Jump to content

Vai kadu moca elektriibas rozessu truukums ?


Guest Andritis
 Share

Recommended Posts

Man ir taada ideja sataisiit taadu ''Power Box'' priekss PC un paareejaa man iztabaa ! Ideja ir taada ka gribu staisiit pavairinaataaju uz 18 rozeteem :)taadu kantainu un sprauzzamu 220 ligzdaa ar parastu vadinnu ! Man ir jautaajusms (man veel skolaa nemaaca fiziku ) kaa tur ir ar tiem sleedziem esmu dzirdeeejis ka ja stavees 18 rozetes sleedzis var nodegt :!: tapeec kaadu sleedzi jaapeerk :?: Un vai vispa tas var izdoties :?: Ja var kaadus materjaalus izmantot :?: Esmu uzinaajis ka rozete ar 3 ligzdaam maksaa 0.70 ls http://foto.inbox.lv/p2p2/

Link to comment
Share on other sites

Man ir taada ideja sataisiit taadu ''Power Box'' priekss PC un paareejaa man iztabaa ! Ideja ir taada ka gribu staisiit pavairinaataaju uz 18 rozeteem :)taadu kantainu un sprauzzamu 220 ligzdaa ar parastu vadinnu ! Man ir jautaajusms (man veel skolaa nemaaca fiziku ) kaa tur ir ar tiem sleedziem esmu dzirdeeejis ka ja stavees 18 rozetes sleedzis var nodegt :!: tapeec kaadu sleedzi jaapeerk :?: Un vai vispa tas var izdoties :?: Ja var kaadus materjaalus izmantot :?: Esmu uzinaajis ka rozete ar 3 ligzdaam maksaa 0.70 ls http://foto.inbox.lv/p2p2/

 

normāla štelle - viss ir oki un cep tik augšā - jo vienīgā problēma:

 

---ja pieslēgums ir pamatīgi noslogots - virs 2-3 kilowatiem (un vairāk) - tad vietās kur ir kontakti - kur saskaras vads ar vadu' date=' vai štekera dzelžits ar rozetes dzelzīti - un nesaskaras pietiekami stipri ar pieteikami lielu virsmu - veidojas pretestība - kas liek tiem uzkarst - reāli cepties - līdz sarkankvēlei un vairāk. - kamēr izkūst plastmasa, un kaukur kaukas saskaras - uz īso un slavobogu - izsit korķus:)

 

tātad saproti ka: - ja tā rozete pie sienas, kurā tu spraudīsi to sadalītāj kluci ir kvalitatīva (kā arī štekeris) - tad droši visus datorus, printerus, teļļukus, tumbas, magnetofonus, lampas, un citas taml rotaļlietas vari slēgt klāt cik tik kārojas. [b']- bet veļasmašinu jau vairs ne!!![/b]

 

karšana un degšana rodas dēļ tā ka strāvas plūsmai ir pretestība - pretestība ir vainu tievs vads, vai slikts kontakts. - slikts kontaksts - kaukas tāds kur savienoto lietu saskaršanās virsma ir par mazu, vai nosūbējusi. - ja šīs lietas novērš - tad pažars no elektro instalācijas nerodas:))))

 

lai veicas - pēctam iemet kādu bildi:)

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE
Man ir taada ideja sataisiit taadu ''Power Box'' priekss PC un paareejaa man iztabaa ! Ideja ir taada ka gribu staisiit pavairinaataaju uz 18 rozeteem :)taadu kantainu un sprauzzamu 220 ligzdaa ar parastu vadinnu ! Man ir jautaajusms (man veel skolaa nemaaca fiziku ) kaa tur ir ar tiem sleedziem esmu dzirdeeejis ka ja stavees 18 rozetes sleedzis var nodegt :!: tapeec kaadu sleedzi jaapeerk :?: Un vai vispa tas var izdoties :?: Ja var kaadus materjaalus izmantot :?: Esmu uzinaajis ka rozete ar 3 ligzdaam maksaa 0.70 ls http://foto.inbox.lv/p2p2/

Tu neņem ļaunā, bet kā noprotu tad tev vēl tālu līdz 18... un tā kā par PC maksā tavs sencis vai mutere, tad labāk nrčakarē kamēr pats nevarēsi nopirkt savu!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

Nesaprotu, ko tu rausties, ja pats nemāki korķus nomainīt, tad paprasīsi sencim... galvenais, kad taisi neaizmirsti pagarinātāju atslēgt no tīkla. Savādāk sanāks kā man, kad lampas vadam mēģināju slēdzi pieslēgt un biju aizmirsis, ka lampa vēl joprojām deg (darbs tika veikts naktī un gaisma bij vajadzīga :) ).

