Jump to content

Indukcijas virsmas jaudas


Zoom
 Share

Recommended Posts

Labvakar!

Jautājums par indukcijas virtuves virsmām. Ja gribu izmantot visus 4 laukumus vienlaicīgi, tad sanāk, ka man patērēs 7,35kw vienlaicīgi? Un ja elektriskajā krāsnī cep pīli, tad ar vienu 4mm2 vadu jau laikam neiztikt. Kā labāk darīt? Dzīvoklis hruščovenē.

https://www.electrolux.lv/kitchen/cooking/hobs/induction-hob/liv63431bk/

https://pta.lv/lv/iebuvejama-tehnika/cepeskrasnis/elektriskas-cepeskrasnis/electrolux-ezf5c50z

Capture.PNG.52f659748402935dc7135084295879ba.PNG

Labots - Gestapo
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Zoom teica:

Dzīvoklis hruščovenē

un tas viss uz vienas fāzes? aizmirsti tad.

parasti šādām plītīm katri divi riņķi ir uz vienu fāzi - tātad izvadus var pieslēgt pie divām fāzēm. tad vēl cepene uz trešo.

ja visu saliek kopā, tad tur ātri viss būs slikti.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Zoom teica:

hruščovenē

man ienākošais 16A B... grozies kā gribi, bet vairāk par 3,6 kW reizē nedabūsi... tāpēc jāizvēlas, vai uzvārīt ūdeni, izmazgāt veļu, uzcept kūku, vai izsūkt istabu ar putekļsūcēju...

 

Iespējams var sarunāt ar Sadales Tīkliem, lai iedo' Tev resnāku pieslēgumu, bet neliekas, ka tas varētu būt reāli... nu un lēti toč nebūs...

Link to comment
Share on other sites

Jāskatās, kāda pieslēguma jauda. Ja athlons variants, tad aizmirsti par to, ka kurināsi visu vienlaicīgi.

Ja tur ir gāze pašlaik, tad visticamāk, ir tie 16A.

Tur pat jāsāk ar apsaimniekotāju, ne tik ar ST, ja grib jaudu palielināt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Risinājums ir 3-fāzes (Vismaz 3x16A). Neredzu citu saprātīgu veidu kā darbināt virtuves tehniku un vešeni/fēnu. Ar vienu fāzi 16A visu laiku nepārtraukti jāčeko, kura ierīce ir ieslēgta.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Insekc teica:

Risinājums ir 3-fāzes (Vismaz 3x16A).

3 x 16A, tas nu gan ir pats glupākais 3f pieslēgums.IMHO

Link to comment
Share on other sites

Vienkārši, lai nav bezjēgā jāskraida pie sadales kastes.☺️

Atceros, ciematā ņēma nost gaisa līnijas, pārejot uz kabeļiem un pie reizes, piedāvājot 3f pieslēgumus.

Salika tur virknei 16A B ievadautomātus. Pie sadales kastēm tad bija taciņas iestaigātas.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , jacobs teica:

3 x 16A, tas nu gan ir pats glupākais 3f pieslēgums.IMHO

Bišķiņ offtopics, bet Sadales tīkli deva 3x16A visiem.

Īpaši jau privātmāju rajonos.

Par 3x20(25)A bij smagi un dārgi jācīnās.

Jā, piekrītu, pilnīgs glupums. Elektriskā tējkanna (~10A) plus da jebkas, kam garšo kW, un kas ir uzsēdināts uz to pašu fāzi, to automātu noklāj zibenīgi.

Labojums. Indukcijas plīte. Hrušovs. Jātaisa projekts par jaudas palielinājumu.  Esmu taisījis, no pagraba kastes jāaizvelk jauns šnoris (4-6mm kvadrāti varš) un pie dzīvokļa jānoliek uzskaite. Jā, sākumā jāpieprasa no ST tehniskie noteikumi, jo var gadīties ups, un tev vēl piedāvās norekonstruēt mājas elektroapgādi :)

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Mūsu pusē tolaik bija izvēle un >16A nekādu kosmosu nemaksāja. Taču tas vēl, B automāts sadalē gan bija stulbuma kalngals. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , jacobs teica:

Salika tur virknei 16A B ievadautomātus. Pie sadales kastēm tad bija taciņas iestaigātas.

Problēma jau tā, ka 3f pievilka, bet to māju tā arī pieslēdza pie vienas no tām fāzēm, kā vēsturiski bijis. Neviens jau iekšā neko īpaši nemainīja.

Ja slodzi mājā smuki sadala pa fāzēm, tad arī 3x16A būs pilnīgi pietiekoši.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , ju teica:

Ja slodzi mājā smuki sadala pa fāzēm

Tas ir, ja tantei būtu riteņi...☺️

Bet parasti ir, kā ir un tā arī paliek. 

Nesalīdzināmi vienkāršāk ir paņemt lielākus Ampērus, ja līnija atļauj. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, jacobs teica:

Nesalīdzināmi vienkāršāk ir paņemt lielākus Ampērus, ja līnija atļauj. 

