Jump to content

Wifi signāla uzlabošana studija tipa dzīvoklī.


INTRASERVERNET
 Share

Recommended Posts

INTRASERVERNET

Sveiki, vēršos pie zinošākiem cilvēkiem. Iespējams neesu vienīgais ar šadu problēmu, bet teikšu, ka ļoti kretinējoši un esmu izmēģinājis gandrīz visu. Iepriekšējā dzīves vietā bija līdzīga problēma, gan tagadējā dzīves vietā. Dzīvoklis nav liels, bet blakus istabā un koridorī ir vājš wifi signāls. ISP pieejamais interneta ātrums ir 150Mbps. Ja izmanto 2.4Ghz frekvenci, tads signāls ir labs, bet ātrums ir ļoti slikts, visā dzīvokli ap vidēji 40 - 70Mbps. 5Ghz frekvencē ātrums ir maksimālais ko ISP dod, bet guļamistabā, koridori ir vājš signāls. Iepriekš izmantoju Airport Time Capsule primārais maršrutētājs un Airport Extreme bijā signāla pastiprinātājs un viss darbojās. Diemžēl Airport Time Capsule, pārstāja darboties, tāpēc nācās meklēt jaunu rūteri un wifi pastiprinātāju. Tika iegādāts Linksys MR9600 un Linksys MR7350 (Tiek reklamēts, ka tas atrisināns mājā vāju signālu problēmu, gan pārrāvumus.). Noliekot MR9600 diemžēl ir tā problēma ar wifi pārtklājumu. Gan noliekot arī MR7350 attālāk un izveidojot MESH tīklu, signāls ir perfekti, bet ātrums vēl sliktāks ap 15Mbps - 50Mbps. Ir doma iegādāties powerline adapteri un tad izveidot MESH tīklu (izmantojot tīkla vadu). Noteikti, ja ir kādam ieteikumi, dalaties. Ir izmēģināti manuāli wifi kanāli, bet izmaiņas nulle. Vai ari 2.4Ghz frekvencē ir kas vēl jāizmaina un ir iespējams dabūt normālu ātrumu.

199798926_Screenshot2024-01-03022045.thumb.png.9eef3ae1596acbedd7e21b6205099387.png

 

Link to comment
Share on other sites

Nez, ja uzreiz aiz sienas, viss slikti, tad kas ir tajā sienā. 

Paskaties, varbūt uzliec rūterī kādu fiksētu kanālu, pamaini tos. 

Link to comment
Share on other sites

ggg97
Pirms 22 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Dzīvoklis nav liels, bet blakus istabā un koridorī ir vājš wifi signāls.

Tik daudz naudas jau iztērēts. Kāda jauda iestatīta?

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
(labots)

Iestatīts 2.4Ghz frekvencē bija uz 6, 11, 1 un nekas nemainījās. Nomainot arī uz Auto. Vadu vilkt nevēlos, tad labāk ir manis doma par powerline, tur pietiek tad pēc tam ar kaut 50cm garu vadu lai pieslēgtu no powerline uz otru ruteri. 5Ghz  frekvencē izmēģināju 36, 40, 112 arī DFS 140 un citus, bet wifi neuzlabojās.

Labots - INTRASERVERNET
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
(labots)

Plānā skatoties vajadzētu visam iet uz urrā ar vienu normālu rūteri, ja vien sienas nav no sazemētām tērauda loksnēm.

 

Manā skatījumā vajag 2 lietas izdarīt - 1) noskanēt ēteru kuri kanāli ir totāli aizsisti. Ar kaut kādu wi-fi analyzer aplikāciju telefonā. Likt uz tiem, kur vismazāk kaimiņu vaifaji sēž. 2) atvirzīt to pašu MR9600 no sienas un visiem citiem loriņiem. Vismaz savus 50 - 100 cm nost no visa, kas var ekranēt vai traucēt. Un izslēgt visu pārējo šņagu.

 

Tas Auto rūteriem neko labi vis nedarbojas - bieži vien viņi nemaz tajā tukšākajā frekvencē netrāpa.

 

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ir izmēģināti dažādi rūteri - senāk Mikrotik, TP-Link, Asus, pēdējais Airport Extreme, Airport Time Capsule un tagad Linksys. Arī iepriekšjiem rūteriem bija tas pats. Sienas nav biezas, bet kāds materiāls sienās ir izmantots, nemācēšu teikt.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Neuzlabojas ja noliec rūteri citur? Tālāk no sienas?

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ja runā par rūteri, kas ir savienots ar modemu, tad nav jau īsti kur likt. Un lai mazāk vadu, tad tāpēc ir tuvāk modemam. Ja par otru rūteri runā, tad ir mēgināts pašā koridora galā, gan istabā tālākā punktā. Tad wifi signāls ir ļoti labs, bet ātrums ir vidēji no 15Mbps - 50Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Racer

Kaut kādi izmēri tām platībām derētu.

