Jump to content

Apple pasaulīte


litrs
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , litrs teica:

ērti runāt caur pulksteni, kad es copēju kaut kur ziemeļos, stāvu ūdenī līdz nabai, vicinu mušukātu, telefons noslēpts ūdenskabatās un zvana no darba kāds androīds

Slikti Tev tas pizness noorganizēts, ja nevari atpūsties ziemeļos bez zvaniem no darba androīda. 😉

 

p.s. bļin, uzreiz preventīvi saku tiem, kam humora izjūta kopā ar placentu nogriezta un izmesta - es zirgojos 😁.

Labots - Jurkins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es ar ilgi Macbookus nelietoju, kādus gadus 15 sēdēju 99% laika uz Linux.

Kautkad pirms pāris gadiem vajadzēja darba pēc sākt lietot Macbooku. Laikam ejot tas ir tagad pārņēmis 99% kā mans primārais rīks, vienkārši labākais laptops ko var dabūt.

Ir tur iekš MacOS savas dīvainības, bet ātri pierod un tagad liekas ka tā jābūt.

Kādu brīdi vēl paralēji lietoju Linux laptopu, bet nu to lēnām izkonkurēja Linux iekš Parallels uz Maka, vienkārši tā ;etāk un labāk.

 

Ja tagad pirko tu ko jaunu, tad maz ticams ka vairs atgrieztots pie x86, Apple ar saviem M processoriem ir vienkārši ārpus konkurences. Ir mazliet dārgāk, bet nu ne būtiski. Ja līdzvērtīgs Dell XPS ap 2.5k, tad MBP 16 ap 2.8k, tāka tas ar vairs nav arguments, bet darbojas labāk.

 

Kgad sen jau nav laptops pirkts pa savu naudu, tas viens no programmētāju bonusiem, na haļavu tikt pie svaigiem top end laptopiem 😂 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , litrs teica:

AirpodsMax nav slikti ja tos lieto apple sistēmā, bet no skaņas kvalitātes, ANC un cenas attiecības ir atrodami krietni labāki produkti.

Jā, man Sony wh-1000xm4, darojas lieliski ar visu.

Link to comment
Share on other sites

Thunderbolt 4 kabelis ar tādu ātrumu nekad nebūs lēts. Arī garuma ierobežjums ir.

Problēma ir citur, precīzi tādas pašas specifikācijas kabeli no cita ražotāja var nopirkt pa 70 naudām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Offisā uz galda bīstami atstāt, savādāk tiem kabeļiem bieži pieaug kājas

tad tomēr ābolisti ir kapeikp sējie, ja nevar atļauties  kabeli nopirkt.

tika sagrauts priekštats par šiem visiem 

          

Pirms 49 minūtēm , litrs teica:

ar netradicionālu orentāciju.

:D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , kaads teica:

tad tomēr ābolisti ir kapeikp sējie, ja nevar atļauties  kabeli nopirkt.

 

Ne tak, kādam vajag ko telefonu uzlādēt vai kam citam, meklē kabeli, nemaz neiedomājas ka tas nav 15 bakšu kabelis un 'aizņemās', pēctam kautkur nomet un ej nu un atrodi.

Nu ja Slakā sāk lamāties, tad jau agrāk vai vēlāk atrodas, tāpat kā jebkāds cits aprīkojums, kurš bij un vairs nav 😂 piemēram multimetrs vai logic analaizers.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, litrs teica:

nevar normāli dwg failus skatīt - nācās pieņemt darbā vēl vienu cilvēku.  

es tev varētu pdfus priekšā palasīt. ņemsi darbā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , raivix95 teica:

es tev varētu pdfus priekšā palasīt

Viņam vajag dwg attēlot... dabiski... tur jābūt, ja ne Kameronai Diasai tad vismaz Artusam Kaimiņam.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Vaitad Autodesk Viewers browserī neiet?

