WinXP Pro Upgrade versija vai pa "kreiso" nopirkta OEM versija ? Kaut kur gadījumā nav pieejam kāda cenu lapa ?

Link to comment
Share on other sites

Ja riktīgi, Geits peldas milijardos :lol: un pie tam tik procentuali liela zadzibu skaita.. laikam viens samaksa par 10 citiem :lol:

Es tevi nesaprotu. Geits ir ģeniāls cilvēks, jo radīja atkarību no sava produkta un tagad visi raustās šausmās. Ģeniāli cilvēki pelna uz citu cilvēku vājībām.

 

Es atkārtošu. KATRAM lietotājam IR IZVĒLE. Microsoft nevienam nenāks pretīm un nenometīs cenu saviem protuktiem, jo jūs jau no tā esat atkarīgi.

NC jau minēja - XP home OEM 66Ls. Kur var vēl lētāk? SUSE linux Retail iepakojumā maksā tikai nedaudz lētāk.

Link to comment
Share on other sites

tikai tads sikums, ka jauns pc, a man maja 2 vecas kastes un netaisos pirkt jaunu tuvaka laika.. so, viss paliek ka ir. Kad bus doma par jaunu, tad ari domas un vel tikai domas..

Link to comment
Share on other sites

Tev ir iepējas:

1. Ārstēties no M$ "atkarības" vai vismaz censties spēt lietot citus produktus.

2. Maksāt lielo $$$ MazajamĻaunajam 8)

Link to comment
Share on other sites

Tad daudz tev nav atlicis. Pēc 30 dienām meklēsi tuvāko bodi, lai dabūtu jaunu devu Microsoft brīnišķīgā brūvējuma :)

Link to comment
Share on other sites

Microsoft nevienam nenāks pretīm un nenometīs cenu saviem protuktiem, jo jūs jau no tā esat atkarīgi.

Tā vis nav - mums ir izvēle zagt vai nezagt to no kā esam atkarīgi.

Ja esam atkarīgi un nevaram nopirkt tad zogam - visi taču zin ka atkarība nav tik viegli ārstējama :lol:

 

Tev ir iepējas:

1. Ārstēties no M$ "atkarības" vai vismaz censties spēt lietot citus produktus.

2. Maksāt lielo $$$ MazajamĻaunajam 8)

Muļķības - ir trešā un vispopulārākā iespēja, kas pieminēta manā iepriekšējā postā :!:
Link to comment
Share on other sites

KillerBiz

IMHO, kad ērtības gūs virsroku pār naudu, kas iztērēta legālas OSas iegādei, tad arī pāries katrs uz legālu. Kamēr tie xx lati, kas jātērē OSai, šķiet vairāk par ielāpiem un apziņu, ka OSa ir legāla, tikmēr arī neviens to naudu netērēs.

Link to comment
Share on other sites

ir trešā un vispopulārākā iespēja, kas pieminēta manā iepriekšējā postāNu, iespējamās sekas tu zini...

:roll:

Patiesībā nezinu gan, kas reāli var draudēt mājas jūzerim ar nelegālu windu... tad jau puslatvijai būtu jāsēž cietumā, bet pagaidām mūsu valsts nav tik bagāta lai uzturētu tādu cietumnieku armiju :lol:

 

Vai varbūt ir zināms kāds precedents iekš LV?

Pretlikumīgu darbību popularizēšana forumā ir aizliegta.

Te neviens nepopularizē pretlikumīgas darbības (pasarg dievs), bet gan cenšas noskaidrot tās mistiskās lietas kas saistītas ar legāla softa iegādi. Diemžēl šāda informācija nav diezko pieejama.
Link to comment
Share on other sites

Nu nav dārgas tās OS. Kaut gan ja paskatās uz oficiālo vidējo algu Latvijā un salīdzina cik % no algas izmaksā OS Latvijā un piemēram Dānijā. Tad visi jautājumi atkrīt. Un nav ko ņaudēt ka MS kosmiskos cīparus prasa. Ja aptver kāds darbs tur iegrūsts, tad kas tad ir tie 6X lati.

 

Kāpēc zog?

Tāpēc ka ir ārprātīgi viegli to izdarīt un tam neseko sods. (Vienkāršam home user'im.)

 

Mans ieteikums: neņemies ar to M$ kaku, jo īpaši majās, kur tīri labi ar Linux / FreeBSD risinājumiem var iztikt, apmierina visas mājas userīša vajadzības.

Vienreiz dzīvē pamēģināju kaut kādu Mandrake...

Mājas jūzers nu nemaz nav ieinteresēts urbties caur konsoli lai ieinstalētu video draiverus. MS kaka piedāvā mājas jūzerim draudzīgāku un ērtāku interfeisu.

 

"Do you agree?" Yes... Next... Next... Install... Finish... Reboot. :mrgreen: VISSSS

Link to comment
Share on other sites

Guest v3rb0

mājas jūserim macintošus - ir padomāts, lai viss būtu uz paplātes, tieši tas ko vajag mājās mailu lasot.

ofisa userim m$ win ar visu pārējo.

datortārpiem - pēc izvēles.

 

:flame off

Link to comment
Share on other sites

Tātad Linux saimei bijis liels progress pēdējos gados.

 

Baigā ekstra... Kubunta atrada visus dzelžus. :mrgreen: Tas ir pašsaprotami mūsdienās.

 

Home jūzerim vajag lai nebūtu čakarēšanās ar jebkura softa savietojamību ar OS. Teikšu godīgi. Nezinu kāda situācija šajā jomā ir šobrīd, bet pirms pāris gadiem bija diezgan traģiski.

 

Mazliet ne par tēmu, bet vai šodien vēl joprojām skolās sīčiem informātikas stundās apmācībai izmanto tikai MS produktus? Manā laikā tādu Linux tikai pieminēja un uzreiz aizmirsa.

Link to comment
Share on other sites

Mr. Nejēga

par tavu ne-tēmu- pagājušogad bija tikai latviskotā WinXP home versija ar M$ office 2003 progām.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...