Jump to content

Buj: Kā Saslēgt Divus Pc Lanā Ar Krustisko Kabeli?


mxs
 Share

Recommended Posts

Jautājums: Kā saslēgt divus PC LANā ar krustisko kabeli?

 

Atbilde:

 

1) Iegādājies Krustisko kabeli.

2) Saslēdz abus datorus kopā.

3) Pārliecinamies, ka neviens dators nerāda, ka "Network cable is unplugged".

4) Pirmā datorā IP uzstādījumos (Control Panel > Network Connections > Local Area Connection > Properties > Internet Protocol (TCP/IP) > Properties) ievadam:

IP address: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.254

4) Otrā datorā IP uzstādījumos (Control Panel > Network Connections > Local Area Connection > Properties > Internet Protocol (TCP/IP) > Properties) ievadam:

IP address: 192.168.1.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
Default Gateway: 192.168.1.254

5)Pārliecinamies, ka gan pirmajam gan otrajam datoram tīkla uzstādījumos (Control Panel > Network Connections > Local Area Connection > Properties) ir gan "Client for Microsoft Networks", gan "File and Printer sharing for Microsoft networks".

6)Atslēdzam visus iespējamos Firewall.

7)Nošārējam kaut ko uz pirmā datora ( 1)Atevram My documents. 2)Uztaisam jaunu folderi mapē My documents. 3) Spiežam labo peles taustiņu un izvēlamies Properties. 4) Izvēlamies augšā Sharing. 5) Ieķeksējam "Share this folder on the Network".)

8) Pirmajā datorā atveram Run (Start > Run) ierakstam: "\\192.168.1.2" un spiežam enter.

9) Vajadzētu parādīties otrajam datoram, vai parsīt paroli, ja tas nenotiek atgriežamies pie 1) punkta.

10) Vēl otrā datorā var ieeit arī caur My Network Places(My Network Places > View workgroup computers) vajadzētu parādīties gan pirmajam, gan otrajam datoram!

 

Pamācība tapusi ar lielu atbalstu no BOOT.LV lietotāja: Aleksejs

 

P.S Admini varētu šo pielikt pie BUJ! :roll: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja tev vajag tikai to parkačat saliec ar USB vadu kopā abus PC.... Nezinu, iespējams vajadzēs vienu soft, kas šim mērķim domāc, bet varbūt arī ne!

Link to comment
Share on other sites

ir man kaut kāds vads, nezinu vai derēs! kā vispār zināt via der vai neder? un kas jadara windowsa abiem datoriem kad viņi tiek saslēgti ar vadu? Un par tiem USB varat man nestāstīt, negribu neko pirkt! ja nu vienigi LAN vadu ja nederās ras kas man ir!

 

uz vada rakstīts: SUR-LINK PATCH CORD CAT . 5E STRANDED 24AWG 4PAIRS ANSI/TIA/EIA 568B UL LISTED

uz vada gala rakstīts: FE un otrā pusē: T568B

:roll: :roll: :roll:

 

Man kaut kas varētu izdoties?

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Jā krustiskais vads ir ideāls risinājums, pats tādu lietoju mājas vajadzībām, saslēdzot divus datorus(iekšejais tikls)

 

Ja nekas nesanaak liekam abiem kompjiem IP adreses

no viena subneta. 192.168.0.1 vienam, otram 192.168.0.2 subnet maskas abiem 255.255.255.0

Tas domāts par windows konfigurāciju.

Link to comment
Share on other sites

Esmu idiots, nesaprotu, kas man tagad jādara? dabūju krustisko vadu saslēdzu kopā! Kas jādara softiski?? kāds var latviski izskaidrot? PALDIES!

Link to comment
Share on other sites

Tātad dariju tā: paņēmu krustisko vadu vienu galu savā kompi otru portetīvajā, un tad pēc ŠĪS pamācības RUN ierasktiju visu ko vajag bet man parādīja: THE NETWORK PATH WAS NOT FOUND. Ko es daru nepareizi?

Link to comment
Share on other sites

2usb no kompa kompii ir spraadziens ofisa platumaa. tam krosoveram k-kaada optika pa vidu iekabinaata

 

ps. spraadziens paarspiileets

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Es nesaprotu ar ko mxs netiek galā, kur tā problēma? Izskaidro tuvāk.

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

asiic, beidz gvelzt muļķības. Vīto pāri neesi redzējis? Parasts kabelis.

Link to comment
Share on other sites

Ja tev vajag tikai to parkačat saliec ar USB vadu kopā abus PC.... Nezinu, iespējams vajadzēs vienu soft, kas šim mērķim domāc, bet varbūt arī ne!

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Kaut arī USB, vienalga vads nevis optika.

 

P.S. Runa nekur nevar iet, jo tai nav kāju. ;-)

Link to comment
Share on other sites

par "runa iet" atvainojos, tikai lasot iesuutiito pamaniiju. par usb - nu katraa zinjaa nav taisna draate. pa vidu ir k-kaads konvertors (optika, elektronika). tikai lai kaads nesaak mekleet veidu, kaa pa tiesho sasleegt.

