Jump to content

Āra rūteris SLT869-A51 vai kaut ko citu?


Metrs
 Share

Recommended Posts

Netrāpīt tikai uz modeļa RBSXTR&R11e-LTE, kam laikam bez CA

RBSXTR&R11e-LTE6  jau ar carrier aggregation.

Link to comment
Share on other sites

Es taču ieliku konkrētu linku uz LTE6, bet piebilde vietā.

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Pēc izpētes dienas garumā izskatās, ka āra antenna normālos apstākļos vairs nepalīdz. Vislielāko ātrumu varēju dabūt, iznesot rūteri ārpusē uz balkona (skat. attēlu). Vakarpusē ātrums nokritās vismaz 3x.

Rūteris iekšpusē vislabākos rezultātus dod, kad stāv uz palodzes dažādās ačgārnās pozās. Nezinu, kurā pusē rūterim ir uztvērējs, bet pozīciju maiņa ļoti ietekmē ātrumu. 

Tagad domāju, vai labāk pirkt āra antenu vai āra rūteri.

41b8ccbd-fa74-47b0-b596-43ade7f36346.jpg

Link to comment
Share on other sites

29.09.2022. , 11:11, e = d teica:

ar direct antenu caur kokiem viss būs ļoti slikti. Vai ar omni būs labāk ar telefonu var pārbaudīt.

Pamato lūdzu. Manā izpratnē pilnīgas muļķības.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

@Metrs esmu šādu licis. T2 stacija taisnā līnijā ~2-3km, antena pie skursteņa (vienstavīga māja + bēniņu telpa). 

RSRP: -94

RSRQ: -13

SINR: 4

B1

 

Ātrums bija DL: līdz 10Mbit UL: ~20-30Mbit. Bet tas pie nosacījuma, ka T2 stacija kalnā un starpā Daugava. Protams ērtais pluss, ka PoE barošana, bet es sev būtu ņēmis LHG cat6. Izrādās, ka lai tiktu pilnajā admin konta viņam cits user name un parole (vajadzēja FIX IP apn palaist), nekā kas uz kastes vai instrukcijā bija rakstīts. Biju vīlies T2 supportā jo neviens negribēja atzīt, ka bāze slogota un dzirdot pretī ka neesmu "default" lietotājs, sāka dziedāt, ka bez maz es nepareizi antenu uzlicis 😄 Lai nu kā, tavā variantā teiktu, ka virziendarbības antena + cik vari maksimālu augtu cel.

@e=dizglīto arī mani par to omni antenu, varbūt visus šos gadus ko darbojos pa šo lauciņu, esmu dzīvojis smagos maldos 😔

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atkārtošos. Tele2 (darbs iedeva, neesmu fans) daudz kur palaiž 5G.  Arī manā Slokā, Kauguros. Skatos, arī Dārziņos rādās. Vajag 5G telefonu un atbilstošu Tel2 simkarti, lai notestētu. Tele2 5G karte, var teikt, ka nav, pareizāk, ir, bet caur stāstiu. Un vēl, ja manā Slokā OK, tad Kauguros no balkona ar 5G varu dabūt DL līdz 300Mb/s, tad UL knapi 1,5Mb/s, kas man neder.

p.s.

Starp citu, tajā cellmaperā manā Slokā, Kauguros, tas Tele2 5G nemaz neparādās, vai arī es kaut ko neprotu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , AVilks teica:

@e=dizglīto arī mani par to omni antenu, varbūt visus šos gadus ko darbojos pa šo lauciņu, esmu dzīvojis smagos maldos 😔

Viņš mazliet apmaldījies 3 priedēs. Pieminēja to, ka ja nav tiešā redzamība un caur kokiem, tad omni labāka. Varbūt kaut kur palasījis, ka tad ir signāla atstarošanās un ar omni var labāku signālu dabūt. ;) 

 

