Jump to content

Extrēmā barokļa dzese vol.2


Jetijs
 Share

Recommended Posts

Nu sveicināti vēlreiz :mrgreen:

Nu ko, sen nekas moddinga sadaļā nav iepoustots :)

Ņemot vērā manas izvirtības šeit nācās pagatavot kastiņu no metāla priekš tās eļļas dzeses, kā saka, lai tas siltums kautkā novadītos uz ārpasauli :) Tā nu ķēros klāt:

 

baroklism_vol2_(0).jpgbaroklism_vol2_(1).jpg

 

Tātad, sazāģēju kastiņai nepieciešamos ļumīnija gabalus no 4mm biezas plāksnes, un akurāti salīmēju ar skoču, nu tas tā lai nebūtu prātā jāuzbur ainiņa, kā tas viss vēlāk izskatīsies.

 

baroklism_vol2_(2).jpgbaroklism_vol2_(3).jpg

 

Viss tika sametināts nu noslīpēts no ārpuses. Taču tomēr virsmas laukumu vajadzētu palielināt, lai tas siltums labāk novadās, tā nu izlēmu pietaisīt tai kastiņai klāt redeles, lai sanāk improvizēts radiators. Dabūju daudz alumīnija profilu 2mm biezumā un 10 mm platumā, taču tā kā tik plānas alumīnija daļas sametināt ir samērā sarežģīti, tad domāju, nafig skaldīt matus, līmēšu ka es tās redeles ar epoksīdu priekš metāla :)

 

baroklism_vol2_(4).jpgbaroklism_vol2_(5).jpgbaroklism_vol2_(6).jpg

 

Sakrāmēju visu jautrā čupiņā ar viena sērkociņa intervālu un tādā veidā sanāca gatavs redeļu bloks. Pa vienam tās redeles līmēt man nāvīgi negribējās. Galu galā atzinu rezultāru par labu esam :) Protams aplīmēju visas puses ko vien varēju aplīmēt, atstājot brīvu tikai augšu un apakšu.

 

baroklism_vol2_(7).jpgbaroklism_vol2_(9).jpgbaroklism_vol2_(10).jpg

 

Rezultāts jau sāka pieņemt vēlamo formu :mrgreen: Tagad ņēmu un uzliku kastiņai vāku un visu to padarīšanu nomatēju ar smilšu strūklu - lai varētu vēlāk viegli nokrāsot un krāsa labi turētos:

 

baroklism_vol2_(11).jpgbaroklism_vol2_(12).jpgbaroklism_vol2_(13).jpg

 

Pienāca maģiskais testēšanas brīdis. Lai tā teikt iedotu baroklim nelielu slodzīti un paskatītos cik tas maita karst, pievienoju divus 12cm ventilatorus, kas aprotams gaisu nepūš uz barokli :) un divas 12v 55W spuldzītes - kopā ap 120 - 125W un sabāzu termometrus visās iespējamajās vietās - eļļā un uz alumīnija redelēm.

 

baroklism_vol2_(14).jpgbaroklism_vol2_(15).jpg

 

Tādi pīrāgi. Atstāju šito visu darbībā uz nakti un no rīta gāju lūkāties, kas nu būs :) Liels bij' mans svētku prieks kad redzēju ka eļļas temperatūra bija tikai 39,2. Urrā, sanāca, taču drošības pēc es vēl atstāju to padarīšanu padarboties vēl pāris dienas, taču temperatūras svārstības bija tikai kāda pus grāda robežās, laikam atkarībā no istabas temperatūras. Katrā ziņā TAS STRĀDĀ. Atlika man tik to kastiņu padarīt skaistāku nokrāsojot un lūk rezulztāts:

 

baroklism_vol2_(16).jpgbaroklism_vol2_(17).jpggatavs.jpg

 

Man jau ļoti patīk, atliek tik uzskrūvēt to kasti uz keisa, šim nolūkam paredzētas tās mazās kājiņas, un kopā būs grandiozs skats.

 

Interesants fakts: kopā uz to kastiņu izgāja 12 ar pus metri ļumīnija profilu :)

 

P.S. jā es esmu ķerts :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ja azarts nav noslāpis, tad varbūt ir vērts iemontēt kādu brandīgo barokli :)

Un cik tev tas izmaksāja?

Link to comment
Share on other sites

A priekš kam? kompi tāpat pavelk un pulksteņot netaisos :) man tāpat labi. A cik izmaksāsja, tūlīt parēķināšu.... trīs epoksīda tūbiņas katra pa 3.50, alumīnijs man no atgriezumiem, tā ka nemaksā neko, a profili laikam kautkādi 35 sant pa metru, nu katrā ziņā apmēram uz 15 latiem :) aaa un vēl tie kūstošie savienojumi priekš 35 vadiem katrs pa 16 sant....

