Jump to content

Ģipškartons ap durvīm


itanium
 Share

Recommended Posts

Sveiki, biedri!
Tā kā šķiet, ka daudzi no jums ir ar pieredzi arī būvniecībā, vēršos pie jums.

 

Ir koka karkasa sienas, kuras no abām pusēm klāj ģipškartons divās kārtās.

Pie divām durvīm ģipškartons ir pieskrūvēts kā zemāk pievienotajā attēlā:

  • 1. kārta ar vertikāli novietotu ģipškartonu ar šuvēm virs durvīm, tālu no stūriem (kas, cik saprotu, ir pareizi)
  • 2. kārta ar horizontāli novietotu ģipškartonu un šuvēm pie durvju stūra

image.thumb.png.18f86911767f725d6e4f5c1691d43959.png

 

Cik saprotu, tad šuves pie stūriem var agri vai vēlu novest pie plaisām, gan nekur neko tādu neatradu saistībā ar 2 ģipškartona kārtām.

Pēc špaktelēšanas (ar lentu) un gruntēšanas virsū tiks līmētas krāsojamās tapetes, kas tiks arī krāsotas.

 

Kā ir? Esmu pārak piekasīgs, vai arī ir pamats prasīt pārtaisīt, lai šuves pie stūra būtu pirmajā kārtā un otrā kārtā tās būtu prom no tām?

 

 

 


Link to comment
Share on other sites

Neesmu lasījis knauf manuāli (un nelasīšu🤣) un neesmu licis reģipsi 2 kārtās, bet tīri intuitīvi neredzu nekādu vajadzību likt otru kārtu horizontāli. Ja nu vienīgi starp nesošajiem profiliem(centriem) ir nevis 600 bet 1200mm. Es toč abas kārtas liktu vertikāli ar nobīdi par pusloksni. HVZ, varbūt nepareizi.

Bet ja reiz tā ir uzlikts, tad domāju, ka galvenais ir lai džamšuti un rafšani nesaliktu šuvi uz šuves.

Riskēšu teikt, ka Tavā gadījumā nav nekādu problēmu.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Jurkins teica:

Es toč abas kārtas liktu vertikāli ar nobīdi par pusloksni. HVZ, varbūt nepareizi.

Malacis. Liktu tā, lai loksnes malas būtu starp profiliem/brusām (pieņemot, ka profilu solis ir 400).

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Liktu tā, lai loksnes malas būtu starp profiliem/brusām (pieņemot, ka profilu solis ir 400).

Nekad. Nekad neesmu pieņēmis, ka profilu solis ir 400mm. Kāda vella pēc? Taču rakstīju, ka solis 600mm.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka ir ok. Pieļauju, kā šeit reģipsis, īpaši divās kārtās ir ne tikai sienas plātne, bet arī konstrukciju saturošs elements. Man nav pieredze ar karkasa ēkām, neesmu pat bijis nevienā iekšā. Nez, vai kārtīgā sālsmaizes ballītē ar traku dejošanu lielā barā var iedrebināt sienas?😁

Link to comment
Share on other sites

Knauf metāla karkasa starpsienu sistēmas aprakstā rakstīts, ka "Uz durvju ailes karkasa profiliem plākšņu šuves veidot nedrīkst !" (tai skaitā divu slāņu gadījumā), gan jau tas pats attiecas arī uz koka karkasu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

(tai skaitā divu slāņu gadījumā)

Bet vai to var racionāli pamatot? Divu slāņu gadījumā plāksne attiecībā pret plāksni nobīdīsies? Vai tik tas nav moderno juristu cienīgs gājiens nodrošināties pret citplanētiešu iebrukumu?

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Starp citu, man divos slāņos liktam reģipsim aizgāja plaisa ar visu to, ka tuvumā nav nekādu durvju. Tiesa, vietējie džahmuti šuvēs lika sietu, nevis papīra lentu. Varbūt ar lentu viss būtu OK. Bet nu ap durvīm tomēr gribētos pēc iespējas veselākus gabalus.

