Jump to content

pascal grafiskā biblioteka.


MartinsBe
 Share

Recommended Posts

MartinsBe

jo itkā piemērs man ir, bet fiziski tas nestrādā. Tāpēc tāds jautājums.

Link to comment
Share on other sites

 Uses Graph; 

 

Ja nestrādā, rūpīgi pārbaudi sintaksi, varbūt kaut kas iztrūkst. Un kā tā nestrādāšana izpaužas kādu erroru met? Draiveri ielādēji (Initgraph(x,y,'c:..'))?

Link to comment
Share on other sites

MartinsBe

izmet error graph.tpu not found. Ā ja kas man win xp sp2

Link to comment
Share on other sites

Lūdzu:

 


Uses Graph, CRT;

const

R = 50;

dx = 1000;

var

d,m,e,k; Integer;

Xasp,Yasp: Word;

begin

d:detect;

InitGraph(d,m,'ceļš uz draiveri');

e:= GraphResult;

if e <> grOK then

Writeln(GraphErrorMsg(e))

else

begin

GetAspectRatio(Xasp,Yasp);

for k := 0 to 20 do

begin

SetAspectRatio(Xasp+k*dx,Yasp)'

CIrcle(GetmaxX div 2, GetMaxY div 2,R)

end;

if ReadKey=#0 then k :=ord(ReadKey);

CLoseGraph;

end

end.

 

Starp citu, ja tev nav graph.tpu, tad tev nav grafiskās bibliotēkas kompilierim, a vajag viņu dabūt, pameklē pa google.lv vai rambler.ru full borland pascal vai kaut ko tādā garā, vajadzētu būt.

Link to comment
Share on other sites

Padre(FMF)

Kādu kompilātoru izmanto??

 

rakstu tā kā ir tp7.. domāju citiem būs līdzīgi

 

1. pārliecinies, ka tavā kompī ir egavga.bgi, tam jābūt BGI mapītē blakus BIN no kurienes laid turbo.exe

 

2. paskaties vai ir graph.tpu tam arī jābūt kkur tur patās..

 

3. UNITS folderī iekopē egavga.bgi un graph.tpu, crt.tpu u.c ko izmanto (ja tas viss jau tur nav)

ja gribi izmantot kkadus fontus tad iekopē arī fontu failus..

 

4. File->change dir-> nomaini uz to UNITS

 


uses graph;

var gm,gd:integer;



begin

gm:=detect;

initgraph(gm,gd,''); <- te pēdiņās vari ierakstīt path to egavga.bgi, bet ja esi uztaisījis to change dir, tad tam nav nozīmes.



circle(100,100,50);

readln;

end.

 

5. ar to grafisko ir bik čakars, kamēr piešaujas...

Link to comment
Share on other sites

MartinsBe

ir man tas graph.tpu fails, tikai viņš ir citā mapē, ne bgi folderii. mēģināju nor'ādīt ceļu uz to mapi, bet arī nē.

Link to comment
Share on other sites

MartinsBe

izmantoju turbo pascaali 7, jo programmēšanas učene teica, ka tas esot labāks. bet ir arī borland

Link to comment
Share on other sites

MartinsBe

iekopēju tos kur teicāt, bet kā met erroru ka graph.tpu not found

Link to comment
Share on other sites

MartinsBe

iemetu bin mapē, nokompilēju, bet tagad izmet error "error 200: division by zerro". ko tālāk.

Link to comment
Share on other sites

MartinsBe

vēl tikai pēdējais jautājums: kas man jāizmaina, lai to pašu varētu darīt win vidē? caur borland pascal for windows.exe

Link to comment
Share on other sites

Padre(FMF)

Lai kodētu dosā tika radīts Turbo Pascal un Turbo C++, lai kodētu windowsā ir Delphi un CBuilder...

Tie pascal for windows un dev-c m*sli ir tikai lai jauktu cilvēkiem galvu...

 

Pagādā sev delphi 7, tas ir spēks... (tikai vispirms apgūsti pascal un OOP vismaz vienkāršā līmenī)

Link to comment
Share on other sites

MartinsBe

labi, dabūšu sev tos. Paldies par palīdzību. Problēma atrisināt. Topiku var slēgt.

Link to comment
Share on other sites

Nu, ko nu muldi, Padre[FMF]!

 

Turbo Pascal un Borland Pascal atskjiriibas ir, tachu preciizi es arii vinjas nezinu. Manupraat Borland Pascal ir eertaaks. Jebkuraa gadiijumaa, shiis izmainjas ir pietiekoshi nenoziimiigas shajaa gadiijumaa. Programmas, kas raxtiitas vienaa, ies arii otraa, ja vien tur nebuus kaut kas dizji maaniigs izmantots.

