Jump to content

Apple pasaulīte


litrs
 Share

Recommended Posts

Nu man kad bij mājās Mac Mini, tad viņš bij ieslēgts 24/7. Kamēr stāv mierā uz galda, tikmēr neizdveš ne skaņu. Arī pie pilnas slodzes ir kluss kā kaps. (tas arī MBP pluss, mītingos, kad kautko garlaicīgu vāvuļo, tad fonā var kautko lietderīgu darīt. Intel/AMD laptoi jau kad ieslēdz savus putekļusūcējus 😂)

Kautkad pirms gada biju nopircis relatīvi kompaktu Linux kasti, kas jaudīgāka, nu tā rūca. Tagad stāv neizmantota, jo pārsvarā jau lietoju MBP, beti to Linux kasti ieslēdzu.

 

Reāli jau maz liekas izmēru ziņā tam Mini nav jēgas upgreizdoties no 512 uz 1TB. Tāpat ja tu lieto lielus failus, tad būs par maz.

Ja pieliek TB4 ārējo SSD, tad jau viņi ir gana ātrs.

Tik tas ka MacOS jau diezgan labi lieto to 'iekšējo' SSD lai swapotu un ja vajag kompresētu RAM saturu. Tur ganjau tas SSD ātrums nenāk par sliktu.

Pilns Yūtūbs, kur salīdzina dažādas M versijas izmantojot Lightroom, pagaidām neesu manījis salīdzinājumu ar kādu Win laptopu. (Tik ar vecākiem Intel Makiem)

Link to comment
Share on other sites

versatile

Ieslēgts vai izslēgts, es darba laikā lietoju darba datoru un ārpus darba laika sēžu pie datora tad, ja kaut ko īpaši vajag, nevis aiz neko darīt ielienu kabinetā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu man kad bij mājās Mac Mini, tad viņš bij ieslēgts 24/7. Kamēr stāv mierā uz galda, tikmēr neizdveš ne skaņu. Arī pie pilnas slodzes ir kluss kā kaps. (tas arī MBP pluss, mītingos, kad kautko garlaicīgu vāvuļo, tad fonā var kautko lietderīgu darīt. Intel/AMD laptoi jau kad ieslēdz savus putekļusūcējus 😂)

Kautkad pirms gada biju nopircis relatīvi kompaktu Linux kasti, kas jaudīgāka, nu tā rūca. Tagad stāv neizmantota, jo pārsvarā jau lietoju MBP, beti to Linux kasti ieslēdzu.

Tikai viena nianse par kuru es uzzināju kā mac mini īpašnieks ,  bet kas tev izskaidros kāpēc mac ir klusāks. Kad mac paliek par karstu vai nosprāgst ventilators (manējā vēl bija) viņš par to nekādi nepaziņo,nekur neparāda, bet klusējot bremzē procesoru. Jā viņš ir kluss, bet līdz ar to paliek arī lēns.

Atceros ka atrisināju to nomainot nomirošo ventilatoru (NEVIENAS kļūdas nekur) un uzliekot ventilatora vadības programmu.

Link to comment
Share on other sites

Reku detalizēti salidzinājumi tieši Lightroom/Photoshop testos.

Pietam pa vidam iemests arī Razer Blade 18 ar i9-13950HX 24Core, 32 GB RAM, RTX4070.

Kam ir 2x vairāk papagaiļu pēc CPU statiem, kā tam M2 Pro 10 Core.

 

Un faktiski visos testos tas Razer ir 2x lēnāks, it īpaši gala exportēšanā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

paldies, būs jānoskatās.
Sākuma imports/beigu eksports nesatrauc - palaid un ej gulēt. Tracinošākais ir tieši laiks, kamēr pārslēdzas starp bildēm.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , zeds teica:

Kad mac paliek par karstu vai nosprāgst ventilators (manējā vēl bija) viņš par to nekādi nepaziņo,nekur neparāda, bet klusējot bremzē procesoru. Jā viņš ir kluss, bet līdz ar to paliek arī lēns.

 

Putekļi viņiem nepatīkot. Tāda problēma ar ventilātoriem esot bijusi.

