Jump to content

Karš Ukrainā, dzīvē Latvijā


itanium
 Share

Recommended Posts

Tas vairs nevienu neinteresē - ir daudz lielāki sūdi

Link to comment
Share on other sites

itanium
5.03.2022. , 15:04, alusbundza teica:

Es neuzskatu, ka Latvijā ir pašlaik bīstamāk, nekā jebkur citur Eiropā, un tie kas sēž uz koferiem, un pēc pirmā putlera pirdiena taisās bēgt, ir nožēlojami ...

esmu gatavs jebkurā brīdī ar ieroci aizstāvēt Latvijas teritoriju

Uzskati atšķiras, tas skaidrs.

Pirmais bija kad? Šī gada 28. februārī, 2014. gadā (Krima), 2008. gadā (Osetija), 1994/1999. gadā (Čečenija) vai...?

Prieks par tavu vēlmi un gatavību aizstāvēt Latvijas teritoriju. Ne visiem ir gatavība, ne visiem ir (un būs) ieroči, ne visiem teritorija kā tāda tik daudz nozīmē.

 

Par šo mani gan jau te apmētās ar akmeņiem, bet lai jau iet :D 

Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka tas, kur Tu esi piedzimis, nedefinē Tevi. Zeme ir liela un skaista, mums kā eiropiešiem visai liela tās daļa ir arī salīdzinoši pieejama. Ir citi laiki un, ja kādam dažādu apsvērumu dēļ ir vēlme un arī iespēja dzīvot citur, lai jau dzīvo.

pirms 16 stundām , mickys teica:

Papildinājums: Cenu kāpums ir gaidāms, ar to ir jārēķinās, bet tā noteikti ir maza cena, pretstatā sliktākajam variantam.

100% piekrītu. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
1 stundu atpakaļ, itanium teica:

Tās ir nezināmās būvniecības izmaksas šajā un nākamajā gadā.

Tagad jau laikam lielākās nezināmais ir % likmes. Visai mazas izmaiņas var sadzārdināt visu pasākumi no 1.5x līdz 2-2.5x pilnīgi mierīgi.

Lai savaldītu inflāciju, paaugstinās hipotēku līdz kādu 5, 6 vai 7% un būs dibenā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)

Pareizi, % likmes vēl plusā nāk.

Labs jautājums, kas ar tām notiks.

Ja % palielinās būtiski , būvniecība teju apstāsies un tas būs milzīgs trieciens  jau tā 'savainotai' ekonomikai.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

6.03.2022. , 23:38, Stasss teica:

Sertifikātus jau nahaļavu sāk dalīt?😁

Aizgāju šodien uz aptieku, tur dāmas izbrīnā blisina acis, saka, ka neko nezin, nekādus testus netaisīs. Piezvanu ģimenes ārstei - viņi arī netaisīs. Vispirms ir jānoslēdz līgums ar laboratoriju, kas piegādās testus, jo tie, kas viņiem uz vietas neder. Beigās tāpat sanāca iet uz laboratoriju un testēties tur, labi vēl, ka šodien sanāca. Tā kā publiskie paziņojumi un reālā dzīvē kārtējo reizi neatbilst patiesībai. Iespējams, pēc mēneša, diviem sistēma sakārtosies un tad varēs arī aptiekā testēties. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
(labots)

Tikmēr Latvijā...

Kā jums ir ar degvielas cenas pshioloģisko robežu 2eur/L ?
Es jau tagad plānoju, kuru braukšanu varētu atlikt :(

 

Neste.PNG

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 6 minūtēm , _dunduks_ teica:

Kā jums ir ar degvielas cenas pshioloģisko robežu 2eur/L ?

Pilnīgi vienalga.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Esmu pieradis, ka auto tērē 8..10 litrus uz simtu, maz kas mainās.
Tiem, kam ir taupīgi auto vispār nesaprotu, par ko vajadzētu uztraukties, kamēr nav 2x vai 3x.
Sliktākajā gadījumā cilvēki vairs nelies pilnu bāku katru reizi.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 7 minūtēm , usver teica:

Esmu pieradis, ka auto tērē 8..10 litrus uz simtu, maz kas mainās.
Tiem, kam ir taupīgi auto vispār nesaprotu, par ko vajadzētu uztraukties, kamēr nav 2x vai 3x.
Sliktākajā gadījumā cilvēki vairs nelies pilnu bāku katru reizi.

cik jūs saņemat , ka jums pilnīgi pie vienas vietas benzīna, pārtikas un visa pārējā cenas? 😶

Es negaidu atbildi, bet mani reāli izbrīna tas ka jūs tas nesatrauc...