 

Par Pascal for Windows, dev-c, u.t.t. - ar ko gan vinji ir sliktaaki par citiem? Tikai veel viens meegjinaajums dariit sho pasauli labaaku.

 

Tieshi otraadi - es uzdroshinos apgalvot, ka Delphi un CBuilder ir taas lietas, kas shobriid ir nevietaa. Taas ir radiitas pavisam citiem meerkjiem (datubaazu aplikaacijas) un maaciibaam nav ne tuvu tik labas kaa parastie Pascal/C.

 

Anyway - to graph.tpu vajadzeetu likt tajaa pashaa folderii, kur ir citi .TPU faili. Borland Pascal, manupraat, tas bija folderis "Units". Un peecaak Borland Pascal konfiguracijaa noraadiit celju uz sho folderi. egavga.bgi failam vajadzeetu buut tajaa pashaa folderii, kuraa tiek palaista Tava programma, vai arii tajaa vietaa, kuru Tu noraadi pie initgraph().

 

Tas "Divide by zero" errors ir ljoti sena un klasiska Pascal kljuuda (ja vien Tu pats kaut kur nedali ar nulli nejaushi)... Skaidrojumu un labojumu var mekleet googlee - pirmais links, ko es dabuuju, bija [ur=http://www.merlyn.demon.co.uk/pas-r200.htm]shis[/url]. Kljuuda ir Borlanda crt unitaa, kuru vajadzees aizvietot ar citu, salabotu.

Link to comment
Share on other sites

Guest bubu
Nu, ko nu muldi, Padre[FMF]!

 

Turbo Pascal un Borland Pascal atskjiriibas ir, tachu preciizi es arii vinjas nezinu. Manupraat Borland Pascal ir eertaaks. Jebkuraa gadiijumaa, shiis izmainjas ir pietiekoshi nenoziimiigas shajaa gadiijumaa. Programmas, kas raxtiitas vienaa, ies arii otraa, ja vien tur nebuus kaut kas dizji maaniigs izmantots.

Ar Borland Pascal varēja rakstīt aizsargātā 16-bit režīma programmas (tādējādi izmantojot 16Mb laikam). TP uzturēja tikai 1MB realā režīma atmiņu. Atšķirības ir diezgan lielas.

 

Vēl jau jūs cilvēki aizmirstat par FreePascal, kas ir diezgan TP savietojams un spēj rakstī grafiskas aplikācijas (caur do graph moduli), gan dos, gan win, gan linux videi.

Link to comment
Share on other sites

MartinsBe
Lūdzu:

 


Uses Graph, CRT;

const

R = 50;

dx = 1000;

var

d,m,e,k; Integer;

Xasp,Yasp: Word;

begin

d:detect;

InitGraph(d,m,'ceļš uz draiveri');

e:= GraphResult;

if e <> grOK then

Writeln(GraphErrorMsg(e))

else

begin

GetAspectRatio(Xasp,Yasp);

for k := 0 to 20 do

begin

SetAspectRatio(Xasp+k*dx,Yasp)'

CIrcle(GetmaxX div 2, GetMaxY div 2,R)

end;

if ReadKey=#0 then k :=ord(ReadKey);

CLoseGraph;

end

end.

 

šī ir tā programma, kurā to readkey neatpazīst
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Man arī radās līdzīga problēma, tātad skolā uz kompja viss gāja bet mājās met kļūdu, ka neatrod graph.tpu failu

Un gribētu arī paprasīt par dažām rindiņām, ko viņas nozīmē un kam tās vajadzīgas?

 

Programmas teksts:

 

program zhogs;

 

uses graph, crt;

 

var gr,gm,kluda,I:integer;

 

begin

 

gr:=9; gm:=2; {Kam tie gr, gm vispār vajadzīgi? Ko viņi norāda?}

 

initgraph(gr,gm,'z:\'); {cik es sapratu, tad tas 'z:\' vajadzīgs lai norādītu, kur atrodas tas graph.tpu fails?}

 

kluda:= graphresult;

 

if kluda = grOk then

 

begin

 

for I:=0 to 63 do

 

line(I*10,50,I*10,150);

 

line(0,75,639,75);

 

line(0,125,639,125);

 

readln;

 

closegraph;

 

end

 

else

 

writeln('kluda:', grapherrormsg(kluda))

 

end.

 

 

Link to comment
Share on other sites

The Necromancer!

necromancer.jpg

 

Pirmkārt, taisi jaunu topiku. Otrkārt, kodu liec [ code ] tagos un normāli satabulē. Neviens normāls cilvēks neies lasīt kodu, kas viss vienā blāķī bez saprātīgas tabulēšanas. Treškārt, norādi kādu Pascal vidi izmanto (Borland Pascal vai FreePascal).

Labots - Vilx-
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...