Link to comment
Share on other sites

Aleksejs tu esi īsts vīrs :wink:

 

bet tur kur var izvēlēties COMPUTER NAME tur nevar izvēlēties viņš viss ir tāds pelēcīgs,vienigi paroli var ievadīt! Abu pc restart kaut ko mainītu?

 

Cik es saprotu tur rādas tikai COMPUTER NAME! Nav kaut kāda defultā parole, kas visiem vināda?

Link to comment
Share on other sites

cik es no savas pieredzes zinu, kad kaut ko nošārēsi, paroli vairs neprasīs, tātad ja nošārē visu cieto disku, paroli neprasa. tā vismaz bija mana problēma kad saslēdzu kompjus kopā.

Link to comment
Share on other sites

varētu būt kaut kas tāds: controlpanel>administrative tools>local securitiy settings>account policy>password policy ??? kas man butu jamaina?

 

cik es no savas pieredzes zinu, kad kaut ko nošārēsi, paroli vairs neprasīs, tātad ja nošārē visu cieto disku, paroli neprasa. tā vismaz bija mana problēma kad saslēdzu kompjus kopā.

 

Kā vispār var nošārēt? :oops: :oops:

 

PALDIES: mazliet google.lv un: http://www.geekgirls.com/windowsxp_home_network.htm ;)

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Man ir viens ieteikums 6. punktā - pie TCP/IP properties sadaļā advanced -> WINS vajadzētu atzīmēt "Enable NetBIOS over TCP/IP" , lai datori varētu redzēt viens otru pēc vārdiem . Tas darbojas arī ar ieslēgtu WinXP iebūvēto firewall . Un to firewall`u atslēgšanu es neieteiktu gadījumā , ja kāds no datoriem ir pieslēgts ārējam tīklam .

Link to comment
Share on other sites

Veel paaris pieziimes:

 

Caur My Network Places->View Workgroup Computers otru kompi var reizeem arii uzreiz neredzeet. Nu, ja ir tikai 2 PC ar krossoveru, tad varbuut vienmeer redzees. Bet, ja ir vairaaki kompji kopaa ar HUBu/SWITCHu, tad var paiet liidz kaadaam 40min, liidz jaunpienaaceejs dators paraadaas citu kompju My Network Places. Tas ir saistiits ar to, kaa ir uzbuuveets Microsoft Networks protokols. Diemzjeel... Risinaajums tam ir taisiit WINS serveri, bet tas nav maajas apstaakljiem. ;) Peec IP adreses piesleegties var vienmeer.

 

Ar to shaareeshanu ir taa (ilgi savulaik vajadzeeja, liidz sapratu): Windows XP (u.c. WinNT-veidiigie, turpmaak tekstaa) autentificeejas ar lietotaaja vaardu un paroli. Win9x-veidiigie autentificeejas kaa Guest un noraadiit var tikai paroli.

 

WinXP vispirms meegjinaas autentificeeties ar to lietotaaju, kas shobriid ir ielogojies. Ja uz otra kompja ir pretii taads pats lietotaajs ar taadu pashu paroli - viss notiek. (Starp citu - lietotaaja vaards tiek noraadiits lietotaaju izveidojot. Taalaakie Rename uz WinXP tikai nomaina to lietotaaja vaardu, kas raadaas uz ekraana, bet tiiklaa vinjsh ir kaa origjinaalais lietotaaja vaards). Ja uz otra kompja attieciigaa lietotaaja nav, vai ir cita parole, tad WinXP Tev prasa ievadiit lietotaaja vaardu un paroli.

 

Win9x, protams, meegjina tikt klaat kaa Guest un vispirms bez paroles, peec tam, ja tas neizdodas, tad prasa paroli.

 

WinXP peec defaulta ir iestaadiits, ka Guest juuzeri nedriikst sleegties caur tiiklu, un ka lietotaaji ar tukshaam paroleem arii nedriikst sleegties caur tiiklu. Tas ir droshiibas noluukos. Abas lietas var atsleegt ejot Control Panel->Administrative Tools->Local Security Policy. Konkreetos uzstaadiijumus neatceros, jaapabradaa cauri. Paaraak daudz tur nebija.

 

Veel viena lieta, kaapeec reizeem shaares nestraadaa ir tas, ka ir iesleegts kaads firewall. Pat Windows iebuuveetais firewall reizeem peec nokluseeshanas aizliedz failu shaareeshanu. T.i. Tu vari meegjinaat sleegties klaat citiem datoriem, bet Tavam datoram neviens nevarees piesleegties. Ar to jaauzmanaas.