 

P.S. Nekad neturēties ilgi pie vadiem kas pieslēgti pie ~220V !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest shal3r

es nekad neriskeetu "speeleeties" ar shaadaam lietaam... nopirku kvalitatiivu 10 ligzdu pagarinaataaju un viss or ok...

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu kam Tev tik daudz rozetes. Bet ja nu tomēr, tad vajag ņemt 1mm² 3 dzīslu kapara vadu ar dubultizolāciju. Slēdzim jābūt uz 10A un vēl labāk, ja tas būtu automātisks uz 10A. Ja tajā pagarinātāja nespaudīsi laser printeri, veļasmašīnu, putekļusūcēju - tos 10A nekad nedabūsi. 10A aptuveni 2kW.

Link to comment
Share on other sites

prieks 18 ligzdaam kuras paredzeetas pe kempja tur ju vajadzeetu kaadu vismaz 2mm²

tas buutu drosiibas peec.

es ar tieviem neriskeetu

Link to comment
Share on other sites

Nu vari tur slēgt da jeb ko, tikai skaties, kā jau teica, lai nepārsniedz pieļaujamo jaudu.

Vēlams būtu, lai tā rozete, kur tu to pagarinātāju gribi slēgt ir atsevišķi pieslēgta sadales kastē pie automātslēdža, tādējādi, ja būs pārāk liela jauda, tev izspers vienu automātslēdzi, un nebūs pa tumsu jāgramstās.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu kam Tev tik daudz rozetes. Bet ja nu tomēr' date=' tad vajag ņemt 1mm² 3 dzīslu kapara vadu ar dubultizolāciju. Slēdzim jābūt uz 10A un vēl labāk, ja tas būtu automātisks uz 10A. Ja tajā pagarinātāja nespaudīsi laser printeri, veļasmašīnu, putekļusūcēju - tos 10A nekad nedabūsi. 10A aptuveni 2kW.[/quote']

 

figu

man majās viss pēc vecās modes 10A salikts...

netur ne vella

 

16A kā minimums vajag ja grib krāmēt 2kW

 

/me te mājā jaunus vadus un rozetes liek ;>

Link to comment
Share on other sites

Nu protams Ar 10A var apgaismot istabas. Bet ja gribi kautko jaudīgāku, tad protams 16A. Automātslēdzi izvēlēties ar C- raksturlīkni.( Ātrāk izslēgsies, ja kautkas ies uz īso)

Link to comment
Share on other sites

Neatkarīgi no kontaktu skaita je vēlies pielikt jaudu lielāku par k';adiem 2.3kW:

1) Noskaidro, cik lielu jaudu Latvenergo pievada dzīvoklim, konkrēti fāzei, pie kuras pieslēgsies.

2) Noskaidro, kādi vadi ir uz sienām (neturēs jaudu, nodedzināsi dzīvokli)

3) Noskaidro, kādus korķus lieto.

 

Tātad korķus pret lielākiem nomainīt nav grūti, galvenais, lai nepārsniedz latvenergo noteikto ierobežojumu.

Ar vadiem grūtāk. Ja šaubies, vai turēs, tad jāmaina instalācija, čakars un dārgi.

Tad vēl jānoskaidro, kādu jaudu Latvenergo pievada dzīvokli. Ja būs divas fāzes pa 2.3kW, tad skaties: tējkanna apēdīs 1-2kW atkarībā no modeļa. Uz tās fāzes neko daudz vairs neuzliksi. Paliek otra. Tad jāpalūdz senčiem, lai drēbes negludina, jo 2kW nepavilks 2kW datortehniku + gludekli.