Plus visādi bezmaksas skatītāji.

Aptverot App Stori tur kādi 500 vieweri un CAD applikācijas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , raivix95 teica:

es tev varētu pdfus priekšā palasīt. ņemsi darbā?

es ņemšu darbā, ja vari cad un revit failus lasīt, nodot tehnisko informāciju pdf, uz pirkstiem un ar mātes vārdiem betonētājam Vasīlijam, vari orientēties budžetā un līgumā, literāri korekti paskaidrot arhitektam un buvuzraugam kādi viņi idioti un tā noformulēt problēmu, ka klients ar pateicību pieņem papildus darbu rēķinu. tad welcom, darbs pie sarežģītiem projektiem LV, Skandināvijā un tagad ari Italijā. 

IMG_4818.jpeg

Pirms 6 minūtēm , AndrisBB teica:

Vaitad Autodesk Viewers browserī neiet?

Plus visādi bezmaksas skatītāji.

Aptverot App Stori tur kādi 500 vieweri un CAD applikācijas.

Cad vīveris nav apple pieejams. citi vīveri caur mākoni lietojami - nav neiespējami, bet ne intensīvā darba režīmā.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu var jau uz tā paša uzlikt arī Windows, Parallels ne velti izdomāts, vai uzlikt VirtualBox, tas pat būtu ērtāk.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , litrs teica:

betonētājam Vasīlijam

 .. attēlā redzamajam, GDPRS tiek ievērots?

 

Kādam nolūkam paredzēts vads virs durvju vidus? Un kāpēc gofra zilā plēvē ietīta? :read:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , raiviic teica:

Nu var jau uz tā paša uzlikt arī Windows, Parallels

Komerclietošanai vajag legāli, jāmaksā par Parallels, par Windows

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , raiviic teica:

Nu var jau uz tā paša uzlikt arī Windows, Parallels ne velti izdomāts, vai uzlikt VirtualBox, tas pat būtu ērtāk.

Un VirtualBox ies normāli uz M processora, bez visādām betām utt?

Pa lielam ja nopietni kautko vajag, tad tikai Parallels. Plus tas ka applikācijas var 'iznest' no konteinera un vizuāli lietot kā normālu applicāciju, nevis logs logā, padara dzīvi 10x ērtāku. Aka 'coherence mode'.

 

Pirms 11 minūtēm , vvv teica:

Komerclietošanai vajag legāli, jāmaksā par Parallels, par Windows

Un tā ir problēma?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AutoCAD jau arī būtu jāpērk priekš Win laptopa. Bet nu ir arī Mac versija, tāka tiešām nav saprotams kapēc nevar dwg failus atvērt.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12.11.2023. , 22:23, litrs teica:

es ņemšu darbā, ja vari cad un revit failus lasīt, nodot tehnisko informāciju pdf, uz pirkstiem un ar mātes vārdiem betonētājam Vasīlijam, vari orientēties budžetā un līgumā, literāri korekti paskaidrot arhitektam un buvuzraugam kādi viņi idioti un tā noformulēt problēmu, ka klients ar pateicību pieņem papildus darbu rēķinu. tad welcom, darbs pie sarežģītiem projektiem LV, Skandināvijā un tagad ari Italijā. 

IMG_4818.jpeg

Cad vīveris nav apple pieejams. citi vīveri caur mākoni lietojami - nav neiespējami, bet ne intensīvā darba režīmā.

5 pakas maksāsi? ja nē, nav vērc

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
12.11.2023. , 22:26, vvv teica:

Komerclietošanai vajag legāli, jāmaksā par Parallels, par Windows

Tvnet tach reklame ka var nopirkt "licensetas" microsoft programmu licenses. Nav jau dargi.