Link to comment
Share on other sites

Guest sKC

o tas ir ir ko veerts .. labaaks pa ieprieksheejo 8) respect !

a kaadas ta temperatuuras tai elljai teu tur iekshaa ? dzeseejas labi ?

Link to comment
Share on other sites

Instigater

BTW, vakar tevi redzeeju, brauci no darba uz maaju pusi, taa ap pusee seshiem. Laikam sho te briinumu maajaas vedi. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Klausies, kā gan varēji mani redzēt ja ven nebiji mālpilī? Es no rīgas aizbraucu jau ap 12:00, droši vien tas bija cits jetijs ar dzeltenu jari :)

Link to comment
Share on other sites

o tas ir ir ko veerts .. labaaks pa ieprieksheejo  8) respect !

a kaadas ta temperatuuras tai elljai teu tur iekshaa ? dzeseejas labi ?

 

Tur jau viss bij aprakstīts :) Dzesējas labi, eļļas temperatūra turās uz 39,5 grādiem a pašas kastes temperatūra reāli pa 5 grādi zemāka :)

Link to comment
Share on other sites

Guest sKC

oj atvainojos bvienkarshi parkrskreeju ar aciim par bildem : ) tikkko non skolas un negribas neko lasiit :) a tu zinko pameegini - uzbuuveet kip keisu fanless ( nejau modificeet veco ) ar heatpiipeem utt manupraat darbs leils jaieguulda bet rezultaats ( ja sanaak ) ir oj oj oj :)

Link to comment
Share on other sites

Instigater
Klausies, kā gan varēji mani redzēt ja ven nebiji mālpilī? Es no rīgas aizbraucu jau ap 12:00, droši vien tas bija cits jetijs ar dzeltenu jari :)

A kursh teica, ka es nebij?!! Vakar ekskursiju diena darbaa bija.

Link to comment
Share on other sites

ja jau exkursija varēji uzpīksitnāt, iedzertu kādu alu un padedzinātu kūlu :) Bet nu kā i tā i' kūla jau pavizam maz palikusi :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

vimba_zlobnaja

Mjā, eļļā ir spēks.... Gan free kartupelīšus var uzcept, gan PSU ieliet. Laikam tik tiešām neviens nav tik ķerts labā nozīmē kā tu. Patentu negribi iesniegt?

Link to comment
Share on other sites

Guest amdown

Nu man navko teikt... :shock: jau iebuuveet barokli stikla kastiitee bija paardroshiiba, bet nu ja tas tieshaam straadaa, tad tieshaam respect !!!

Link to comment
Share on other sites

oj atvainojos bvienkarshi parkrskreeju ar aciim par bildem : ) tikkko non skolas un negribas neko lasiit :)  a tu zinko pameegini - uzbuuveet kip keisu fanless ( nejau modificeet veco ) ar heatpiipeem utt manupraat darbs leils jaieguulda bet rezultaats ( ja sanaak  ) ir oj oj oj :)

 

Nu karstumpīpes jau nav problēma sataisīt, bet pagaidām pēc tādām neprasās. Man tagad jau divi citi projekti rindā, kurus prezentēšu attiecīgi nākamo un aiznākamo nedēļu. Pēctam mož var arī karstumpīpi pagatavot :D

Link to comment
Share on other sites

Džeki tas cilvēks ir Dievs, bet ja ne dievs, tad dieva dēls točna... :shock:

 

P.S.

Zelta rokas, zelta rokas, protams, arī labs tehniskais nodrosīnājums. Vienīgi fakts, ka ar līkām rokām tev var būt uber-tehnika, bet izdarīt neko nevari...

Link to comment
Share on other sites

Guest sKC

principaa vieniigais truukums ko es te redzu ir tas, ka taas redeles ar eoksiidu ir pieliimeetas ;/ epoksiids nevada siltumu paaraak labi :) loti liela dalja no redelju funkcionalitaates zuud :)

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Atkariigs no taa, kaads epoksiids, zinu to, ka Jetija un manis izmantotais Bison Metal Epoxy gana labi vada.

