Jump to content

kevins
 Share

Recommended Posts

Visi hi-end kantori,kas piedāvā savu akustiku simtos K ir lētie kapeiku #i s ēji.  Ķīnas puikas saprot $ cirpšanas mehāniku , tādēļ ir līderi  visiem priekšā ar savu 4$ M hi-endu. Ja par mērījumiem tam visam, tad  vispirms būtu nepieciešama pircējam nomērīt pilnu smadzeņu darbību un diagnozi med.klīnikā.   Cepiena nagla man patika 7minūtē, -apzeltītais vara katliņš ar fantastisku vāciņa skaņu atverot, hi-end speci to novērtē ar ovācijām :D 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Būtu labs ja kāds izdomātu uztaisīt te testu uzaicinot mūsu audiofīlus uz aklo testu starp šitām perversijām kas slauc fanātiķus un starp saprātīgi cenotām iekārtām.

 

Parēkt par to ka starp labām audiotehnikām atšķirība tur mazāk svarīga par pseidofanātisku placebo.

Ganjau to 4 miljonu stereo varētu pa 50 000 uztaisīt tikpat labu kur neatšķirtu skaņu neviens pat reali dzirdes savanti.

 

Protams par overall experience redzot ko tādu sev sejā es jau neko nenoliedzu, katram uzbudinājumu sniedz savādas lietas.

Labots - Laxe
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Laxe teica:

Ganjau to 4 miljonu stereo varētu pa 50 000 uztaisīt tikpat labu kur neatšķirtu skaņu neviens pat reali dzirdes savanti.

A cik maksā pārdot sistēmu, ko maksā uzbūvēt 50k?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , 138 teica:

No kāda materiāla taures, no bakelīta?

Šim hi-endam noder jebkurš materiāls, ja gadījumā piem. pircējs izvēlas mīkstāko tuoletes papīru mīkstākai/siltākai skaņai vai ruporu ar nedaudz cietāku skanējumu, piem no sapresētām 100$ banknošu naudas zīmēm. Svarīgs ir rezultāts uz ko pircējs ir noķerts.   

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , RudeWolf teica:

A cik maksā pārdot sistēmu, ko maksā uzbūvēt 50k?

Loģisks jaut.  Tev tak ir visas iespējas pārdot MAX dārgi savu produktu. Kādēļ jaut, 50k būtu konstanta izdevumu daļa lai tas būtu hi-end? Tad Kas to klasificē- , 50 k hi-end, less 50k hi-fi? Jums te viss kā indusiem kastās joprojām notiek ? :)

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Edis7 teica:

Jums te viss kā indusiem kastās joprojām notiek ? :)

Zināmā mērā - jā. Tas ir tas, ko sauc par cenu segmentiem. Esmu pats darbojies kompānijā, kur vidējais skaņas produkts bija ap 100$ un arī tādā, kur 100 000$. Abos gadījumos skanējums bija lielā mērā unikāls un teikšu arī, ka objektīvi ļoti labs par to cenu, ja salīdzina ar konkurentiem. Skaidrs, ka bija cilvēki, kam 100k ir par treknu, bet bija arī tādi, kas saka, ka par 100$ viņi vispār neko savam komplektam neizskata. Lai kāda tur skaņa, bet tas ir ZAZ līmenis Ferrari pasaulē.

 

Jautājums, vai ir kaut kādas robežšķirtnes cenā pret kvalitāti... Nu teiksim tā - objektīvi laba audiotehnika nesākas no 50k vai pat 10k, bet tā sākas augstāk nekā latviešu pircējs ir gatavs maksāt. Un tas pat, ja ir, ko maksāt. No otra gala ir, protams, arī šeihu-fi, kur patiesībā par skaņu ir puslīdz pofig, bet galvenais, lai ir dārgi, žilbinoši un krutāk kā kaimiņam. Ir ļoti daudz kompāniju, kas ražo Pasaulē Dārgākās Tumbas, kur labākajā gadījumā eksistē tikai kā pa izstādēm izvazāts prototips vai pat 3D attēli. Ja ir pircējs, tad nu arī skatīsies, kā uztapināt.