 

Pirms 16 minūtēm , Jurkins teica:

Neesmu lasījis knauf manuāli (un nelasīšu🤣) un neesmu licis reģipsi 2 kārtās, bet tīri intuitīvi neredzu nekādu vajadzību likt otru kārtu horizontāli.

Ja atmiņa neviļ, tad dažādos virzienos (vienu slāni horizontāli, vienu vertikāli) liek, lai varētu slinkot ar pirmā slāņa šuvju aizpildīšanu - atstāj tukšas. Ja abus slāņus liek vertikāli, tad obligāti jāaizpilda šuvi, citādi otrais slānis "ieliecas" pirmā slāņa šuvē. Slinko "meistari", slinko…

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Bet vai to var racionāli pamatot? Divu slāņu gadījumā plāksne attiecībā pret plāksni nobīdīsies?

Vai viena slāņa gadījumā plāksne attiecībā pret profilu/brusu nobīdīsies?

Kā jau rakstīju, man ar visiem diviem slāņiem un bez nekādām "durvju slodzēm" pa šuvi aizgāja plaisa.

Cita lieta - te būs lenta (vismaz tas ir civilizēti), nevis siets. Un vēl tapetes pa virsu. Gan jau tās tapetes arī kaut kādas plaisas varēs nomaskēt.

 

Starp citu, @itanium, kas par tapetēm? Man palicis neizmantots gandrīz vesels kaut kādas stikla šķiedras "tapetes" rullis un teju pilns līmes spainis. Neinteresē?

Link to comment
Share on other sites

Just now, binary teica:

Starp citu, man divos slāņos liktam reģipsim aizgāja plaisa ar visu to, ka tuvumā nav nekādu durvju.

Nu tas taču nav nekāds brīnums. Ja pamati sēžas, tad ķieģelu siena iedod plaisu ne tikai reģipsis divās kārtās.🤣

Bat ja mēs sākuma noteikumos ierakstam, ka tomēr pamati ir irlikti normāli un sienu karkass ir ok, tad ... kur var būt problēma. Tapetēm nav māja jānotur.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jurkins teica:

Nu tas taču nav nekāds brīnums. Ja pamati sēžas, tad ķieģelu siena iedod plaisu ne tikai reģipsis divās kārtās.🤣

Nu ja, dīvānā sēžot, situācija labāk zināma.

Link to comment
Share on other sites

Ir vienkārši cilvēki kuriem neveicas. Tad nu arī plaisas no nekā rodas. 

Link to comment
Share on other sites

Nu ... pat dīvānā taču ir jāsaprot, ka, ja divās kārtās reģipsis dod plaisu, tad problēma nav reģipsī.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Dīvānā arī būtu jāsaprot, kāpēc otro slāni liek šķērsām pirmajam. Bet, redz, nesaprati.

Link to comment
Share on other sites

Nesapratu. Reģipsim nav šķiedru virziena.

 

Bet, ja Tev kāds salika plākšņu šuvi vietā, kur nav profila, tad atlaid viņu no darba un netaisi te kipišu.😉

Pat, ja profila solis ir 400mm, nav nekādu problēmu salikt abas kārtas vertikāli. Vienkārša matemātika. Ar nobīdi 400mm.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, itanium teica:
  • 1. kārta ar vertikāli novietotu ģipškartonu ar šuvēm virs durvīm, tālu no stūriem (kas, cik saprotu, ir pareizi)
  • 2. kārta ar horizontāli novietotu ģipškartonu un šuvēm pie durvju stūra

Klau, tev šuves pirmajam slānim aizpildīja pirms otrā slāņa skrūvēšanas? Es biški nesapratu šito loģiku - kāpēc pirmais slānis vertikāli, otrais horizontāli, nevis otrādi kā būtu loģiski un atbilstoši knauf sistēmas aprakstam (W112-P2, W113-P2, W115-B2 utt, kā arī W11 pdf 57.lpp)?

