Jump to content

Karš Ukrainā, dzīvē Latvijā


itanium
 Share

Recommended Posts

Lai nepiesārņotu tēmu, kurā pārsvarā ir pēdējo brīžu aktualitātes par Ukrainas kara notikumiem, izveidoju atsevišķu tēmu, lai apspriestu, kas īsti šajos laikos notiek ar mums latviešiem Latvijā, mūsu plāniem un domām par nākotni. Cerams administrācija neiebildīs.

 

Man šobrīd izskatās, ka manā darbavietā pret Krieviju vērsto sankciju sekām diez ko lielas ietekmes nebūs, vismaz ne man. Pieņemu, ka dzīves sadārdzināšanās (degviela, pārtika, enerģija) manu ikdienu arī diez ko neietekmēs  - protams, nebūtu patīkami maksāt 2.5 EUR/l par degvielu, bet lielas ietekmes tam nebūtu.

Šobrīd vislielākā dilemma man ir saistība ar mājas celtniecību, kurai vasarā gribējās uzsākt būvdarbus.

 

Pirmkārt, neziņa par to, kas mūs drīzumā var sagaidīt. Otrkārt, lai gan man galīgi negribas pamest šo valsti, tomēr pēdējā laikā ir visai biežas pārdomas par to, ka mums ir bīstams, prātā slims/nelīdzsvarots kaimiņš, kurš diez vai pārredzamā nākotnē mainīsies par visiem 180 grādiem.

Ģimenes vēl nav, un šajā laikā un šajā vietā arī nav vēlmes domāt par tās izveidi.

Ārzemēs mazāks apdraudējums no mūsu kaimiņa, bet, protams, nekāda medusmaize turp pārvākties arī nebūtu - kamēr ieintegrēsies, NĪ cenas, kā arī tas, ka šobrīd visa man svarīgā ģimene un draugi ir te.

Gan draugiem arī visādas domas šobrīd galvā.

 

Ka jums prātos darās? Kādi plāni vai tieši kāda ietekme uz iepriekšējiem plāniem?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vispār ir tēma Par dzīvi Latvijā, vai tā neder?

Link to comment
Share on other sites

itanium

Ja ir iebildumi pret atsevišķu tēmu saistībā ar šī brīža situāciju, gan jau arī der. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Bij man doma daļēji pārvakties atpakaļ, iegādāties kautkādu māju/dzīvokli, bet tagad laikam tas būtu bezgala muļķīgi, ja nav kautkāda īpaša iemesla.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
1 stundu atpakaļ, itanium teica:

Ģimenes vēl nav, un šajā laikā un šajā vietā arī nav vēlmes domāt par tās izveidi.

Man līdzīgas domas galvā. Tā situācija šobrīd ir tāda, maigi sakot, mainīga un kaut kādus vērienīgus soļus spert un ķerties kaut ko kaut kur investēt, kaut vai nekustamā īpašumā, būtu neprātīgi. 

Link to comment
Share on other sites

rooyar
pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Bij man doma daļēji pārvakties atpakaļ, iegādāties kautkādu māju/dzīvokli, bet tagad laikam tas būtu bezgala muļķīgi, ja nav kautkāda īpaša iemesla.

Tu jau mierīgi darīt tev taču divas pilsonības UK un Latvijas jebkurā laikā pārvākties atpakaļ un nopirkto īpašu pārdot ja tomēr pardomā?

Pēc tevis rakstīta saprotu tu vari atrasties jebkurā vietā.

pirms 4 stundām , itanium teica:

Lai nepiesārņotu tēmu, kurā pārsvarā ir pēdējo brīžu aktualitātes par Ukrainas kara notikumiem, izveidoju atsevišķu tēmu, lai apspriestu, kas īsti šajos laikos notiek ar mums latviešiem Latvijā, mūsu plāniem un domām par nākotni. Cerams administrācija neiebildīs.

 

Man šobrīd izskatās, ka manā darbavietā pret Krieviju vērsto sankciju sekām diez ko lielas ietekmes nebūs, vismaz ne man. Pieņemu, ka dzīves sadārdzināšanās (degviela, pārtika, enerģija) manu ikdienu arī diez ko neietekmēs  - protams, nebūtu patīkami maksāt 2.5 EUR/l par degvielu, bet lielas ietekmes tam nebūtu.