Link to comment
Share on other sites

Var jau nomaskēt, palist Linuxu iekš Parallels un tanī Windowsu iekš WM, neviens 'pārbaudītājs' neatradīs 😂

Link to comment
Share on other sites

Labas dienas. Par to dwg ieminējos kā mīnusu uz ļoti daudzu plusu fona. Man kā ražotājam CAD licenzes nav jēgas pirkt, tās ir dārgas, mēs neko neprojektējam, darbu vadītāji lieto oficialo vīveri, kas pilnigi pietiek uzņēmuma funkcijām. Ekonomikai jābūt ekonomiskai, bezlimita budžeti LV uzņēmumiem nemedz būt. Mes te visi esam bomžaras, ja salidzina ar viduveju SWE vai IT firmiņu. Un ja man vajag paskatities dwg, tad es apsežos birojā pie lielā monitora. Bet Macam truwīveris instalēšanai vel nav pieejams. Visas citas figņas, kur rasejums jaielādē mākonī, tad jaatver intensīvai darba dienai ir kaitinoša lieta. To es tikai padalos ar info, risinajumus nemeklēju. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

14.11.2023. , 18:15, raivix95 teica:

5 pakas maksāsi? ja nē, nav vērc

Esmu jauna darbinieka meklējumos. Lv objektiem alga nedaudz lielaka par Merks, UPB, Velve. 2800-3000 uz rokas. Vajag būvinženiera sertifikātu būvdarbu vadīšanai. Darbs arzemēs pec pārbaudes laika. Lielakas algas, ja darbība ienes lielāku peļņu par plānoto. Ja peļņa mazāka par plānoto, tad paliek bez bonusa. Ja zaudējumi, tad uz redzešanos un slikta atsauksme. Arī RTU studentam bez sertifikāta ir ko piedāvāt. Ja ir kādi paziņas - sūtiet man te. Es publiskajos medijos neesmu. Stradajam privātajā sektorā, kur reklāma nav vajadziga. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa
Pirms 35 minūtēm , litrs teica:

Esmu jauna darbinieka meklējumos. Lv objektiem alga nedaudz lielaka par Merks, UPB, Velve. 2800-3000 uz rokas. Vajag būvinženiera sertifikātu būvdarbu vadīšanai. Darbs arzemēs pec pārbaudes laika. Lielakas algas, ja darbība ienes lielāku peļņu par plānoto. Ja peļņa mazāka par plānoto, tad paliek bez bonusa. Ja zaudējumi, tad uz redzešanos un slikta atsauksme. Arī RTU studentam bez sertifikāta ir ko piedāvāt. Ja ir kādi paziņas - sūtiet man te. Es publiskajos medijos neesmu. Stradajam privātajā sektorā, kur reklāma nav vajadziga. 

Iesaku Lameriz, viņam tagad ar naudām grūti!

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

versatile
12.11.2023. , 22:23, litrs teica:

kā noformulēt problēmu, ka klients ar pateicību pieņem papildus darbu rēķinu

 

Pirms 36 minūtēm , Mielestapa teica:

Lielakas algas, ja darbība ienes lielāku peļņu par plānoto

 

#Latvijavar

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šodien aiz neko darīt salīdzināju divus Makus, kompilējot lielu projektu.

MBP 16 M2 Pro ar MBP 16 M3 Pro.

 

M2 Pro ir ātrāks par M3 Pro, ne tikai uz papīra, bet arī reālā pielietojumā. Ne īpaši, bet M3 Pro kādi 10 - 15% lēnāks.

Secinājums, ja pērk Pro variantu un kautkur vēl ir atrodams ar M2 Pro un ir lētāks, tad labāk ņemt to.

GPU gan uz M3 Pro būs labāks, bet ja spēles nespēlē un vairāk CPU svarīgs, tad jaunais CPU nav tas optimālākais variants.

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Gan jau kādam grafiķim tas M3 ar to jaunāko GPU arī būs labāks. Tam tas M2 var izrādīties ne tik labs.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , AndrisBB teica:

 

M2 Pro ir ātrāks par M3 Pro

Parasti jaunā versija ir jaudīgāka, bet ne vienmēr. Iphone 13 dažos benchmark arī pārspēj ip14. 