Pie pārslodzēm ir interesanti lietot UPS.

Latvenergo piedāvā pakalpojumu "jaudas palielināšana".

P.S. Es pats cenšos minimizēt elektrības patēriņu. Lietoju visādus tur A klases ledusskapjus, halogēnu spuldzītes. Domāju par LCD monitoru. Tāpat jau smuks piķis aiziet.

Link to comment
Share on other sites

baac nu ko juus te gudri spriedeleejat? vinjsh fiziku nav maaciijies. dumjsh veel. klau kad tav taada idiotiska ideja ienaaca praataa? m? esi kaadreiz redzeejis bukletus ka elektriiba nav speeljamntinja? papildinaashu Kepkes padomu Dabuun savu dziivokli un savu datoru tad vari dedzinaat... saprotams ka par lodaamuru dzirdi tikai tagad un visi vadi buus saviiti kopaa kaa sudi chupaa... labaak nopeerc normaalu pagarinaataaju nevis iztaisi ko taadu par ko veelaak ruugti jaamaksaa

btw ir nevis moca bet moka...

Link to comment
Share on other sites

nu tač' date=' lai jau puika spēlējās... mums būs ko ziņās palasīt :D[/quote']

Joki ta joki, bet zemākā stāva kaimiņiem ugunsdzēsēji dzīvokli appludinās. Tomēr skāde. :(

Link to comment
Share on other sites

mjaaa... buus topic YAHZZZ BooT.lv Nerulzzz yo jUzz mAn pAteicAAt ka Wizzz ir OKZZZ bEt nodegA mAAJAZZZ... LOOOOOOOL????? :DDDDDDD :PPPPPPPP =[[[[[[[[[[

Link to comment
Share on other sites

Guest she`ka
nu tač' date=' lai jau puika spēlējās... mums būs ko ziņās palasīt :D[/quote']

Joki ta joki, bet zemākā stāva kaimiņiem ugunsdzēsēji dzīvokli appludinās. Tomēr skāde. :(

nu cerams, ka šis puisis nav mans vai citu forumotāju kaimiņš :)

Link to comment
Share on other sites

Guest she`ka
(man veel skolaa nemaaca fiziku )

izskatās' date=' ka arī latviešu valodu nemāca...

 

[b']istabā[/b], nevis - iztabaa

 

moka, nevis - moca

Link to comment
Share on other sites

Guest she`ka
nu tač' date=' lai jau puika spēlējās... mums būs ko ziņās palasīt :D[/quote']

Joki ta joki, bet zemākā stāva kaimiņiem ugunsdzēsēji dzīvokli appludinās. Tomēr skāde. :(

Un starp citu pēc visiem noteikumiem, ugunsdzēsēji pārbauda visus dzīvokļus, kas ir virs degušās telpas... Ja saimnieku nav uz vietas - izlauž durvis. Tāds patīkams pārsteigums reiz draugam gadījās - atnāk mājās, bet durvis iznestas atstāts tikai apzīmogots ar policiju saskaņots paziņojums.

nez kā viņi uzlauztu manas dzelzs durvis :p

Link to comment
Share on other sites

Guest Astroxs
nu tač' date=' lai jau puika spēlējās... mums būs ko ziņās palasīt :D[/quote']

Joki ta joki, bet zemākā stāva kaimiņiem ugunsdzēsēji dzīvokli appludinās. Tomēr skāde. :(

Un starp citu pēc visiem noteikumiem, ugunsdzēsēji pārbauda visus dzīvokļus, kas ir virs degušās telpas... Ja saimnieku nav uz vietas - izlauž durvis. Tāds patīkams pārsteigums reiz draugam gadījās - atnāk mājās, bet durvis iznestas atstāts tikai apzīmogots ar policiju saskaņots paziņojums.

nez kā viņi uzlauztu manas dzelzs durvis :p

 

blakus durviim siena caurumu uztaisiis....vai ar visu stenderi..