Labots - zeds
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pietiek saņemt dažus simtus EUR virs fiksētajām ikmēneša izmaksām, lai šobrīd par cenu kāpumu ļoti nesatrauktos. Jo iepriekšējos gados covida, tagad arī vēl kara dēļ, iespējas tērēt pārpalikušo naudu izklaidēs ir ļoti ierobežotas. 

Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 2 minūtēm , zeds teica:

cik jūs saņemat , ka jums pilnīgi pie vienas vietas benzīna, pārtikas un visa pārējā cenas? 

Te, drīzāk, spēlē lomu, cik nepieciešams ir personīgais transportlīdzeklis un cik neaizvietoajms tas ir.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Es vasarā uz darbu braukāju vai nu ar skeitu vai arī ar sabiedrisko. Tāpēc tur izmaksas svārstās no 0.5 - 4EUR dienā. Būs jāprasa algas pielikums un jāčeko, kā celt ienākumus savādāk. Patlaban man transports/paika/komunālie īpaši lielu ienākumu daļu nenoēd.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Nu man degvielā aiziet kādi 15 - 20% no kopējām auto izmaksām (apdrošināšana, servisi, paša auto cena), tapēc pa lielam tā degvielas cena neuztrauc.

Pat nezinu cik tagad maksā.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 14 minūtēm , zeds teica:

cik jūs saņemat , ka jums pilnīgi pie vienas vietas benzīna, pārtikas un visa pārējā cenas? 😶

Es negaidu atbildi, bet mani reāli izbrīna tas ka jūs tas nesatrauc...

Nav tā, ka galīgi vienalga. Bet nu jādzīvo baigā nabadzībā, lai 10 centu atšķirība desai vai dīzelim būtu izšķiroša.

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 10 minūtēm , zeds teica:

cik jūs saņemat , ka jums pilnīgi pie vienas vietas benzīna, pārtikas un visa pārējā cenas? 😶

Mēs maz braucam - parasti kādi 20 km dienā, lai bērnus nogādātu uz/no mācību iestādēm. Nav vairs tie laiki, kad dienā pa 100-150 km bija jānobrauc. Ja toreiz jau degvielas cena bija maznozīmīga (nu… neies tak kājām tos 100km tikai tāpēc, ka degviela "dārga"), tad par ko tagad pārdzīvot?

 

Pārtika - liela daļa ir vēl no pagājušā gada. Rādās, ka šomēnes sāksies rūpes par šīs sezonas ražu. Bet jā, nav ne jausmas, cik maksā sviesta paka (bet nav arī tā, ka katru dienu pa piecām būtu jāpērk).

 

"Viss pārējais" - kas tas ir?

Telefons, internets? Izmaksas nav mainījušās.

Apģērbs? Tak nav jāpērk pa kažokam mēnesī.

Elektrība? Jā, ok, mazliet kož. Būs nākotnē lielāks stimuls padomāt par kaut kādām optimizēšanas iespējām.

Būvniecības izmaksas? Jā, cik dzirdēts, ir labi kāpušas pēdējos pāris gados. Par to mazliet bažas ir.

Kas vēl?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu ja pieņem ka kāds vidēji nobrauc 10k gadā un patēriņš ir ap 6L, tad tas sanāk kādi 900 - 1000 gadā. 10c pieaugums tur tiešām neko būtisku nemaina, auto vērtības kritums lielāks.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 8 minūtēm , raivix95 teica:

lai 10 centu atšķirība desai vai dīzelim būtu izšķiroša

Šis jau vairāk izklausās pēc Lavrova retorikas.

Jā, salīdzinot ar vakardienu, cenas vispār tikai par 6 centiem cēlās, bet salīdzināt, ka +40 centi (+25% pēdējās 2 nedēļās) ir tikai 10centi - tas ir jāprot!

  • Patīk 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Mazāk brauks un pirks taupīgākus auto, ilgtermiņā tas cenu pieaugums nāks tik par labu.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

2022-03-09_12-51.thumb.png.754dfa6b0c1801e710eb8f63592e9432.png

Piezīmēsim, ka "sirmā senatnē" 😁 (tajos pašos 70-80-tajos) dolārs bija čuķ, čuķ "savādāks".