Labots - binary
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , binary teica:

kāpēc pirmais slānis vertikāli, otrais horizontāli

Iespējams, notika tā:

Džamšuts uzskrūvēja rīģipsi vienā kārtā.

Tad načaļņika pateica ka jāskrūvē divās, vienu horizontāli otru vertikāli.

Džamšuts uzskrūvēja otro kārtu horizontāli.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Topika autoram tak koka karkasa sienas, tas nozīmē, ka metāla profilu tur nav. Un agri vai vēlu būs plaisas, ja vien karkasā nav kaut kāds ūberkruts līmētais materiāls. Relatīvā mitruma izmaiņu dēļ koks staigā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Jurkins teica:

bet tīri intuitīvi neredzu nekādu vajadzību likt otru kārtu horizontāli.

Es arī, bet ne es tā darītu, ne liku tā darīt :D Neviens arī pēkšņi neizdomāja kaut ko par otro kārtu, tas bija zināms jau no pašiem pirmsākumiem.

 

Pirms 53 minūtēm , binary teica:

Klau, tev šuves pirmajam slānim aizpildīja pirms otrā slāņa skrūvēšanas?

Aizpildīja.

 

Šoreiz gan neiet runa par horizontāli pret vertikāli, tas vilciens jau diemžēl ir aizgājis.

 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Just now, itanium teica:

Neviens arī pēkšņi neizdomāja kaut ko par otro kārtu, tas bija zināms jau no pašiem pirmsākumiem.

 

Pirms 4 minūtēm , itanium teica:

tas vilciens jau diemžēļ ir aizgājis.

 

Ja bija zināms, tad kāpēc lai būtu aizgājis? Prasi lai pārtaisa kā nākas. Vai vismaz diplomātiski pasūti šitos malačus ratā un nedamaksā viņiem par viņu "darbu", vai kaut kā tā.

Link to comment
Share on other sites

Tu vari nelīst beztēmā? 

Ja tik gudrs, tad padalies ar materiāliem, kur teikts, ka likt vienu kārtu vertikāli, otru horizontāli nedrīkst

Jā, man arī likās neierasti, bet patīk/nepatīk nav iemesls likt kaut ko pārtaisīt. 
Vienā kārtā var likt gan vertikāli, gan horizontāli. Pie tam abi šie varianti ir minēti tajos pašos Knauf materiālos. Neredzu un arī neatradu iemeslu, kāpēc divās kārtās miksēt virzienus būtu kaut kas kategoriski aizliegts.

 

@binary, paldies par norādēm uz knauf materiāliem! Vismaz par šuvēm tur ir skaidri un gaiši uzrakstīts :) 

 

 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Tak nekāda starpība, kā grib tā liek horizontāli vai vertikāli, tik ievēro pārējos ieteikumus. Šādi uztaisot stūri pie papildus nelabvēlīgiem nosacījumiem ir lielāks risks iemesties plaisai, bet, ja normāli nošpaktelē + pa virsu tapete, tad ir jābūt milzīgai kustībai, lai tāda parādītos.

Btw mumurikāņi savām karkasniecēm bija samērījuši, ka horizontāls reģipsis dod papildus stiprību.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , itanium teica:

kur teikts, ka likt vienu kārtu vertikāli, otru horizontāli nedrīkst

Ražotājs neparedz pirmo kārtu vertikāli, otro horizontāli, skatīt W11 22. un 57. lpp.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , 138 teica:

Ražotājs neparedz pirmo kārtu vertikāli, otro horizontāli, skatīt W11 22. un 57. lpp.

Redz, neparedz != nedrīkst, kā tas ir ar šuvēm.

  

1 stundu atpakaļ, e = d teica:

Un agri vai vēlu būs plaisas, ja vien karkasā nav kaut kāds ūberkruts līmētais materiāls. Relatīvā mitruma izmaiņu dēļ koks staigā.