Link to comment
Share on other sites

dzincha

Tie ātrumi mērīti ar telefonu? Pamēģini ar laptopu. 
2.4 ghz un 70mbps ir ok.

5ghz signāls  krītas, palielinoties attalumam( >6m). 
dīvānā sēžot kāds ātrums? Tur jābūt visam ok. 
Guļamistabā 5ghz cik signāls stiprs? 

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
(labots)

Nu nav nenormāli lieli izmēri, kopējais izmērs apmēram 22m2 - 26m2. Ātrums ir mērīts ar iPhone 14 Pro Max, Pixel 7 Pro, MacBook Pro M1, Surface Pro X, visiem ir +/- vienāds ātrums. To es varētu saprast ka uz 2.4Ghz frekvenci ir 70Mbps, bet nu tomēr žmiedzas ja ir pieejams 150Mbps.

Abās istabās 2.4Ghz frekvencē ir vienāds ātrums. Nu te arī ir tas ka 5Ghz ātrums jau ir super, bet signals ir pēcpusē un bieži atslēdzas wifi un tad pieslēdzas, guļamistabā.

Labots - INTRASERVERNET
Link to comment
Share on other sites

dzincha

Pamēģini ar citu ac&ax rūteri. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 22 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

tad nav jau īsti kur likt.

Liec pie griestiem AP un pievelc netu ar vadu.

Link to comment
Share on other sites

Boņs
(labots)

Ātrumu parasti vajag datoros, kur var iespraust vīto pāri (vai tīkla adapteri un vīto pāri) - izvelc UTP6 un būs prieks un laime.

Seši izmēģināti rūteri norāda uz to, ka ne jau dzelžos ir problēma - piemēram, ja kaimiņš ir metinātājs, tad pat mācītājs ar svētīto ūdeni neuzlabos WiFi ātrumu.

Iespējams, iepriekšējais dzīvokļa iemītnieks ir būvējis Faradeja rāmi vai kāds kaimiņš spēlējas ar deauth paketēm, a varbūt vienkārši gala iekārtā jāpamaina WiFi adapteris vai vien draiveri. 

Caurums sienā ar izvilktu tīkla vadu noteikti būs jēgpilnāks risinājums par powerline adapteri.

 

 

Labots - Boņs
Link to comment
Share on other sites

powerline wifi extender? varbuut tas ir tavs variants...

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
(labots)

@AndrisBBtu arī Lielbritānijā esi, kā tev mājā ar wifi? Esmu domājis par tādu lietu, bet tas būs pēdējais variants skrūvēt pie griestiem.

@dzinchavairs nav vēlme investēt citā rūterī, gribētu sastellēt šos abus.

Powerline domājams pietiks ar šādu.

SNETTPTLPA7010_l.jpg

Labots - INTRASERVERNET
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 15 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

kā tev mājā ar wifi? Esmu domājis par tādu lietu, bet tas būs pēdējais variants skrūvēt pie griestiem.

Man WiFi, bet nu internets jau tāpat nav ātrs, jo 4G LTE, kautkur 40 - 70mbps. Rūters ārā uz balkona.

 

Tāpat arī pie tā Wifi jau nekas kritisks nav pieslēgts. Laptops turpat blakus rūterim (darba istabā) pa logu var redzēt, apkures termostats (bet nu tam jau nekādu īpašo internetu nevajag). Tas arī viss, nekādu citu devaisu jau man pie WiFi nav. Laptopu uz guļamistabu es reti ņemu.

Uz pirmo stāvu vienkārši no tā paša rūtera vads/PoE uz AP (pie grieztiem koridorā) un tur internets tikpat ātrs cik otrajā, gan virtuvē, gan viesistabā. 

Kautkad jau būs jāpieslēdz opttiku, kādus 500mbps, tad varbūt arī varēs manīt neta ātruma kritumu no AP kādā stūrī.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

LTE man māja velk 14 - 28Mbps, un ploads ir 0.86Mbps - 4Mbps. Vēlme nav izmantot mobilo internetu. Man pat nav divos stāvos dzīvoklis, bet dzīvoju trešajā stāvā. Un tīkls neizskatās aizkakāts dikti.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, INTRASERVERNET teica:

Powerline domājams pietiks ar šādu.

 

Man mājā šitādi trīs salikti, ātrums ar bāzes adapteri ap 100Mbps turās.

