Jump to content

IESAKIET digitālo fočuku! :)


Guest AArpraac
 Share

Recommended Posts

Ļoti nopietni gribu iegadaties digitalo fočuku! :)

 

Taka neko daudz nesaprotu, dazhas prasibas:

:arrow: muusdieniigs pixelju daudzums

:arrow: iespeja fotografet no ljoti tuva attaaluma

:arrow: sakariigi liels displejs

:arrow: lai butu iespeja filmet nesliktas kvalitates video (protams nejav izcilas)

:arrow: laba bacha (nu... vairakas stundas lai varetu fochet ka tik turies... :) )

:arrow: lai butu daudz funkcijas (protams musdienas jau tadu nav, bet galvenais lai nav parak primitivs)

:arrow: KVALITAATE

 

Doma tada ka neesmu pilnigs iesacejs fotografeshanaa, bet profesionalos nevajag... doma kko no videjas klases aparaatiem...

 

Cena - mhmmm doma bija lidz 300 Ls ar kapeikaam, bet ja ljoti vaig, var ari vairak...

 

Ljoti gribetu dzirdet jusu viedokli (mosh man viss ir PILNIIGI achgaarni etc) un noteikti IETEIKUMUS par aparaatiem. Firma buutiibaa PO... bet nu...

 

Jau ieprieksh paldies. :D

 

P.S.Veikalu mekleshu pats, bet ja gribat ko ieteikt, droshi varat to dariit!

 

P.P.S.Paldies velreiz! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Despacho

    3

  • Gonzo

    7

  • versatile

    3

  • Kunz

    8

Sony fanaats esmu un ieteiktu Sony DSC-S90- tas vairaak no ekonomiskaa gala. bet ja bik daargaaku, tad var tos, kas tuvaak 300 Ls naak.

Labi ir tas, ka, darbojas uz baterijaam. Vajadziibas gadiijumaa var ielikt arii parastaas saarma, ja akumulatori beidzaas. Draugam ir canon ixus 40, bet tas ir piesaistiits akumulatoram, kas ne visai ilgi tur.

Link to comment
Share on other sites

Guest J0NIS

Man pašam ir Samsung Digimax430, esmu apmierināts, pirkts kādu gadu atpakaļ, un tur jau faktiski viss prasītais ir, nu bet laiks iet, šodien varu ieteikt Samsung Digimax A7:

7 MPix

2"LCD displejs

Samsung SHD optika

3X optiskā tālummaiņa

automātisks asuma regulētājs

640X480 Mpeg4 video 30 kadri/sek

makro no 4cm attāluma

diktofons līdz 1 stundai

PisBridge ļauj pieslēgties tieši printerim

cena apm. Ls 142,00

Šo piedāvājumu redzēju "ANTTILA 2006 pavasaris"

Cik daudz gribi ietilpību, atkarīgs no paša, šim standarta aprīkojumā ir 32 MB atmiņa, būs jāiepērk lielāka. Man ir 128 MB SD karte, bet prasās jau pēc ietilpīgākas.

Atceramies arī to, ka Samsungs pirmais piedāvāja tirgū mobiļņiku ar 7MPix foto.

Link to comment
Share on other sites

Atver jebkuru interneta veikala mājas lapu, apskaties cenas, noraksti kameru modeļus, kuri patīk, un prom uz sekojošām lapām:

 

http://www.dpreview.com/

http://www.steves-digicams.com/default.htm

http://www.imaging-resource.com/

 

Lasi apskatus un izvēlies vajadzīgās kameras, kuras aizej uz veikalu apčamdīt. Tad tu būsi gudrs un neuzdosi dumjus jautājienus - neviens tev te neieteiks īsto kameru (teiksim, Sony DSC-V3 :mrgreen:)

Link to comment
Share on other sites

nesen man bija topic (slinkums meklēt) un man ieteica Fujifilm FinePix E900, tas maxā ~280Ls...

Link to comment
Share on other sites

Kādas atsauksmes par Olympus??

