Jump to content

TV vairumtigotājs LV


Andzzeys
 Share

Recommended Posts

Labdien, forumisti! Gribēju pajautāt, vai kāds varbūt zin, kas Latvijā ir lielākais, jeb vienīgais un īstais televizoru vairumtirgotājs, kurš pa lielam nodrošina visus elektropreču un interneta veikalus?

 

Konkrētāk interesē tieši LG izplatītājs. 

 

Vēlme nedaudz patēlot detektīvu un aizrakties kaut cik tuvāk līdz saknei ir tā dēļ, ka ir sapnis iepirkt LG OLED 65 collu televizoru, 2022. gada modeli. Lieta tāda, ka cenas viņiem šobrīd interneta veikalos ir plus mīnus virs 1750 EUR, taču pēdējo 2 nedēļu laikā 2x reizes esmu novērojis strauju šī TV modeļa cenu kritumu uzreiz vairākos interneta veikalos (salidzini.lv dati)- ieeju naktī un skatos, cenas pie vairākiem pārdevējiem ir no 1450-1475 EUR. Par tādu naudu esmu gatavs gandrīz uzreiz pārdot nieri un ņemt iekāroto tālrādi, taču reāli tas nemaz nav iespējams. Kā tu sāc fiksi apjautāties visus tos veikalus par konkrēto preci, visi kā viens atbild - diemžēl vairs nav pieejams.

 

Vienā ineta veikalā (epastā) man darīja zināmu, ka tie visdrīzāk ir kaut kādi senāki partiju iepirkumi, tāpēc tādas cenas un otrs, lielie spēlētāji viņus uzreiz kvantumā par šo cenu izpērkot, lai tālāk jau tirgotu ar krietnu uzcenojumu. Nezinu, ticēt tam vai nē, vai tur apakšā ir kaut kas dziļāks... piemēram, nekādu TV par šo cenu nemaz nav, tikai tirgus dalībnieku vienošanās radīt mākslīgu ažiotāžu tirgū. 

 

Lai nu kā, gribu saprast, kā tas viss īsti strādā un vai ir reāla iespēja daklauvēties pie vairumtirgotāja sirdsapziņas, palūdzot kādu vienībiņu pārdot man kā fiziskai personai, tā teikt, aiz labas sirds. 

 

Un nevajag lūdzu  gudru runāšanu par to, ka es tur tāds un tāds kapeiku p*sējs vai vēl kaut kas. Nav man vairs 20 un pat ne 30, lai ietu diskutēt par citu cilvēku viedokli, kas nav saistīts ar topiku. Un, jā, 300 EUR arī ir nauda, ja runājam par cenas starpību, taču tas nav vienīgais - es labprāt arī izvairītos pārmaksāt kaut kādiem spekulantiem principā ne par ko. Pie tam, vēlme aizrakties tuvāk līdz patiesībai ar piedod zināmu azartu to visu pašķetināt. 

 

LG Latvija man nosauca tādus importētājus un vairumtirgotājus kā Elko Group, Acme, MK Trade, neminot, ka šie būtu tieši LG produkcijas izplatītāji, bet no sērijas - ir vieni no tiem, kas ar elektropreču izplatīšanu tirgū nodarbojās. Par Acme laikam nevar būt ne runa, jo, ja tas manuprāt ir kā neatkarīgs elektropreču brends. MK Trade, ja nemaldos, ir tas pats RD Elektroniks, kas ar diez vai ir tiešais LG importētājs Latvijā... atliek Elko, kas, zinu, toč izplata dažādu elektropreču brendus, bet vai tieši LG?

Link to comment
Share on other sites

Atvaino, nesapratu līdz galam!

 

Lai nu kā - Neesmu juridiska persona, tātad nodoklis mani nekā labvēlīgi nevat ietekmēt. Zinu, ka Elko daudz ko izplata (savulaik xboxu caur galiem tieši no Elko iepirku, bet tas kanāls nu ir pagātne), bet vai arī LG televizorus... velns viņ zin!

 

Par RD ar īsti nedarāpoja! Viņiem cena ineta bodītē šim modelim šobrīd ir 1900 EUR. Tāds cipars galīgi nekāds dīls man neliekās.

Link to comment
Share on other sites

 

Ej uz Elkor aprunāties kādu atlaidi viņi tev var iedot. Elkor ļoti patīk LG tirgot un viņi arī iedos kādu smuku ciparu. Otrs variants, ņem uz uzņēmumu, gan jau kādam paziņam ir.... Trešais variants, gaidi oktobra beigās vai novembra sākumu, kad būs tās saucamās nakts izpārdošanas.

