Jump to content

Ģipškartons ap durvīm


itanium
 Share

Recommended Posts

Celtnieki jau drošivien nečakarēsies, kvadrātmetri == $$

Ja pats kautko taisa un nav jāsteidzas, tad jau kapēc nē.

 

Bet nu to metodi īstenībā es redzēju tieši kā celtnieki dara, pats jau tik tālu neaizdomātos.

Īpaši ilgu laiku jau viņiem tas arī gan neaizņēma, max minūti. Plāksnes galā uzliek profilu, ar nazi novelk, lai iegrieztu līniju papīrā, viens/divi braucieni ar ēveli un fāzīte gatava.

Es kad mēģināju, tad gan bij ko pačakarēties 😂

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Es arī pamēgināju savās mājās laukos.Vienu šuvi , 1,2m garumā.Nočakarējos😂riktīgi.Pārējas taisiju,kā jau aprakstīju.Laikam tāpēc, ka nepatīk špaktelēt..Bet viss OK,vēl joprojām plaisu nav🙂

Link to comment
Share on other sites

Ganjau prakses jautājums, ja dienā kādas 50 uztasa, tad jau visdrīzāk piešaujas 😂

Bet vai ir jēga no tās 'fāzītes', tas jau cits jautājums.

It kā jau sanāk kā vesela loksne, uzliek mazliet šķidrāku špakteli, papīra lentu pa virsu, tad mazliet špakteli un gatavs. Pilnīgi līdzens. Mazāk jāšpaktelē pēctam?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , formens teica:

Agrāk pat bija rakstīts uzUNIFOT maisiem,ka var lietot bez lentes.

Varbūt, tagad gan pats Knauf:

* Savos video min, ka koka karkasa mājām iesaka izmantot papīra lenti (protams, viņu dārgo Kurt):

https://youtu.be/F3JhgRxqtv4?si=PXtYvNdi5YT9QsSI&t=36

* Savā mājas lapā min, ka griestiem nepieciešams izmantot armējošo lenti:

Citēt

Griestu plākšņu šuvēm ir nepieciešams izmantot armējošo lenti.

https://www.knauf.lv/lv/ka-veikt-darbus/spaktelesana/sienas-mont-a-1.html

 

Tāpēc es drošības pēc pieprasīšu lentas izmantošanu gan sienām, gan griestiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , itanium teica:

Tāpēc es drošības pēc pieprasīšu lentas izmantošanu gan sienām, gan griestiem.

Neuztraucies, "meistari" tikuntā atradīs vēl simts citas lietas ko sap1st par kurām tu nebūsi iedomājies.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , itanium teica:

Varbūt, tagad gan pats Knauf:

* Savos video min, ka koka karkasa mājām iesaka izmantot papīra lenti (protams, viņu dārgo Kurt):

https://youtu.be/F3JhgRxqtv4?si=PXtYvNdi5YT9QsSI&t=36

* Savā mājas lapā min, ka griestiem nepieciešams izmantot armējošo lenti:

https://www.knauf.lv/lv/ka-veikt-darbus/spaktelesana/sienas-mont-a-1.html

 

Tāpēc es drošības pēc pieprasīšu lentas izmantošanu gan sienām, gan griestiem.

Jā,protams,nestrīdos,tas viss bija agrāk.Tagad KNAUF raksta   Tas ir ļoti izturīgs produkts, kas izceļas ar augstu izturību pret plaisām, ļoti nelielām žūšanas deformācijām un kuru ir viegli sagatavot, uzklāt un noslīpēt.Varbūt tagad tā ir,bet agrāk, daudzus daudzus gadus atpakaļ,atceros,ka slīpet to bija ļoti grūti.Atklāti sakot,riģipsis arī nav tāds kā agrāk,respektīvi daudz mīkstāks.Nu bet tas viss jau ir tikai lirika...

Labots - formens
nepabeigts teksts
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , formens teica:

agrāk, daudzus daudzus gadus atpakaļ,atceros,ka slīpet to bija ļoti grūti

Uniflotu?

Link to comment
Share on other sites

Apskatījos tagadējos montāžas bukletus, jā, šis tas pamainījies, senāk bija tā, ka nebija pamācības par plākšņu likšanu horizontāli. Atvainojos, par savu piezīmi šajā sakarā.

Gadus 20 atpakaļ biju par šīm lietām zinošs, bet tagad ar savām vecajām zināšanām vairs neizbrauktu... :D

Link to comment
Share on other sites

Varbūt kādam noder, pirms armēju ar lenti es to samitrinu ar ūdeni, tad veidojas labaka saķere ar ģipsi un neveidojas gaisa burbuļi.

Link to comment
Share on other sites

Kādā veidā? Iemērc spainī, ar smidzinātāju, turot to gaisā,mvai kā savādāk?