Link to comment
Share on other sites

principaa vieniigais truukums ko es te redzu ir tas, ka taas redeles ar eoksiidu ir pieliimeetas ;/ epoksiids nevada siltumu paaraak labi :) loti liela dalja no redelju funkcionalitaates zuud  :)

 

Nu beidz :)

Tas līdzeklis ir speciāli paredzēts metāla līmēšanai un viņam ir kautkādas termoīpašības, protams, ka sametinot būtu labāk, bet šajā gadījumā tas nav reāli, jo pārāk plānas redeles, galvenais ka dzesē ļoti labi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest sKC

ok ok ticeeshu uz vaarda :D nesmu jau nekaads specs tajos epoksiidu liidzekljos :) anyway darbs loti laps reti kursam buutu mesitariibas, PACIETIIBA taadu uztaisiit :)

Link to comment
Share on other sites

tevi ri veerts pelugt 8) njaaa, zelta rokas un pabiezs macinjsh lai visu shito sapirktu :wink: TU ESI MEIZTARS.

 

btw tev asetek wapochill negribas uzmeikot :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Zelta rokas, zelta rokas, protams, arī labs tehniskais nodrosīnājums. Vienīgi fakts, ka ar līkām rokām tev var būt uber-tehnika, bet izdarīt neko nevari...

 

Runājot par tehniku, tad šajā gadījumā izmantoju tikai automātisko zāģi, lai nav pašam jāčakarējas, taču kadstiņas plāksnes var izgriezt arī ar fleksi, un redeles ar dzelzs zāģīti sazāģēt. Un tas viss nav obligāti jāmetina, var arī līmēt ar epoksīdu. Kantainos caurumus urbu ar urbi pa perimetru un tad iekšpusi izdauzīju ārā un tad ar vīli ar vīli. Kā redzat, nemaz nevajag nekādu uberkūlo tehniku :)

 

zelta rokas un pabiezs macinjsh lai visu shito sapirktu  TU ESI MEIZTARS.

 

Nu nauda man kokos neaug, un kā redzat tad šādu barokli tiešām nav nemaz tik grūti uzbūvēt, pie tam izdevumi neskaitot barokli - 20 latu robežās :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Zini neteikšu gan, bet tu pacieties līdz nākamai piektdienai un es apsolu ka nebūsi velti gaidījis :D

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick

no taadiem cilveekiem kaa tu var tikai iedvesmoties :wink: tieshaam skaisti un kvalitatiivi nostraadaats!!!

Link to comment
Share on other sites

Paldies :mrgreen:

Man jau arī patīk, galvenais ka krāsa tāda pati kā keisam, tagad uzmontēju jamo virsū un izskatās kosmiski :), pie tam baroklis tikai nedaudz silts, tieši tik lai varētu aukstajos ziemas vakaros sasildīt rokas :)

Link to comment
Share on other sites

Infu..incredoble.

Snogshibatelno

Da ruuulllzz

godlike

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

 

 

Deep respect.

Link to comment
Share on other sites

Nu tā, uzštellējo to visu uz keisa un izurbu augšpusē 3cm platu caumuriņu lai vadi iet iekšā, piešķīlu un pēc nakts darbošanās eļļas temperatūra nostabilizējās pie 50,2 grādiem, ārējā redeļu temperatūra 34 grādi. Galvenais ka tagad par vienu karstuma avotu ūdens sistēmā mazāk :)

taču kompis tagad sver uz 35-40 kg :mrgreen: būs jātaisa rokturīši :)

Link to comment
Share on other sites

vimba_zlobnaja
Nu tā, uzštellējo to visu uz keisa un izurbu augšpusē 3cm platu caumuriņu lai vadi iet iekšā, piešķīlu un pēc nakts darbošanās eļļas temperatūra nostabilizējās pie 50,2 grādiem, ārējā redeļu temperatūra 34 grādi. Galvenais ka tagad par vienu karstuma avotu ūdens sistēmā mazāk :)

taču kompis tagad sver uz 35-40 kg :mrgreen: būs jātaisa rokturīši :)

Iesaku nopirkt Nelsā vai Krūzā mēbeļu rokturīšus no dzelzs. Smuki sākas no 60s :)

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick
Nu tā, uzštellējo to visu uz keisa un izurbu augšpusē 3cm platu caumuriņu lai vadi iet iekšā, piešķīlu un pēc nakts darbošanās eļļas temperatūra nostabilizējās pie 50,2 grādiem, ārējā redeļu temperatūra 34 grādi. Galvenais ka tagad par vienu karstuma avotu ūdens sistēmā mazāk :)

taču kompis tagad sver uz 35-40 kg :mrgreen: būs jātaisa rokturīši :)

Iesaku nopirkt Nelsā vai Krūzā mēbeļu rokturīšus no dzelzs. Smuki sākas no 60s :)

da nee uz Kruuzu neej!!! Kruuza sucx!!! Nelsaa lielaaka izveele un zemaakas cenas... bet rokturiishi tieshaam laba lieta!!! :D