Tā gan viņš ir. Gan "iedzīvotās" karkasa mājās, kurās es esmu paciemojies, plaisas bija tikai griestos pa perimetru, tapēc daudzi veido ēnu šuves (ja nekļūdos ar nosaukumu), lai mazāk redzētos.

Link to comment
Share on other sites

Turpinot beztēmu, tā kā šis tomēr ir tehnoloģiju forums (bija), tad uzdevu ģipškartona plākšņu orientācijas jautājumu ChatGPT un Bard. Te ir atbildes

 

ChatGPT (3.5)

Citēt

Yes, that can be a suitable configuration for plasterboard installation in a wooden frame house. The alternating orientation of the layers provides additional strength and stability to the wall structure. It helps minimize the risk of cracks and enhances the overall durability of the wall.

 

Bard:

Citēt

Yes, using two layers of plasterboard with alternating orientation (vertical for the first layer and horizontal for the second) is a common and effective method for soundproofing walls in wooden frame houses. This arrangement provides better sound insulation compared to using a single layer of plasterboard, as it helps to reduce the transmission of airborne and impact noise between rooms.

 

Here are some of the benefits of using two layers of plasterboard with alternating orientation:

 

1. **Improved Sound Insulation:** The staggered layers create more mass in the wall assembly, which helps to block sound energy from passing through. This is particularly effective at reducing airborne noise, such as conversations, TV sounds, and music.

 

2. **Enhanced Impact Noise Reduction:** The overlapping joints of the staggered layers further reduce impact noise, such as footsteps, furniture moving, and banging sounds. This makes the walls more resistant to the transmission of vibrations.

 

3. **Reduced Crack Formation:** The alternating orientation helps to prevent excessive cracking in the plasterboard due to uneven stress distribution. This can be a common issue with single-layer plasterboard walls.

 

4. **Smoother Finish:** The staggered joints create a more seamless and consistent surface for finishing, making it easier to apply drywall compound and achieve a smooth, professional-looking finish.

 

5. **Increased Fire Resistance:** The additional layer of plasterboard can contribute to enhanced fire resistance of the wall assembly, which can be important for safety considerations.

 

Overall, using two layers of plasterboard with alternating orientation is an effective and recommended strategy for improving soundproofing in wooden frame houses. It provides noticeable benefits in reducing airborne and impact noise, while also enhancing the overall stability and finish of the wall surfaces.

 

Link to comment
Share on other sites

Riģipša plākšņu montāžas instrukcijas atrodamas Knauf mājaslapā. Iesaku uzmanīgi izlasīt.

Par plākšņu likšanu horizontāli. Papētiet plāksnes griezuma vietu, ieraudzīsiet, ka plāksnes «armētas» ar mikroskopiskām šķiedrām, tās vertikālā virzienā, pareizi novietota plāksnei šķiedras «dara savu darbu», nevajag plāksnes likt horizontāli.

Man pašam mājās no jauna būvētajās riģipša starpsienās riģipša plāksnes divās kārtās, celtnieki «racionalizējot» pirmo riģipša plākšņu kārtu vietām lika horizontāli, otro ārējo kārtu tikai vertikāli, nav gluži pareizi, riģipša plāksnes jāliek vertikāli, bet es uz horizontāli saliktajām apakškārtas plāksnēm pievēru acis, nav problēmu ar plaisām...

Vispār, celtnieki ar lielu izdomu, tēlojot gudriniekus, bieži sadara nepareizi, tā tas ir...

Link to comment
Share on other sites

Šoreiz gan Tu kļûdies, jo gan Knauf, gan paredz plākšņu likšanu abos virzienos. Tas ir, Tu apgalvo vienu, bet referencējies uz kaut ko, kas to neapstiprina.

Par šķiedrām, tas ir skaidrs. Tehniskajā specfikācijā lieces izturība atšķiras.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , itanium teica:

plaisas bija tikai griestos pa perimetru

Tāpēc tas pats Knauf iesaka likt pa perimetru griestos amortizējošo lentu un nevis reģipša plāksni līdz pašai sienai.