Link to comment
Share on other sites

Insekc

Nu man arī uz 2.4 dzīvokļa tālākajā stūrī (no rūtera) ir tikai 40 Mbps, turpretī uz 5 GHz ir 280. Tas caur 2 sienām ~ 8 m attālumā. Rūteris ir Nokia TET optikas modems. Pat pieejot pie rūtera uz 2.4 diži virs 200 nav. Pixel 6 Pro. Stacionārajam ar LAN nav mazāk par 960 Mbps.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ko ta es te vaidu par savu tikla atruma zudumu, salidzinot ar tevi. Tev jau vispar bedu ieleja ar tadiem atrumiem, pret pieejamo atrumu.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ieprieks izmantoju tadus tplink powerline adapterus - atrums turejas ap 200mbit no 500mbit piesleguma. Bet tur bija salidzonosi jauna elektro instalācija - saja tukstosgade parvilkti visi elektribas vadi. Ar alumīnija antikvariātu hvz..

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Update. Piesledzu TP-Link Powerline. Lai gan palaidu reset otram ruterim, Linksys gribeja visu laiku slegt MESH ka no Wifi. Beigas ar tresho reizi tad nu palaidas, taa ka vajag. Abas istabas internets 5Ghz frekvence iet uz 148Mbps. 2.4Ghz frekvenci nemeginaju, bet nu koridori gan joprojam ka melna cauruma.

Link to comment
Share on other sites

Māšuks
pirms 10 stundām , INTRASERVERNET teica:

Ko ta es te vaidu par savu tikla atruma zudumu, salidzinot ar tevi. Tev jau vispar bedu ieleja ar tadiem atrumiem, pret pieejamo atrumu.

 

Nez ko jūt tur darat ar tiem super ātrumiem? Attālinātais online darbs vai? Lai ziņas vai forumu lasītu tak ar 10Mbps ar pietiek.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

mafijs

Mani 5 kapeiki. Nekas labāks par vadu katrā telpā nebūs un katrā telpā savu AP.

BET (C) Godmanis, klients tāpat var izdomāt slēgties klāt tam AP, kas atrodas aiz sienas. To iespaidot ir pagrūti. Un nekādi MESH nav vajadzīgi.

p.s. kam tik traki koridorā vajag to internetu? Tā tiri interese pēc.

Link to comment
Share on other sites

Müller
pirms 5 stundām , Māšuks teica:

Nez ko jūt tur darat ar tiem super ātrumiem? Attālinātais online darbs vai? Lai ziņas vai forumu lasītu tak ar 10Mbps ar pietiek.

kapec vilkt speli 2 dienas ar 24/7 ieslegtu pc ja to var izdarit viena vakara? kapec likt ladet filmu vairakas stundas un skatities pec tam ja ar normalu atrumu var uzreiz sakt skatities kamer ta tiek pakapeniski ieladeta. ar 10mbps par youtube 4k un citu online video normalu skatisanos var nesapnot.

 

tik zems atrums ka 10mbps gan sen nav redzets. jebkuros paakjos pieejams 4g mobilais vai tet dsl kas savus 30+ down nodrosina. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Teorijā tev vajadzētu pietikt ar vienu normālu Wifi dzelzi. Iespējams tavam dzīvoklim ir tonna reģipša profilu uz sienām, kas veido tādu kā ekrānu un sit nost wifi. Ir bijuši gadījumi. Vēl var būt kaimiņš -eksperimentātors,kas aizdirš visu ēteru un normāli nestrādā neviens wifi. Variantu var būt daudz.

Man bračkam ir 3-ist , 64m2 dzībvoklis, dzelzbetona sienas utt. Dzīvokļa vidū ir iebadīts šāds aparāts un visur ar zonu viss ir kārtībā. Ātrumi pie 600 Mbit līnijas ir 2,4Ghz ap 90/100 , kas nav mega daudz, bet ir ok un 5Ghz- ap 510Mbit. Toties ļoti stabīla darbība.

Pirms tam bija mikrotiks, bet tas ģērbās laukā, jo apkārt ir ļoti daudz kaimiņu wifi un ēters ir baigi piedrazots.

Un vēl kā piemērs, varbūt kādreiz tev noderēs info - mikrotik reklamē savu wifi kā labāko risinājumu noslogotās vietās, bla bla bla... Reālitātē ir pilnīgi pretēji. Kas tik netika darīts, mainīti praktski visi kanāli,joslas utt., rezultāts ļoti sūdīgs. Pat TP-link tajā vietā raidīja labāk.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 57 minūtēm , Net teica:

Iespējams tavam dzīvoklim ir tonna reģipša profilu uz sienām

Viņam tak Lielbritānija, maz ticams ka tur reģispša profili.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

maize

Ko rāda spektra analīzē? Neaizmirstam, ka 2.4GHz ir max trīs 20MHz kanāli kuri nepārklājas, ja auto un 40Mhz, tad praktiski bez variantiem, viens otram traucē, tāpat arī repeatear režīmā. Nerunājot par kaimiņiem kuri var radīt traucējumus.