Var gadīties, ka tev zolīdi palūgs norekonstruēt, piemēram, līniju un/vai transformatoru...

Jo vecā tavas kulināriskās izvirtības vairāk nepavilks. 

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu, zinu arī tādas izvirtības. Bet ja attālākā saimniecībā, ražotnē ļoti vajag tos ampērus, tad...

Bet ko vien nevar sakombinēt. Man, piemēram mājā ir atdalošais >6kW trafs-toroīds 380V/220V, vēl no tiem laikiem kad ''30mA automātu'' nebija.☺️

Pirms 1 minūtes , kreizā Kāja teica:

tad bija jāmaksā vai nu 6 EUR vai lati ik mēnesi vairāk

Es kā ''nabaga pensionārs'' ar tādiem sīkiem sūdiem galvu nepiebāžu.😃Dzīve mums katram tikai viena dota.

Link to comment
Share on other sites

Līdz kaut kādiem 40A 3f pieslēguma maksa nebija nekas traģisks, cik atceros.

Jāņem arī vērā, ka 1f ir pieejama tikai līdz 25A, kas ir jau gana pietiekami, es teiktu. Dzīvoklim noteikti, ja vien tas nav ar elektro apkuri.

1 stundu atpakaļ, jacobs teica:

Bet parasti ir, kā ir un tā arī paliek. 

Tur jau tā problēma, ka tās 3f pievelk, bet vainīgs beigās kāds cits, ka paši nemāk izmantot.

Link to comment
Share on other sites

Nekas, atradīs citur vājo vietu un 

Pirms 13 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Fractal Design

nodegs. 😃

Link to comment
Share on other sites

Man uz indukceni iet atsevišķs 32a pieslēgums. Jautājums gan ir kādas izvirtibas vēlies darīt ja reāli visus 4 riņķus + cepeni darbināt. Nekad vairāk par 2 riņķiem reizē īsti neesmu izmantojis. Pieslēgts man arī laikam kkad ir nepareizi, jo ieslēdzot grila režīmu, korķus sit ārā pēc pāris min, tiesa, nevajag man to grilu, tā kā pofig. 

Bet jā, ar 16a būs par īsu indukcenei. 

 

P. S meloju tomēr 

63A drošinātājs iet uz cepeni. Vēlu veiksmu ko tādu hruschovene izkārtot 😄

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Fck 105,77 EUR par šo joku jāsamaksā Sadales tīklam!

Montierim jābrauc, automāts jāmaina. Arī kādam kaut kas kaut kur jāsamaina sistēmās, pieteikums jāapstrādā. Kāpēc lai ST to darītu par velti?

Un tas pat vēl ir pa velti, jo ir rezerve tev tīklā līdz mājai.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

versatile

Taisni tā. Kad ievācāmies mājās, mums teica, ka varot mierīgi arī atteikties no 3x25A. Ikdienā tiešām tik daudz nevajag, arī māja smuki pa fāzēm sadalīta). Bet skuj varēs palielināt, kad vajadzēs.

Link to comment
Share on other sites

Uk gluži nav izvēle, patīk šiem caurteces dušas un daļai arī elektrība kā siltuma avots. Tam visam vajag smukus apmērus 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , versatile teica:

Taisni tā. Kad ievācāmies mājās, mums teica, ka varot mierīgi arī atteikties no 3x25A. Ikdienā tiešām tik daudz nevajag, arī māja smuki pa fāzēm sadalīta). Bet skuj varēs palielināt, kad vajadzēs.

Un kāpēc lai nevarētu?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , ju teica:

Un tas pat vēl ir pa velti, jo ir rezerve tev tīklā līdz mājai.

 

Link to comment
Share on other sites

Uz katru transformatora punktu, arī līniju ir noteikts pieejamais jaudas apjoms. Ja kāds atsakās, tas ir pieejams citiem. Ja citi to paņem, tad tas pēc laika var tam, kurš atteicās, nebūt pieejams. Pieejamo jaudu var palielināt, uzstādot jaudīgāku transformatoru, ievelkot "resnākus" vadus kabeļus, kas vairs nebūs simtos EUR.

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc es pie savaiem 3×32A turos, lai gan šobrīd mierīgi pietiktu ar 3×16A un kaut ko ietaupītu ikmēneša rēķinā. Bet, kas to zin, ņems un nopirks elektroauto, vai kāds skuķis izdomās tomēr ievākties un arī nopirks elektroauto.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ggg97 teica:

vai kāds skuķis izdomās tomēr ievākties

Sapņotājs 😄

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , ggg97 teica:

Tāpēc es pie savaiem 3×32A turos, lai gan šobrīd mierīgi pietiktu ar 3×16A un kaut ko ietaupītu ikmēneša rēķinā. Bet, kas to zin, ņems un nopirks elektroauto, vai kāds skuķis izdomās tomēr ievākties un arī nopirks elektroauto.