Šobrīd vislielākā dilemma man ir saistība ar mājas celtniecību, kurai vasarā gribējās uzsākt būvdarbus.

 

Pirmkārt, neziņa par to, kas mūs drīzumā var sagaidīt. Otrkārt, lai gan man galīgi negribas pamest šo valsti, tomēr pēdējā laikā ir visai biežas pārdomas par to, ka mums ir bīstams, prātā slims/nelīdzsvarots kaimiņš, kurš diez vai pārredzamā nākotnē mainīsies par visiem 180 grādiem.

Ģimenes vēl nav, un šajā laikā un šajā vietā arī nav vēlmes domāt par tās izveidi.

Ārzemēs mazāks apdraudējums no mūsu kaimiņa, bet, protams, nekāda medusmaize turp pārvākties arī nebūtu - kamēr ieintegrēsies, NĪ cenas, kā arī tas, ka šobrīd visa man svarīgā ģimene un draugi ir te.

Gan draugiem arī visādas domas šobrīd galvā.

 

Ka jums prātos darās? Kādi plāni vai tieši kāda ietekme uz iepriekšējiem plāniem?

Ja degviela kāps tad jau arī cenas šausmīgi kāps un nedomāju kāds vēlas maksāt vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 8 minūtēm , AVilks teica:

Par šo visu - sākumā bija uztraukums un likās, ka ž*pa ir, bet krievs ir parādījis, ka ir ne vien deģenerāts, bet arī joprojām neattīstīts,

Šo citātu gribētu nosūtīt visiem diženās krievzemes pilsoņiem īsziņā..:good:

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 14 minūtēm , AVilks teica:

Protams, pret atomkaru nebūs iespēja mums cīnīties, bet tad arī UK, DE, u.t.t., nebūs nekāds drošais patvērums, jo tas haoss kas tad sāktos skartu visu pasauli.

Ja arī tā vājprāta pārņemtā vara izdomātu tās pogas sākt spaidīt, tad visdrīzāk mēs būtu pēdējie kas cietīs, jo diez vai metīs bumbas virsū visnevarīgākajam kaimiņam, kur pašam bez maz vai sētmale.

Ja tā bumba kritīs, tad kritīs lai pēc iespējas ātrāk izlēgtu varošāko pretinieku, nevis nevainīgu nespējnieku.

 

Link to comment
Share on other sites

Stasss

Un vēl šo visu stāstu papildinot - visdrīzāk vispārīgai drošībai esam tuvāk kā jebkad!

Jukušajam kaimiņam spārni būs aplauzti uz ilgu laiku, ja viss beigsies uz kopējā fona sekmīgi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ceru ka tas viss beigsies, okupantus aizsūtīs atpakaļ, un būs jāatjaunā visa infrastruktūra.

Un būs darbs. Arī man....

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Stasss teica:

visdrīzāk mēs būtu pēdējie kas cietīs, jo diez vai metīs bumbas virsū visnevarīgākajam kaimiņam, kur pašam bez maz vai sētmale.

No vienas puses jā, bet no otras - uzmest bumbu mums kā biedinājumu lielajiem arī mierīgi var. Tad piedraudēt NATO, ka 5. Panta ieslēgšana izraisīs globālu karu, lai liekas mierā. Tai brīdī pastāv iespēja ka globālas katastrofas novēršanas vārdā, nekas nenotiek, jo katram savs krekls tuvāk. Tāda varētu būt pundura domāšana.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 4 stundām , Stasss teica:

Ja arī tā vājprāta pārņemtā vara izdomātu tās pogas sākt spaidīt, tad visdrīzāk mēs būtu pēdējie kas cietīs, jo diez vai metīs bumbas virsū visnevarīgākajam kaimiņam, kur pašam bez maz vai sētmale.

Ja tā bumba kritīs, tad kritīs lai pēc iespējas ātrāk izlēgtu varošāko pretinieku, nevis nevainīgu nespējnieku.