 

Ceturtais variants, ņem gadu vecāku modeli LG vai kādu Philips 65oled806 vai 65oled707

 

https://www.salidzini.lv/cena?q=65oled806

 

Panelis būs tāds pats pa lielam. 

 

Protams, ja vajadzīgs priekš geiminga, tad jāņem šī gada modelis.

Link to comment
Share on other sites

Jā, tas ir maz ticams, ka vairumnieks vienu ies un pārdod cilvēkam no ielas. Bet dzīvē visādi notiek... ja tajā galā kādam ir labs garīgais tajā dienā, pats atrodi īstos vārdus un vēl juridisku personu caur ko to mantu paņemt, moš arī iedod pat ar elektropreču sfēru nesaistītam uzņēmumam. Taču saprotu pārliecību, ka vairumneks to nedarīs - viņi ar tādām sīkām vienībām saprotamu iemeslu dēļ negrib krāmēties - re kur ir mūsu partneru veikali, mums ir iespējams pat noslēgts līgums ar solījumu citiem par vairumtirdzniecības cenām savu preci netirgot, tā kā ej vien un pērc veikalā.

 

TV paredzēts gan spēlēm, gan TV saturam, gan sīcim kur cūciņu peppu paskatīties. Stāvēs istabā, kas pa dienu ļoti gaiša, līdz ar to jāskatās pēc max gaišākā oled paneļa, kurš pieejams. LG G sēriju nepavilkt cenas ziņā, arī jaunie, daudz gaišākie QD OLED televizori vēl salīdzinoši dārgi. 

Link to comment
Share on other sites

LG pārstāvniecībai Latvijā ir oficiālais sadarbības partneris - viens vairumtirgotājs un tas nav neviens no Tevis minētajiem - tas tiešām ir vairumtirgotājs un mazumtirdzniecības veikalu tam nav. Citi ņem no šī vai velk kaut kur no Eiropas. Polijā ir liels vairumtirgotājs, ko pēdējos gadus labprāt izmanto LV internetveikali.

 

Principā atbilde uz Tavu jautājumu - par vairumtirgotāju aizmirsti, neviens Tev neko nepārdos un cenas šiem nav labākas par no ārzemēm iepirktajām pozīcijām. Latvijā tirgus ir mazs un brīnumi te praktiski nenotiek. Un ja pēkšņi notiek, tad pirmie, kuriem par tām labajām cenām piedāvā, ir veikalu tīkli, kuri nopirks vērā ņemamu daudzumu, nevis interneta veikali, kuri tirgos pa 1 gab.

Esmu par 101% pārliecināts, ka tās "saldās" cenas, ko pa retam redzi interneta veikalos, nāk tieši no kāda ārzemju vairumnieka.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Sapratu, vērā ņemas viedoklis! Tā pamazām tiek nogalināta ticība, ka tikšu pie kārotā tālrāža par normālu cenu 😀

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Andzzeys teica:

es tur tāds un tāds kapeiku p*sējs vai vēl kaut kas.

Neesi tas kapeiku, esi tas otrs - Vēl Kaut Kas. Kādā sakarā ceri atrast vietu kur Tev pa vairumtirgošanas cenu kāds pārdos vienu televizotu? :D

Drīzāk meklē cilvēkus kas dabūs labu cenu. Te forumā ir Hisense un Zin (varbūt vēl kāds). ;)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

šiem cilvēkiem ir labie gali? No vienas puses jau nav baigā steiga un gan jau 23. gada sākumā metīs cenas nost iepriekšējā gada modeļiem, bet kad sāc domāt par kaut ko, tad vajag te un tagad... Bet vispār tās salīdzini.lv zemās cenas ir stipri aizdomīgas, ņemot vērā, ka ne Amerikā, ne Anglijā lielajās izpārdošānās tik zemi cipari nekur neparādās.

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt tiek jauktas 2 lietas - izplatītājs un vairumtirgotājs. Pirmais visbiežāk ar fizisko preci vispār neņemas, bet tikai papīriem un mārketingu. Un tāpēc arī konkrētā teritorijā ir viens vienīgs. Var viņam būt fiziska noliktava, bet tā ir parasti reģiona līmenī un mazākā piegādes vienība te nebūs palete, bet gan fūre.
vairumtirgotājs jau var būt vairāki, tiem ir savas noliktavas un tie ir jau uzskaitītie augstāk. Nav viena galvenā vairumtirgotāja. Visiem lielajiem vairumtirgotājiem procesi ir mūsdienās izveidoti tā, ka nav īsti fiziskas iespējas paķert noliktavā TV un iemest piķi kasē pie durvīm. Tie laiki sen ir garām. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, e = d teica:

Nav viena galvenā vairumtirgotāja.

