Jump to content

Vai kadu moca elektriibas rozessu truukums ?


Guest Andritis
 Share

Recommended Posts

Guest Andritis

vispaar man 2 scaneri un veel 2 printeri un tikai viens skaneris darbojas tikai ar usb bet tas bremzee !

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Izlasi uz etiķetēm un saskaiti visiem patērētājiem(kompjiem utt) kopējo jaudu. Kompis~300Wati, Ekrāns~100W, Ventilators(auksts gaiss ~15W, karsts~1000W) un tā tālāk. Pēc tam noprasi latvenergo vai apskaties dzīvokļa plānā, kāda ir max jauda uz rozeti, ja 2 rozetes ir uz vienas fāzes vada, tad tas ir tas pac, kas sadalītājs uz vienas rozetes ar diviem štekeriem.

 

Jautājums ir vai esi mēģinājis iedarbināt visas iekārtas vienlaicīgi, saspraužot tās pa visu dzīvokli, ja tā un drošinātāji netiek izsisti, tad var vispār kaut kā sākt, ja izsit tad ieejošā jauda ir pārāk maza, tobiš vads uz māju/dzīvokli pārāk tievs. Rēķinies, ka neturēt ieslēgtas visas iekārtas vienlaicīgi nav risinājums vai drošinātāja aiztāšana ar lielāku nav, risinājums, jo agri vai vēlu gadīsies kļūdīties.

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

Rodas tik viens, pavisam neliels jautājums: "Nah, tev tas viss jāieslēdz reizē?" Tu tās n-tās lampas vari aizvietot ar vienu - istabas lampu. Nu nezinu vai vienlaicīgi ar PC tu skaties pa TV filmas un vēl pārraksti ko no viena maģa uz otru, un ko simts punkt es zinu, lodāmurs tev nebūs visu laiku ieslēgts!!!

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals

Šitos reizē slēgt nevajag un ir bezjēdzīgi:

 

6 lampa kas spiid uz klaviaturas naktii

8 video magis

9 video magis kopeesanai

13 lampa rakstaamgaldam

14 galdambriivs prikss darbagalda lodeetaja

15 lampa darba

 

16 samsung laadeetaas

17 nokia laaadetaajs

18 videokameras bachas ladaadeetaajs

 

19 printeris

20 scaneris

 

Tavai zināšanai jebkurš lādētājs arī, ja tam nav pieslēgta videokamera vai telefons silst un tērē elektrību, priekš kam tev tas vajadzīgs, atstāj vienu rozeti brīvu, kur pēc vajadzības iespraud lādēties.

 

Principā es iepirktu vairākus pagarinātājus, kur pirmais ir ar sevišķi resnu vadu un pārējie spraužās tajā iekšā. Ti pagarinātājs ar 4 rozetēm ļauj iespraust vēl 4 pagarinātājus(vēlams ar slēdžiem, lai lieko var atslēgt), kopā 16 rozetes ar to pietiks. GALVENAIS zināt kopējo jaudu, citādi ugunsgrēks.

Link to comment
Share on other sites

nu lai jau cilvēks meistaro. Tur jsu nekā sarežģīta nav uztaisīt n-to rozešu pagarinātāju.

Cik skatos jauda arī tev pietiksies. Varbūt ja tu visu saslēdz iekšā+ ieskaiti pārējos tava dzīvokļa patērētājus, tad var būt ziepes. Jo es tā domāju, ka visa tava dzīvokļa elektroinstalācija ir uz vienas drāts- viens automātslēdzis un viss.

Link to comment
Share on other sites

nu lai jau cilvēks meistaro. Tur jsu nekā sarežģīta nav uztaisīt n-to rozešu pagarinātāju.