Link to comment
Share on other sites

Guest internaats

un ja es sita savienosu abus kompjus tad,piemeram ja vioenam ir internets otram ar buus ? :p

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Khm, un kāda hu dēļ šeit (viena subneta gadījumā) ir vispār jāuzrāda gateway?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
rolex2006

Saslēdzu - viss strādā. Bet ko darīt kad viens kompis karās pārsūtot failus. Vāru sakot vaig no vecā kompja Pentium III pārsūtīt informāciju uz jauno Pentium D. Jaunais protams ir daudz ātraks un pārsūtot info no vecā- vecais nevelk līdzi un karās. Kā var ierobežot informācijas pārsūtīsanas ātrumu no vecā kompja uz jauno ? Zinu ka ir vēl variants, no vecā kompja izņemt HDD un pārmest uz citu jaunāku kompi, bet pašlaik to nevaru izdarīt. Un HDD jaunajā kompī arī nevaru bāzt iekšā, jo jaunajam vēl ir garantija, un nedrīkst vert vaļa...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Man ir probleema ar LAN izveidoshanu... Visu izdariiju peec pamaaciibas, bet vienalga neiet. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
spriizha

divas lietas.

 

Gateway nemaz nevajag noraadiit.

 

 

Aaa un otra. Krosslink kabeli vajag tikai vecajaam tiiklakarteem ^^

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Upsins

NJa, puse komentaru pa velti, ko te nesaprast, saspraud kompus kopa, saliec isas opcijas ta ka tur auksa rakstits, uz katra kompa iemet kauko sare un vis ir ok, es to katru dienu gandriz daru... :D:D:D

 

Jautajums bija pa lanu caur krustisko vadu, nafig vel kaukadsi usb vadi naca klat...??? :D

Link to comment
Share on other sites

divas lietas.

 

Gateway nemaz nevajag noraadiit.

Aaa un otra. Krosslink kabeli vajag tikai vecajaam tiiklakarteem ^^

Nodefinē, lūdzu, kura ir "veca" tīkla karte. Pagrūti būs.

Tas par ko tu runā ir MDI/MDI-X atbalsts, jā, daudzām jaunajām tīkla kartēm (un citām tīkla ierīcēm - habiem, svičiem, rūteriem) ir dziļi vienalga, kāds kabelis viņā iesprausts, tāpat pacelsies. Taču datorspeciālistam, kurš iet pie klientiem, uz to cerēt būtu samērā... neprofesionāli.

Cross kabelis vēl ilgu laiku būs aktuāls.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Android

Mēģinu saslēgt PC (ar XP) ar laptopu (ar vistu) ar crosscable.

Izdarīju visu kā augstāk rakstīts:

Uz PC:

IP 192.168.1.1

Subnet Mask: 255.255.255.0

Default gateway:192.168.1.254

 

Uz laptopa

IP 192.168.1.2

subnet mask un getaway tas pats.

 

Tātad no laptopa (vista) PC pingojās smuki.

No PC raksta ka Request timed out.

Firewall abiem ir pilnībā atslēgti.

Vēl interesanta lieta - kad iekš cmd uz PC ierakstu ping 192.168.1.2 -t (nu tip lai visu laiku pingojās) tad uz Vistā, kāmēr jamais visu laiku pingo un raksta ka request timed out, pamainīju LAN settingus - izņēmu iekš properties ķekšus laukā no Link-Layer Topology bla bla bla - kāmēr uzspiežu ok - uz XP pingojoties uzrādās ka beidzot pingojās - kādas 3 reizes. Un tad atkal aiziet Request timed out. Moš kāds zin kas par vainu?

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Nevienam nekas nestrādā, jo pamācība šķība... Kā ko tādu vispār var likt pie BUJ ?

Nafig lokālā tīklā GW un pie kam tik mistiska IP ?

Nafiga nav pieminēts ka jāatslēdz simple sharings ?

Nafiga nav pieminēts ka lietotājiem jābūt ar parolēm vai GP ir jāatslēdz prasība, ka caur tīklu var piekļūt tikai ar tiem userneimiem kuriem ir parole?

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister
Nafiga nav pieminēts ka jāatslēdz simple sharings ?

Bet vai tad viņš vienmēr jāatslēdz ? Man viss strādā taisni ar ierubītu simple file sharing - šārēm tiek klāt gan , kas zem limited ar paroli , gan , kas zem Administrator bez paroles ar autologinu .

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Grossmeister

Man ir lauziens miljono reizi visu stāstīt no jauna.

Un tas ka tev ir autologins nenozīmē ka tev nav paroles.

To ka parole noteikti ir nepieciešama regulē caur GP.

Simple sharigs rada debīlo efektu ka nevar ievadīt userneimu ar kādu piekļūt pie šāres.. rāda autorizācijas logu kur pie userneima jau ir guest un pamainīt to nevar.

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Manā gadījumā tad sanāk , ka autorizācijas logs vispār nerādās un pie šāres uzreiz tiec klāt .

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Boldriks

Vispār guest pēc noklusējuma ir diseblots :>

 

Grossmeister

Uz abiem datoriem vienādi userneimi un paroles..vispār neparādās autorizācijas logs.

Vai.. pie pirmās autorizācijas ieliekam ķeksi atcerēties paroli.

 

Tās tak sen zināmas un pašsaprotamas lietas..

Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

Kas limited - tam parole , kas zem Administrator - bez paroles un jūzeris no PC ar Win98 ( arī bez paroles ) arī mierīgi tiek klāt .

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...