Jump to content

PC 4200 rams


IMAGin
 Share

Recommended Posts

Wot sadomaaju apgreidoties, tipa atradu kur pirkt komponentes un saakas... nevienam nekaa no taa kas ir labs un performance kategorijas - nav uz vietas!!! :evil: :evil: :evil:

 

Uhhh... banaanu republika :(

 

Bet komponentes ta gribas tagad nevis schas cherez chas - cherez nedljelju... :(

 

Varbuut kaads zin kur shos labumus ieksh LV var dabuut?

Link to comment
Share on other sites

Tikko pasūtīju iekš tradepoint.lv, bet tur arī tikai nedēļas laikā. :) Pasūtīju patriot pc4200 2x512mb. Neslikta cena, tiesa gan, brends jauns un budžeta, kautkādam OCZ, Corsair, Geil vai Cruicial blakām jau nestāv, bet ok, esmu gatavs pamēģināt.

Link to comment
Share on other sites

Tas pats tradepoint jau arii bija tas kursh mani aplauza...

 

Taa uz aatru roku tieshi Patriot PC4200 testu neatradu, bet ir shis: http://www.slcentral.com/ddr-ram-comparisi...dr500/page6.php

Kuraa ir redzams ka nemaz jau arii tik ljoti saapiigi tas Patriot neatpaliek no Corasair TwinX un arii to ka Transcend pie lielaakas frekvences uzraada pavisam nedaudz labaaku rezultaatu :) Taakaa es domaaju ka pirkums buutu labs, ja vien ne taa nedeelj gaidiishanas :(

Link to comment
Share on other sites

mrlobber

IMAGin, pastāsti, kā tu domā savu P4 @ 3.0 piedabūt strādāt ar 266fsb 1:1?

Link to comment
Share on other sites

IMAGin, pastāsti, kā tu domā savu P4 @ 3.0 piedabūt strādāt ar 266fsb 1:1?

 

Nu vai dabuushu 266fsb neesmu paarliecinaats, bet pat bez iipashi extreemas dzeseeshanas man shis 3ghz northwoods ielaadeeja windozi pie fsb ~238Mhz... preciizi neatceros bet bija nepilni 3.6ghz un tas turklaat neesmu paaliecinaats ka bija procha slieksnis driizaak PC2700 rama ;)

 

Otrkaart shaada rama liekos resursus varu meegjinaat izmantot samazinot taimingus... un otrkaart - negribu tik driiz atkal pirkt jaunu ramu... :)

 

Njaa... un komplektaa ar sho ramu kompis ieguus arii W/C ;):p

Link to comment
Share on other sites

Eh es jau diezgan ilgi, nu teikshu kaadu meenesi vismaz gaidu atminju no tradepoint.lv, nu es skatos uz 1 Gb Dual ch. 400 Mhz vai arii 433 Mhz @ CL2 :) Nu gaidju laiku, tad aizbraucu panjeemu citu Ramu pie vinjiem ar norunu ka piemaksaashu un kad atnaaks manis pasuutiitais rams es to dabuushu :) Galvenais ka Patriot atminjaam EP un DC naak virsuu dzeseeshanas radiatori :) tas mani arii ieinteresee kaapeec njemt shitos Ramus :)

Link to comment
Share on other sites

Kashelz tu nezini kur var jamajiem netaa bildes apskatiit?

Link to comment
Share on other sites

Kashelz tu nezini kur var jamajiem netaa bildes apskatiit?

Nu taa, netaa par shamajiem infa maz, lai gan leenaam saak paraadiities aizvien vairaak :) Nu reku vinju maajas lapa http://www.pdpsys.com/ un tur var arii taadas nelielas bildiites redzeet, nu nejau kautkaadiem modeljiem, bet pashaa lapaa taa kaa dizains :) Smukas taadas sarkanas atminjas shamajiem ir, pats rokaa taadu esmu tureejis :)

Link to comment
Share on other sites

mrlobber
IMAGin, pastāsti, kā tu domā savu P4 @ 3.0 piedabūt strādāt ar 266fsb 1:1?