Cik skatos jauda arī tev pietiksies. Varbūt ja tu visu saslēdz iekšā+ ieskaiti pārējos tava dzīvokļa patērētājus' date=' tad var būt ziepes. Jo es tā domāju, ka visa tava dzīvokļa elektroinstalācija ir uz vienas drāts- viens automātslēdzis un viss.[/quote']

Protams, lai meistaro. Tur uz 18 kontaktiem nekādas slodzes nav. Pat korķus neizsitīs. Galvenais ir visus kontaktus saslēgt virknes slēgumā. [:-O

Link to comment
Share on other sites

VIL tu kljuudies galvenais ir nenodedzinaat dziivoki un nedabuut pa nagiem. bet ja izcelsies ugunsgreeks deelj shitaa UIII... cik latvenergo buus prieciigs

Link to comment
Share on other sites

Slēdz, kaut 50 rozetes, ka tik nepārsniedz drošinātāju strāvu... bet tas ir droši, ja ir normāla rozete sienā (a ta vecas , slikts kontakts, sāk silt no pāris A) un normāli vadi (vara), jo alumīnija (mīleja likt padomju blokmājas) ir niķi apoksidēties savienojumos (arī ar rozeti)- un skaties , sāk kūpēt dūmi (bet ja tas aiz kādas degošas mantas, tipa aizkari, tapetes u.t.t- var sanākt darbs ugundzēsējiem) Bet par metāla durvīm- manam kaimiņam palīdzēja- bija atlaužuši (bet tikai pirmās , kas bija koka, bet pret metāla -nebija sagatavojušies)- kautkāds līdzeklis, lai kāds narkomāns neikļutu dzīvokli ar kājas spērienu.

Link to comment
Share on other sites

Guest klaidonis33

:)))

Saraksts gana iespaidiigs, bet nu meegjini, jo nekas nav labaaks par slaveno "metod nauchnogo vtika" :)))

Gruuti sho fraazi iztulkot latviski (domaats vaardinjsh "vtik")

Link to comment
Share on other sites

ēeeh! - nu gan bij varenais bazārs:))) - nubet loģiski - kaudze datortārpu kas paši raustās no 220 sāk biedēt visus pārējos ar ugunsgrēkiem un taml un taml:)))))))))

 

tak pavisam normāla lieta:) - slēdz tik kopā un darīts, viss darbosies ideāli:) - protams - labs humors ir par to virknes slēgumu -

 

vai tu zini kas ir virknes slēgums un kas ir paralēlais slēgums? - haha - virknes slēgumā katra ierīce darbodamies samazina voltus pārējām - tjipa - kā eglīšu lampiņu virknes piemērā - saliek 100 mazjaudīgas lampas virknē un tad tās pie 220 darbojas:) - bet ja tāpat saslēdz tavus visus daiktus - tad iegūst - vainu - ka videomaģis knapi griež to kaseti:))) (jautrs skats) vai taml :))))

 

tākā slēdz paralēli - :)))

 

ar pretestībām būs oki doki, tikai tiešām, skaties kā būs ar tējkannām gludekļiem un putekļusūcējiem - un diespas - veļasmašīnām - tās gan slēdz pie citām rozetēm:)))) - korķi ganjau turēs, kaut - precīzi neaceros - kad slēdzu savu veļmašīnu - šķiet automātiskos koŗķus standarta 10A dabūju mainīt pret parastajiem 20A laikam.... tagat tik reizi pa reizei - kad kauko salaiž uz īso - izsit galveno rubītāju pie ienākošā vada....

 

bet tākā viss oki:) - ļoti laba ideja - lai to sadzīves elektronikas bodi kas tev istabā darbinātu....

