Jump to content

Indukcijas virsmas jaudas


Zoom
 Share

Recommended Posts

Pirms 5 minūtēm , versatile teica:

Ja vēl doma par kādu saules paneli un NETO sistēmu...

Tur pietiek faktiski ar 3x16A, jo vairāk neļauj dot tīklā atpakaļ. Nedomāju, ka arī ļaus kādreiz vairāk, jo ar šādām jaudām jau ST būs "jautri", ja kaut vai 50% saliks paneļus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • Gestapo changed the title to Indukcijas virsmas jaudas
Pirms 52 minūtēm , alusbundza teica:
1 stundu atpakaļ, ivo teica:

Jo ir 21 kW caurplūdes ūdens sildītājs dušai.

cik tad elektrības rēķins

Kāda gan tur rēķinā liela šķirba, boileris vai caurtece. Katram savas priekšrocības.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , versatile teica:

Plus, ir diezgan liela iespēja, ka pa tiem 10 gadiem vismaz viens auto ģimenē jau toč būs vai nu elektro vai PHEV

Viņiem kaut kāda lēnā uzlāde arī ir iespējama? Ja ir, tad kā sanāk… Teiksim, ja dienā nobrauc 100km (ne daudz, ne maz), tās laikam varētu būt kādas 15 kWh dienā. Tā kā lādēšana notiktu mājās, nevis "elektrības uzpildes stacijā", tad nevajadzētu būt grūti to darīt kaut katru nakti - no nepieciešamās jaudas viedokļa elektroauto tāda "tējkanna" vien sanāk.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

100 km būs 15kw/h tikai ļoooti prastiem/maziem elektroauto. Lielajiem būs ap/virs 25. Bet jā, kopumā ideja pareiza. Plus, jāliek uzlādes taimeris naktī. Un ar 100 km dienā vairāk nepietiek, nekā pietiek (vismaz vienam no auto).

Bet, tā kā esmu pūce, tad naktī šad tad tiek darbināta i plīts, i cepeškrāsns, i tējkanna, i gludeklis. Un auto var būt divi. Tur ar 16 vairs nepietiks, būs jāshēmo un, nedod dievs, kaut kas nojuks grafikā - viens auto puslādēts, otrs vēl nelādēts, nene.
Bet tik un tā, starpība starp 3x16 un 3x25 nav tik liela, lai tagad par to iespringtu. Vairāk = labāk.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , versatile teica:

Bet, tā kā esmu pūce, tad naktī šad tad tiek darbināta i plīts, i cepeškrāsns, i tējkanna, i gludeklis. Un auto var būt divi. Tur ar 16 vairs nepietiks, būs jāshēmo un, nedod dievs, kaut kas nojuks grafikā - viens auto puslādēts, otrs vēl nelādēts, nene.

Nēnu ideālā gadījumā elektro auto lādētājam (u.c. lielajiem patērētājiem) vajadzētu būt ar kaut kādu automātisku jaudas regulēšanu, atkarībā no kopējā mājas patēriņa. Bet laikam jāaizver acis pirms sapņošanas un jābeidz spamot indukcijas virsmu tēmā par elektroauto.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , ivo teica:

Lētāk būs samaksāt pieslēguma maksu, kad pēc 10 gadiem savajadzēsies.

Nu, nu. Pēc 10 gadiem pastāv liela iespēja, ka jauda vairs nebūs pieejama ar esošo trafu un tad noteikti būs lētāk kā piemaksāt tos pāris eiro mēnesī šobrīd... :D  

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Es nezinu, cik es ietaupu, bet boileri es varu sildīt naktī, kad biržā tarifs zemāks, un tā ievērojami.

Es gan nezinu, cik es pazaudēju siltuma zudumos.

Tā ka, iespējams, ir vēl viens, diezgan būtisks, mīnuss tam caurplūdes sildītājam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , MasteR's teica:

No indukcijas līdz kabeļiem līdz boileriem, kas būs tālāk?😂

Gan jau līdz audi80 ar gāzi arī tiksim tikai pacietību biedri 😁

Bet atgriežoties pie tēmas dzīvokli B20 automāts indukcijas plīts 1 riņķi vēl pavelk kad silst boileris un vešene iet tas maksimums ko man nācies izspiest no tā B20 automāta 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , gromix teica:

tas maksimums ko man nācies izspiest no tā B20 automāta 

Domāju, ja ūdens dzesi tam pierīkot, tad būs arī vairāk?☺️

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , jacobs teica:

Nuu, var jau arī tikai naktīs mazgāties?

Man ir tikai duša. Neesam vannu cienītāji. Līdz ar to, pietiek ar naktī piesildīto.

Reizēm, ja saprotu, ka kaut ko esam labi tērējušies ar silto ūdeni, tad ieslēdzu, lai piesilda. Bet tas ir reti.

Link to comment
Share on other sites

3x25A būtu pietiekami mājai, ja ir plānots likt gan krāsni, gan 4 indukcijas riņķus? Gribētos arī uzlikt caurplūdnieku, bet tad jau laikam vajadzēs 40A?

Link to comment
Share on other sites

var arī aukstā ūdeni mazgāties, būs mazāki elektrības izdevumi , boilers un caurplūdes sildītājs nebūs jāpērk, pa to naudu labāk gāzi ielikt audī 😀

  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tēma ir par ko? Pie tās arī pieturieties!

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

versatile

Tātad, ir auto, pieņemsim, Audi 80 ar gāzi.

Gribu pieslēgt mazo ikea indukcijas virsmu, ja nu kādreiz dabā.

Jautājums - ja atrodu atbilstošu invertoru (pieņemsim, cena/izmērs/svars ir lodveida un vakuumā), cik lielas ziepes sanāks, ka invertotu ar iespraustu virsmu pieslēgšu 12v ligzdā?

@rubb viss pa tēmu!

Un šis jautājums tiešām interesē.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Kāda jauda, teorētisko strāvu izrēķināsim. Ja virsmas jauda ir, teiksim, 1000W, tad no 12 V aķa vajadzēs 1000/12= 83A.  Uz kādu amperāžu paredzēta piepītēja ligzda nezinu. Tāda strāva aķim nebūs ilgspējīga.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

ST pieteicu 3f 16A pieslēgumu. Jādabū kvalificēts elektriķis, lai saliek skapi. Tad ST montieri ies pieslēgt. Kur lai rauj elektriķi? Ar RNP saskaņojums būs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , ggg97 teica:

z kādu amperāžu paredzēta piepītēja ligzda

15A drošinātājs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , MasteR's teica:

3x25A būtu pietiekami mājai, ja ir plānots likt gan krāsni, gan 4 indukcijas riņķus?

Man pietiek. Ir gan indukcijas virsma, gan elektriskā cepeškrāsns, boileris, elektriskā tējkanna, protams no tādiem lielākiem patērētājiem. Jau gadus 10. Ne reizi nav atslēdzies.

Vēl jau, kāpēc nevajadzētu ņemt 3x16A. Tīri, lai dabūtu vismaz kaut kādu selektivitāti. Pie 3x25A ievada ir diezgan liela cerība, ka iekšējā sadalē B16A nostrādās selektīvi, t.i. pie īsā neatslēgs arī to ievada automātu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...