Tikai nezinu vai tas palīdzēs, ja sienas šķobīsies vai pamati sēstas. Un daudzdzīvokļu mājā kās kaimiņš sāks sienas ārdīt. Plaisas gandrīz pa perimetru garantētas :)
Un 400m atstarpe star karkasu ir griestiem .

Labots - mafijs
Link to comment
Share on other sites

Mēs nezinām kāds reģipša veids tiek izmantots. Visparastākām plāknēm nekādas šķiedras nav. Autor, es neuztrauktos par paveikto. Tas, ka ir aizmērētas 1. kārtas salaiduma vietas ir ļoti pareizi. Lai neplaisātu iekšējais stūris pie griestiem, tajā arī iestrādādā papīra lentu. Es lietoju tikai Knauf Fugenfulleru. Man saiet griestu reģipsis gan ar sienas reģipsi, gan gāzbetonu, nekādu plaisu nav. Visos stūros ir baltas matētas krāsas krāsojums. Sienu krāsojums vai tapešu augša ir palaista uz leju vienas šauras krāsotāju lentas platumā

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

pirmo kārtu liekot horizontāli ,  tiek sajūgti kopā vairāk statņu (koka vai metāla) stingrumam, nekā liekot plāksnes vertikāli. otrā kāru vertikāli, riģipša garums  attiecīgi sienas augstumam. neaizmirstam par šuvēm , jo to mazāk, jo labāk otrajā kārtā. grieztai malai jātaisa fāzīte vai ar spec ēveli, vai ar nazi knābājam. šuvē- sietlenta, knauf ''zirnekļa tīkls'', vai sheetrock vai flügger papīra lenta. kas kuram tuvāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man kautkā mūžigi veidojās plaisa pa šuvi griestos, kur lūka uz bēniņiem. Ik pa laikam vajadzēja pieslīpēt, sietlenta, piešpaktelēt, atkal piekrāsot.

pēdējoreiz uzliku papīra lentu un nekāda plaisa neparādās. Nu vismaz nav redzēta, varbūt špaktels kas zem lentas ir ieplaisājis.

Link to comment
Share on other sites

Tas pats arī pa perimetru. Saliku papīra lentu un ir OK. Pirmstam bij vienkārši sturi piesmērēti ar kautkādu hermētiķi.

Man gan nav karkasa māja, bet pa angļu modei, ķieģeļu sienas ar koka latojumu un reģipsis pienaglotas ar naglām.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , vvv teica:

Riģipša plākšņu montāžas instrukcijas atrodamas Knauf mājaslapā. Iesaku uzmanīgi izlasīt.

Par plākšņu likšanu horizontāli. Papētiet plāksnes griezuma vietu, ieraudzīsiet, ka plāksnes «armētas» ar mikroskopiskām šķiedrām, tās vertikālā virzienā, pareizi novietota plāksnei šķiedras «dara savu darbu», nevajag plāksnes likt horizontāli.

Kā reiz Knauf W11 bukletā ir pietiekami daudz piemēri kur liek plāksnes horizontāli un nav NEVIENA teikuma ne brīdinājuma ne ieteikuma formā, ka nedrīkst!
Vai Norgips, kuriem bukleti nav tik detalizēti, bet tāpat praktiski visās shēmas kā reiz ir pirmā kārta vertikāli un otrā horizontāli!