Esmu skatījis modeļus mju800 un C-70.to visai pievilcīgi izskatās

 

.... pie tam viens no kritērijiem varētu būt vairāku kadru sērijas fotorafēšanas ātrums...

Link to comment
Share on other sites

Kādu pus gadu meklēju aparātu ar līdzīgiem parametriem. Neko labāku par Canon S2 IS neatradu. (Vēl var salīdzināt ar Panasonic FZ20, Sony DSC-H1...).

Link to comment
Share on other sites

Nu izteitās prasības liek manīt, ka aparāts dārgāks par 200-Ls nebūs vajadzīgs.

Ieteiku Canon Powershot A610, iesākumam gana labs bliezējs.

Bet tomēr... palasi ka nu pats,kas kuram lācītim vēderā, jo cik saprotu tad tu esi iesācējs.

Link to comment
Share on other sites

makro no 4cm attāluma

 

PisBridge ļauj pieslēgties tieši printerim

 

Šo piedāvājumu redzēju "ANTTILA 2006 pavasaris"

 

Atceramies arī to' date=' ka Samsungs pirmais piedāvāja tirgū mobiļņiku ar 7MPix foto.[/quote']

 

4 cm? mans ixus var 3cm, un i tad jau par maz... A620 - 1 cm...

 

PisBridge? :lol::lol: pie tam - kursh normals cilveks drukas bildes, neapskatot uz PC? tani amzajaa LCD nu ni*uja nesaprast, + vel kaut ko apstradat parsti ari vajag... kontrastu, utt...

 

Anttila? Daargi. Fototehnika iipashi. Vismaz 20-40 lati pa virsu uz katriem 200 no normalas tirgus cenas.

 

Par mobzi ar 7MP kameru labak pakluseshu...

 

Samsungu nu nevajadzetu njemt...

Fotki.lv var paskatities bildes uznjemtas ar dazhadam kameram. Man personigi pec krasam un visa cita patika fuji S5500 (tagad laikam ir S5600), bet nopirku tomer Ixus 40.

Piesiets akjiitim? nu jaa... Atminas kartee saiet ~270 bilzhu (512 MB, augstaakaa kvalitate). Ar vienu uzladetu akjtiti ~240 (~50% ar zibeni) var izbliezt mierigi... ta ka nez, kam butu vajadzigs VEL jaudigaks akjis...

 

 

bet nu A 620 butu laba izvele... vai ari A 610 un visi pribambasi...

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Forshi, paldies par infu. :)

 

Vel viens jautajums: Vai jus ludzu varetu pateikt galvenos parametrus kadi labi/slikti - nu tip atzishos, ak nezinu kas ir ISO ( :oops: ), tapec pasakat kads ir labs, akds slikts. Iesacejs esmu tieshi labu fotokameru atshkirshana no sliktam pec to parametriem, bet ja man iedo fotoaparatu, pilnigs sviestmaize jau neesu ( 8) ). Taka ludzu tos galvenos parametrus kadi labi/slikti ludzu pasakiet, ja tas nav parak gruti. :wink:

 

AA jaa - cik labaakas ir spogulenes par parastajaam?

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Ko juss sakat par sho: Sony DSC-W7

 

Kadus minusus jus tur saskatat? Vel lieta tada, ka tur diivainas bachas - nav litija jona ka parasti - vai tas ir sliktas un nestabilas?

 

Vel ir shitaads aparaats: Sony DSC-N1

 

Shitais nu ir pati pilniiba - 8.1 Mpixelji, 3 collas ekraans... vienigais maza atminja - tatad japerk vel atminjas karte, kas nu aju sanaak krietni paari pa 300 Ls!!! Varbut varat ko ieteikt lidzigu shim tikai letaku.

 

Un veel - Olympus - ta ir slikta firma, vai ari fochuki ir letaki tikai tapec, ka firma netik populara?