 

Nu vai dabuushu 266fsb neesmu paarliecinaats, bet pat bez iipashi extreemas dzeseeshanas man shis 3ghz northwoods ielaadeeja windozi pie fsb ~238Mhz... preciizi neatceros bet bija nepilni 3.6ghz un tas turklaat neesmu paaliecinaats ka bija procha slieksnis driizaak PC2700 rama ;)

 

Otrkaart shaada rama liekos resursus varu meegjinaat izmantot samazinot taimingus... un otrkaart - negribu tik driiz atkal pirkt jaunu ramu... :)

 

Njaa... un komplektaa ar sho ramu kompis ieguus arii W/C ;):p

 

Veiksmi tev, bet, tā kā šī atmiņa visdrīzāk bāzēta uz Hynix 4.3ns čipiem, taimingus šai atmiņai tu diezin vai jebkad dabūsi labākus par 2.5-3-3-8, nu varbūt kādus 2-3-3 pie 200fsb, kas nebūs nekas ātrāks par tavu šībrīža PC2700.

 

A par jaunā RAM pirkšanu - Intel pāriet uz DDR2, līdz ar to prātīgākais, ko tu vari darīt šobrīd, ir noteikt maksimālo, ko tu no sava P4 gribi (un vari) izspiest un tad iegādāties atbilstošu atmiņu nevis uzreiz pirkt maksimālo noname iespējamo, par ko tomēr ir arī jāsamaksā papildus cena.

 

Jebkurā gadījumā, cik esmu lasījis atsauksmes par Patriot PC3200 un PC3500, brīnumus negaidi.

Link to comment
Share on other sites

mrlobber
Eh es jau diezgan ilgi, nu teikshu kaadu meenesi vismaz gaidu atminju no tradepoint.lv, nu es skatos uz 1 Gb Dual ch. 400 Mhz vai arii 433 Mhz @ CL2 :) Nu gaidju laiku, tad aizbraucu panjeemu citu Ramu pie vinjiem ar norunu ka piemaksaashu un kad atnaaks manis pasuutiitais rams es to dabuushu :) Galvenais ka Patriot atminjaam EP un DC naak virsuu dzeseeshanas radiatori :) tas mani arii ieinteresee kaapeec njemt shitos Ramus :)

 

Patiesībā jebkurš kārtīgs overclockeris tās metāla plāksnītes novāc nost, ja vien var (protams, tikai pēc tam, kad ir atmiņu iztestējis, ka tā nav slikta). Tas tādēļ, ka bieži vien šie t.s. radiatori karstumu drīzāk iesprosto iekšā nevis pietiekami izstaro uz ārpusi. Intereses pēc, ja tev ir pieejami moduļi salīdzinājumam, paturi roku pie strādājošas atmiņas mikroshēmām pa tiešo, un pie tāda radiatora.

 

Drīksti minēt, kurā variantā tev pirksti sajutīs krietni vien lielāku siltumu.

 

Daudz efektīvāka metode ir piemontēt korpusa iekšpusē kādu klusu 80mm vai 92mm ventilatoru, lai tas pūš atmiņai virsū.

Link to comment
Share on other sites

Lieta taada ka http://www.pdpsys.com nu razjotaaja maajaslapaa tiek raadiits ka shamie taisa arii DDR2 atminjas! Mozj caur tradepoint.lv var kautkaa arii shiis dabuut uz Latviju :) Patriot firmas atminjas ir bik leetaakas :)

Link to comment
Share on other sites

Guest zl0-

reaalaakais variants ir Corsair atminjas, taas r0x. tikai nevaik teikt ka ocz labaakas, nav vinjas labaakas =)

Link to comment
Share on other sites

Uff... :( nevienam veikalam latvijaa uz vietas nekaa jeedziiga nav...

 

Wot man piedaavaaja un es tagad domaaju kas ir labaak:

 

Patriot DC PC4200 (533Mhz) 3-4-4-8

 

vai

 

APACER 512MB DDR400 32X8 CL2.5 MOS?

 

Liidz riitdienai laika izdomaat, par cik tradepoint uz telefona zvaniem vairs neatbild...

Link to comment
Share on other sites

reaalaakais variants ir Corsair atminjas, taas r0x. tikai nevaik teikt ka ocz labaakas, nav vinjas labaakas =)

 

Kur latvijaa var dabuut corsair atminjas? Un galu galaa kaada ta jamajaam ir cena?

