Jump to content

IESAKIET digitālo fočuku! :)


Guest AArpraac
 Share

Recommended Posts

man ar fuji ir bijusi tikai slikta pieredze. šamajam pilnīgi visās bildēs nereāli liels noise. nopirksi - visdrīzāk nožēlosi. turklāt 300ls sanāk jau spoguļkamera, nevis ziepjutrauks. turklāt xd kartes visnepateicīgākās priekš fotoaparātiem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Despacho

    3

  • Gonzo

    7

  • versatile

    3

  • Kunz

    8

Es gan teiktu - spoguļkameras body nevis spoguļkamera (ja runa iet par digitālo fototehniku) sanāk par 300 Ls. Stikli ir dārgi - katrs lētā gala objektīvs (neskaitot kiteniekus) maksā 90-150 Ls (lietots), par jauniem vispār klusēju - iesācējam arī nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Biju kkaa palaidis garaam - baigi labs izskataas Sony Cybershot DSC-H1

Itkaa nava kur piesieties... Ja es ar muteri drusku parunaatu, mosh vinja piemestu drusku naudinju :)

 

Vienk gribeju zinat vai ir kadam pretenzijas pret sho aparatu no personigas pieredzes?

 

Un veel - skatoties atminjas kartes (vairaak MemoryStickPro, jo izskatas, ka njemshu Sony) un pamaniju, ka ir daudz SanDisk razhojumi, kas ir par galvastiesu leetaaki par citu firmu MemoryStick'iem. Ka to izskaidrot? Sudaina vai cieshama kvalitate?

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Nu cmon, gribu zinat jusu viedokli par SanDisk!

Link to comment
Share on other sites

ezis666

SanDisk pirmais sāka ražot atmiņas kartes, tā ka spried pac

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Nu tad jau pec idejas jabut okej... vienk salidzinoshi zemaa cena mani mulsina... Padoties vai pretoties mulsinajumam? (tb pirkt SanDisk vai nepirkt?)

Link to comment
Share on other sites

Normāla firma, ražo labas mantas - beidz lauzties. Tāpat pēc pāris gadiem to karti pārdosi, tāpēc nav vērts uztraukties.

Link to comment
Share on other sites

Musimusi

Ar taviem uzrakstītiem parametriem šobrīd ir dabūnama jeb kura brenda kamera, un tad jau ir vērts padomāt par citām fīčām kas būtiski uzlabo foto procesu.Es piemēram ņemtu ar LI-ON baču, jo pat super lielas ietilpības NIMH aķīši tik jautri neiet kā litija bača un ir par kārtu smagāki.Ja neņem kabatas formāta ziepi tad patiesībā svars tikai palīdz lai rokas tā netrīc, bet kabatas formātam tie aķi baigi smagi tomēr sanāk(Canon A620 utt).Mani interesētu ārējās zibspuldzes sinhrokontakta vieta jeb "hot-shoe", jo bildēt ar tiešo zibeni ir visai tizli un neprognozējami, ja tu esi (kā pats raksti) nebūt ne iesācējs tad tas var nodeerēt, bet ja tādas ligzdas nebūs tad Q.Stabilizātors ir nešaubīgi laba lieta, bet to liek kamerām ar zoom 10x un vairāk un kā zināms šādiem zoomiem ir pietiekoši daudz negatīvu blakusparādību -hromatiskās aberācijas, distorsija (sk. google), un tāpēc arī ziepīšiem kas kas sevi pozicionē kā augsti kvalitatīvus zoom lielāku kā 5-6x tomēr nepielieto( nu tas gan ir kā paskatās, jo piemēram ja fočī RAW tad atkal tās nebūšanas var pieriktēt un tīri normāli sanāk, līdz ar to jāskatās vai uztur RAW un galvenais kāds apjoms tiem RAW failiem , jo piem. FUJI RAW ir apmēram 20MB, bet Canon,Nikon ir 6-8 MB(kaut kā tiek kompresēti) un pie vienāda apjoma kartēm 3x lielāku info var iedabūt, un pie fočuka karti jau nu prasītos kā min. 1GB jo tādā (vis maz Canon ) salien~120 Raw, Ja jābrauc uz ilgāku laiku var arī nepietikt :), kā arī ja paskatās uz 1 vai 2GB kartēm tad cenu atšķirības starp CF I,II un MemoryStick ir jau būtiskas un par sliktu SONY, mazākiem apjomiem varbūt arī tas nav būtiski, jo tomērr MS ir laba ātrdarbība un ja ņem fikso CF tad tā atšķirība nav tik traka.Par tiem stiklu izmēriem arī jau rakstija un tas ir diezgan būtiski ne tikai no tā viedokļa ka mazām lēcām labu izšķirt spēju iegūt ir visai sarežģīti+viņām ir liels asuma dziļums (sk. google).Pārliecinājos uz sava piemēra .Man 2. foto ir IXUS 30 3 Mpix un paziņām IXUS 7 MPix bet pieņemama kvalitāte lai grauds jau nebūtu klīnisks jeb malu neasums uzkrītošs ir tikai nedaudz vairāk punktiem kā manam 3 MPix aparātiņam(kā 2. aparāts super iemet krekla kabatā un ej bet varēja būt 4MPix tad vispābā...). Ir starp citu Soņai aparāts Sony DSC-V1 kam ir ārējās zipenes vieta, vienīgi nezinu vai viņi nav noņemti no ražošanas, tomēr atkal šitam nav grozāms ekrāniņš (kas ir tomēr daudz būtiskāk par viņa lielumu).No šitā "slimā suņa murga" sākizskatīties ka jāskatās uz Canon G5 pusi (G6 laikam tomēr pavilkt būs grūti) kas gan nemaksā 300 bet tomēr 400 īsti arī nē, un ir ļoti sakarīga kamera.Pieļauju ka ja pameklētu atrastos arīciti varianti, bet šis ir viens no jēdzīgākajie (pie nosacījuma ka nevajag ielikt krekla kabatā :), un filmēt garus klipus bet tam ir domātas vairāk film kameras ).

