Jump to content

Ikdienā noderīgi Windows softiŅI - 2021 Edition


itanium
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Nu tas tak pats par sevi saprotams, ka nē

Nu pēc tavas teoretizēšanas neradās tāds iespaids :D

 

Link to comment
Share on other sites

Ja kas, manis ieteiktais TC - saturu salīdzinot nevis rēķina čeksummas, bet failos random baitus lasa. Meklējot, protams, var uzlikt arī papildus kritēriju kā sākt un samazināt procesa ilgumu. Īstenībā diezgan žigli to izveic. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es tik izmēģināju uz foldera, kurā 3GB ar failiem lai ātrumu apskatītu.

Kā ir ar RAW failiem, nav ko apskatīt. Tur izmēri īpaši atšķiras?

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB said:

Kā ir ar RAW failiem, nav ko apskatīt. Tur izmēri īpaši atšķiras?

RAW failos parasti ir arī izmantots kāds kompresijas algoritms(gzip utt). Tā ka izmēri var būt mainīgi. 

Link to comment
Share on other sites

Canonam atšķiras. Vismaz tiem, kas man ir. 3GB - tas tak viens fotopiegājiens :D

 

Link to comment
Share on other sites

Aicinu pieturēties pie Windows 11 softiem, nevis programmēšanas izvirtībām. Programmēšanai ir citas tēmas. 

Link to comment
Share on other sites

AMD Zen2 un Zen3 īpašniekiem noderīgs tuļķis, lai dabūtu info par sava CPU OC potenciālu vai tieši otrādi - uzliktu downclock, kas ieliek CPU konkrētos rāmjos: ClockTuner for Ryzen

Kad portnim izbeidzies termo sensors vai ražotājs izliekas par zaļāku nekā patiesībā ir - ThrottleStop

Viss nepieciešamais vidkartes šķūnēšanai - MSI Afterburner nu un pēc tam, lai savu šķūnējumu kvalitatīvi nokurinātu, jāizmanto FurMark.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nepatīk man kā dublikātus meklē TC un CCleaner, ir bijusi vajadzība pa vairākiem disskiem meklēt. Izmantoju pavecu, bet ticamu softu doublekiller pro. Var iezīmēt folderus, failu tipus, izmērus, checksummas utt. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 17 stundām , marrtins teica:

Jā, tas nu ir varen prātīgi - dažādu izmēru failiem meklēt vai nav vienādas checksummas!

Tas ir pat ļoti prātīgi. Uzbildo datubāzi ar izmēru + hash, un, kad liek klāt jaunu disku, var tajā veikt meklēšanu un salīdzināšanu. Izmēru vajag tīri lai izvēlētos no iespējamām kolīzijām.

 

Link to comment
Share on other sites

Aizmirsu šo pieminēt.

 

CalcTape

https://www.schoettler-software.com/en/calctape/windows

image.thumb.png.a5b0fa9eea22f851afee374928ba5ff4.png

Izmantoju kā alternatīvu iebūvētajam Windows kalkulatoram. Ir tabi, var (nav obligāti) definēt mainīgos, var veikt labojumus vēsturē, kalkulācijas var saglabāt utt.

Protams, ir arī daudz funkcionālāki rīki, bet šis likās gana viegls, vienkāršs un ikdienā ērti lietojams.

Privātai lietošanai ir bez maksas.

 

Link to comment
Share on other sites

2021.12.23. , 11:43, versatile teica:

Tas ir pat ļoti prātīgi. Uzbildo datubāzi ar izmēru + hash, un, kad liek klāt jaunu disku, var tajā veikt meklēšanu un salīdzināšanu.

Un ja bilde nocropēta? Un ja rediģēta? Pilnīgi garām ideja.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Cropēta un rediģēta bilde ir cita bilde. Kāpēc lai es gribētu dzēst citu bildi?

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Resaizota arī ir cita bilde. Tieši to arī no tevis gribēju dzirdēt.