Link to comment
Share on other sites

Uff... :( nevienam veikalam latvijaa uz vietas nekaa jeedziiga nav...

 

Wot man piedaavaaja un es tagad domaaju kas ir labaak:

 

Patriot DC PC4200 (533Mhz) 3-4-4-8

 

vai

 

APACER 512MB DDR400 32X8 CL2.5 MOS?

 

Liidz riitdienai laika izdomaat, par cik tradepoint uz telefona zvaniem vairs neatbild...

Nu jaa, es labaak njemtu to Patriot, jo tie labaaki peec skata arii ir un ir garantija ka tie straadaa pie 533 Mhz :) Ja nee tad vari mieriigi nest apakalj uz veici :) Nu vari jau arii uz mobiilajiem shamajem zvaniit :)

Link to comment
Share on other sites

reaalaakais variants ir Corsair atminjas, taas r0x. tikai nevaik teikt ka ocz labaakas, nav vinjas labaakas =)

 

Kur latvijaa var dabuut corsair atminjas? Un galu galaa kaada ta jamajaam ir cena?

Man liekas ka Latvijaa taada manta nav pieejama, tad tev jaapasuuta no aarpasaules un slikt ir tad, ja tev taa atminja saiet deelii, buus jaasuuta un tad atkal tev suutiis apakalj a tas viss var baigo papildus pikji izmaksaa :/

Link to comment
Share on other sites

mrlobber
Man liekas ka Latvijaa taada manta nav pieejama, tad tev jaapasuuta no aarpasaules un slikt ir tad, ja tev taa atminja saiet deelii, buus jaasuuta un tad atkal tev suutiis apakalj a tas viss var baigo papildus pikji izmaksaa :/

 

Nekā gan. Pats savulaik pirku Mushkin PC3500 Level1 no www.mushkin.com, sāka rādīt gļukus, pa Ls 4.50 aizsūtīju viņiem uz štatiem un nedēļas laikā dabūju atpakaļ jaunus.

 

Tiesa, Mushkin ir viens no labākajiem klientu apkalpošanā, tā ka ar citu ražotāju varēja arī iznākt sliktāk.

Link to comment
Share on other sites

Nu man piedaavaa pasuutiit arii taadas lietas kaa Geil ramus un Kingston HyperX... padaargi gan vinji ir bezmaz vai 2x daargaaki...

 

Taatad jautaajums - vai tas ir taa veerts? Jaa ok ir tiem geil'iem un HyperX'iem tie taimingi labaaki tachu shaadas frekvences testus jamie nav izgaajushi...

 

Esmu nedaudz samulsis izveeles priekshaa :(

Link to comment
Share on other sites

Šeit var redzēt visai labu atsauksmi par subj.http://www.maxitmag.co.uk/reviews/index.php?section=reviews&review_id=60

 

Hmm nu tur ta izskataas labi :), bet kaa ir patiesiibaa? Jo izskataas ka Kingston HyperX PC 4200 maxaas reizes 3 daargaak... :( =O

Link to comment
Share on other sites

Šeit var redzēt visai labu atsauksmi par subj.http://www.maxitmag.co.uk/reviews/index.php?section=reviews&review_id=60

 

Hmm nu tur ta izskataas labi :), bet kaa ir patiesiibaa? Jo izskataas ka Kingston HyperX PC 4200 maxaas reizes 3 daargaak... :( =O

Eh ko tu mocies, par taadu cenu neko citu neatradiisi, un redz testos arii uzraada tiiri labus reziltaatus taa kaa njemtik ciet :) Es arii gaidu lai varetu panjemt PC3500 433 Mhz Patriot Ramu taa kaa domaaju ka buus OK :)

Link to comment
Share on other sites

No tās lapas, viņiem ir moduļi ar nr. PDCIG4200ELK, tradepoint ir minēti ar nr. PEP5124200EL. Nezinu, kur ir atšķirība.

Link to comment
Share on other sites

No tās lapas, viņiem ir moduļi ar nr. PDCIG4200ELK, tradepoint ir minēti ar nr. PEP5124200EL. Nezinu, kur ir atšķirība.