Link to comment
Share on other sites

Ņem Fujifilm Finepix S5600 + 512MB xD-Picture card un 300' date='- Ls ieliksies. Aparāts patīkami parsteidza gan ar savu funkciju klāstu gan ar kvalitāti, bet tas kas pārsteidza visvairāk ir fantastiski ilgais bateriju darbības laiks.[/quote']

 

Man Fujifilm Finepix S5600 arī "nāk". meklēju kameru, kurai būtu daudz maz pieņemams trokšņu līmenis pie ISO 100 - 400. protams, brīnumus negaidu, tomēr par konkurentiem likās labāks. Ceru, ka neliks vilties.

Jāsaka ļoti grūti izvēlēties kameru tikai lasot apskatus un komantārus forumos. Apskatnieki it kā slavē aparātu. Savukārt forumos sastopami diametrāli pretēji viedokļi - vieni dievina, otri lād. attēli, kurus izmanto kā pierādījumus, arī tikpat diametrāli atšķiras kvalitātes ziņā :?

 

Kad veikalā aparātiņu paņēmu rokās, sapratu - izgatavots tieši man :mrgreen: Ergonomika augstā līmenī, tikai drusku nepierasti pēc Canon A75.

Patika arī ekrāniņš. Drusku nobijos, kad fokusējoties "izlēca" zibspuldze :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

... attēli' date=' kurus izmanto kā pierādījumus, arī tikpat diametrāli atšķiras kvalitātes ziņā ...[/quote']Vienu un to pašu var nofotografēt dažādos veidos ar to pašu aparātu - jo labāks aparāts, jo plašākas iespējas izvērsties. Visu izšķir fotografētāja zināšanas par fotografiju.
Link to comment
Share on other sites

Protams, tā ir.

Šajā gadījumā es runāju par to, ka, piemēram, viens demonstrē pie vienām ISO vērtībām bezmaz vai kristāltīru bildi, savukārt otram pie tā paša ISO attēls ir pleķains no trokšņa un izmērēts, ar "pazaudētām" tekstūrām.

gadījies brāķis?

Link to comment
Share on other sites

Pirmais varētu būt konvertēts no RAW, otrs - JPEG ar lielu kompresiju, kaut gan nezinu, vai tā īsti būs.