Powerline jābūt uz vienas fāzes un pēc pieredzes reizēm citas eleketroierīces mēdz radīt tādus traucējumus, ka labāk palikt pie wifi 😆

Link to comment
Share on other sites

Insekc
pirms 3 stundām , Müller teica:

jebkuros paakjos pieejams 4g mobilais vai tet dsl kas savus 30+ down nodrosina. 

Te nu gribētu nepiekrist. Ir gana daudz vietu LV, kur pieejams tikai mobilais un arī tas (labākais provaideris) nodrošina labi ja 4 Mbps. Atbrauc ciemos uz Piebalgu un parādi tos 30 Mbps. Bitei vispār pārklājums nekāds, jāiet ārā no mājas lai piezvanītu...

p.s. lietoju labāko, kas tur pieejams LMT.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 4 stundām , Müller teica:

kapec vilkt speli 2 dienas ar 24/7 ieslegtu pc ja to var izdarit viena vakara? kapec likt ladet filmu vairakas stundas un skatities pec tam

Priekš tam ir kabelis izdomāts!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

mafijs
pirms 9 stundām , Net teica:

Dzīvokļa vidū ir iebadīts šāds aparāts

......

Pirms tam bija mikrotiks,

Nū .. kauna nav? 😅
Salīdzināji nesalīdzināmas iekārtas :)

Link to comment
Share on other sites

ggg97

Kreivu forumos mikrotik lietotāji (ne vulgaris) priekš wifi ņēmā ķīniešus ar labākiem wifi dzelžiem, lauza un slēdza pie mikrotik AP modē. 

Link to comment
Share on other sites

kellerman
Pirms 5 minūtēm , ggg97 teica:

Kreivu forumos mikrotik lietotāji (ne vulgaris) priekš wifi ņēmā ķīniešus ar labākiem wifi dzelžiem, lauza un slēdza pie mikrotik AP modē. 

Mikrotiks gana labs dzelzis, ja iet runa par kaut kādiem vecākiem hap/cap/wap'iem. Tur jāuzliek OpenWRT, bet jaatcerās uzlikt arī jaunākos ath10k non-ct draiverus, jo tie ct draiveri, kas nāk stockā, ir pārāk novecojuši. Ar jaunākajiem ir baigi ok, stabils pasākums.

Par jaunajiem mikrotika bezvadniekiem nezinu, neesmu testējis. Bet cik lasu, tad nekas labs tur nav.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 35 minūtēm , mafijs teica:

Nū .. kauna nav? 😅
Salīdzināji nesalīdzināmas iekārtas

ni ni :)  Vecīt , tie paši Linksisi maksā stipri tuvu tam.... Cenas esi redzējis? Tad jautājums- kāda mārrutka pec pirkt Linksys un tamlīdzīgus, ja var praktiski pa tādu pašu ciparu paņemt Aruba?

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Manis pec es panemtu ari kaur Aruba vai vienalga ko, ja tas viens spetu visa dzivokli normali nodrosinat internetu un ar atrumu ko spej dot ISP. Es neteiktu ja ari nedaudz mazak nodroshinatu, kaut 120Mbps.

Link to comment
Share on other sites

Māšuks
pirms 11 stundām , Müller teica:

kapec vilkt speli 2 dienas ar 24/7 ieslegtu pc ja to var izdarit viena vakara? kapec likt ladet filmu vairakas stundas un skatities pec tam ja ar normalu atrumu var uzreiz sakt skatities kamer ta tiek pakapeniski ieladeta. ar 10mbps par youtube 4k un citu online video normalu skatisanos var nesapnot.

Katram savas vēlmes un vajadzības. Man personīgi nav ne laika ne vēlmes kaut ko caur netu vilkt. Spēles neinteresē un filmas pa vakaru caur SatTV paskatu un netu vispār nevajag.

pirms 11 stundām , Müller teica:

tik zems atrums ka 10mbps gan sen nav redzets. jebkuros paakjos pieejams 4g mobilais vai tet dsl kas savus 30+ down nodrosina. 

Tas jau vel ir ok. Man te senčiem 5 - 8 Mbps caur Bite 4G ar jumta antenu. Tiesa baigā ieplaka ar parku priekšā uz torņa pusi un laikam fiziku neapmānīsi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Manis pec es panemtu ari kaur Aruba

piemēram...paņem interneta veikalā, kur tev ir teisības preci atgriezt 2 nedēļu laikā nepaskaidrojot pat iemeslu. Notestē mājās un sapratīsi vai ir ok, vai nē. Ja nav, atdod atpakaļ un savāc naudiņu. Esmu personīgi tā darījis un nekādu problēmu. Galvenais iepakojumam jābūt ideālā stāvoklī, tad nebūs nekādu jautājumu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

uldise
1 stundu atpakaļ, Net teica:

ja var praktiski pa tādu pašu ciparu paņemt Aruba?

iedosi piemēru kādai pieejamai bodei, kur tavuprāt cena Arubai ir ok?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...