Link to comment
Share on other sites

vimba_zlobnaja

da nee uz Kruuzu neej!!! Kruuza sucx!!! Nelsaa lielaaka izveele un zemaakas cenas... bet rokturiishi tieshaam laba lieta!!!  :D

:? Ņeponil? Es savus tieši tavā Krūzā pirku (99% līdzīgi kā noskrūvēti no kāda SuPeR_SeRvErA), jo Nelsā izvēles vispār nekādas nebija un tikai no plastmasas :(

Link to comment
Share on other sites

ehjāzeps:) - varenlabais:)! - tieši tas ko vajg:)

 

1 - šim arī taisīji pārklājot barokļa platīti un visas iekšas ar lakas slāni?

---un vai to maz vajag???

 

2 - tās redeles ar 1 sērkoka spraugu - vaj nebij efektīgāk ar platākām atstarpēm? 2mm ir tā skopi priekš pašplūsmas konvekcijas... bet brīnišķīga metode kā viņas visas reizē pielīmēt - ar sērkokiem un izoleni!!! - tā jau ir patentēšanas vērta:)!

 

3 - skatos - tev ir iepaticies tas vecais joks ar 30 sīkiem caurumiņiem vienā barā priekš barokļa barības vadiņu izvades:) - tos jau varēj atrisināt ar lielāku caurumu pie paša vāka - tad nebūtu vadiņi katrs jāpārlodē, izlaiž cauri visu žūksni uzreiz, un beigās tāpat to visu ar epoksīdu ciet un miers...:)?

 

4 - par temperatūrām - baigi labi, tās jau ir baigi mazās, vienīgi sazin vai pie tām ir liela nozīme tām mazajām ribiņām visriņķī, bet dizainiski tās ir baigi izskatīgās:)

 

5 - par keisu un rokturiem - un 40kg! - te jau iespējams ir jāsāk pārvērtēt standarta pc keisa atbilstība šādiem vipendroniem:) - manuprāt kruti būtu tāda rūpnieciska dizaina kaste, pamatīgi izturīga, ar stipriem rokturiem, un labi pasargātiem slēdžiem un štekeru daļau - tāda kā tipa tās pārvietojamās tehnikas visādiem televīzijas, kautvai, darbiniekiem - milzu melna kaste, ar rokturiem, un mazu atveri štekeriem diodēm slēdžiem. izturīga, ērti pārnēsājama un smaga:) dizains toč vot tipa ala tavo kas šim gatavajam baroklim - manuprāt izskatītos labi un pārliecinoši. jo tie visi rotaļu keisiņi, spīdīgie, un krāsainie - nerada iespaidu par baigo mega drāzēju un jaudu kas iekšā tiem parasti ir, un ir neparocīgi prakstiskajā sadzīvē...

 

vispār laikam kautkad būs ar tāds baroklis jāuztaisa, tikai moš nelakojot barokļa detaļas, un sadarbojoties vairāk ar haļava technology:) - iespējams - ja vien būtu tās jaukās alumīnija plāksnītes - kastes detaļas - varētu šīs lipināt kopā ar to epoksīdu, nemetināt, jo tas laikam liels ķēpa, tā metināšana? - brāļa(metinātāja) pacietības mēru tu būsi pārpildījis?:)))

 

njāh, baigie tehnikas manijaki uzdarbojas:))

Link to comment
Share on other sites

Jetijs

1. Jā vienu kārtu lakas tomēr appūtu, tas drošībai, jo biju kaukur lasījis ka citādi var rasties problēmas ar lielajiem elektrolītiskajiem kondensatoriem, katrā ziņā pa sliktu nenāca :)

2. Droši vien jau ka būtu efektīvāk ar platākām spraugām, bet tad tikai nedaudz, jo arī tagad pieliekot roku virs barokļa ir jūtama augšupejoša siltuma plūsma - tātad konvekcija strādā :) Pie tam ar šitik mazām spraugām izskatās labāk :)

3. Jā, var jau taisīt arī vienu lielu caurumu, bet tad jātaisa tik liels lai varētu visus štekerus dabūt cauri lai nav vadi jāgriež. Taču tik liels caurums ir nedaudz pa lielu lai to pēctam aizpildītu ar kautkādām līmēm vai silikoniem, tapēc vajag mazāku caurumu, kas tieši tik liels, kā viss vadu kūlis, taču šādā gadījumā nevar dabūt cauri štekerus un vadi ir jāgriež, un ja jau jāgriež tad labāk katru savā caumurā un miers.

