Jump to content

Tīkla vadi un radiatori (siltums)


RudolfsP
 Share

Recommended Posts

Sveiciens! Plānoju likt siltumizolācijas vati ap apkures trubām gar kurām iet datortīkla vadi. Cik saprotu cat5e max ir 60C. Pašreiz man trubas ir 45C. Bet tākā drīzumā tiks slēgts granulu katls temperatūra trubās būs augstāka. Šie 45C ir ar gāzes katlu. Vai tā būtu pareizi kad liktu izolāciju uz trubam un tie vadi pieskaras izolācijai. Iet gan POE vadi, gan bez POE vadi. Cik lasu internetā raksta kad var sākt kust apvalks utt. Bet vai tas arī attiecas uz ūdens radiatoriem, jo cik saprotu tad tas uz tvaika radiatoriem kas laikam populara ASV jo tiem ir augstāk par 100C. Varbūt kāds var padalīties no pieredzes? 

20231029_185126.thumb.jpg.72d15bc6e7d9b58244510b72394d5dcb.jpg

Šeit vadi noiet no viena penāļa uz otru kas ir zem radiatora.

 

20231029_184140.thumb.jpg.df5146fbb7e86bf1f2ca82cf57a08cc8.jpg

Visvairāk satrauc šis. Jo nav reāli piekļūt jo atrodas aiz masīva grāmatu plaukta. Doma šeit likt uz trubas virsū siltumizolāciju un lai vadi iet apkārt. Visus vadus penāli bus gruti ielikt, jo velkot esmu nepareizi aplaidis ap cauruli.shutterstock_71797900.thumb.jpg.0b7896a139bf513d9c807350f8778a49.jpg

Likt no šādiem siltumizolācijas attiecīgi diametram trubas.

 

20231029_185043.thumb.jpg.e2b3ccc836450d6c786234c7dba9c00c.jpg

Šeit zem radiatora ir truba kas lidziga aiz gramatu plaukta un ari plānojas tikt izolēta ar siltumizolāciju. Radiators ir aizgriests (nesilda patreiz). Jautājums. Kā labāk salikt vadus. Vai likt kādu grīdas līsti. Bet cik padevīgi viņi būs.

20231029_185049.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Tavās temperatūrās un vēl mājas apstākļos, jautājums nav aktuāls. Un izolāciju, ja vispār liec, tad poraino pelēko vai tml.

Kabeļi paaugstākās temperatūrās vienkārši paliek cieti. Bet kūst pie apkures trubām tikai blogeriem smadzenes.😀

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 22 minūtēm , jacobs teica:

Kabeļi paaugstākās temperatūrās vienkārši paliek cieti.

Kas tā par fiziku, ja metāls/plastmsa/gumija karstākās temperatūrās kļūst cietāki?

Link to comment
Share on other sites

Nu, ja kādam pie mūsu apkures trubām tie kūst, tad man nav komentāru.😀

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , _dunduks_ teica:

Kas tā par fiziku

iztvaiko plastifikators, eļļa, ja tā patīk labāk... ne uzreiz, protams...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, jacobs teica:

 

Tavās temperatūrās un vēl mājas apstākļos, jautājums nav aktuāls. Un izolāciju, ja vispār liec, tad poraino pelēko vai tml.

Kabeļi paaugstākās temperatūrās vienkārši paliek cieti. Bet kūst pie apkures trubām tikai blogeriem smadzenes.😀

Šo ko liku attēlā to nevar? Man visām apkures trubam pie katla šīs ir.

Link to comment
Share on other sites

Sorry par offtopiku un nekā personīga, bet es autora postus uztveru kā anekdotes iz dzīves.😁

 

Gadsimtu (pārspīlēju) gaita dažādas plastmasas tiešām noveco dažādi. Bet, vai tas ir aktuāli ar mūsu ūdens apkures radiatoriem? Un cilvēki negrib saprast vēl vienu lietu par fiziku. Ieliksi vadu tajā siltumizolācijas caurulē. Siltums "lēnām līdīs" tai izolācijai cauri un vads pamazām sasils līdz tai pašai temperatūrai, jo tam siltumam jau nebūs kur aiziet - otrā pusē vadam būs tāda pati siltumizolācija. Ja Tu pieliksi vadu pie aukstas (salīdzinoši) sienas un aizliksi radiatora pusē siltumizolācijas plāksni (ar foliju), tad viss būs ok.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Sorry par offtopiku un nekā personīga, bet es autora postus uztveru kā anekdotes iz dzīves.😁