 

Tu smagi maldies. Ir pietiekami daudz uzņēmumu, kuri LV ir vienīgie konkrēta ražotāja/zīmola vairumtirgotāji. Ir zīmoli, kuri apzināti uz šo iet, lai uzturētu tirgu sev vēlamā "noskaņā". Gadījumi ir daudz un dažādi - savulaik (vēl diezgan nesen) bija sekojošs scenārijs: ārzemju zīmols -> LV oficiālais izplatītājs (vairumtirgotājs), vienīgais LV. Nosacījumi tirdzniecībai LV: prece tiek piedāvāta tikai izvēlētiem veikalu tīkliem un nekādā gadījumā netiek tirgota interneta veikalos, lai varētu uzturēt optimālu cenu līmeni. Viņi arī strādāja pie tā, ka interneta veikali netirgo viņu produkciju. Un galu galā tā arī bija - viņu zīmola preces varēja iegādāties tikai dažos LV veikalos, cenas visur +/- vienādas.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Varbūt vajadzēja nosaukt vārdā šādus apzināti "viedos" zīmolus, tai biedri zina un ņem vērā :)

Aizliegt to nevar, bet viltīgam dibenam vienmēr var piemeklēt attiecīga izmēra kokskrūvi ar kreiso vītni. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Boņs teica:

Varbūt vajadzēja nosaukt vārdā šādus apzināti "viedos" zīmolus, tai biedri zina un ņem vērā :)

Aizliegt to nevar, bet viltīgam dibenam vienmēr var piemeklēt attiecīga izmēra kokskrūvi ar kreiso vītni. 

 

Tev tak ir vienmēr iespēja izvēlēties citu zīmolu, ja kaut kas netīk vienā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , biomass979 teica:

Neiespringsti - ja tev mājas bērni tad pērc vien lētako 65" ,

Erm, OLED grūtāk sasist no šādiem triecieniem. Parastu Led būs daudz vieglāk iznīcināt ar iemestu mašīnīti vai bumbu. Gāju ar šim cauri. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , biomass979 teica:

Neiespringsti - ja tev mājas bērni tad pērc vien lētako 65" ,nēlīdzēs pat kabināšana pie griestiem!

sapratu! nevajag jau bērnu - pats reiz normāli ar boti pa LED ekrānu ielidināju - viss normāli, joprojām rāda, tik par mazu palicis. un mums jaunais TV diezgan augstu pie sienas karāsies - baigi tad jāpacenšās, lai šim ar kaut ko trāpītu.

 

lai nu kā, dabūju galu, kas var pa taisno no Elko un ALSO paņemt TV, bet nekā iepriecinoša nav. LG 65 collu C2 nāk pa 1465 EUR bez PVN, kamēr salidzini.lv uz īsu brīdi cenas bija ap 1450 ar PVN. Samsung 65 collu QD OLEDs, kas arī ineta veikalā ir dabūjams pa 1850 EUR (veikals apstiprināja, ka ir pieejams), pie mūsu vairumnieka maksā 1565 EUR + PVN, jeb 1893 EUR pilnā cena. neloģiski, bet tiešām sanāk, ka mūsu interneta veikali spēj preci piedāvāt lētāk kā lokālie vairumnieki. 

 

taisnība iespējams tam, kurš saka, ka tie lētie varianti nāk no poļu noliktavām vai arī te kaut kas fiktīvs notiek, reāli nevienam TV pa to saldo cenu neesot pieejamam!

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Andzzeys teica:

kamēr salidzini.lv uz īsu brīdi cenas bija

 

Salidzini.lv leetaas cenas var vispaar neskatiities, noskatiiju vienu konkreetu dushkabiini, ko tikai Cita santehnika importee, kameer domaaju, to jau paardeva. Salidzini.lv veel meenesi raadiijaas ka kaados piecos i-veikalos taa ir pieejama, apzvaniiju visus, protams, ka nekur nebija. Jo visi njem no viena importeetaaja.

Tas pata staasts ar Denon daargaa gala resiiveriem, neviens kantoris nespeeja sagaadaat.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Andzzeys said:

- baigi tad jāpacenšās, lai šim ar kaut ko trāpītu.

Daraugam sīči mierīgi,tu teici  turpat pie griestiem,šim ar tā bij,sīkie ar birstes kātu ...Bij uzlikuši multenes-nu sanāc ka tauriņus sita! :) 

Link to comment
Share on other sites

Par vairumniekiem - also un elko nav tie, pie kā meklēt Tv produktus. Samsungus vai Lg, tos pa tiešo veda RD, ELKOR. Philips un Sony - Leno holdings

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...