4. Temperatūra eļļai tagad turās uz 50 grādiem atkarībā no istabas temperatūras, to ka redeles šai sakarā pilda lielu lomu var nojaust jau pēc jūtamās konvekcijas. Vakar atnācu mājās ap vieniem, jo zināmu iemeslu dēļ braukt nevarēju un pa to laiku paspēju diezgan nosalt. Un kad ienācu iekšā, varēju forši sasildīt rokas uz barokļa kastes, visinteresantākais ir tas, ka rokas ta aukstas un kamēr sasila tad barokļa temperatūra nokritās pa 2 grādiem, no kā secinu ka alumīnija kastei ir ļoti laba siltumvadītspēja :)

5. Man ļoti patīk mans patreizējais keiss, un kad viss modings būs pabeigts tad būs vēl labāk, pagaidām netaisos likt citā kastē to visu, lai gan vietas keisā paliek aizvien mazāk, ar visiem paredzētajiem modingiem, bet tas nekas.

 

Nu tu uztaisi gan tādu kastiņu, izmaksas nav nemaz tik lielas, un visu var salīmēt ar epoksīdu. Nolakot gan vajadzētu, drošības nekad nav par daudz. Es kā reiz kad viss bij gatavs un slēdzu to visu pie keisa salaidu kautko uz īso un baroklim nostrādāja aizsardzība un jamais uz laiku nestrādā. Tad gan es nobijos nepajokam - šitāds darbs un še tev, bet nu beigās viss aizgāja. Domāju ka lielu alumīnija plāksni latvijas metālā iegādāties pa lētām naudām nav absolūti nekādu problēmu un sazāģēt var ar fleksi, protams pēctam pieslīpējot maliņas :) tā ka aiziet :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Varonis

nuja, ir ok:) - šitais tikai ko par tiem vadiem - vajta - kā tad tev bija - vispirmas sametināji kasti - un tad ar epoksīdu uzlīmēji virsū vāka plakni? jo kā savādāk dabūji iekšā barokli?! - jo redz- lai ieliktu barokli kastē - vajag lielu caurumu:) - lielajam caurumam - malā mazs robiņš - caur kuru izlaist vadus:) - nu laikam jāuzzīmē, vaj kā... ģeometriju grūti tā verbāli apstāstīt:)

 

jaks:) - vispār baigi labi, iedrošināji, jātaisa būs:)

Link to comment
Share on other sites

Jetijs

Visu pirms sametināju kasti bez vāka, tad uz kastes dibena :) uzlīmēju divas orgstikla plāksnītes uz kurām savukārt pielīmēju pašu barokli, lai pa taisno neskatās pie metāla. Tad vadu pēc vada griezu, laidu cauri caurumiem un atkal salodēju kopā. Un beigās uzlīmēju ar epoksīdu vāku. Sākumā biju uztaisījis tā lai tipa tas vāks skrūvējams uz 4 skrūvēm. To darīju visos 4 stūros ielīmējot mazas alumīnija plāksnītes un tad uzliekot vāku izurbu caurumu pa taisno cauri vākam un tām plāksnītēm. Tad atlika tik pie plāksnīšu cauruma pielīmēt uzgriezni usjo. Bet sanāca šķībi un norāvu to visu nost - jau apriebās čakarēties :)

 

Starp citu vērtīgs padoms - ja līmē ko tādu kam karstums nekaitē, tad var to visu ielikt cepeškrāsni uz 50 grādiem un salīmējas 15-20 minūšu laikā :)

Link to comment
Share on other sites

Varonis

http://foto.inbox.lv/varonmens/cpusinks/ba...aroklrobins.jpg

 

baroklrobins.jpg

 

nurekā:) - robiņš, kuru pēctam aizķēpā ciet, un miers:) - un tam nav jābūt lielam, tikai apm 1,5cm diametrā, kājua baroklim originālajam bija,:)!

 

bet nu tā ir ok, jāpērk plāksne, un jālīmē ar epoksi, un darīts:) - ehkur būs labi... kas par LAKU TUR IZMANTOTA???

 

hjrenzin ko tas inbokss čakarējas:

http://foto.inbox.lv/varonmens/cpusinks

un bilde saucas - "BAROKLROBINS"

Link to comment
Share on other sites

Jetijs

A laka man liekas vienalga kāda...Man te divi lakas baloniņi mētājās, viens tipa autokrāsām un otrs mēbelēm. Tā ka pirmais jau bija tukšš, tad izmantoju laku mēbelēm - saucas ColorWorks Varnish/Vernis un sazīmētas koka mēbeles virsū.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...