 

Gadsimtu (pārspīlēju) gaita dažādas plastmasas tiešām noveco dažādi. Bet, vai tas ir aktuāli ar mūsu ūdens apkures radiatoriem? Un cilvēki negrib saprast vēl vienu lietu par fiziku. Ieliksi vadu tajā siltumizolācijas caurulē. Siltums "lēnām līdīs" tai izolācijai cauri un vads pamazām sasils līdz tai pašai temperatūrai, jo tam siltumam jau nebūs kur aiziet - otrā pusē vadam būs tāda pati siltumizolācija. Ja Tu pieliksi vadu pie aukstas (salīdzinoši) sienas un aizliksi radiatora pusē siltumizolācijas plāksni (ar foliju), tad viss būs ok.

 

Tāda jau ir tā doma. Aplikt apkures trubu ar izolāciju un vads lai skaras tikai tai izolācijai nevis trubai

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , RudolfsP teica:

Aplikt apkures trubu ar izolāciju un vads lai skaras tikai tai izolācijai nevis trubai

:swoon2:

Nekā Tu neesi sapratis.

edit: oj, sorry, pirmdienas rīts. Ja aplikt izolāciju trubai, tad jā. Es sapratu, ka Tu gribi tos vadus aiz radiatora ielikt siltumizolācijas trubā.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , RudolfsP teica:

Man visām apkures trubam pie katla šīs ir.

Aha, un tad nolēmi, ka arī istabā tāda vate gana laba būs?😉

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , jacobs teica:

Aha, un tad nolēmi, ka arī istabā tāda vate gana laba būs?😉

Nu tajā vietā kur neredz. Nelikšu jau tieši kur pretim sēž 😅

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pukinens teica:

Nekādīgi nevaru "iebraukt" kāda problēma tiks risināta siltinot tās trubas...

 

 

Lai nesabojātu vadus. 

Link to comment
Share on other sites

Lai nesabojātu vadus, kuri tur jau tā visai neglīti savilkti, tiks 'siltinātas' trubas, padarot to pasākumu vēl neglītāku.

Nav variants padomāt kā tos vadus aizvilkt jēdzīgāk? Varbūt pietiek ar vienu tīkla vadu?

 

Kā arī kas tas par plauktu, aiz kura var nofotogrāfēt, bet nevar pārvietot?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Lai nesabojātu vadus, kuri tur jau tā visai neglīti savilkti, tiks 'siltinātas' trubas, padarot to pasākumu vēl neglītāku.

Nav variants padomāt kā tos vadus aizvilkt jēdzīgāk? Varbūt pietiek ar vienu tīkla vadu?

 

Kā arī kas tas par plauktu, aiz kura var nofotogrāfēt, bet nevar pārvietot?

Nevar savādāk. Viens ir masīvkoka ozola galds un masīvkoka ozola plaukts. Nepietiks gan ar vienu, jo jābaro ar poe acess point un pārējie vadi uz tv, utt. Tas viss neredzamās vietās.

Labots - RudolfsP
Link to comment
Share on other sites

Ja netiek klāt vadiem, tad kā tu taisies uzlikt un nopakot siltumizolāciju, lai mikroskopiskie stikla putekļi netiek pie tavām plaušām?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Pukinens teica:

Ja netiek klāt vadiem, tad kā tu taisies uzlikt un nopakot siltumizolāciju, lai mikroskopiskie stikla putekļi netiek pie tavām plaušām?