Pēc būtības - jā, var būt atstarojumi, bet ar omni vairāki un ar fāzes nobīdi, kad signāli var nevis summēties, bet aiziet pretfāzē un dabūsi mīnusu. Ar vērsto antenu var atrast maksimumu un droši lietot, vērstajai antenai ir pastiprinājums, jo diagramma ir saspiesta konkrētā plaknē - mazāk traucējošo atstarojumu. Papildus, galvenā fīča - lauka intensitāte no operatora raidošās antenas konkrētā punktā ir tāda kāda ir. Antena ar pastiprinājumu par tik dB cik ir pastiprinājums, dos lielāku spriegumu uztvērēja (rūtera) ieejā. Omni ir mazāks pastiprinājums. Viss ir vienkārši. :)  

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Un tomēr autors ar ārā iznestu rūteri dabūja 5x labāku rezultātu nekā ar ārējo antenu :D Jebšu es ko jaucu?

Link to comment
Share on other sites

Antenai un kabelim jābūt atbilstošiem, tad var salīdzināt rezultātus. LMT vienu brīdi vispār 800 MHz neatbilstošu antenu modeli deva utt.

Link to comment
Share on other sites

Kraizers

Paturpinot šo, ir LMT internets gan telefonā un lmt rūteris, abi atrodas vienā lokācijā, ja caur hotspotu pieslēdzu telefona internetu datoram, ātrums ir stabili +100mbps, savukārt rūteris dod tikai kādus 20-30, telefons ņem signālu no cita torņa vai kā? 

Tests no mājas rūtera - https://lmt.speedtestcustom.com/result/9a19a8c0-4216-11ed-bd0b-f90a9834d67e

Un no telefona interneta - https://lmt.speedtestcustom.com/result/b7eb5380-4216-11ed-bd0b-f90a9834d67e

Labots - Kraizers
Link to comment
Share on other sites

Rūteris ar datoru caur vadu vai wifi? Ja Wifi , tad 2, vai 5GHz izmanto? Pamēğini 5. Vēl varbūt rūteris nemāk CA, telefons māk.

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , Racer teica:

Antenai un kabelim jābūt atbilstošiem

LMT piešķirtajai logoperiodiskajai antenai komplektā 10 m tievs kabelītis. Neesmu mērījis, bet šķiet, ka kabelim varētu būt lielāks vājinājums par antenas +dB. Pat saīsinot šo kabeli vajadzētu kļūt labāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , uldii12345 teica:

Tagad drīz būs pieejama lt18 lhg

tas drīz viņiem jau ir kādu laiku - pirmais solītais datums bija augusts, joprojām nav piegādāta..

Link to comment
Share on other sites

Nu tā gudriniekiem. Virziendarbības antena ņem ko - to signālu kurš ir samērā šaurā leņķī pieejams no viena konkrētā torņa. Ja priekšā ir salapojuši koki, tad pavisam vienkārša fizika, signāls ir no slikta līdz neesošam. Taisnais signāls. Un jo šaurāks antenas uztveršanas leņķis, jo lielākā pakaļā viss. 
Ieguvumi iespējami ar pāreju uz platāka leņķa antenām. Jaunie un dārgie mikrotiki tāpēc ir jau ap 60grādu tvērumu. Vai arī omni antenas. Ar tām laukos nav problēmu, pieminētā teorija par to, ka aiziet mīnusā, ir pareiza, bet šis risks ir reāls praksē tikai apdzīvotās teritorijās, kur atstarošanās no daudzām plaknēm. Laukos un kokainās teritorijās tomēr pamatā strādā viļņu apliekšanās. Pret lapām un kokiem 4G viļņu garums ir pateicīgs šai parādībai. Tāpēc omni antena spēj savākt arī to viļņu daļu, kuri apliecās šķēršļiem.