 

Domaajams ka tradepoint.lv kljuuda - jo Razhotaaja maajas lapaa - http://www.pdpsys.com/products/index.jsp?source=dc bez K burta nemaz taadu produktu nav... :)

Link to comment
Share on other sites

No tās lapas, viņiem ir moduļi ar nr. PDCIG4200ELK, tradepoint ir minēti ar nr. PEP5124200EL. Nezinu, kur ir atšķirība.

Atshkjiirab ir taada ka tie ko vinji testeeja ir DDR Patriot DC 1024Mb PC4200 (533Mhz) CL 3-4-4-8-T1 (Part № PDC1G4200ELK) Dual Module Kit, kuras cena ir Ls 149.30, bet to ko tu skaties ir tikai 1 pati 512 Mb atminja, zem nosaukuma DDR Patriot EP 512Mb PC4200 (533Mhz) CL 3-4-4-8 (Part № PEP5124200EL), shitai cena ir Ls 76.30 :)

Link to comment
Share on other sites

mrlobber
Šeit var redzēt visai labu atsauksmi par subj.http://www.maxitmag.co.uk/reviews/index.php?section=reviews&review_id=60

 

Laba gan.

 

Bet jāpielej jau arī kāda darvas karote :)

 

1) dzīve cilvēkus iemāca neticēt šādiem (un citādiem review). Pārāk viegli ražotājiem (piegādātājiem) ir aizūtīt speciāli atlasītus moduļus. Daudz vairāk mani interesē reāla lietotāju pieredze.

Turklāt Sandra atmiņas caurlaides mērījums ir absolūti sintētisks tests, kas visai maz liecina par ātrdarbību reālos pielietojumos.

 

2) Intel sistēmas uzvedas krietni citādāk nekā AMD sistēmas. Tas, ka PDP rekomendē PC4200 priekš nForce2 (vai vismaz tā rakstīts tajā saitē), neko nopientu par viņiem neliecina. Faktiski 90% nForce2 robeža ir 250fsb, un arī to var sasniegt tikai reta pamatplate (vecāki NF7-S v2, DFI Infinity & LanParty nForce2), turklāt sen ir zināms, ka uz Hynix bāzēta atmiņa neko labu uz nForce2 nerāda. Turklāt vēl, runājot par 512MB moduļiem, uz nForce2 tā sāpe ir vēl lielāka.

 

3) protams, gan Patriot, gan OCZ, gan Corsair utt., visus savus DDR500+ balsta uz Hynix čipiem, tā ka atšķirībām teorētiski vajadzētu būt minimālām. Savukārt par GeIL arī no lietotāju viedokļa visai reti nākas dzirdēt ko labu.

Link to comment
Share on other sites

Šeit var redzēt visai labu atsauksmi par subj.http://www.maxitmag.co.uk/reviews/index.php?section=reviews&review_id=60

 

Laba gan.

 

Bet jāpielej jau arī kāda darvas karote :)

 

1) dzīve cilvēkus iemāca neticēt šādiem (un citādiem review). Pārāk viegli ražotājiem (piegādātājiem) ir aizūtīt speciāli atlasītus moduļus. Daudz vairāk mani interesē reāla lietotāju pieredze.

Turklāt Sandra atmiņas caurlaides mērījums ir absolūti sintētisks tests, kas visai maz liecina par ātrdarbību reālos pielietojumos.

 

2) Intel sistēmas uzvedas krietni citādāk nekā AMD sistēmas. Tas, ka PDP rekomendē PC4200 priekš nForce2 (vai vismaz tā rakstīts tajā saitē), neko nopientu par viņiem neliecina. Faktiski 90% nForce2 robeža ir 250fsb, un arī to var sasniegt tikai reta pamatplate (vecāki NF7-S v2, DFI Infinity & LanParty nForce2), turklāt sen ir zināms, ka uz Hynix bāzēta atmiņa neko labu uz nForce2 nerāda. Turklāt vēl, runājot par 512MB moduļiem, uz nForce2 tā sāpe ir vēl lielāka.

 

3) protams, gan Patriot, gan OCZ, gan Corsair utt., visus savus DDR500+ balsta uz Hynix čipiem, tā ka atšķirībām teorētiski vajadzētu būt minimālām. Savukārt par GeIL arī no lietotāju viedokļa visai reti nākas dzirdēt ko labu.