 

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

@kevins smukas tumbas uztaisījis.

Man šķiet, ka par to diskusiju vispār nav. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

lai netaisītu jaunu tēmu, iepirdīšu tepat... tas par tēmu:

 

7.10.2023. , 22:57, kevins teica:

tiem kam nav Tidal, nez vai varu palidzet

10.10.2023. , 08:57, kevins teica:

tpc ka ir pilniigi vienalga, kaa tas saucaas un kaa ir veidots, mqa, mz, max,  vai XYZ, tiem ierakstiem pa lielam tur IR taa kvalitaate , saliidzinot ar spotifaju

 

 

no vienas puses vienalga, kā tiek panākta kvalitāte... no otras puses, kodekam, kas, patiesībā, nav lossless, filtros ir tādas auzas, ka no oriģinālā materiāla tur tikai nojausma ir... līdz ar to saklausīt "kaut ko, kas līdz šim ir bijis palaists garām" lietojot Tidal, nav nemaz tik grūti, it sevišķi ja tam tur nemaz nebija jābūt...

 

un nē, es tagad nevienu neapsūdzu... vienkārši norādu uz iespējamu lažu, lēmumu pieņemšanā, kvalitātes kritērijos...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , Athlons teica:

no vienas puses vienalga, kā tiek panākta kvalitāte... no otras puses, kodekam, kas, patiesībā, nav lossless, filtros ir tādas auzas, ka no oriģinālā materiāla tur tikai nojausma ir... līdz ar to saklausīt "kaut ko, kas līdz šim ir bijis palaists garām" lietojot Tidal, nav nemaz tik grūti, it sevišķi ja tam tur nemaz nebija jābūt...

 

un nē, es tagad nevienu neapsūdzu... vienkārši norādu uz iespējamu lažu, lēmumu pieņemšanā, kvalitātes kritērijos...

Tidal jau labu laiku MQA neservē. Bet jā, nav īsti saprotams, kur tas MQA labums. Esmu runājis ar DSP inženieriem un viņi nebija līdz galam pārliecināti par to testu, jo materiāls var saturēt "nelegālu" signālu.

 

MQA gan no laika gala ir bijis veco Dolby veču peļņas zirdziņš, kam ik pa pāris gadiem mainījās uzstādījumi. Sākumā veči gribēja MQA izmantot kā DRM platformu, lai HW pusē varētu pati studija "parakstīt" materiālu un ļaut tikai userim X to spēlēt, ja ir samaksāts. Tobiš sapnis bija pārņemt visu playback HW pusi no AD līdz DA. Tas, protams, nesanāca, jo industrija nemetīs projām savu veco gearu, kur balls-deep visi ir investējušies un tas stafs labi strādā. Tālāk bija sapnis par patieso skaņu, ja atlocīšana notiek DA čipā. Tur gribējās MQA dabūt licencēšanas kapeikas par katru devaisu. Bet te - daži softi pateica, ka viņiem nejauši sanāk MQA atlocīt un tālāko PCM strīmu var kurbulēt uz jebkā. Un izčibēja sapnis par HW licencēšanu...

 

Un tad MQA bankrotēja. Tidal pašlaik dod kārtīgu FLAC un MQA nopirka kompānija, kas pārvalda NAD un citus audio koncernus. Nav skaidrs, kas tur tālāk notiks. Joslas platums mūzikas strīmošanā sen jau nav pudeles kakls un MQA kompresija īsti vairs nav vajadzīga. MQA patentu portfelī gan ir interesants bezvadu pārraides veids, kas ļauj veikt bezzudumu pārraidi formātā līdzīgā kā Bluetooth. Es minētu, ka tur ir galvenā vērtība pirkumam.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , RudeWolf teica:

Tidal jau labu laiku MQA neservē

kā ta ne?... dārgākajā pakā ir mqa... turklāt faila bitu dziļumu un diskretizācijas frekvenci nerāda... :mrgreen2: hi-fi līmenī (vidējais) rāda, 44,1 kHz un 16 Bit... varbūt ir arī citi izmēri,(mazticams), bet neesmu redzējis...

var jau būt, ka hi-fi līmenī ir pareizs flac fails ar CD lossless kvalitāti... bet ja albums pieejams mqa "kvalitātē", tad tas kādu failu tev piegādā flac formātā nav zināms...