Link to comment
Share on other sites

Ja focim ir mazs objektiivs, tad nav veerts njemt vairaak par 4mp, tas ir pats parastaakais maarketinga triks, daudz megapikselju bet tolka nav. Paskatieties tad kaapeec PRO fochiem ir 5mp(nu ir arii vairaak), bet kaut kaadam ziepjutraukam pat 7mp

Link to comment
Share on other sites

Un veel - Olympus - ta ir slikta firma' date=' vai ari fochuki ir letaki tikai tapec, ka firma netik populara?[/quote']

Olympus noteikti nav slikta firma. Iisteniibaa pat viena no labaakajaam. Varbuut tev aciis nav iekritis kaads vinju daargais aparaats. IMHO Olympus ir labaaks par Canon, jo daudziem Canoniem taas bildes ir taadas, nu taadas :D(Tas domaats nejau aparaatiem par 500+Ls :wink: )

 

Bet shinii gadiijumaa es tev ieteiktu njemt Sony DSC-H1.

Link to comment
Share on other sites

Ņem Fujifilm Finepix S5600 + 512MB xD-Picture card un 300,- Ls ieliksies. Aparāts patīkami parsteidza gan ar savu funkciju klāstu gan ar kvalitāti, bet tas kas pārsteidza visvairāk ir fantastiski ilgais bateriju darbības laiks.

Link to comment
Share on other sites

Ko juss sakat par sho: Sony DSC-W7

 

Kadus minusus jus tur saskatat? Vel lieta tada' date=' ka tur diivainas bachas - nav litija jona ka parasti - vai tas ir sliktas un nestabilas?

 

Vel ir shitaads aparaats: Sony DSC-N1

 

Shitais nu ir pati pilniiba - 8.1 Mpixelji, 3 collas ekraans... vienigais maza atminja - tatad japerk vel atminjas karte, kas nu aju sanaak krietni paari pa 300 Ls!!! Varbut varat ko ieteikt lidzigu shim tikai letaku.

 

Un veel - Olympus - ta ir slikta firma, vai ari fochuki ir letaki tikai tapec, ka firma netik populara?

 

pirmais apraats ir tiesaam labs, esmu paaris dienas vinju patesteejis, bet manupraat tev nav vajadziigi tie pikseli. Ir nedaudz mazaaks braalis W5, nem to un juuties laimiigs. Tiesa gan Sony ir spilgtas kraasas bildeem un tas man nepatiik, kaa arii tas, ka paarsvaraa automaatika, bet toties aatri straadaa sledzis, kas paliidz ja vajag peeksni uztaisiit kadru.

 

Par otro domas dalaas, jo ir cilveeki kas apgalvo ka vins ir super, tiesa gan nezinu kaa tajaa var ielikt 8pikselus, manupraat kaartiigs maarketinga triks.

 

par batareejaam piekriitu, ka ir daudzi akumulaatori, kuri netur ilgu laiku, bet ir taadi, ar kuriem var piedziit pilnu 512 atminju. Sony ir pasvaki akumulatori, bet var jau vienmeer piepirkt klaat.

 

Pats esmu paneemis Olympusu 350 un juutos laimiigs. Tiesa gan gribeetos DSLR, bet pagaidaam nevaru pavilkt, varbuut kaadu laicinju uz sii patreneesos un tad jau domaasu.

Patiik, ka sim 350 ir daudz manuaalo funkciju kaa arii pietiekami labas automaatiskaas.

 

Palasi to topiku, kur visi staasta par saviem aparaatiem un ir daudz veertiigas info.

Link to comment
Share on other sites

sony manupraat ir pretiigi nereaalas bildes.

man kaut kaa patiik kad kraasas ir taadas kaadas es redzu nevis nereaali sakrukjiitas.

Link to comment
Share on other sites

Guest Geryzz
Veel - kas ir NiMH baterejas? Tip akumulatori? Vai labi?

 

Jā tie akumlatori! Vai labi? LiION būs labāki, jo nenobeiksies tik ātri, ja tu viņus pilnībā neiztukšotus lādēsi un arī vieglāki viņi!