Link to comment
Share on other sites

labi, kad lācis atnāks no meža , tad arī dīrāsim un dalīsim ādu :D

vēl nepārdošu savu Canon A75. Patestēsim, salīdzināsim, vai naudas ieguldījums bija tā vērts vai nē :)

Link to comment
Share on other sites

labi' date=' kad lācis atnāks no meža , tad arī dīrāsim un dalīsim ādu :D

vēl nepārdošu savu Canon A75. Patestēsim, salīdzināsim, vai naudas ieguldījums bija tā vērts vai nē :)[/quote']

Es arī savu veco fototehniku nepārdodu, nav vērts ķēpāties un meklēt pircēju ja vienmēr vari atstāt sev rezerves variantu ja nu kas notiek ar jauno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

varbūt kāds var ietekt kādu labu (bet ne dārgu) ultraviolēto, aizsargfiltru priekš Fujifilm Finepix S5600?

 

P.S. šamais atnāca. Pirmie iespaidi pretrunīgi. Kameras softa "šarpenings" ir briesmīgs. Ja to uzliek uz maigāko režīmu un "nošarpo" ar rociņām, sanāk pieklājīgas bildes. makro paijā :( , bet to jau varēja gaidīt (un arī gaidīju). savukārt RAW rullē. Krāsas ir kolosālas. gaidu iespēju patestēt reālā kara laukā :)

Link to comment
Share on other sites

varbūt kāds var ietekt kādu labu (bet ne dārgu) ultraviolēto' date=' aizsargfiltru priekš Fujifilm Finepix S5600?[/quote']

Šaubos ka speciāli Finepix S5600 var ko atrast, ja tev ir pārejas gredzens tad skaties jebkuru pieejamo uz vajadzīgiem mm..... pastaigā pa Rīgas fotobodēm un paskaties cenas.

Link to comment
Share on other sites

Filtra milimetrus neatceros, bet šaušu uz dullo - Hoya HMC Super sērija būs pietiekami lēts (ap 11.00 Ls), bet gana kvalitatīvs risinājums. Pašam ir 58mm filtrs (lietoju ar Canon PowerShot G6) - sakarīga manta. Veikals jamējiem atrodas Rīgā, Pulkveža Brieža ielas sākumā (Kodak bilžu laboratorija) - piegādā samērā ātri - parasti pāris dienās, ilgākais nedēļu jāgaida. Gribi kvalitatīvāku stiklu - ņem B+W (maksā 2x dārgāk, bet kvalitāte arī super).

Link to comment
Share on other sites

Paldies,

sorry par stulbiem jautājumiem, bet es, iesācējs un "čaiņiks" būdams nevaru iebraukt, vai tiem pašiem HOYA HMC filtriem vajag vēl kaut kādu adapteri, lai uzskarūvētu uz objektīva, vai nē. Objektīvam ir vītne, kas paredzēta dažādiem konverteriem...

Pameklēju googlē un atradu labu lapu par HOYA, TOKINA, SLIK produktiem, bet tur diemžēl lapas supporta daļa vēl nestrādā, ir tikai informācija par produktiem...

Link to comment
Share on other sites

Guncha' date=' ka tam fochukam ar baroshanu un ka ar atminjas kartem? Kas pa shtelleem, kas ir komplektaa, kaadas probleemas...?[/quote']

 

Barojās no lādējamajā baterijām - kalpošanas laiks ir ilgs. Der xD atiņas kartes! Problēma varētu būt tāda, ka nav iespējms pielikt papildus zibspuldzi!

Link to comment
Share on other sites

Ņem to, kas labi ieguļ rokā un pašam patīk - tici man, pārējais viss ir mazsvarīgs - dārga karte (vienreizējs pirkums - nopirki un aizmirsi), bačas (nopirki un aizmirsi) - paliek tikai aparāts un tu pats. Ja aparātu nevari normāli noturēt rokās, kaitina izvēlņu izkārtojums, neērta kameras taustiņu un slēdzīšu ergonomika - tas viss atstāj iespaidu uz to, cik apmierināts tu būsi ar kameru. Un, starp citu, atšķirība cenā starp CF, SD, xD un MS Pro ir maksimāli 10 Ls par gigabaitu - vajag tikai pameklēt. Un diži tu to RAW izmantosi? Ja neesi baigais estēts (neņemsies ar Photoshop), pietiks arī ar JPEG, jo tas dod ātru un uzreiz pārskatāmu rezultātu.