 

tālāk tīri subjektīvu sajūtu apraksts... tiešī ši topika tēmas mudināts, nolēmu pamēģināt Tidal...

sākumā likās - o... labi skan... jautājumi sāka parādīties mūzikai, kuru esmu iepriekš daudz klausījies, tai skaitā no oriģinālajiem CD...

nez kāpēc, gan mqa, gan flac versijās no Tidal skan savādāk?... "gaisīgāk", "plašāk"... ar tādu, kā nedaudz, halles efektu... knapi nojaušamu... pirmajā brīdī liekas - wow!...

bet kā var būt, ka CD skanēja sūdīgāk?... nav tik ļoti sūdīgs CD atskaņotājs man...

minētajā video apskatītā impulsa reakcija, principā, atbild uz šo jautājumu... faktiski sanāk neliels halles efekts visam saturam... tas tā, ļoti vienkāršoti...

jāpiebilst gan, ka pats neesmu atkārtojis to viņa testu, bet cik zinu, mqa arī nav neko tiacami atspēkojuši...

 

Spotify vismaz saņem par ko maksā... jā kompresija, bet neviens arī to nenoliedz...

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , Athlons teica:

var jau būt, ka hi-fi līmenī ir pareizs flac fails ar CD lossless kvalitāti... bet ja albums pieejams mqa "kvalitātē", tad tas kādu failu tev piegādā flac formātā nav zināms...

Izskatās, ka vēl nav atkratījušies no MQA bibliotēkām, bet augstajā galā rikšiem jau pārejot uz FLAC.

 

pirms 19 stundām , Athlons teica:

nez kāpēc, gan mqa, gan flac versijās no Tidal skan savādāk?

Es arī to esmu novērojis. Reiz centos taisīt nulles testu cd ripam vs tidal un uzreiz problēmas sākās ar to, ko tidal neievēro taimingu. Šķiet, ka pie pakešu zaudēšanas kaut kas tiek interpolēts vai pastiepts. Man arī ir ļoti nelaba aizdoma, ka Tidal liek virsū kaut kādu exciteri.

Link to comment
Share on other sites

Varu tikai pielikt savus divus centus.

 

Paklausījos skaņdarbus Tidal Dolby Atmos versijās uz setapa - soundbar, aizmugurējie skaļruņi, un priekšā un aizmugurē tie skaļruņi, kas "šauj griestos". 

 

Lai arī neesmu tur nekāds audiorasts un nespēju atšķirt kāds gada šampanietis burbuļo dziesmu sākumos, varu pateikt, ka arī šķiet, ka tiek pieliktas jaunas lietas klāt, ko iepriekš nedzirdēju, nezinu kādēļ tā. Halles efekts arī, kas būtu tikai loģiski pie daudzkanālu mūzikas.

Tanī pat laikā "aizņēmos" kaut kādu Atmos ripu ar Eltona Džona albumu. Ne tuvu nav tas efekts kādu tieši dod Tidal. Tidal skan dabīgi plaši, tas rips skanēja kā lēts pakaļdarinājums tam ko Tidal dod.

Link to comment
Share on other sites

arī mans viens cents... ir sanācis manuprāt gandrīz visus atskaitot apple tos streaming servisus pabakstīt. Nu jā ir tur hires, tidals ar visiem saviem pričendāļiem. Bet neviens nevelk līdz spotify mūzikas izvēlē, viņu tur tie radio, playlistes, ērtumā utt... Nu manām ausīm/bomzīgajai tehnikai, kas man ir tā starpība ir pārāk maza lai ziedotu saturu.