Beigās mana praktiskā pieredze. Viss forši darbojās ar virziendarbības antenu kā pirmajā bildē. Un tad vienu pavasari iestājas 1-2mbit. Antena pie mājas sienas. Uzkāpu, paskatījos, kaimiņos apses paaugušās un ir priekšā. Uzstiepu to pašu antenu uz jumta. Atkal pusotru gadu bija labi un pēc tam tas pats. Pagriezu pret citu torni, bet tur jau bija koku gali priekšā. Mazliet uzlabojās, bet ne pārāk. Nomainīju uz citu virziendarbības, kurai plašāks frekvenču tvērums. Gadu nogāja, bet tās apses aug ātri. Uzkāpu uz jumta, ar binokli visu torņu virzienu atradu un visos 3 ir ne lieli biezokņi, bet šis tas priekšā. 
Uzliku omni antenu (mimo gan, ar diviem kabeļiem) vienkārši tajā pašā virziendarbības vietā. Un no pāris megabitiem pieauga ātrumi par kārtu un stabili 30-50 tagad ir laikos, kad nav tīkla pārslodzes. Tas ir pa dienu darba laikā kā reiz. 

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 3 stundām , binary teica:

Un tomēr autors ar ārā iznestu rūteri dabūja 5x labāku rezultātu nekā ar ārējo antenu :D Jebšu es ko jaucu?

Izklausās ticami, vaitad kabelī nav būtisks signāla kritums?

Jo garāks kabelis, jo sūdīgāks signāls.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , AndrisBB teica:

Jo garāks kabelis, jo sūdīgāks signāls.

Jā, jo lielāka migla, jo sūdīgāka redzamība utt. ...😃

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Neesu pētījis kā tieši ar mobilo netu un viņu frekvencēm/modulācijām, bet piemēram LoRa kas iet uz 868MHz, kabeļa garums būtiski maina signāla stiprumu un kvalitāti. Un tas izmantojot ļoti labu un dārgu kabeli.

Tapēc liek geitweju pie pašas antenas sr super īsu antenas kabeli un tad velk lejā Ethernet vadu.

 

Nu 4/5G antenu ražotāji jau gan raksta to pašu

 

Recommended cable length should not exceed 10m, as the longer the cable, the greater the losses, which eventually reduce the gains of placing the antenna outside. It is though advisable to keep the cable shorter. For 4G connectivity, LMR - 200 seems a reasonable choice as other cables (300/400) are aimed at reducing losses at higher frequencies.

 

Also, there are third party solutions, with IP67 enclosure to keep the device next to antennas, eliminating the need for lossy coaxial cables. An example is in this link. However, it also requires a passive PoE injector to supply power to the device.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , e = d teica:

Virziendarbības antena ņem ko - to signālu kurš ir samērā šaurā leņķī pieejams no viena konkrētā torņa.

Viņai tornis pofig - ir leņķis. Tipiski 30 grādi ar maximumu vidū, pie 60 grādiem -3dB, kas ir ok.

 

pirms 10 stundām , e = d teica:

Ieguvumi iespējami ar pāreju uz platāka leņķa antenām. Jaunie un dārgie mikrotiki tāpēc ir jau ap 60grādu tvērumu.

Nē. Mikrotiks nopietni tai lietai pieiet un nevis apzināti paplašina leņķi, bet iebūvētās antenu sistēmas efektivāti. Lai iegūtu adekvātu rezultātu vairākos diapazonos, sanāk platāks leņķis. ;) 

 

pirms 10 stundām , e = d teica:

Šis risks ir reāls praksē tikai apdzīvotās teritorijās, kur atstarošanās no daudzām plaknēm. Laukos un kokainās teritorijās tomēr pamatā strādā viļņu apliekšanās.

Khem, metafizika? Nav teritorijas un apstākļi kur strādā viļņu apliekšanās vai atstarošanās. Apliekšanās (difrakcija) un atstarošanās izpausmes ir atkarīgas tikai un vienīgi no viļņa garuma (frekvences), nevis no apkārtējās vides. Elementārā fizika. 