Nākamais solis kvalitātes un iespēju ziņā (nosacīti) aiz Canon ir PowerShot G6 vai Pro1, aiz Sony - F828 vai R1, aiz Panasonic - FZ30. Tālāk tikai spoguļkameras, taču neviena no šīm kamerām nav hiperzūms (izņemot FZ30)...

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

tāds maz eksistē? Dpreviwaa nav un googlee uz aatru roku ar neatradu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest AArpraac

Diezgan steidzams questions - Ja fotoaparaats atbalsta gan SD, gan MMC atmiņas kartes, kuras labaak izveeleeties? Njemshu 1Gb karti. Pie SD, cik skatijos, ir dazhaadi aatrumi - laikam njemshu tieshi 150x (ja nav aatraakas), bet varbuut MMC ir labaakas? Doma tada, lai piemeram video ieraksts ari neglukotu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Ansis Vīksniņš

Beidzot TuNeD^ vienīgais pieminēja Kodak. Man ir Kodak DX7440 http://www.euroshop.lv/fotokameras/digital...is_foto/_18543/ . Līmenis, manā uztverē, ir labāks par ziepju trauku. Daudz manuālo iespēju. Ja nebūtu pasteidzies, tad labāk būtu pircis Z730

http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jht...pq-locale=en_US vai pat Z740 http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jht...pq-locale=en_US. Cena, salīdzinoši, laba priekš savām spējām (fotoaparata). Arī rokā labi ieguļ.

Link to comment
Share on other sites

versatile

NC: jaa, fochiks varbut ari nespej rakstit atrak par 60x.

tachu PC lasa gan.

1GB karte - uz taas jau var filmas staipiit rinkjii. ja lieto karshu lasiitaju, dzive ir pavisam skaista. ta ka...

 

bet fakts ir un paliek - uz 60X canonam ar 30fps 640x480 video nav problemu. uz 40x ir.

ja vajag ari failus kopet biezhi ka uz flasha, tad njem to 150x.

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Vel neesmu neko nopircis (shodien izbraukaju 100 veikalus un nevienaa nabija, buus jaasuuta ineta veiaklaa), bet tie Kodaki mani neieintrigjee, jo skatos uz UltraZoom aparaatiem (10x-12x).

 

Lieta taada: Netaa atradu, ka ieksh PTA ir (tip runa iet par Panasonic FZ7). Aizbraucaam, skatamies, tur plauktaa nefiga nav (no Panasoniciem tikai FZ30 (tas man par saaliitu)). Pieseejaas kekss, tip kaa var paliidzeet. Es saku - vot vajag apluukot FZ7. Dzeks prasa - Tas ir Panasonic, ja? (radaas aizdomas, ka neko nerubii no fotoaparaatiem). Saku jaa, tas pats vecai labais Panakekss. Shis uzreiz "A kapec Panasonic? Tie ir meesli (nu ne gluzhi taa vinsh teica, bet lika noprast - itkaa katrs otrais braakjeets etc), labak njemiet Sony - tas ir taka mersedess - nekad nepievilj" un saak staastiit par kkaadiem ziepju traukiem - vot shim ir afigenna daudz pikselju, visvisaadi vadinji komplekta... viegli ielikt kabataa (vareja padomat, ka vinsh manai mammai staasta (kurai lidzigi kaa NC sieviete (:D) galvenais, ka labi kabataa var ielikt). Nu es jau stuureeju uz izeju, bet mutere jau bija staraa un gribeja nopirkt - es nepadevos :D. Nu vo - aizbraucam.

 

Jautajums: Pienjemu, ka dzeks vienk gribeja pardot Sony (jo daargaax), bet vai tieshaam Panasonic kaa suga ir slikt? Es, personigi, stipri shaubos, bet...

 

Riit laikam suutiishu no ineta veikala, ja neuzzinashu ko katastrofalu par sho aparatu. Itkaa visus testus izskatiju etc, nu labs jau ir.

 

Veel: daudzas vietas FZ5 ir tada pasha cena vai pat dargax neka FZ7 - wtf?

 

Un vel pedejais - atradu kko manupraat neticamu. Vai tas VAR BUUT? http://www.itirgus.lv/katalogs.php?preceid_num=27653

 

P.S.Un veel pats pats peedeejais (:D): Vai shim (Panasonic FZ7) komplektaa ietilpst viss vajadziigais (akumulators (shis itkaa ir visur piemineets), ladetajs, kkaads kabelis vai kas, ar ko savietot ar PC)?