Link to comment
Share on other sites

Man ir taada ideja sataisiit taadu ''Power Box'' priekss PC un paareejaa man iztabaa ! Ideja ir taada ka gribu staisiit pavairinaataaju uz 18 rozeteem :)taadu kantainu un sprauzzamu 220 ligzdaa ar parastu vadinnu ! Man ir jautaajusms (man veel skolaa nemaaca fiziku ) kaa tur ir ar tiem sleedziem esmu dzirdeeejis ka ja stavees 18 rozetes sleedzis var nodegt :!: tapeec kaadu sleedzi jaapeerk :?: Un vai vispa tas var izdoties :?: Ja var kaadus materjaalus izmantot :?: Esmu uzinaajis ka rozete ar 3 ligzdaam maksaa 0.70 ls http://foto.inbox.lv/p2p2/

 

Nu nez. Ja tu dzīvo bloku mājā, tad varētu parādīties problēmas ar vadiem. Ja pats būvēji savu māju un pats vilki elektrību ar kārtīgiem kabeļiem, tad vari mēģināt. Kad komunalkā dzīvoju (50 gadu māja) pilnīgi pietika pie vienas rozetes piegruzīt 2 kompjus un tika vairākkārtīgi nosvilināti štekeri. Tur ir kaut kādi noslodzes standarti uz vienu elektrības līniju. Mēģināt vari, bet riskēsi ar izdegušu dzīvokli.

Link to comment
Share on other sites

Nu protams Ar 10A var apgaismot istabas. Bet ja gribi kautko jaudīgāku' date=' tad protams 16A. Automātslēdzi izvēlēties ar C- raksturlīkni.( Ātrāk izslēgsies, ja kautkas ies uz īso)[/quote']

saliidzijnot ar d vai k klasi jaa, bet vispaar c klase ir paredzeeta mainigam lieljaudas pateereetaajam (piem jaudiigaam lampaam, elektromotoriem), tb - c klases automaati ir mazjuutiigaaki par b un a klasi, 1kw ~5 ampeeri, tb 10A = 2kw, un 16A = 3kw

Link to comment
Share on other sites

Ir standarts, ka uz rozetes vairāk par 1.5 augstākais līdz 2kW nedrīkst slēgt. Un arī kabeli lietot 3x2.5 (marka paša ziņā MMJ, NYM-J u.t.t.)

Link to comment
Share on other sites

Uzlauztu ka nemetās. Ja esi aizmirsis' date=' tad pilnais nosaukums ir "ungunsdzēsības un glābšanas dienests". Nekad, pa televizoru kaut vai, neesi redzējis viņu megaknaibles? Vai esi pārliecināts par izturību stenderēm, kurās iestiprinātas Tavas dzelzs durvis? (-;[/quote']

elementāri... piedzīvoju ķengaragā pac tādu prikolu... nevis izlauza bet uzlauza metāla durvis metāla kastē... pietika abas slēdzenes ieurbt pareizā vietā un durvis pašas atveras :)... blad... a ieliku ta nejau pašas lētākās... ap 300ls bija... faking zagļi ar nav vakarējie......

Link to comment
Share on other sites

Uzlauztu ka nemetās. Ja esi aizmirsis' date=' tad pilnais nosaukums ir "ungunsdzēsības un glābšanas dienests". Nekad, pa televizoru kaut vai, neesi redzējis viņu megaknaibles? Vai esi pārliecināts par izturību stenderēm, kurās iestiprinātas Tavas dzelzs durvis? (-;[/quote']

elementāri... piedzīvoju ķengaragā pac tādu prikolu... nevis izlauza bet uzlauza metāla durvis metāla kastē... pietika abas slēdzenes ieurbt pareizā vietā un durvis pašas atveras :)... blad... a ieliku ta nejau pašas lētākās... ap 300ls bija... faking zagļi ar nav vakarējie......

Elaks? Uz Barona ielas pretī sporta pilij. http://www.elaks.lv

Atpazīstams pēc emblēmas.

Link to comment
Share on other sites

Guest she`ka

man liekās, ka vairums cilvēku, kas liek dzelzineices, izvēlās Elaks. Man arīi Elaks stāv...