Link to comment
Share on other sites

Jāliek kvadrātainas loksnes, tad nebus jāstrīfas var vai nevar likt horisontāli/vertikāli 😂

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , itanium teica:

Pie divām durvīm ģipškartons ir pieskrūvēts kā zemāk pievienotajā attēlā:

  • 1. kārta ar vertikāli novietotu ģipškartonu ar šuvēm virs durvīm, tālu no stūriem (kas, cik saprotu, ir pareizi)
  • 2. kārta ar horizontāli novietotu ģipškartonu un šuvēm pie durvju stūra

 

laikam, esmu sevišķi apdāvināts, bet pagāja (neīss) brīdis, līdz sapratu tos zīmējumus... :D

 

neesmu gan celtnieks, bet, manuprāt, nav īsti nozīmes, kur tā šuve, ja tai uzlīmē papīra lentu un aizšpahtelē... problēmas varētu būt, ja apakšējā kārta arī savienojas turpat, bet tā ne tikai nav pareizi, bet pat kaitnieciski...

ja otro kārtu var atskrūvēt nost, tad vari iesmērēt šuves rajonā pva līmi un salīmēt abas kārtas kopā... tad toč nekas neplaisās... pieņemot, ka pamati nesēdīsies un neplēsīs pavisam kopā...

 

par ģipškartona virzieniem... principā, izturību tam dod kartons, ģipša masa ir tikai aizpildījumam... loksnei izturību garenvirzienā nedaudz palielina aplīmētās malas... līdz ar to virziens kādā tās montēt nav principiāls, galvenais, lai var pareizi pieskrūvēt, kas jau atkarīgs no karkasa soļa...

var, protams, taisīt kā grīdu - pirmo kārtu pieskrūvē pie karkasa, kā paredzēts, otru pa virsu līmē(!) šķērsām... būs ļoti izturīga konstrukcija...

Labots - Athlons
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , kaads teica:

otrā kāru vertikāli, riģipša garums  attiecīgi sienas augstumam. neaizmirstam par šuvēm , jo to mazāk, jo labāk otrajā kārtā

Un ja otrā kārta ir horizontāli, tad vertikālajām šuvēm lokšņu galiem pret galiem nav iedziļinājuma kā lokšņu malās un siets ar špakteli sanāk izcilnis kuru lai izvilktu tā ka nevar redzēt vajag prasmīgi to špaktelēt pāri platā joslā, tas ir papildu darbs salīdzinājumā ar otrās kārtas likšanu vertikāli un tas vien jau ir pietiekami labs iemesls nelikt otro kārtu horizontāli. Ok, ja tev tiek līmētas tapetes (priekš kurām nešpaktelē tik labi kā priekš krāsošanas) un uz šuvēm tev ir "zirnekļa tīkla" lenta nevis siets kurš ir biezāks, tad vēl tā. Bet krāsotas sienas ar sūdīgi nošpaktelētām lokšņu galu šuvēm (pat ja loksnes vertikāli bet ir augsti griesti vai ir ļoti taupīts rīģipsis) es esmu redzējis pietiekami.

 

pirms 14 stundām , itanium teica:

uzdevu ģipškartona plākšņu orientācijas jautājumu ChatGPT un Bard

Neviens (izņemot vvv) taču te ar tevi nestrīdas ka nevajadzētu vienu kārtu likt horizontāli un vienu vertikāli. Runa ir par secību.

 

pirms 4 stundām , maize teica:

Knauf W11 bukletā ir pietiekami daudz piemēri kur liek plāksnes horizontāli un nav NEVIENA teikuma ne brīdinājuma ne ieteikuma formā, ka nedrīkst!

Tur ir piemēri un instrukcijas kā likt abas kārtas vertikāli, abas horizontāli, vai pirmo horizontāli otro vertikāli. Jā, nemanu norādes nelikt pirmo vertikāli un otro horizontāli, bet arī ne instrukcijas tā darīt.