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Zinu, ak baigais teksts sanaaca, un baigi daudz jautajumu, bet luudzu atbildiet kaut uz vienu/diviem, ja varat. ;)

Link to comment
Share on other sites

Klausies... tu jau vairāk nekā mēnesi nevari nopirkt fotoaparātu ... tu pats sev vēl neesi apnicis? Visi tev grib kaut ko iesmērēt, kaut ko sliktu u .t.t.

Nē tik un tā vēl meklē ar ko sev galvu sajāt ...

100 un 1 reizi jau zimalt ifotoaparāt ibudžeta klasē , bet nē vē lun vēl ..

Atb tikai uz vienu jautājumu:

Atmiņas kartes tikko smagi nokritās cenā un 2 Gb CF jau var nopirkt par 48Ls

Link to comment
Share on other sites

Sony DSC-H1 vai Panasonic FZ7 - viens pīpis. Ņem to, kuram skaistāks nosaukums (vai arī to, kas labāk rokā ieguļ, labāka izvēlņu struktūra, ērtākas podziņas, sviriņas, kloķīši un citi ripulīši).

 

Un, galu galā, sen bija laiks ievērtēt, ko dod ārā šie aparāti:

 

Sony DSC-H1 un Panasonic FZ5 (būtībā tas pats FZ7 vien ir). Ja vēl tas tev nepalīdz, tad brien pupās...

Link to comment
Share on other sites

Man nez kāpēc liekas, ka drīz forumā parādīsies tēma par to, kāpēc ar jauno fočiku sanāk tik sūdīgas bildes un kā brends X iedrošinās tādu brāķi ražot ? :mrgreen:

 

P.S. Flērā B+W UV filtrus pārdod pa 12 Ls. Es pie tam paņēmu vienu filtru, kas aizķēries no iepriekšējās partijas pa 10 Ls. Feiks vai veiksme? 8) Katrā gadījumā nav 2x dārgāks kā Kunz teica...

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Nu ir - nopirku, vakar atveda kartinju, shodien aparaatu (no dazhadiem veikaliem). Mani apmierina - pagaidam neesmu nekadus minusus manijis. Esmu prieciigs par pirkumu! :)

 

Lieta tada, kapec tik ilgi novilku, jo bija visadas naudas un citas problemas taa, ka chista pirkt gatavs biju tikaj pirms kadaam 1,5 nedeeljaam. Buutu pasuutiijis internetaa jau uzreiz, ja butu zinajis, ka man neizdosies nevienaa parastaa veikala (izskraidiju veselu dienu pa Rīgu) atrast un kaut vai paskatiities, kaads dziivee izskataas aparaats un rokaas patureet... Un, ka jau vienmer, jo ilgaax laiks tiek dots, jo vairak saaku shaubiities... Bet aciimredzot nepamatoti!

 

Ja nu kaadam interesee prieksh naakotnes - nopirku Panasonic FZ7 + 1 Gb SD150x atminjas kartinju un kopa iztereju nedaudz vairak par Ls 300.

 

Paldies visiem, kas paliidzeeja (bez jusu palidzibas nekur), un arii tiem, kas tikai spamoja. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Līdzīgi kā viens cits foruma dalībnieks, ielikšu arī es savus pirmos darba augļus. Tos var apskatīt ŠITEN TE! Tās pēc būtības ir labākās, kas man sanākušas. Kaut gan lielākā daļa fotografiju ir tādas eksperimentēšanas un aparāta iepazīšanas rezultāts.

 

/Man personīgi vislabāk patīk melnbaltā fotogrāfija ar kaķīti un tā ar ķēdīti/

 

P.S.Pagaidām lielākā problēma ir roku trīcēšana, jo, ja nav kur atbalstīt kameru, un it īpaši iekštelpās ar lielu zoom'u, sanāk izsmērētas bildes un pat IS nevar glābt... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Amplifier

iesaku canon powershot s70 vai s 60, bacja tur 170 - 220 kadrus, ir gan tuvuma, gan tāluma režīmi (var īpaši sīkus priekšmetus) kustības, labas kvalitātes filmēšana, un vēl kas cits, pašam ir, nesūdzos.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...