Neatkarīgi no tā, ko dara naftas cena spekulatīvajos (oj sorry) procesos, degvielas cena tankā vienmēr ir gājusi tikai uz augšu. Tas ir tikai tāpēc, ka aizvien vairāk "attīstās" finansu sektors. Piedodiet, ja kādam no šādiem tekstiem sāk svilt ausis 😁 un nē, es ne par sazvērestību teorijām.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Degvielas cena jau nesastāv tik no naftas cenas. Nodokļi lielakoties, tad algas utt.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 41 minūtēm , AndrisBB teica:

Nodokļi lielakoties, tad algas utt.

@AndrisBB, es pilnīgi apzinos, ka tagad grūžu ārā godīgam kapitālistam spazmas izraisošu tuftu, bet tur jau tā lieta, ka viss minētais ieskaitot "u.t.t." ir nepārtraukti jāceļ pārsvarā tāpēc, ka naudai tika atļauts taisīt naudu. Nu labi štrunts, tā ir cita tēma.

 

Bet tas, ka šī nežēlīgā atkarība no krievijas resursiem ir pilnīgi un absolūti uz lielā biznesa ( jā, jā, bez sazvērestību teorijām😁) sirdsapziņas, ir pilnīgi viennozīmīgi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Viens pazīstams šodien mūsu zemē,  sen dzīvojošs ukrainis teica, Jūs vēl tikai redzēsiet vellu, ukraiņu īsto dabu, kuri iebrauc pie mums.

ne velti ir teiciens:

Когда хохол родился — еврей заплакал.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , zeds teica:

cik jūs saņemat , ka jums pilnīgi pie vienas vietas benzīna, pārtikas un visa pārējā cenas? 😶

 

Virs vidējā, bet noteikti zem \\m// IT maksimuma.

No pēdējās algas, piemēram, 1k aizgāja pēkšņiem izdevumiem, tagad līdz nākamajai nākas ierobežot tēriņus.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

nav ne jausmas, cik maksā sviesta paka (bet nav arī tā, ka katru dienu pa piecām būtu jāpērk)

Lidlā - sākot no 1 EUR, Latgales piena firmas veikaliņos - ap 1.40 EUR, parastā veikalā - ap 2 EUR.
Tu vinnēji :D

Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 2 stundām , _dunduks_ teica:

Šis jau vairāk izklausās pēc Lavrova retorikas.

Jā, salīdzinot ar vakardienu, cenas vispār tikai par 6 centiem cēlās, bet salīdzināt, ka +40 centi (+25% pēdējās 2 nedēļās) ir tikai 10centi - tas ir jāprot!

Es nepētu lielām acīm tos dīzeļcenu tablo. Iebraucu, ieleju, aizbraucu. Tāpat darīšu, ja litrs maksās 2eiro. Ja dīzelis dārgs, uz darbu nebrauksi, vai?

Link to comment
Share on other sites

Nu ko, apļojot pa rajonu redzēju uz 95 1.99...

Laikam tas ir tikai laika jautājums.

Daudzi saka ka maza laika.

Bail domāt.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 14 minūtēm , Racer teica:

Sviests ir pagātne, tagad sāls topā! :D

jau sapirku pistācijas, riekstu apēdu, čaumalas krāju, ūdenī skalošu tās  un izmantošu ūdeni gatavošanai 😀

Vēl sarunāju govs laizāmo sāli plus visās iespējamās vietās pie ceļiem smeļu arā ūdeni no skatakām, jo ceļus jau ar kaisīja ar sāls maisijumu.

Labots - kaads
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

@kaads: no pistācijām maza jēga. Sapērcies labāk mandeles, no tām var dabūt mandeļu pienu.

 

Link to comment
Share on other sites

binary
1 stundu atpakaļ, usver teica:

Lidlā - sākot no 1 EUR, Latgales piena firmas veikaliņos - ap 1.40 EUR, parastā veikalā - ap 2 EUR.
Tu vinnēji :D

Nu vispār es tikai "Baltais Exporta" atzīstu :D Ja tāds nav, tad sanāk stāvēt pie tiem sviestiem un domāt, kuru lai ņem. Ir arī gadījies "uzrauties" - paņēmu citu, negaršoja.

1 stundu atpakaļ, raivix95 teica:

Ja dīzelis dārgs, uz darbu nebrauksi, vai?

Ideāls variants ir nebraukt arī tad, ja dīzelis ir lēts :D Bet nu ok, ne visiem tas der.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , binary teica:

Nu vispār es tikai "Baltais Exporta" atzīstu :D Ja tāds nav, tad sanāk stāvēt pie tiem sviestiem un domāt, kuru lai ņem. Ir arī gadījies "uzrauties" - paņēmu citu, negaršoja.