Labots - spameris
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

29.10.2023. , 20:49, spameris teica:

viņu tur tie radio

Tur tie artistu "radio" ir diezgan īsas, varētu būt apmēram 100 dziesmu pleilistes. Paklausies dažas stundas un sāc pie katras vai katras otrās dziesmas piefiksēt ka esi to šodien jau dzirdējis. Bet algoritmu, kas tās "sastāda", "gaume" ir tīri laba.

Link to comment
Share on other sites

 

29.10.2023. , 20:49, spameris teica:

manām ausīm/bomzīgajai tehnikai, kas man ir tā starpība ir pārāk maza

Manām ausīm šķiet ka flac caur laptopa iebūvēto skaņas karti skan sūdīgāk nekā Spotify caur puslīdz kaut kādu ārējo.

Link to comment
Share on other sites

Turpinot topika došanos audi ar gāzi virzienā, kungi, man ir jautājums:

Šitādam Rolandam es varu dzīt iekšā balansētu vai nebalansētu līnijas signālu  (ap 0 dBu) un es nedarīšu neko nepareizi?

https://www.roland.com/us/products/quad-capture/specifications/

Nogriežot jūtības kloķi apmēram uz minimumu, protams. Bet kuros caurumos, "Low Z" "mikrofonu" XLR vai "Hi Z" "instrumentu" TRS?

Citēt
Nominal Input Level
Input jacks 1, 2 (XLR type)
-60 to -6 dBu
Input jacks 1, 2 (1/4-inch TRS phone type)
-50 to +4 dBu

 

Citēt
Input Impedance
Input jacks 1, 2 (XLR type)
4.8 k ohms (balanced)
Input jacks 1, 2 (1/4-inch TRS phone type)
15 k ohms (balanced)

 

Un vispār šis būtu labs pirkums par 80 eur? Lombī mētājas.

Man līdz šim bija Presonus Audiobox 22 VSL, kuru biju nopircis pa lēto, lietoju galvenokārt tikai kā DAC (un reizēm kaut ko ierakstīju ar miķi) un kurš DAC lomā skanēja, kā vienu postu augstāk esmu minējis, uz manu ausi pieņemami (rakstīja no miķa arī ok, bet neesmu salīdzinājis ar jebko), bet kuru pārdevu, jo bija iespēja pārdot dārgāk nekā biju pircis 🤑 un tajā brīdī man viņu ļoti nevajadzēja. Tagad sāk atkal mazliet vajadzēt. Šis būs ne sliktāks?

Vai labāk skatīties kaut ko ar čist line ieejām? Lombī mētājas arī, piemēram, Native Instruments Audio 8 par šitik pat.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

es varu dzīt iekšā balansētu vai nebalansētu līnijas signālu  (ap 0 dBu)

jā...

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

kuros caurumos, "Low Z" "mikrofonu" XLR vai "Hi Z" "instrumentu" TRS?

jā...

 

principā ar tādu atbildi vajag pietikt... bet es nojaušu, ka nepieciešams paskaidrojums...

 

INPUT1 un INPUT2 ir combo XLR-TRS, kur spraud iekšā visu, ko gribas... Tavs pirmais citāts ar jutībām, pasaka priekšā, kāds štepselis jāizmanto 0 dBu signālam...

Hi Z attiecas tikai uz INPUT1, ja gribi pa taisno maukt iekšā ģitāru... aizmugurē ir slēdzīts, lai ieslēgtu Hi Z režīmu...

Link to comment
Share on other sites

Paldies, slēdzīti nebiju pamanījis, pirmīt lasot speķi (no kura citāts) sapratu ka spraužoties inputu TRS caurumos ir -50 to +4 dBu un 15 k ohms, bet XLR caurumos ir -60 to -6 dBu un 4.8 k ohms (kas vispār nez vai būtu saucams par low Z, par ko parasti sauc nu līdz 600 omiem, vai ne?).