Yeeeeap ir kaut kāda summas atšķirība, bet, es domāju, uz jauno tarifu fona tas ir nieks...

Bet mājai 3 fāzes tas laikam ir must have.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pagājušo mēnesī palielinajām jaudu no 3f 16A uz 3f 40A nācās maksāt apmēram 76€ par to ka montieris atbrauc un nomaiņa automātu šī ir viss zemāka cena par jaudas palielināšanu 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Oho, izrādās, neesmu vienīgais dīvainītis, kam ir 3x32A :D

 

@gromix, kam par godu 3x40A? Rezervei vai ir kāda reāla vajadzība?

Link to comment
Share on other sites

Man ir 3x25. Zemē ieraktais sadales tīklu kabelis tur 3x63.

Nav pietrūcis ar esošo jaudu, siltumsūknis, plīts indukcijas trīs fāzes…

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Oho, izrādās, neesmu vienīgais dīvainītis, kam ir 3x32A :D

 

@gromix, kam par godu 3x40A? Rezervei vai ir kāda reāla vajadzība?

Ar skatu nākotnē jo mums attiecīgajā teritorijā ir plānots attīstīt industriālo darbību tādējādi tika izlemts par šādu jaudu

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 5 stundām , raivix95 teica:

Un kāpēc lai nevarētu?

Saliks kaimiņi elektroauto lādējājus un varēšu maksāt, lai palielina pieslēgumu visam ciematam.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , binary teica:

kam ir 3x32A :D

man vasarnīcai ir 3x40A C... reāli gan tikai vienfāzes skaitītājs, tāpēc viena fāze, bet infrastruktūra ļauj viegli iegūt 3 fāzes...

kaimiņš, kam skaitās dzīvojamā māja, bolīja acis, jo viņam tik 3x16A, ko mēdzot reizēm izsist... :D

Labots - Athlons
Link to comment
Share on other sites

Man kā mājā vēl krievu laikos bija 3 x 50A, tā arī tikai nomainīju 50A C automātu uz 40A D .

Bet lielāku motoru startam, cilpu kastē drošinātājus  uz 80A ieliku Man tomēr darbnīca arī. 

Nu un no netālā trafa arī 120mm² kabelis pienāk, bet mājā 70mm² .

Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , versatile teica:

varot mierīgi arī atteikties no 3x25A

Es teiktu, ka ir prātīgi atteikties no nevajadzīgas jaudas. Jo par to taču katru mēnesi jāmaksā. Lētāk būs samaksāt pieslēguma maksu, kad pēc 10 gadiem savajadzēsies. Un nav teikts, ka vispār savajadzēsies.

Tā neattiekšanās un turēšana tāda sovjetu filozofija - jāgrābj ko var, jo tad kad vajadzēs var nebūs. Mūsdienās tā nav.

pirms 17 stundām , binary teica:

neesmu vienīgais dīvainītis, kam ir 3x32A

Neesi gan. Man ir 3x40A. Jo ir 21 kW caurplūdes ūdens sildītājs dušai.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , ivo teica:

o tad kad vajadzēs var nebūs. Mūsdienās tā nav.

Būsi pārsteigts, bet ir gan tā mūsdienās gan ar sadales tīkliem, gan Gaso, gan daudziem citiem pakalpojumu sniedzējiem.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 30 minūtēm , ivo teica:

Jo ir 21 kW caurplūdes ūdens sildītājs dušai.

cik tad elektrības rēķins ?

Gerkens ar sūdzējās par elektrības rēķinu, nevar vairs atļauties baseinu ar elektrību sildīt 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , alusbundza teica:

Gerkens ar sūdzējās par elektrības rēķinu, nevar vairs atļauties baseinu ar elektrību sildīt 

Šis jau ir rādītājs, ka sūdi tuvojas 😁

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 55 minūtēm , ivo teica:

Es teiktu, ka ir prātīgi atteikties no nevajadzīgas jaudas.

To var matemātiski izrēķināt +/-

Cens starpība mēnesī reiz, teiksim, 10 gadi un 12 mēneši gadā pret niecīga iespēja (teiksim, 1%) reiz izmaksas par līnijas pārvilkšanu no trafa līdz ciemam.

Tā stipri aptuveni piemetot, man šķiet, ka lētāk tomēr sanāk maksāt to pieslēguma maksu.

Plus, ir diezgan liela iespēja, ka pa tiem 10 gadiem vismaz viens auto ģimenē jau toč būs vai nu elektro vai PHEV (jau tagad ir viens mild hybrid), attiecīgi, lādēšanai špani vajadzēs anyway. Ja vēl doma par kādu saules paneli un NETO sistēmu... (tas vairāk teorētiski, jo jumta slīpumi uz A un R pusēm un teritorijā nav vietas paneļiem, bet kādam citam aprēķinā noderēs).

 

+ gana daudz dzirdēts par keisiem, kad pieslēguma jaudu pacelt nevar.

 

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

  • Gestapo changed the title to Indukcijas virsmas jaudas

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...