Ideāls variants ir nebraukt arī tad, ja dīzelis ir lēts :D Bet nu ok, ne visiem tas der.

Arī šis iet rūkdams. Vienreiz Lidlā štukoju par to, bet labi ka nepaņēmu. Manā skatījumā tur viss ir bezgaršīgs...

Link to comment
Share on other sites

raiviic
1 stundu atpakaļ, binary teica:

es tikai "Baltais Exporta" atzīstu :D

Nu pie tagadējā pirkšanas buma jau jāņem šis - būs divi vienā. (Ja kas - man garšo un diezgan bieži pērku).

MAT_908910_PCE_LV.webp.862d9b848a08b0dde89aca5c7b1283fe.webp

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

binary
(labots)

Vai tik Cesvaines nebija no tiem, kas man īsti pēc sviesta negaršoja ;)

Un sāls mājās ir pietiekoši - ar kilogramu kādam pusgadam-gadam pietiek. Nejūtu vajadzību vēl pirkt sālītu sviestu.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 13 minūtēm , binary teica:

kilogramu kādam pusgadam-

man 10 kg stabili gadā, ja ne vēl vairāk, rezervē stāv 15 kg

soda ar ir rezervē, citreiz trauki jāmazgā, alus mucas ....

Link to comment
Share on other sites

Himalaju sāls ja nu kas nav no Himalajiem. Raktuves ir 200km attālumā no tiem.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , kaads teica:

plus visās iespējamās vietās pie ceļiem smeļu arā ūdeni no skatakām, jo ceļus jau ar kaisīja ar sāls maisijumu

Laikam jāatgādina, ka mēs dzīvojam pie jūras, kur var piesmelt ērtāk un labākā koncentrācijā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , hehe teica:

Laikam jāatgādina, ka mēs dzīvojam pie jūras, kur var piesmelt ērtāk un labākā koncentrācijā.

pie patreizējā degvielas cenu kāpuma , ne visi līdz jūrai tiks 😀

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Android1
(labots)
Pirms 46 minūtēm , hehe teica:

Laikam jāatgādina, ka mēs dzīvojam pie jūras, kur var piesmelt ērtāk un labākā koncentrācijā.

Jūra var būt tālu. Jābrauc lejot dārgu degvielu. Ak, jā, jūrā tak vēl ir mikroplastmasa ar. Un var sanākt braukt garām vēja turbīnām, kas ar savām vibrācijām, akselerē 5G viļņus. 😄

Un var gadīties arī šādi:

 

 

Visādi citādi. Rezerves uzkrāju, 3. līmeni esmu iesācis (+/- 30 gadi), tā, ka domāju par nākotni.

Pateicoties covidam (remote darbs), gadā tiek nobraukti ap 5 - 7k, attiecīgi, degvielas cenas baigi neietekmē, bet nav forši, ja 60L lejot ir nevis 70 - 80e, bet gan 110e. Tas pats ar komunālajiem, elektrību, paiku utt. Alga ir pilnīgi pietiekama, lai varētu dzīvot un ko atlikt/ieguldīt un atsevišķi ņemot, tas nav nekas, bet sasummējot visu kopā, sanāk samērā pieklājīga summiņa, ko labprāt, paturētu kontā. Ja salīdzina ar pagājušo gadu, no algas vērtības jau ir pazuduši, teiksim, kādi 10 - 20%, kas noteikti nav patīkami. Un cenas, visam, vēl tikai kāps. Bet tā, darbā, jau pirms neilga laiciņa, aizgāju uzjautāt vairāk. 😄

 

Māju, plānoju būvēt vēlāk. Domājams, ka varēšu atļauties.

 

Kaut kur bēgt - vvz, ir baigā jēga? No vienas puses, valsts/teritorija, manā skatījumā, ir tāda, samērā, simboliska padarīšana, kaut arī patīkama. Tomēr, neviens, man, te, nenorādīs, lai eju kauties ar kādu, dažu duriku izdomātā kariņā, par kādu iedomātu mērķi, nu tā, tīri prikolam - jūs tur pasitaties, a mēs pasēdēsim bunkuros. vienkārši fuck off. Bet no otras puses, pazaudējot ģimeni un visu visu, visādi var izvērsties un varētu mēģināt kādam tankam, stobrā, sabāzt molotovus.

Labots - Android1
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , kaads teica:

pie patreizējā degvielas cenu kāpuma

Mēs vēl nezinam sāls cenu kāpumu, jo tās vienkārši nav. Viduslaikos esot bijusi cena 1:1 attiecībā pret zeltu.😀

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...