 

PS -kā tu līdz šim esi izticis? - kad vajag skatīties filmu - tad nevar darboties ar lodāmuru:))))

Link to comment
Share on other sites

Guest Andritis

es dziivoju kekavaa majaa nevis dziivoklii un elektro instalaacija ir jauna un svaiga :p

Link to comment
Share on other sites

Mans ieteikums netaisi sadus jokus. Ja nu vienigi elektriki sauc. Es tagad macos ETP - Eelektro Tehniskie Pamati (pagajusa kursa mums pa visu ari statija lodesanas parkse)... Tu zini ka elektriba ir loooti bistam. Vaiga ja nemaldos 10mA lai tu butu pagalam. Ja taisi tad laikam vaidzeja vara vadus. Jo laikam vars neoksidejas (bisku esmu aizmirsis)... neparmetiet ja es nepareizi pateicu. Nem 3(Kva)mm vadu. Ai murgs, tomer labak nespelejies.

Un cerams tev ir vadi iemonteti apmetuma, tad mazaks risks ka tev dzives vieta nodeks.

Link to comment
Share on other sites

Mans ieteikums netaisi sadus jokus. Ja nu vienigi elektriki sauc. Es tagad macos ETP - Eelektro Tehniskie Pamati (pagajusa kursa mums pa visu ari statija lodesanas parkse)... Tu zini ka elektriba ir loooti bistam. Vaiga ja nemaldos 10mA lai tu butu pagalam. Ja taisi tad laikam vaidzeja vara vadus. Jo laikam vars neoksidejas (bisku esmu aizmirsis)... neparmetiet ja es nepareizi pateicu. Nem 3(Kva)mm vadu. Ai murgs' date=' tomer labak nespelejies.

Un cerams tev ir vadi iemonteti apmetuma, tad mazaks risks ka tev dzives vieta nodeks.[/quote']

 

atvaino, bet nabiedē cilvēkus ar tenkām:) - nav ko nosist radošo iedvesmu te dažiem labiem - tikai dēļ savām personīgajām baiēm vai aizspriedumiem pret elektrību..... - ja nēsi iedziļinājies, un izpētījis šī topika autoar ieceri, tad vēljovairāk....

Link to comment
Share on other sites

es te paskaitīju kas te man saštepselēts:

1)ISDN NT-IP

2)ADSL modems

3)hubs

4)Zyxel routers

5)switch

6)televizors

7)stāvlampa

8)monitors

9)kompis

10)printers

11)galda lampa

12)tumbiņas

13)laptopa baroklis (pašlaik)

14)Siemens Gigaset radotelefona baroklis

15)mobilā lādētājs

16)digitālās fotokameras aķa lādētājs

17)vēl 1 kompis, kurš agrāk veica rūtera funkcijas, tagad izslēgts

māja veca, vadi arī, bet es nesatraucos jo zinu ka īsta strāvas patēriņa man te nav un viss būs OK

Link to comment
Share on other sites

Kanibaals
Mans ieteikums netaisi sadus jokus. Ja nu vienigi elektriki sauc. Es tagad macos ETP - Eelektro Tehniskie Pamati (pagajusa kursa mums pa visu ari statija lodesanas parkse)... Tu zini ka elektriba ir loooti bistam. Vaiga ja nemaldos 10mA lai tu butu pagalam. Ja taisi tad laikam vaidzeja vara vadus. Jo laikam vars neoksidejas (bisku esmu aizmirsis)... neparmetiet ja es nepareizi pateicu. Nem 3(Kva)mm  vadu. Ai murgs, tomer labak nespelejies.

Un cerams tev ir vadi iemonteti apmetuma, tad mazaks risks ka tev dzives vieta nodeks.

 

Slikti esi mācījies. Lai iegūtu tos nieka 10mA pie cilvēka pretestības vajag augstspriegumu. Elektrība nav ļoti bīstama, ja zin kas un kā, no mājas arī ir ļoti bīstami iziet, jo vakar 100m no manis nokrita ķieģelis, iedomājies tas gandrīz mani nosita. Oma likumu pamācies U=IR. Lai gan cilvēka pretestība ir mainīgs lielums un ja āda ir slapja vai esi saguris var pietikt arī ar 220V, bet arī ne vienmēr.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...