 

Labi - Geil izsviitroju un skatiishos ko man piedaavaas citi veikali gan cenas, gan terminju zinjaa, bet ja nekas buutiski nemainiisies tad njemshu vien shiis ciet un miers :)

Link to comment
Share on other sites

Tas gan, esmu lasiijis pirceeju atsauksmes par Geil Ramiem un tie biezji ir braakji, nopeerkot caur e-shopu, tie biezji jaasuuta apakalj lai samaina pret ejoshiem :/ Meedz buut taadi kas peec laika atsakaas straadaat :/ Bet ir jau arii taadi kad straadaa ideaali :)

Link to comment
Share on other sites

Patiikami ka shiem Patriot ramiem ir muuzha garantija :) Vismaz uz moduljiem tajaa bildee taa ir rakstiits :)

Link to comment
Share on other sites

mrlobber
Meedz buut taadi kas peec laika atsakaas straadaat :/ Bet ir jau arii taadi kad straadaa ideaali :)

 

Domāju, tas notiek arī citiem ražotājiem :) Viss ir atkarīgs no tā, kādām mocībām tu to atmiņu pakļauj. Tādā ziņā leģendārie Winbond BH-5 čipi bija kaut kas neatkārtojams: atmiņas voltāžu Winbond teorētiski tiem bija pieļāvis līdz pat 3.6v (cik bija JEDEC standarts - 2.7?), pie kuras tie "nenodeg" un 3.9 voltus kā ekstrēmo robežu, turklāt BH-5 jo augstāka voltāža, jo labākas frekvences ar 2-2-2 varēja sasniegt... tagad vairs nekā tāda nav.

Link to comment
Share on other sites

Patiikami ka shiem Patriot ramiem ir muuzha garantija :) Vismaz uz moduljiem tajaa bildee taa ir rakstiits :)

Nu diez vai kaads tev Latvijaa dos muuzja garantiju uz Patriot atminjaam, domaaju ka buus kaadi 3 gadi, bet var jau buut arii ka 1 gads, nu reku izlasi ko pashi razjotaaji saka http://www.pdpsys.com/rma/ :)

Link to comment
Share on other sites

Meedz buut taadi kas peec laika atsakaas straadaat :/ Bet ir jau arii taadi kad straadaa ideaali :)

 

Domāju, tas notiek arī citiem ražotājiem :) Viss ir atkarīgs no tā, kādām mocībām tu to atmiņu pakļauj. Tādā ziņā leģendārie Winbond BH-5 čipi bija kaut kas neatkārtojams: atmiņas voltāžu Winbond teorētiski tiem bija pieļāvis līdz pat 3.6v (cik bija JEDEC standarts - 2.7?), pie kuras tie "nenodeg" un 3.9 voltus kā ekstrēmo robežu, turklāt BH-5 jo augstāka voltāža, jo labākas frekvences ar 2-2-2 varēja sasniegt... tagad vairs nekā tāda nav.

Jaa shitie rami bija labi, tie laikam speeja darboties pie augstas voltaazjas ar 2-2-2- @ 220 - 240 FSB :) un pat veel augstaak, zjeel ka taadus vairs nav reaali iespeejams dabuut ;/

Link to comment
Share on other sites

mrlobber
Jaa shitie rami bija labi, tie laikam speeja darboties pie augstas voltaazjas ar 2-2-2- @ 220 - 240 FSB :) un pat veel augstaak, zjeel ka taadus vairs nav reaali iespeejams dabuut ;/

 

220fsb 2-2-2 ir maz :)))

 

Starp citu, ar 2x256Mb moduļiem pilni visi ārzemju pirkšanas/pārdošanas forumi, jo tauta pamazām migrē uz 2x512Mb.

 

Gandrīz to pašu (>240 fsb 2-2-2) var dabūt arī ar Winbond CH-5 bāzētu atmiņu (ko Winbond arī jau vairs neražo, bet lielajām atmiņas ražotājkompānijām vēl ir krājumi), ja vien tai dod vairāk par 3.0 Vdimm iekšā.

Link to comment
Share on other sites

Nu reku veel raxtiits kaadi rami jaapeerk, nu kaadiem chipiem jaabuut virsuu lai tie buutu labi rami :)

 

a) Winbond-BH5/BH6

* 1 of the best choice for nForce2 Motherboard....