P.S. lai nebūtu spams ne par tēmu - pats priekš duplikātu (tajā skaitā resaizotu, rotētu, exif tīrītu, utml. foto) meklēšanai izmantoju  Duplicate Cleaner Pro. Savulaik uz akciju paņēmu par 19Eur. Diezgan fiksi strādā, meklē pēc visdažādākajiem kritērijiem. Var protams arī visas standarta fīčas - pēc čeksummas, izmēra, creation date, utt.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Jā, resaizota arī ir cita bilde lielā daļā gadījumu.

Fb, ig un citas platformas prasa noteiktus izmērus, katrs izmērs prasa noteiktu asināšanu (vēl viens iemesls, kāpēc izmantoju flickr, jo asina ļoti labi un noder bilžu atdošanai pēc pasākumiem/sesijām).

Man ir noteikts workflows, katra izmēra bildes taisu jaunā mapē, tāpēc nav problēmu uzreiz saprast, kas ir kas un nahrenizēt visu folderi, ja vairs nav vajadzīgs.

Lielākā bēda ir reāli failu dublikāti, kas rodas taisot kopijas svarīgiem failiem, kuras var dzēst pēc apstrādes. Visizteiktākā bēda ar video failiem. Un tur šāda metode der baigi labi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2021.12.29. , 22:18, Artanis teica:

Resaizota arī ir cita bilde. Tieši to arī no tevis gribēju dzirdēt.

Neiebraucu. Te mēs runājam par vienādu, bet dažādās vietās novietotu failu atrašanu. Tu kaut ko runā par apstrādātām bildēm, kas vairs nav tas pats fails (pofig - cropotas, vai dajebkas cits ir darīts). @versatile par to uzrakstīja. Kur ir fiška? :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Diez vai baigi noderīgs 2022. gadā, bet man šodien, kad vajadzēja caur pārlūku lejupielādēt 4x5+ GB failus, ļoti noderēja.

Internet Download Manager (ir free trial) palīdzēja to izdarīt ~10x ātrāk:

image.thumb.png.db7fcc7b04a4bdd7e599a23c858ef423.png

 

200 Mbit Tet optika. Faili, ko lejupielādēju (ja nu kāds vēlas salīdzināt):

https://www.moddb.com/mods/crysis-enhanced-edition/downloads

 

P.S. Varbūt kāds zina/lieto bezmaksas alternatīvu, kas neiepaliek?

 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Es pie vada, meģināju gan uz Firefox, gan uz Chrome un abiem bija +- tāds pats lejupielādes ātrums.

part1 failu ar IDM izdevās lejupielādēt ar 20+ MB/s (2 vietā, kas bija uz pārlūkiem).

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Nu man ar caur Chromu downloadojas ar 400 - 500kb/s, ar veco labo wget faktiski ar maksimālo pieejamo interneta ātrumu, kas man ir - ap 10 MB/s.

Ā, nu ja paņem mirror linku un NL serveri (nevis US), tad arī caur Chromu ir ap 10 MB/s

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

Ir kas labs šādiem nolūkiem priekš Linux? Kāds pārlūks vai addons? Man ar FF no bandcamp lādējas ne tik ātri kā gribētos, vienādi pie dažādiem pieslēgumiem. Vai varbūt truba viņu galā ir tik plata cik ir, un neko vairāk te nevar gribēt?

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, itanium teica:

P.S. Varbūt kāds zina/lieto bezmaksas alternatīvu, kas neiepaliek?

Man ir tas IDM, bet kā alternatīvu uz cita datora biju uzlicis bezmaksas XTREME DOWNLOAD MANAGER. Strādāja līdzīgi un bez problēmām, principā varu ieteikt.

Link to comment
Share on other sites

"Meklēju" - ja atklāti, ja neskaita šodienu, tad pat neatceros, kad iepriekš kaut kas tāds būtu noderējis (varbūt gadus atpakaļ)

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , McBetonc teica:

oi bļad kur mēs esam nonākuši

kur tad? 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 23 minūtēm , ivo teica:

kur tad? 

Laikos, kad betons ir ne tikai kaitinošs, bet absolūti nerelevants.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jautajums ne par Windows, bet piemerotaku temu neatradu.

 

Beidzot ir izbesijis MacOS Finders. Kadu alternativu file browseri cilveki lieto?  

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...