Doma uzstumt. Bet kā vispār vai vajag? Kā ar tām trubām un cat5e vadiem. Jo pataustiju kur iet tur viņi vēsi

Link to comment
Share on other sites

tie vadi atrodas pirti? 

nav saprotams kapec vajadzetu vinus izolet. pvc vadu apvalks sak kust no ~100 gradiem vai vairak atkariba no sastava

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Müller teica:

tie vadi atrodas pirti? 

nav saprotams kapec vajadzetu vinus izolet. pvc vadu apvalks sak kust no ~100 gradiem vai vairak atkariba no sastava

Nav pirtī, bet blakus apkures radiatora trubai. Vienkārši gribu uzzināt vai man būtu jāsatraucas par tiem vai lai viņi tur stāv. Jo daži saka apliec ap apkures trubām izolāciju (akmens vati), daži saka kad nevajag. Grūti saprast. 

Labots - RudolfsP
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Varbūt labāk uzstum gofru uz ethernet kabeļa, un iekšā cementu priekš papildus izolācijas?

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Anonīms Alkoholiķis teica:

Varbūt labāk uzstum gofru uz ethernet kabeļa, un iekšā cementu priekš papildus izolācijas?

Es pa nopietno. Negribas kādus pārsteigumus. Varbūt ir vēl kāds veids kā izolet vadus lai viņi nedabū siltumu. Vai ir tādas gofras kas pasargā no siltuma. Varbūt vispār cits izolejums?

Labots - RudolfsP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , RudolfsP teica:

Negribas kādus pārsteigumus.

Pārsteigumi paši no sevis nemaz tik bieži negadās. Tos biežāk sagādā paši: visādi ''arturi asprātiņi'' ar nepārtraukti niezošām rokām.😀

Redzi, praktiski neviens parasts lietotājs par tādām ''tavām problēmām'' neiespringst, bet tev nekādi miera nav.

Vai nu tev laiku nav kur likt, vai nemāki salikt dzīvē akcentus; kas ir primārs, kas ir sekundārs?

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

tu liecies mierā. nekas viņiem blakus baterijai nenotiks. paņem kaut gabalu un uzmet uz viņas, pēc pāris dienām paskaties, kas tur būs. ja tādu kolhozu negrib, paņem savilces un normāli pa perimetru palaid, ne diagonāli.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, RudolfsP teica:

Es pa nopietno. Negribas kādus pārsteigumus.

Es arī pa nopietno .

Esmu fiksējis vairākos objektos cat5e tīkla vadus, kas ir pat aptīti ap radiatora trubu no grīdas līdz griestiem un karstums tur vispar neskādē. Kāpēc aptīti? Tāpēc ka tur vadība ekonomē uz visu, tai skaitā pat uz plastmasas penāļiem. Cita objektā atkal tautai vienkārši ir dzīlļi vienlaga un neviens uz tādiem sīkumiem neiespringst.(vadi caur radiatoriem,ap radiatoriem, un vēl mezglā satīti un pieskočoti pie siltuma trubām )

 

Tev home nav tādas temperatūras, kas būtiski varētu ietekmēt tavu neta kabeli.

 

 

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Net teica:

Es arī pa nopietno .

Esmu fiksējis vairākos objektos cat5e tīkla vadus, kas ir pat aptīti ap radiatora trubu no grīdas līdz griestiem un karstums tur vispar neskādē. Kāpēc aptīti? Tāpēc ka tur vadība ekonomē uz visu, tai skaitā pat uz plastmasas penāļiem. Cita objektā atkal tautai vienkārši ir dzīlļi vienlaga un neviens uz tādiem sīkumiem neiespringst.

 

Tev home nav tādas temperatūras, kas būtiski varētu ietekmēt tavu neta kabeli.

 

 

Bet kā ar POE kabeļiem? Tiem ar nekas neskādē? Man ir POE +. Gar radiatoriem aiziet 3 POE+ vadi ( Ubiquti U6 Pro, Ubiquiti U6 Lite, Ubiquti Flex mini). Spriegums līdz 57V. Tad man likties mierā un nesatraukties.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, RudolfsP teica:

kā izolet vadus lai viņi nedabū siltumu.

Nu beidz. Pajautā jebkuram sevi cienošam audiorastam kas notiek, ja uzsilda vadus. Taču elektroni skrien ātrāk un nedrūzmējas, pazūd trokšņi, skaņa par 200% labāka. Gan jau arī internets pa siltu kabeli būs gluži kā pa optiku :biggrin::biggrin::diablo:.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Raimonds1 teica:

Šis jautājums jārisina šādi - siltumizolācijā jāliek vadi!