Bet nu man bij kluss un nekas tur nesprāga. Arī MBP16 neizdveš ne skaņu. Retu reizi mazliet ventilātoru var dzirdēt ja tiešām uz 100% viņu darbina kādu laiku.

Pirms 3 minūtēm , versatile teica:

Sākuma imports/beigu eksports nesatrauc - palaid un ej gulēt. Tracinošākais ir tieši laiks, kamēr pārslēdzas starp bildēm.

Es jau nezinu kas tur tai Lightroom. Bilžu Preview ielādēšana izskatās 2x ātrāks kā tas Razer.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , AndrisBB teica:

Bet nu man bij kluss un nekas tur nesprāga

Vienīgi, jāņem vērā arī šis faktors:

18.12.2023. , 13:56, AndrisBB teica:

Tākā esu puskurls, tad man 55-60

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Tik kurls jau neesu 😂 PC kaste jau krīt uz nerviem par relatīvi mierīgā stāvoklī.

 

Pa lielam jau pats vienkāršākais M1 īpaši nekarst vairāk kā iPhons, nav jau tur ko dzesēt. Plus alumīnija korpuss darbojas kā liels radiators.

Macbook Air manliekas vispār ventilātoru nav.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , AndrisBB teica:

Macbook Air manliekas vispār ventilātoru nav

 

Šobrīd nav gan. Tik nezinu no kuras "paaudzes".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
AlCohol

nobeidzās airs. 😕 visas pogu kombinācijas izmēģinātas, ar multimetru notestēts, ka power poga atbild, vel kaut kādi youtube varianti pārbaudīti ar drošinātājiem, veseli. a1466. itkā jau jau laiks musaram būtu, bet vel pietika gultas datoram. lādējoties uz magsafe deg lampa. mest čupā uz detaļām?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
AndrisBB

Kādam gadījumā nav Macbook Air 15 ar 16GB RAM uz pārdošanu? Pirms mēģinu ss.lv

Vajag nākamnedēļ, Rīgā. Cena atkarīga no kondīcijas/konfigurācijas.

Ar M2 processoru.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Kapec ne m4 max poh?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja tev ir piedāvājumā kautkas ar m4, tad droši, maksāšu dubultā. 

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
(labots)

Sorry, m4 nav vel, bet m3 vai m5 bus vieglak atrast.. piem šadu

 

https://support.apple.com/kb/SP741?locale=en_GB

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Kādam gadījumā nav Macbook Air 15 ar 16GB RAM uz pārdošanu? Pirms mēģinu ss.lv

Vajag nākamnedēļ, Rīgā. Cena atkarīga no kondīcijas/konfigurācijas.

Ar M2 processoru.

Nekur nevaru ieraudzīt, ka gribi ARM proci

Link to comment
Share on other sites

itanium
Pirms 48 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Nekur nevaru ieraudzīt, ka gribi ARM proci

Pirms 48 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Kādam gadījumā nav Macbook Air 15 ar 16GB RAM uz pārdošanu? Pirms mēģinu ss.lv

Vajag nākamnedēļ, Rīgā. Cena atkarīga no kondīcijas/konfigurācijas.

Ar M2 processoru.

... 

Link to comment
Share on other sites

Aigars

Iphone ir aplikācija , kura tulko balsi uz balsi dažādās valodās, bet nav latviešu valoda. Vai ir iespējams uzinstalēt Google translate aplikāciju kā androīdam, kur būtu latviešu valoda? Man tas interesē tīri zinātniski, jo pašam ir androids.

Link to comment
Share on other sites

e = d

Redzēt kas ir pieejams App store var arī no pārlūka un citas OS.

Link to comment
Share on other sites

Google Translate var uz ābola, brīvi uzlikt un ir LV valoda

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
3.02.2024. , 16:56, AndrisBB teica:

Kādam gadījumā nav Macbook Air 15 ar 16GB RAM uz pārdošanu?

Iegādāts. Air 15 ar 16GB RAM neatradās, bet atradās Air 13 ar 16GB RAM un 1TB SSD.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...