 

pirms 10 stundām , e = d teica:

Pret lapām un kokiem 4G viļņu garums ir pateicīgs šai parādībai. 

4G ir 800, 1800, 211, 2600 MHz utt. Pie 800 MHz vēl ir kaut kāda nosacīta apliekšanās, bet atstarošanās ir izteiktāka. Pie 1800 MHz un uz augšu, ir praktiski atstarošanās. Kas ir tas 4G viļņu garums ko piemini?

 

pirms 10 stundām , e = d teica:

Tāpēc omni antena spēj savākt arī to viļņu daļu, kuri apliecās šķēršļiem.

Kādā sakarā? Apliecoties jau virziens saglabājas vairāk kā atstarojoties, kur ir loģika? 

Omni antenas vispār tiek izmantotas tad, kad ir vairāki virzieni, no kuriem ir jāuztver signāls, jāraida uz tiem, vai abi varianti kopā.

 

pirms 10 stundām , e = d teica:

Beigās mana praktiskā pieredze.

 

 Ir apstākļu un sakritību kopums, kas dažreiz var noderēt. Paldies par to! :)  

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Laukos lielos mīnusgrādos ziemā 3G gāja stipri ātrāk

Pirms 11 minūtēm , Racer teica:

apstākļu un sakritību kopums

vai kā?

Link to comment
Share on other sites

Ehhh, ka nav tik daudz brīva laika, labprāt uztaisītu testu meža vidū ar @e = d omni risinājumu. Es te ar vairāk par apstākļu sakritību, jo man laukos ar rūteris stāvēja uz palodzes viena konkrētā punktā un no taisnā līnijā esošās bāzes stacijas bez antena dabūju B3 RSRP: -103dBm.. kur āķis? Bāzes stacija bija ~7-9km attālumā un pat lielie onkuļi neticēja, ka tā ir, ka aizsūtīju parametrus, tad noteica, ka man ļoti paveicies. I upload turējās ap 10Mbit. Tiesa tas bija pašos 4G pirmsākumos. Kad mūsu pašu operatoram bija tikai 4G apraides atļaujas un visur tika likts tikai B3.

 

Link to comment
Share on other sites

Sazinājos ar Tele2, lai atbrauc speciālists ar abiem paraugiem (omni un virziena antena). Pieslēgums ir uz uzņēmumu. Solīja skatīties, kas man labāk der un tad šonedēļ varbūt arī atsūtīs kādu darbinieku. 

Manis pieminētajai LMT antenai nav virsū nekāda aprakstošā informācija, līdz ar to grūti pateikt kādas frekvences viņa ķer, bet iznesot rūteri uz balkona signāls būtiski uzlabojās, tas ir fakts. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Atzīmē signāla stiprumu, kvalitāti, vidējo ātrumu vai kas tev patīk uz dzīvokļa plāna un uztaisi heat map, varbūt tur kādu interesantu loģiku var ieraudzīt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Metrs teica:

Manis pieminētajai LMT antenai nav virsū nekāda aprakstošā informācija, līdz ar to grūti pateikt kādas frekvences viņa ķer, bet iznesot rūteri uz balkona signāls būtiski uzlabojās, tas ir fakts. 

Maza nianse - rūterim kabelis pareizajā ligzdā jāieskrūvē (tipiski tur ir divas) un dažiem ir caur rūtera gui jāpārslēdz uz ārējo antenu. Gan jau to izdarīji, bet dažkārt te biedriem piemirstas. ;)

Link to comment
Share on other sites

Piemetīšu vēl savus 5centus - ja negribas nest rūteri ārā, un tas ir LMT LTE18 un masts nav vajadzīgs, tad ir risinājums - paņem mANT LTE 5o , tam paņem tikai metru garos kabeļus, cauri sienai pietiek. Antena skaitās 360 grādu. Rezultāts ,kā saka uz sejas līdzvērtīgs rūtera izcelšanai ārā pie loga.