 

Ja sāks tās bumbas krist, tad vairs nešķiros varīgos un nevarīgos.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Tai brīdī pastāv iespēja ka globālas katastrofas novēršanas vārdā, nekas nenotiek, jo katram savs krekls tuvāk. Tāda varētu būt pundura domāšana.

Ne tikai pundura domāšana, bet arī visai ticams scenārijs. Tīri brīdinājumam vai intereses pēc paskatīties, ko darīs un vai būs kādas praktiskas pretreakcijas.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kānekā tādas arī bij prasības, atgriezt NATO 97. gada robežās.

Link to comment
Share on other sites

Putleram vajadzēja piedāvāt piekrišanu demilitarizācijai. Ar piezīmi - tik pat cik tiek demilitarizēts uz rietumiem no Krievijas robežas, tādu pat zonu demilitarizē Krievijas pusē. Nu un arī visu Baltkrieviju un Kaļiņingradu jo tās te maisās pa vidu. 

  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Vispār ir taktiskie un stratēğiskie atomieroči. Taktiskie paredzēti samērā lokālai iedarbībai un varētu arī tikt izmantoti. :(

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Kara eskalācijas mazais šizofrēniķis ,"ūberspecoperators" ies pa pilnu jaudu un  kodolresursiem. žurkulēns iedzīts stūrī. Iespējams arī sliktākais pavērsiens priekš visas pasaules.

Link to comment
Share on other sites

Mõbijs
pirms 2 stundām , Stasss teica:

Tad kurā virzienā jābēg?:D

Antarktīda?

Link to comment
Share on other sites

Luckystrike

opcik, kā man tikko noveicās - piemājas veikaliņā nopirku pēdējo paku sāls :lol:

 

-----------

par koronu ātri pasaule ir aizmirsusi :read:

Link to comment
Share on other sites

Stasss

Nojūgušies ar to sāli..

 

Pirms 6 minūtēm , Luckystrike teica:

par koronu ātri pasaule ir aizmirsusi :read:

Šobrīd tas nav aktuāli, jo slimības gaita nav kritiska. Kāpēc lai uztrauktos?

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nošārēšu vienu perfektu komentāru no soctīklu dziļumiem.

 

d1340c47-6620-49b7-abd7-12e43a464ac0.jpg

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

raiviic
(labots)
Pirms 18 minūtēm , Luckystrike teica:

par koronu ātri pasaule ir aizmirsus

Ne visi, jo omikrons par sevi šad tad atgādina. Pašam rados nesen 13-gadīgs čalītis saķēra (testi pozitīvi)☹️ - pāris dienas ļoti augsta t - vienu brīdi pat 40,2, bet tad strauji pazeminājās. Tagad gaidām, vai būs kādas sekas. Radi ziņo, lai ciemos nerādos.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 21 stundām , AndrisBB teica:

Ne tikai pundura domāšana, bet arī visai ticams scenārijs. Tīri brīdinājumam vai intereses pēc paskatīties, ko darīs un vai būs kādas praktiskas pretreakcijas.

Bīstamākā vieta, kur varētu tikt nomesta pirmā taktiska atombumba būtu Ļvova - blakus Polijai, ļoti ukrainiska pilsēta. Apgrūtinātu militārās piegādes Ukrainai un, ja vējš pūstu pareizajā virzienā, nekas daudz neaizietu uz Poliju, taču būtu ļoti spēcīgs brīdinājums arī NATO. Pagaidām gan tas diez vai notiks, vēl mēģinās baltkrievus piespiest karot, nav uzsākta vispārēja mobilizācija, nav nobumbota Kijeva u.t.t.  

Labots - Metrs
Link to comment
Share on other sites

motleyman
Pirms 55 minūtēm , Stasss teica:

Nojūgušies ar to sāli..

 

Šobrīd tas nav aktuāli, jo slimības gaita nav kritiska. Kāpēc lai uztrauktos?

Un tieši šodien man tas beidzot kļuva aktuāli, jo šī rīta express tests mājās - pozitīvs. Pirmo reizi ... Nu hvz - gan jau izdzīvošu ar trīs Pfizeriem.