 

Vēl jautājums, kādos gadījumos atstāj spraugu starp reģipsi un grīdu? Ārsienas, starpsienas, vannas istabas? 1 cm? Vai to ar kaut ko aizpilda?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nogriestro lentu iemērcu spainī un nospieču starp pirktiem. Reģipša plāksni sienai es lieku uz 0,5cm ķīļiem, ko izņēmu kad plāksne pielīmēta, pieskrūvēta. Tā reģipša plāksne nebūs spriegota, ķīļi palīdz arī nolīmeņot ar blakus esošo plāksni. Vannas istabai spraugu aizpildītu, lai nav kabatas mitrumam, ārsienām arī, starpsienām nē.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Sorry, nebūs īstais. Tā "blīvējošā aukla" nav zem reģipša.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Reģipša plāksni nomēri tā lai arī pie griestiem paliek 0,5cm sprauga, ko vēlāk aizpildīt ar akrilu,būs elastīgāks aizpildījums un mazāka iespēja spraugām. Ja siena ir koka konstrukcija, arī šuvi pie grīdas ar akrilu, ja mūra siena tad špaktelis.

Link to comment
Share on other sites

hidroizolācijai der Vincents produkti. Gan jau letāki par Knauf. Baigi interesenti, ka izsmērē tādu kā skābo krējumu, bet tad tas paliek par gumiju. Uz ūdens bāzes.

Link to comment
Share on other sites

11.12.2023. , 23:52, Mieris teica:

Reģipša plāksni nomēri tā lai arī pie griestiem paliek 0,5cm sprauga, ko vēlāk aizpildīt ar akrilu,būs elastīgāks aizpildījums un mazāka iespēja spraugām. Ja siena ir koka konstrukcija, arī šuvi pie grīdas ar akrilu, ja mūra siena tad špaktelis.

Man jau viss izdarīts, tagad atliek tik cīnīties ar sēkām (likt labot, dot citam, risināt pašam) ... 😕

  • Iekšējie stūri daudz kur noķīlēti (sprauga ir 0)
  • Divām durvīm tās vertikālās šuves uz durvju karkasa
  • Vairāki robi
  • Dafiga nepieskrūvētu stūru
  • Dafiga "izbīdītu" stūru
  • Pa perimetru to spraugu pie grīdas uztaisīja ar renovatoru (tikai 1 kārtai)

 

Nošauties ar šiem "visu māku, visu zinu".  

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , itanium teica:

Nošauties ar šiem "visu māku, visu zinu".  

Laipni lūgts bariņā :crazy:

 

Pirms 31 minūtēm , itanium teica:

Man jau viss izdarīts, tagad atliek tik cīnīties ar sēkām (likt labot, dot citam, risināt pašam) ... 😕

Ja nemāk uzreiz uztaisīt kā nākas, tad ar labošanu var dabūt vēl sliktāku rezultātu.

Citus (labākus?!) atrast varētu būt pagrūti, vismaz man ar to pieredze ir diezgan bēdīga.

Stulbākais ir tas, ka arī it kā adekvātiem džekiem rezultāts nereti sanāk tāds ne visai apmierinošs. Un tad ir tā - vai nu "norij krupi" un samierinies, vai arī riskē pazaudēt darba darītājus un beigās rezultāts ir nevis "ne visai apmierinošs", bet vispār nav.

Ne velti saka - ja gribi, lai kaut kas tiktu izdarīts kā nākas, jādara pašam. Rezultāts pat bez pieredzes nereti sanāk labāks nekā pēc šitiem "visu māku, visu zinu", "nemāci mani, es tā jau 30 gadus daru", "esmu strādājis ārzemēs", "esmu strādājis pie daudz lielākiem objektiem" utt utjp. Bet nu pašam parasti ir citi darbi, līdz ar to "risināt pašam" var ievilkties uz daudziem gadiem 😐

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , binary teica:

Ne velti saka - ja gribi, lai kaut kas tiktu izdarīts kā nākas, jādara pašam.

Manā gadījumā - ja gribi ievākties un nodot māju eksplautācijā pēc iespējas ātrāk, lai varētu sākt arī kredīta pamatsummas atmaksu, tad NEDARI pats :D 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nu tad atliek mēģināt novērtēt cilvēkus (ir "pavisam slikti" vai vienkārši "slikti") un tad izvēlēties - norīt krupi vai meklēt citus tādus pašus :)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
13.12.2023. , 22:07, binary teica:

Ne velti saka - ja gribi, lai kaut kas tiktu izdarīts kā nākas, jādara pašam.

un ir tā, ja pats dari, un kaut kas bišk nesanāk , jo nav pieredzes, tad samierinās, bet ja esi sapiķojis "speciem '' , un tie nolohojuši, tad naktī miegs nenāk ...

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , alusbundza teica:

ja esi sapiķojis "speciem '' , un tie nolohojuši, tad naktī miegs nenāk ...

Es arī agrāk tā domāju. Ar laiku nākas uzaudzēt biezāku ādu.

Naktī miegs nenāk tad, ja to "specu" dēļ mājās lūzt kāds ūdens cauruļu savienojums, kamēr pats esi komandējumā ārzemēs. Pats gan to nepiedzīvoju, kaimiņam tā gadījās.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...