Signāla līmeņi uzlabojas apmēram par 5 dBm un ātrums arī stabilizējās.

Tas, protams, der tajā gadījumā kad tornis tajā pusē, kur rūteris iekšā aiz sienas.


 

 


 

Labots - mafijs
  • Ļoti patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Racer teica:

2) 4G iekštelpu rūteris ūdens necaurlaidīgā kastē/somā pacelts mastā (mazbudžeta variants):

Kā šis variants iztur laikapstākļus (-30°C ziemā, +60°C vasaras saulē uzkarsētā kastē)? Ražotājs raksta, lai nemaz nedomā rūteri darbināt zem 0°C vai virs +40°C.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ganjau no saraušanās/izplešānās visi kondensātori un citi komponenti ar laiku atlūzīs no plates, saplaisās un sāks parādīties visādi mistiskie gļuki.

 

Link to comment
Share on other sites

Viens kā piemērs ar mikrotika SXT. Ir objekts, kur stāv SXT uz jumta , nu jau 7 gadi,. Galīgi nodzeltējis un sūdiem apaudzis, aukstas ziemas un karstas vasaras izturējis, bet viss rukā ideāli.

Domāju, ka budžeta variants ar ieštelpu rūteri kastē, diez vai ko tādu izturēs.

Link to comment
Share on other sites

Nu kaut kādam SXT it kā pat specenē rakstīts, ka paredzēts darbam temperatūrās no -30°C līdz +80°C.

Link to comment
Share on other sites

Tas ,ka specenē rakstīts, tas skaidrs. Bet būtu interesanti redzēt kādu ''budžeta'' rūterīti kastē, cik labi tas darbojas dažādās temperatūrās. Nav nācies nekur tādu aptaustīt.

Link to comment
Share on other sites

Es arī gribētu dzirdēt atsauksmes par "budžeta varianta" ilgmūžību no reāliem lietotājiem.

Man ir doma kaut kad likt "aukstajos" bēniņos, tur temperatūras režīms varētu būt skarbs.

Link to comment
Share on other sites

Man rūteris stāv bēniņos, kur vasarā ir labi silts, ziemā tik cik ārā. Ziema pat ir mazākā problēma, jo tas rūteris pats ir labi silts, tur iekšā stabili ir plusos. Jo, pieliekot roku, korpuss ir silts. Sliktāk tad jau ir vasarā. Bet tā, vismaz līdz jaunākajam modelim (t.i. vismaz 2 gadus) izvelk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Rūteris kastē vai bēniņos ir tā pati omni antena. Un ja līdz tornim ir zem 10km, tad var pat baigi par vadiem neuztraukties (tas nenozīmē, ka var likt vecu antenas kabeli, kas pie rokas). Galvenais te ir novietot antenu vietā, kur labāka uztveršana, nevis īpaši pastiprināt vāju signālu.

Link to comment
Share on other sites

Gaidīju no Tele2 zvanu, bet izrādās viņi atrakstījuši savā mans.tele2.lv, bet no turienes vēstules nepārsūtas uz e-pastu. Īsā atbilde, apskatīja manu atrašanās vietu un piedāvā omni antenu. 

oem-ara-antena-3g4g-lte.thumb.png.bfd272002d9b00858ca0241ea712b781.png

No viņu lapas - "Šī lielā pastiprinājuma daudzjoslu 4G Omni antena ir paredzēta 800 MHz (2G/4G), 900 Mhz (4G), 1800 MHz (3G/4G), 2100 MHz (4G) un 2600 MHz (4G) frekvenču joslai un atbalsta visus ieviestos standartus, tādus kā GSM, 2G, 3G un 4G (800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600). Antenai ir 12dBi pastiprinājums un tā palīdz uzlabot 2G, 3G vai 4G savienojumu pat lielos attālumos." Cena - 50 EUR, plus kabelis 30 EUR. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...