Pirms 35 minūtēm , Metrs teica:

Bīstamākā vieta, kur varētu tikt nomesta pirmā taktiska atombumba būtu Ļvova - blakus Polijai, ļoti ukrainiska pilsēta. Apgrūtinātu militārās piegādes Ukrainai un, ja vējš pūstu pareizajā virzienā, nekas daudz neaizietu uz Poliju, taču būtu ļoti spēcīgs brīdinājums arī NATO. Pagaidām gan tas diez vai notiks, vēl mēģinās baltkrievus piespiest karot, nav uzsākta vispārēja mobilizācija, nav nobumbota Kijeva u.t.t.  

Neesmu speciālists, tāpēc tikai versija ... Vai tikai pirms atombumbas nomešanas pļūtinam vispirms nav jāpaprasa atļauja Ķīnai kaut ko tādu vispār darīt ?

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 4 minūtēm , motleyman teica:

tieši šodien man tas beidzot kļuva aktuāli

Nemīz. Tendences un slimnīcu noslogojums liecina, ka nekas ievērības cienīgs tev neatgadīsies.. Protams, gadās izņēmumi..😀

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

raiviic
pirms 4 stundām , Luckystrike teica:

piemājas veikaliņā nopirku pēdējo paku sāls

Tiešām tauta aptrakusi. Tikko vietējā RIMI intereses pēc uzmetu aci vietai, kur vienmēr bija sāls (nevajag) - tukšs. Pazīstamā bodniece saka - jau 3 dienas kā nav. Daži arī griķus pērkot :biggrin:. Jā, vēsture iet pa spirāli.

Untitled-1.thumb.jpg.c6f9673e97c12b07b82d0c181b7a3b35.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Par mājas būvniecību taisnība. Ja tagad nevari atļauties, tad nākotnē ne tik nevarēsi. Bet tikai retais vispār var ko tādu pacelt. 

Link to comment
Share on other sites

5.03.2022. , 15:03, Stasss teica:

Procentuāli visdrošāk laikam varētu būt Krievija.:D

 

Звонит Лавров Шойгу и говорит:

– Слушай, Кужугетович, не бей по Нью-Йорку, у меня там дочь живет.

Шойгу, возмущенно:

– Блин! Песков просил по Лондону и Парижу не бить, Медведев – по Берлину, Мизулина по Бельгии, Жириновский по Швейцарии... Другие наши звонили, список большой. Лавров, куда бить-то тогда в случае чего?

– Ммм, ну долбани по Воронежу, там наших точно нет.

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Уже шлишели :)

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 39 minūtēm , mickys teica:

Par mājas būvniecību vispār bija cita saruna ar dažiem draugiem. Secinājums - ja nesāksi būvēt, tad mājas tev 100% nebūs. Ja sāksi, un sāksies pipec, tad būs kā paveiksies. Ja sāksi būvēt un pipec nesāksies, tad pēc dažiem gadiem tev būs māja. 

Reiz kāds ex-kolēģis teica - nebaidās ņemt kredītu mājoklim, jo ja radīsies problēmas ar kredīta atmaksu, tad problēmas būs krietni globālākas un tas kredīts būs tāds nenozīmīgs sīkums.

 

Par "ja nesāksi būvēt, tad mājas tev 100% nebūs" - principā piekrītu, turklāt tas pats attiecas arī uz citām jomām (tai skaitā attiecībām). Nedomāju, ka pašreizējā situācija būtu šķērslis. Tiesa, atdot pēdējos līdzekļus par mājokli gan nebūtu prātīgi, vajag atstāt kaut kādu rezervi, bet tas tā ir arī miera laikos.

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@motleyman - no rītdienas ar ātro antigēna testu aptiekā, laboratorijā vai pie ģimenes ārsta var dabūt sertifikātu. Nezinu, kad taisīji 3. poti, bet vari pagarināt termiņu. Man tieši vienam bērnam šovakar arī 2 strīpiņas parādījās, rīt mēģināšu testēt aptiekā. 

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 22 minūtēm , Metrs teica:

no rītdienas ar ātro antigēna testu aptiekā, laboratorijā vai pie ģimenes ārsta var dabūt sertifikātu.

Sertifikātus jau nahaļavu sāk dalīt?😁

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...