Link to comment
Share on other sites

LiION būs labāki' date=' jo nenobeiksies tik ātri, ja tu viņus pilnībā neiztukšotus lādēsi un arī vieglāki viņi![/quote']

Par to vieglumu tu pareizi pieziimeeji, bet par to laadeeshanos, viss atkariigs no laadeetaaja, ja nopeerk normaalu, tad viss ir ok (automaatiski atsleedz, kad ir uzlaadeets, nav atminjas efekta utt.)

Par to Fuji S5600, lasu dpreview, saka nav atteela stabilizaacija (reaali tas noziimee, ka no 10x zooma nav iipashi lielas jeegas, ja nefochee ar statiivu), bet lasot aprakstu, pamaniiju, ka shamajam ir kaut kaads Anti Blur, taaka jakodo vareetu pateikt, kaa ta ir ar to 10x zoomu...

Link to comment
Share on other sites

Iesakiet kaadu labu veikalu, kur vareetu shos aparaatus iepirkt! Ok, es pats vareetu atrast, kur leetaak, bet man interesee kompetents paardeveejs, kursh ir ne tikai kompetents pardoshanas jomaa, bet arii FOTO jomaa. Respektiivi gribu vietu, kur vareetu apchamdiit vairaakus aparaatus un paardeveejs vareetu normaali pastaastiit par katra +/-l. Ieteikumi?

Link to comment
Share on other sites

Par to Fuji S5600' date=' lasu dpreview, saka nav atteela stabilizaacija (reaali tas noziimee, ka no 10x zooma nav iipashi lielas jeegas, ja nefochee ar statiivu), bet lasot aprakstu, pamaniiju, ka shamajam ir kaut kaads Anti Blur, taaka jakodo vareetu pateikt, kaa ta ir ar to 10x zoomu...[/quote']

 

Yap, es ar no sākuma sabēdājos ka nav stabilizatora, bet viņam ir antiblur režīms, kas , paša Fujifilm vārdiem runājot, ir labāks par attēla stabilizāciju. Tik tikko nobliezu pāris attēlus 10x zoom ar antiblur režīmu un automātiskajā režīmā - principā nekādas šķirbas neredzu :). Abos gadījumos attēli ir vienlīdz skaidri (vai vienlīdz neskaidri :)).

 

Principā man ir doma uzrakstīt review par S5600, tikai vēl mazliet jāpaspēlējas un jāatrod kāds brīvāks brīdis starp darbu un mācībām :).

 

Vienīgais ko varu uzreiz tagad pateikt ka aparātiņš patiešām parsteidza ar savu kvalitāti un iespējām par šādu cenu (ir i-neta veikali iekš LV kur viņu var dabūt par ~245,- Ls) un 10x optiskais zoom rullē :D

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Shis izskatas diezgan suliigs: Olympus SP-500 Ultra Zoom

Testos cik skatijos nekaa katastrofala nav.

 

Vienigi tas, ka uz baterejam nevis akumulatora... :cry:

 

Tas nava baigakais chakars ar bachaam njemties? Vai ari es kko nesapratu...?

Link to comment
Share on other sites

kaada pretenzija bachaam? Es personiigi izveelos peec iespeejas, lai bachas buutu. Jo, ja izlaadeejas bachas, tad bendziintankaa iepeerku un lietoju taalaak. A ko tu ar tukshu akumulatoru dariisi? Taadus uz katra stuura nepaardod. Ieliek ladeejamaas bachas 2300 iekshaa un dziivo laimiigs. Man 4x2300 (vai 2100), velk daudz un dikti :)

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Mhmm, nu okej.. Bet cik tadas chetras+ladetajs varetu izmaxat un kur nopirkt (zinu ka ir maximaa, bet netaisos tur pirkt...)?

 

Ja tadiem zinoshakiem cilvekiem nav ipashi negativas domas par sho konkreto modeli, izskatas ka bus janjem (10x zooms... :D ) Ko sakat?