Fēna instrukcijā arī varētu nebūt ieteikumu to ieslēgtu nemest vannā un flekša instrukcijā varētu nebūt rakstīts ka nevajag uz tā likt zāģa ripu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , 138 teica:

nav iedziļinājuma kā lokšņu malās un siets ar špakteli sanāk izcilnis kuru lai izvilktu tā ka nevar redzēt vajag prasmīgi to špaktelēt pāri platā joslā

Priekštam nogriež nost kartonu un ar ēvelīti uztaisa fāzīti, kur sietam/lentai iesēsties. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , itanium teica:
  • 1. kārta ar vertikāli novietotu ģipškartonu ar šuvēm virs durvīm, tālu no stūriem (kas, cik saprotu, ir pareizi)
  • 2. kārta ar horizontāli novietotu ģipškartonu un šuvēm pie durvju stūra

Es liktu otrādākā secībā, minimāls šuvju garums uz virsmas kuru redzēs.

 

Nekad neesmu speciāli licis reģipsi krustu šķērsu. Kombinēju, lai mazāk atgriezumu. Liekot 2...3 kārtās lieku ar nobīdi, lai šuve nav viena virs otras. Salaidumi uz profila. Lente vienalga kāda papīrs, stiklšķiedra. Ja sienas staigā un plaisā, tad reģipsis viņas nesavāks... agri vai vēlu reģipsi saplēsīs parasti jau paksī :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , itanium teica:

Vienā kārtā var likt gan vertikāli, gan horizontāli. Pie tam abi šie varianti ir minēti tajos pašos Knauf materiālos. Neredzu un arī neatradu iemeslu, kāpēc divās kārtās miksēt virzienus būtu kaut kas kategoriski aizliegts.

Nu drīkst miksēt virzienus, tik tai pašā knauf sistēmas aprakstā tādos gadījumos *vienmēr* pirmais slānis ir horizontāli, otrais vertikāli.

 

pirms 15 stundām , maize teica:

Tak nekāda starpība, kā grib tā liek horizontāli vai vertikāli, tik ievēro pārējos ieteikumus.

Manējie pirmā slāņa šuves nepildīja, līdz ar to ja būtu pirmais slānis vertikāli, tad profilu vietās (tur, kur otrais slānis tiek pieskrūvēts ar gana daudzām skrūvēm) būtu tukšums.

 

pirms 14 stundām , vvv teica:

Par plākšņu likšanu horizontāli. Papētiet plāksnes griezuma vietu, ieraudzīsiet, ka plāksnes «armētas» ar mikroskopiskām šķiedrām, tās vertikālā virzienā, pareizi novietota plāksnei šķiedras «dara savu darbu», nevajag plāksnes likt horizontāli.

Vai tad tās šķiedras ir ar kaut kādu konkrētu virzienu? Nav sīki šķiedras gabaliņi, kas vienmērīgi iejaukti masā?

 

pirms 4 stundām , Athlons teica:

problēmas varētu būt, ja apakšējā kārta arī savienojas turpat, bet tā ne tikai nav pareizi, bet pat kaitnieciski...

Kaitnieciski ir, kad pirmā slāņa lokšņu gali ir nevis uz profila, bet starp profiliem… Tie, kas man šitā izdarīja, kaut kādā brīdī pārstāja celt telefonu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Nu drīkst miksēt virzienus, tik tai pašā knauf sistēmas aprakstā tādos gadījumos *vienmēr* pirmais slānis ir horizontāli, otrais vertikāli.

 

Varbūt vienkārši tradīcija vai arī tā izskatās labāk, kad pageigts. Mazāk šuvju ko špaktelēt.

Bet nevis ka 'tā vajag' vai 'pareizi'.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Priekštam nogriež nost kartonu un ar ēvelīti uztaisa fāzīti, kur sietam/lentai iesēsties. 

Esmu celtnieks,tiesa gan ne špaktelētājs.Nekur līdz šim neesmu redzējis ,ka šo noteikumu ievērotu.Ja stiķējas divi riģipša gabali bez faskām,šuvi izgriež ar nazi apmēram 45 grādos uz katru pusi,aizpilda ar UNIFLOT.Pieslīpē,pa virsu kādu nobeiguma špakteli.Viss.Darbojas.Agrāk pat bija rakstīts uzUNIFOT maisiem,ka var lietot bez lentes.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...