Link to comment
Share on other sites

Elaks?

mmm... taadas gan nebij... pirmo reizi dzirdu...

bet nu tas dziivoklis sen jau kaa paardots... un neatceros kaadaa kantorii iisti njeemaam... kautkaads jau tipa specializeetais bija, bet nu nezinu cik kruc :)... ar urbshanu laikam zagljiem gan nebija probleemu... kaiminji cauru dienu remontu taiseeja ka viss "padjezds" skaneeja :)... tapeec arii neviens nepieveersa uzmaniibu "papildus boriem" :)... bet to kompi ko aiznes jau esmu aizmirsis :)... bija gan laps... tiem laikiem........

ef... nostaljgjija... oftopiks... lazha...

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kāpēc pagarinātājam vajadzētu kabeli 3x2.5. Pilnīgi pietiks ar 3x1 un, ja nu tomēr gribas ar rezervi tad 3x1.5 būs ar atliektiem galiem. Cik atceros tad kabelis 3x1.5 iztur 19A un tā ir ilgstoši pielaujamā strāva.

Link to comment
Share on other sites

Es nerunāju par pagarinātāja vadu, bet gan vadu, kas atrodas starp kabeli un sadales kasti.

Spēka ķēdēs (rozetes) vienmēr liek 3x2.5. Apgaismei var likt 3x1.5

spēka ķēdes ir visbīstamāklais elements, tāpēc tās taisa ar rezervi, lai nebūtu tādas nelaimes, kā daudzi iepriekš minēja.

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

Aceros, kā agrāk ar bračkām, bāzām rozetēs divus vadus, kuru gali bija bez izolācijas... un tad uz tiem metām virsū citu vadu, kuram vispār nebij izolācijas. Izskatījās jau smuki, dzirksteļo un kūp.

Vadi.GIF

Žēl, ka tas 12V vads ātri vien nosvila zem 220V.

 

P.S. Elektrība jāiepazīst jau bērnībā. Vecumdienās radikulīts maisīs atrauties no vadiem nost.

Link to comment
Share on other sites

Guest Astroxs
Uzlauztu ka nemetās. Ja esi aizmirsis' date=' tad pilnais nosaukums ir "ungunsdzēsības un glābšanas dienests". Nekad, pa televizoru kaut vai, neesi redzējis viņu megaknaibles? Vai esi pārliecināts par izturību stenderēm, kurās iestiprinātas Tavas dzelzs durvis? (-;[/quote']

elementāri... piedzīvoju ķengaragā pac tādu prikolu... nevis izlauza bet uzlauza metāla durvis metāla kastē... pietika abas slēdzenes ieurbt pareizā vietā un durvis pašas atveras :)... blad... a ieliku ta nejau pašas lētākās... ap 300ls bija... faking zagļi ar nav vakarējie......

 

nu jo "biezakas" durvis jo biezags dzivoklis ar biezaam mantaam..

...kurs nabadzigs pesionars liks sev metala durvis???

Link to comment
Share on other sites

Guest she`ka
Uzlauztu ka nemetās. Ja esi aizmirsis' date=' tad pilnais nosaukums ir "ungunsdzēsības un glābšanas dienests". Nekad, pa televizoru kaut vai, neesi redzējis viņu megaknaibles? Vai esi pārliecināts par izturību stenderēm, kurās iestiprinātas Tavas dzelzs durvis? (-;[/quote']

elementāri... piedzīvoju ķengaragā pac tādu prikolu... nevis izlauza bet uzlauza metāla durvis metāla kastē... pietika abas slēdzenes ieurbt pareizā vietā un durvis pašas atveras :)... blad... a ieliku ta nejau pašas lētākās... ap 300ls bija... faking zagļi ar nav vakarējie......

 

nu jo "biezakas" durvis jo biezags dzivoklis ar biezaam mantaam..

...kurs nabadzigs pesionars liks sev metala durvis???

 

lai gan tēm aizgāja galīgā offtopikā, varu pastāstīt, ka dzelzs durvis ir domātas pret neplānotajām zādzībām ar ielaušanos. Pret kaut kādiem dzērājiem vai narkomāniem, kam vajaga ātru naudu.