Ar slēdzīti off režīmā pirmā inputa TRS caurums (un otrā inputa TRS caurums vienmēr) tad varētu būt 4.8 k un -50 to +4 dBu ?  :read:

Tas ka ģitārai vajag hi Z, tas skaidrs, bet tas nav aktuāli, aktuāli ir maukt iekšā line, pieņemsim, no kasešu dekas.

Link to comment
Share on other sites

da beidz sipt mozgas sev... tiew XLR/TRS caurumi ņem pretī teju jebko... neiespringsti uz tām pretestībām, mūsdienu elektronika sen ir stipri nejūtīga pret ieejas pretestībām...

Tev no tās kasešu dekas maz nāks tāds līmenis laukā - 0dBu? kkāda Pro deka?

p.s. tam rolandam pat ir podziņa "AUTO-SENS" - pate noregulēs sev jutību... :mrgreen2:

Link to comment
Share on other sites

XLR ieejās ar nogrieztu jūtību parasti var maukt iekšā jebko, taisnība. Bet kas notiek, kad line iemauc hi Z ieejā, tas man vēl nav zināms.

Un tagad es esmu vēl vairāk samulsināts - kādu ieejas pretestību diapazonu galu galā tad sauc par "low Z" un kādu par "hi Z"?

 

Lūk tam Presonus:

Citēt

Microphone Inputs
Gain Control Range    -15 dB to +65 dB
Input Impedance    1.7 kΩ

 

Instrument Inputs
Gain Control Range     -30 dB to +50 dB
Input Impedance     1 MΩ

https://legacy.presonus.com/products/AudioBox-22VSL/tech-specs

 

 

Focusrite Scarlett 2i2:

Citēt

Microphone inputs
    Maximum Input Level    16dBu
    Gain Range            69dB
    Impedance            3kΩ

 

Instrument inputs
    Maximum Input Level    12dBu
    Gain Range            62dB
    Impedance            1MΩ

https://focusrite.com/products/scarlett-2i2

 

No kā secinu, ka arī šim Roland, pat ja tie 15k tur ir TRS caurumu "low Z" režīmā, kas nav baigi low, tie laikam tomēr nav uzskatāmi par "hi Z". Ar ieslēgtu hi Z slēdzīti, visticamāk, ir krietni vairāk.

 

Pirms 5 minūtēm , Athlons teica:

kkāda Pro deka?

Nekāda kasešu deka, minēju kā piemēru kaut kam jebkam ar line izeju.

 

Pirms 4 minūtēm , Athlons teica:

"AUTO-SENS" - pate noregulēs sev jutību..

Aha, un varbūt vēl izdomās strādāt kā sūdīgs geits vai klipot vai vēl kaut ko, nēpaldies.

Link to comment
Share on other sites

1.11.2023. , 20:51, 138 teica:

došanos audi ar gāzi virzienā

nebuut arii nee, kaa jau teicu, tagad exemplaari tiek gatavoti / nodoti peedeejaa galdnieciibas stadijaa, pirms tam veel tika izveikta papildu klausiishanaas , it iipashi augsheejaa regjistraa, te piemineetajaa slotinju un shampanieshu sadaljaa, un tagad atliek tikai samainiit dazhas haiendiskas detaljas, kas subjektiivaa klausiisanaas testaa likaas subjektiivi labaak izpildaamies.

1340102822_WhatsAppImage2023-11-08at16_45_14.thumb.jpeg.da2e0c0a8de4e4d05162a4bca44d20b9.jpeg

Kas attiecas uz Roland - vieniigaa krutaa fiicha deelj kuras ir veerts to karti piemineet, ir iebuuveets kompresors instrumentu ieejas kanaaliem ...to tu laikam buusi palaidis garaam ...straadaa ar kaartu korektaak nekaa tevis piemineetaa scarlett2i2 ar saviem aareejiem pluginiem,.,,

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...