Pirms covid tādi brīnumi nebija. 

 

Link to comment
Share on other sites

Paskatoties video par čipa dizainu, var arī atrast atbildes kapēc. M2 pro ir pa lielam 'apgriezts' M2 Max samazinot GPU. M2 Ultra -> divi M2 Max kopā.

M3 Max, gan ir 'zvērs'.

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile

Paldies! Turpinu briestu Mac Mini M2 Pro.
Nekad neesmu mac lietojis, bet mājās ir krietna čupa un pat uz 2018.gada imac laitrūms griežas labāk, kā uz mana pc.

Link to comment
Share on other sites

Viss jau droši vien atkarīgs ko dara. Ja palaiž apmēram 40 min buildu, kur CPU ir konstanti 100% un 32GB RAM uz max, tad kautkā tas M2 Pro ir mazliet ātrāks.

Jebkurā gadījumā upgreidoties no M2 pro uz M3 pro maz jēgas, ja kā jau te teica pārsvarā nenodarbojas ar kautko kur jaudīgāks GPU būs noderīgs.

Ja pērk jaunu un M2 Pro variants būtiski lētāks, tad es droši vien ņemtu to.

Ar ne-pro un max tur stāsts pavisam cits. Nav arī testēti.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
termalais

man Macbook pro 15' ar i7 2019 gada, youtubam un gūltas kino ir exelents .Skaņa , retina , aķis un tas kad tiešām ir mobīls. Nav jāņem ar abām rokām, neizjuks :)

 

 

Kapēc, pagaidām "M" cpu nav pa kabatai ✌️

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , versatile teica:

Klau, @AndrisBB , offtopic, but still.

Skatos uz Mac Mini M2 Pro 512/16 (1.6k eur).

Gribu bilžu apstrādei - uz 5-6 gadus veca imac lightrooms starp bildēm pārslēdzas momentāli, importa un pirmreizējās apstrādes laiks līdzīgi. PC ir tīri zolīds, bet bildes apstrādāt ir sāpe.

Kas no PC būtu reāli līdzvērtīgs tādam mac mini? Jo mac os mani besī ārā.

 

Jaudas ziņā?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ko tu 'līdzvērtīgu' pa 1.6k vari dabūt?

Intel NUC?

 

Šis gan uz papīra, gan testos varētu būt līdzīgs.

https://anete.lv/lv/intel-nuc-nuc-13-mini-datora-galddators-core-i7-1360p-procesors-18-mb-l3-kesatmina-32-gb-ram-1-tb-pcie-ssd-windows-11-pro-galddatora-mini-dators-intel-iris-xe-grafikas-thunderbolt-4-wi-fi-6e-bt5-3-3997047?search=intel nuc&sort=p.price&order=ASC&page=4

 

Kurš reāli ātrāks Lightroom? Nezinu, nessu lietojis viņu.

Nav kāds pazīstamais kam ir ar ko salīdzināt reālos testos?

Internets saka ka tas M2 esot jūtami žiglāks, bet nu cik var ticēt internetam, tas jau cits stāsts.

 

Plus 512GB SSD būs uz pusi lēnāks kā 1TB.

  • Mac Mini M2 Pro at 512GB SSD ~ 3,000 MB/s (2 x 256GB SSD)
  • Mac Mini M2 Pro at 1TB SSD ~ 6,000 MB/s (4 x 256GB SSD)
Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

versatile

Nav obligāti tāds formfaktors. Storage expandability būtu pluss.

Tādā pašā cenā es neredzu iemeslu neizvēlēties mac, ja runa par mazo formfaktoru.

 

Domāju, ka ar 512 ātrumu pietiks. 1.6k datoram, kuru lietotu dažas reizes mēnesī tāpat ir padaudz.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...