Link to comment
Share on other sites

Bet cik tadas chetras+ladetajs varetu izmaxat un kur nopirkt (zinu ka ir maximaa, bet netaisos tur pirkt...)?

Nu puis, palasi tachu kaut vai konkluuzhenu dprevjuu... Tur tak teikts, nav IS, bez taa tas 10x zooms buus lietojams tikai ar statiivu! Par taadu cenjnjiku labaak Panasonic DMC FZ5 njemt. Nu varbuut paarmaksaasi 20 Ls, kad iepirksi visu komplektu...

Laadeetaajs normaals kopaa ar bachaam uz kaadiem 30 Ls sanaaks.

Maneejais laadeetaajs+ bachas:

http://www.xnet.lv/index.php?zoomid=26911

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac
bez taa tas 10x zooms buus lietojams tikai ar statiiva

 

tu shaubies par manu roku stabilitaati? :lol:

 

bet patiesiba tas ir stulbi...

 

tam panasonicam zheel ka 1,8 collu displejs.

 

atkal esmu strupceljaa.

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Ja kvalitate etc ir laba, tad man po kada firma! Nu labi, vienigais es nekad nepirktu Xpoint.

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Izskatas, ka palikshu pie Sony DSC-W7 vai DSC-W5. Vel paris dienas ir ko domat... tad njemu ciet :D

 

P.S.Kapec man liekas, ka MemoryStick'i ir daargaaki par citiem atminjas karshu veidiem? kas butu janje vera perkot MemoryStick'u?

Link to comment
Share on other sites

P.S.Kapec man liekas, ka MemoryStick'i ir daargaaki par citiem atminjas karshu veidiem? kas butu janje vera perkot MemoryStick'u?

Tev tā nelikas tā ir patiešām - Memory Stiki ir vieni no dārgākiem atmiņas tipiem (laikam tur pat arī xD-Picture Card).

 

Memory Stiki (MS) mēdz būt parastie un Pro.

Parasto ietilpība ir ne vairāk par 128 Mb, arii tie samērā lēni ir.

Pro ir ātrāki un arī max ietilpība ielāka

 

Mēdz vēl būt MS Duo, tipa tādi mazāki (īsāki) izmērā, bet pēc būtības tas pats MS vien ir tur pat lakiam komplektā gāja tāds pagarinātājs lai to varētu iebāzt parastā MS ligzdā.

 

Vairāk infas te - http://www.memorystick.com/en/ms/variety.html

Link to comment
Share on other sites

LiION būs labāki, jo nenobeiksies tik ātri, ja tu viņus pilnībā neiztukšotus lādēsi un arī vieglāki viņi!

Par to vieglumu tu pareizi pieziimeeji, bet par to laadeeshanos, viss atkariigs no laadeetaaja, ja nopeerk normaalu, tad viss ir ok (automaatiski atsleedz, kad ir uzlaadeets, nav atminjas efekta utt.)

Par to Fuji S5600, lasu dpreview, saka nav atteela stabilizaacija (reaali tas noziimee, ka no 10x zooma nav iipashi lielas jeegas, ja nefochee ar statiivu), bet lasot aprakstu, pamaniiju, ka shamajam ir kaut kaads Anti Blur, taaka jakodo vareetu pateikt, kaa ta ir ar to 10x zoomu...

Anti Blur tiešām strādā labi. Ir tā kā ar to 10x optisko zūmu ir grūti notrāpīt uz to objektu, ko grib bildēt, jo attēls displejā baigi kratās, bet kad nobildē, tad attēls nav izsmērējies. Es saku, ka šis aprarāts ir OK, pats arī tādu lietoju.

Link to comment
Share on other sites

Guest AArpraac

Guncha, ka tam fochukam ar baroshanu un ka ar atminjas kartem? Kas pa shtelleem, kas ir komplektaa, kaadas probleemas...?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...