 

Bet, ja dzīvoklī turi miljonus, tad ar dzelzs durvīm netiksi cauri.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andritis

he he veel nesaaku taisiit bet materjaalus iepeerku . Un tam kas domaa ka nemaku lietot lodamuuru kluudaas es jau sen nodarbojos ar dazzaadaam fignnaam , bet ik uz stuura traucee tas ka nezinu fiziku un neko par pretestibaam taapeec arii jautaaju .

Link to comment
Share on other sites

Guest KEPKE

Bet prieškam tev fizika, to visu tak darbmācībā (to priekšmetu tā laikam sauca) mācīja. Fizika tas būtu - Pēc cik sekundes simdaļām, kad ar lodāmuru apdedzināšu labās rokas pirkstu, lodāmurs uzkritīs uz mazā kājas pirksta. Tā pēc būtības ir fizika.

Link to comment
Share on other sites

Ar elektribu nav joki, pats korkjus reiz izsitu kad gribeeju egliishu lampinjaam stekeri sataisiit....

 

Ja gribi maaju nosvilinaat ar savu samodelku, tad luudzu uz priekshu. Aizej uz veikalu un nopeerc kaut triis rozetes katru ar seshiem stekeriem, interneta zaali taisi vai?

Link to comment
Share on other sites

Guest Andritis

Man buutiibaa jasasprauz :

1Compis + monitors

2 maggis ( aiva ar suraund)

3 ventilators kas puuss sejaa kad ir karsti

4 pastiprinaataajs labaai kreisajaai S-150 priekssaa)

5 pastiprinaataajs labaai kreisajaai S-90 aizmuguree)

6 lapa kas spiid uz klaviaturas naktii

7 TV 17'' Mitchubichy speciiali moddots passa rokaam

8 video magis

9 video magis kopeesanai

10 swich networkam

11 sarkanaaa neona lampa (lielos maksaaja 49 ls 2 lampas pa 120 cm un keiss )

12 vecaa krievu sveta muzika (tjipa mirgo peec muuzikas lampas kuras piesleedz izeja un 5 lampaam pa 12 v)

13 lampa rakstaamgaldam

14 galdambriivs prikss darbagalda lodeetaja

15 lampa darba

16 samsung laadeetaas

17 nokia laaadetaajs

18 videokameras bachas ladaadeetaajs

pavisam aizmirsu :

19 printeris

20 scaneris

Tas laikam viss

Taapeec padomaajiet kapeec es gribu tik lielu pavairinaataaju !!! :D

protams 2 pastiprinaataajs no laukiem kopaa a s-90 veel man meetajas S-30 un aiwa uz 40 w taas varu pardot !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Guest she`ka
Man buutiibaa jasasprauz :

1Compis + monitors

2 maggis ( aiva ar suraund)

3 ventilators kas puuss sejaa kad ir karsti

4 pastiprinaataajs labaai kreisajaai S-150 priekssaa)

5 pastiprinaataajs labaai kreisajaai S-90 aizmuguree)

6 lapa kas spiid uz klaviaturas naktii

7 TV 17'' Mitchubichy speciiali moddots passa rokaam

8 video magis

9 video magis kopeesanai

10 swich networkam

11 sarkanaaa neona lampa (lielos maksaaja 49 ls 2 lampas pa 120 cm un keiss )

12 vecaa krievu sveta muzika (tjipa mirgo peec muuzikas lampas kuras piesleedz izeja un 5 lampaam pa 12 v)

13 lampa rakstaamgaldam

14 galdambriivs prikss darbagalda lodeetaja

15 lampa darba

16 samsung laadeetaas

17 nokia laaadetaajs

18 videokameras bachas ladaadeetaajs

pavisam aizmirsu :

19 printeris

20 scaneris

Tas laikam viss

Taapeec padomaajiet kapeec es gribu tik lielu pavairinaataaju !!! :D

protams 2 pastiprinaataajs no laukiem kopaa a s-90 veel man meetajas S-30 un aiwa uz 40 w taas varu pardot !!! :D

 

printeris, skaneris ar USB nedarbojās?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...