* Special thing about this rams is 2-2-2-X timing

* And it loves high vdimm

* Timing : 2-2-2-11

* Speed : 230-236MHz (Vdimm mod may fly it even higher)

b) Twinmos-43B/43D

* Another best ram for NF7 series board ... didnt need high vdimm to run @ 250MHz

* Timing : 2.5-2-3-11 @ 2.9V in bios

* Speed : 235-245MHz

c) Hynix D-43

* Another cheap ram for NF7 series board ... didnt need high vdimm to run @ 250MHz

* Timing : 2.5-4-4-11 @ 2.9v in bios

* Speed : 240-250MHz

Link to comment
Share on other sites

mrlobber: kada jega nolikt Patriot ja reali jau nekadus BH-5 nav iespejams jaunus nopirkt un visi parejie razo uz tiem pasiem HyNix (laikam bija ari citi bet padzirdeju ka parsvara uz tim pasiem)!!! Rezultata sanak ta ka RAM nav jegas pirkt vispar no taviem vardiem jo neko labu jau nevarot panakt:? Ko tad tu iesaki??? Kingston DDR400 CL3 5ns??? Moz pie SDR atgriezamies??? Man domat ka 50MB/s pie FSB >1000 neko nedos!!! Paris markas ari neko nedos!!! Bet nu tas taa... chibrikam jabut pasam krutakajam un japerk tikai pasu krutako (ko vairs nevar nopirkt) :p

Link to comment
Share on other sites

Kadelj pirkt krietni dargaku RAM prieks 50MB/s??? Nu ja nu tocc kads ir saprindzis uzveikt visus kaut ar 1MB/s parsvaru :)

Link to comment
Share on other sites

Tādā ziņā leģendārie Winbond BH-5 čipi bija kaut kas neatkārtojams: atmiņas voltāžu Winbond teorētiski tiem bija pieļāvis līdz pat 3.6v (cik bija JEDEC standarts - 2.7?), pie kuras tie "nenodeg" un 3.9 voltus kā ekstrēmo robežu, turklāt BH-5 jo augstāka voltāža, jo labākas frekvences ar 2-2-2 varēja sasniegt... tagad vairs nekā tāda nav.

Varbūt ne gluži tas, bet ir - jaunie Samsung TCCD čipi, 2-2-2-5@400MHz 2.75V līdz pat 3-5-5-8@666MHz 2.85V. Uz tiem ir bāzēti Corsair XMS 3200XL atmiņas moduļi.

Link to comment
Share on other sites

Tādā ziņā leģendārie Winbond BH-5 čipi bija kaut kas neatkārtojams: atmiņas voltāžu Winbond teorētiski tiem bija pieļāvis līdz pat 3.6v (cik bija JEDEC standarts - 2.7?), pie kuras tie "nenodeg" un 3.9 voltus kā ekstrēmo robežu, turklāt BH-5 jo augstāka voltāža, jo labākas frekvences ar 2-2-2 varēja sasniegt... tagad vairs nekā tāda nav.

Varbūt ne gluži tas, bet ir - jaunie Samsung TCCD čipi, 2-2-2-5@400MHz 2.75V līdz pat 3-5-5-8@666MHz 2.85V. Uz tiem ir bāzēti Corsair XMS 3200XL atmiņas moduļi.

 

Njaa tikai sho modulju cena ir pat iespaidiigaaka par to performanci... :(

Link to comment
Share on other sites

Varbūt ne gluži tas, bet ir - jaunie Samsung TCCD čipi, 2-2-2-5@400MHz 2.75V līdz pat 3-5-5-8@666MHz 2.85V. Uz tiem ir bāzēti Corsair XMS 3200XL atmiņas moduļi.

Njaa tikai sho modulju cena ir pat iespaidiigaaka par to performanci... :(

Nevajag jau pirkt tieši Corsair atmiņu, tie čipi tagad ir sastopami arī uz paša Samsung DDR500 atmiņas moduļiem.

Link to comment
Share on other sites

Isteniba tie reali sevi vares paradit uz S939, kur cik sapratu vairs nevajadzes ECC RAMu un tad FX vares paspeleties ar Multipileriem un FSB :)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...