Kā to domā? Man katram vadam tīt apkārt? 😀.  Bija tāda doma sākumā. Bet ko var likt tādā gadījumā?

Labots - RudolfsP
Link to comment
Share on other sites

Tur jau radiators arī jāietin kārtīgi akmensvatē, citādi viss nodegs.

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , RudolfsP teica:

Bet kā ar POE kabeļiem? Tiem ar nekas neskādē?

termins Poe kabeļi ir mazliet greizs :)

Ir cat5e...kā piemērs un ir Cat5e tas pats, tikai caur viņu tu nobaro kaut kādu access point caur Poe.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , e = d teica:

Tur jau radiators arī jāietin kārtīgi akmensvatē, citādi viss nodegs.

Bet džeki tagad nopietni. Tad man ko vajag likt apkārt vai nelikt. Bet nu viena truba zem galda jāietin tāpat jo virs viņas iekārtas un netālu IT skapis lai nav tik karsts, bet tad tālāk neko.

Link to comment
Share on other sites

Rūdža, tu sāc spridzināt! :)

Nav tev tādu temperatūru kas ietekmēs tavus vadus. Ja tu viņus liksi pirtī uz lāvas, tad tas jau būs cits stāsts

Iepriekš jau rakstīju, ka ir n-tās vietas, kur ethernet vadi ir pilnīgi aptīti ap trubām un no problems. Un tā tur ir gadiem. ...gadiem! UN viss rullē

Ja briesmīgi baidies, ka tavi vadi neizturēs, pērc āra darbiem domātu kabeli, kam ir dubultās izlolācijas utt.

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Net teica:

Rūdža, tu sāc spridzināt! :)

Nav tev tādu temperatūru kas ietekmēs tavus vadus. Ja tu viņus liksi pirtī uz lāvas, tad tas jau būs cits stāsts

Iepriekš jau rakstīju, ka ir n-tās vietas, kur ethernet vadi ir pilnīgi aptīti ap trubām un no problems. Un tā tur ir gadiem. ...gadiem! UN viss rullē

Ja briesmīgi baidies, ka tavi vadi neizturēs, pērc āra darbiem domātu kabeli, kam ir dubultās izlolācijas utt.

Ok tad miers. Lai tur stāv.

Link to comment
Share on other sites

Galvenais skaities lai tas 3D printers nav par tuvu, tas arī labi uzkarst.

Bet to jau laikam noizolēji 😂

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Galvenais skaities lai tas 3D printers nav par tuvu, tas arī labi uzkarst.

Bet to jau laikam noizolēji 😂

Tas tiek izmantots tagad mazāk. Plāni mainījās. Bet kad darbinu tad esmu blakus 😉

Link to comment
Share on other sites

Ja vadi sāks degt, kad printeris ieslēgts, būs jāskrien un tas jāpamet. Vismaz sprinklerus uzliec.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , e = d teica:

Ja vadi sāks degt, kad printeris ieslēgts, būs jāskrien un tas jāpamet. Vismaz sprinklerus uzliec.

Ak jociņš 🥲

Link to comment
Share on other sites

Tev taču kabeļa specenē raksīts

 

Operating Temperature

–20°C to +60°C (–4°F to 140°F)

Installation Temperature

0°C to +50°C (32°F to 122°F)

Storage Temperature and Humidity

–10°C to +40°C (14°F to 104°F), <60% (RH)

 

Tad jau 60 grādus tur

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Tev taču kabeļa specenē raksīts

 

Operating Temperature

–20°C to +60°C (–4°F to 140°F)

Installation Temperature

0°C to +50°C (32°F to 122°F)

Storage Temperature and Humidity

–10°C to +40°C (14°F to 104°F), <60% (RH)

 

Tad jau 60 grādus tur

Nu jā. Bet ja pārsniedz. Tādēļ jau satraucos. Instalation ir 50C. 

Link to comment
Share on other sites

50 grādi ir uizstādot. Meklē kabeli kas tur 100C, ja jau mieru neliek  🤪

Sitie jau pēc marķējuma spriežot Dahua kameru kabeļi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...